Ką minimalizmas reiškia interjero dizaine?

Terminas „minimalizmas“ imtas vartoti praėjusio amžiaus septintą dešimtmetį, juo apibūdindavo Roberto Morriso ir Donaldo Juddo skulptūras. Nuo tada šio žodžio reikšmė prasiplėtė, jis imtas vartoti įvairiose srityse – pradedant mada ir muzika, baigiant dizainu ir architektūra.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Shutterstock nuotr.

Minimalizmas dizaine tampa vis populiaresnis. Priešingai nei kitos tendencijos, kai pirmenybė buvo teikiama griežtiems ir šaltiems motyvams, šiuo metu akcentuojami švelnesni, gyvesni šio stiliaus variantai. Kertiniai minimalizmo principai yra griežtos linijos, vientisi paviršiai, žemi baldai ir pasteliniai atspalviai. Tiesa, pastaruoju metu atsirado švelnesnės formos, daugiau spalvų ir tekstūrų.

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

Pagrindinė minimalistinio dizaino idėja – paprastos, natūralios formos. Šiuo principu grindžiamas rytietiško dizaino stilius, konkrečiai – japoniškas dizainas, kuris tapo minimalizmo pagrindu. Garsūs dizaineriai, kurie buvo minimalizmo pradininkai, priklausė meno grupei „Stilius“, įkurtai 1917 m. Minimalizmui prijautę dizaineriai atsisakė atskirų kvadratų, jie buvo už vizualų plokštumų derinimą statiniuose.

Shutterstock nuotr.

Interjero dizaine minimalizmas reiškė erdvius kambarius su minimalistinėmis detalėmis ir mažai baldų. Pagrindinis šio stiliaus elementas – dėmesys formai, spalvai ir tekstūrai. Planavimas nereiškia skirstymo į kambarius. Skiriamosios detalės – baldai, audiniai ir stiklo detalės. Moderniame minimalistiniame dizaine akcentai – griežtos geometrinės formos ir asimetrija. Svarbiau ne tikslas, o forma. Baldai turi būti aptakių formų, su neutralios spalvos oda. Šiame interjere žaviai atrodo blizgūs paviršiai ir tiesios linijos. Detalės turi būti iš nerūdijančio plieno ar chromo, aksesuarų turi būti minimaliai. Grindys turi būti iš medžiagos, kurią lengva valyti – iš medžio, linoleumo ar akmens. Būtina numatyti vietą daiktams susidėti (pavyzdžiui, paprasto dizaino spinta).

Shutterstock nuotr.

Pagrindinė šio stiliaus spalva – balta. Sienos, grindys ir baldai turi būti balti arba neutralių spalvų: smėlinės, pilkos, šviesiai žalios. Pagrindinė spalva turi būti neryški, akcentas gali būti ryški spalva, bet tik viena. Tradicinė, populiariausia detalės baltame fone spalva – raudona, nors tai skonio reikalas, galite rinkite bet kokią mėgstamą spalvą. Labai ant sienų žmonės kabina paveikslą ar kokių didelių detalių. Dideli langai be užuolaidų sukuria erdvės pojūtį.

Minimalizmas populiarus, nes šio stiliaus interjeras labai lengvas, laisvas. Minimalizmas – gyvenimo stilius, kuris išsiskiria organizuotumu, tvarka. Minimalizmą mėgsta kūrybingi žmonės, kurie vertina paprastumo, rafinuotumo, grožio ir praktiškumo derinį.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis