Kokia bus mūsų vonia 2034 m.?

Ne, atrodo dar ilgai vonios kambaryje nematysime dirbtinio intelekto unitazų ar fotografuojančių maišytuvų, tačiau dažniau mėgausimės atpalaiduojančiais vandens masažais. Tokias prognozes pateikė „Villeroy & Boch” ir „Grohe“, pristatę 2034 metų vonios kambario tendencijas.

Iš šios apžvalgos aiškėja, jog po kelių dešimtmečių didžiausią dėmesys bus skiriamas individualiems interjero sprendimams, ribų tarp vonios kambario ir kitų namų erdvių trynimui. Be to, savo namuose turėsime daugiau galimybių mėgautis įvairiomis sveikatingumo ir atsipalaidavimo procedūromis ir, be abejo, atrasime dar efektyvesnius vandens ir atsinaujinančių energjos šaltinių panaudojimo būdus.

Tokios įžvalgos gal ir gali nuvilti futuristinių sensacijų gerbėjus. Keturios įvardintos tendencijų kryptys „Individualisation“, „Health“, „Neo-ecology“ ir „Connectivity” neidealizuoja vonios kambario ir tarsi nežada jokių revoliucinių pokyčių. Kita vertus, ši apžvalga tuo ir įdomi, kad ją parengė ne mokslinės fantastikos kūrėjai, bet garsūs ir pripažinti santechninės keramikos ir įrangos gamintojai. Prie tyrimo papildomai prisijungus „Matthias Horx's Zukunftsinstitut” institutui bei Vokietijos rinkos tyrimų agentūrai „YouGov” buvo paruošta analizė, atspindinti realias santechninės keramikos ir įrangos gamintojų galimybes bei vartotojų lūkesčius ne tik šiandien, bet ir po kelių dešimtmečių.

Net ir be maišytuvų-robotų šioje apžvalgoje galima rasti įdomių vonios kambario interjero raidos įžvalgų. Tarkim, kas šiandien vonios kambario individualumą sietų su ...išplanavimu? O santechninės keramikos gamintojai prognozuoja, jog būtent nuo išplanavimo priklausys, ar būsime pilnai patenkinti šia namų zona. Ar tikrai dušo kabina vietoj vonios pasirinkote dėl to, kad esate aktyvus ir neturi laiko ir noro vonioje paskaityti mėgstamos knygos? O gal vonios tiesiog nebuvo kur statyti? Vonios kambario plotas, pasak specialistų, ir netolimoje ateityje, neturės tendencijos didėti, greičiau atvirkščiai... Dėl to jau dabar gamintojai kuria tokias keramikos kolekcijas, kurios architektams ir interjero dizaineriams leistų kuo efektyviau išnaudoti kiekvieną centimetrą. Pavyzdžiui, Villeroy&Boch” kolekcijai „Architectura“ neatsitiktinai būdinga minimalistinė dizaino kalba, dominuoja klasikinės apskritimo, ovalo, stačiakampio formos. Tokie dizaino sprendimai leidžia maksimaliai išnaudoti plotą. Efektyviam išplanavimui nemažiau svarbūs kompaktiški, itin funkcionalūs ir universaliai pritaikomi baldai.

Tačiau tai nereiškia, kad pirmenybę teikiant funkcionalumui, po kelių dešimtmečių vonios kambaryje karaliaus šaltas technologinis minimalizmas. Pristatant antrąją tendenciją „Connectivity“ daroma prielaida, jog dar intensyvciau bus trinamos ribos tarp skirtingų namų zonų, todėl šiuolaikinis vonios kambarys įgaus dar daugiau gyvenamajai erdvei būdingų bruožų. Jau dabar galima stebėti interjero dizaino procesus, kai vonios kambarys nuo miegamojo atskiriamas ne aklina siena, bet, tarkim, stikline pertvara. Tačiau tobulėjančios technologijos ir inovatyvūs dizaino sprendimai šiam procesui neabejotinai suteiks naujų impulsų. Tarkim, gyvenamųjų erdvių zonavimo funkcijos šiandien vis dažniau ir drąsiau patikimos svetainės ar valgomojo baldams. Tad kodėl tokių pačių funkcijų nepatikėti... vonioms? Šiuolaikinių vonių vieta taip pat nebėra griežtai apibrėžta, o dėl ekspresyvių formų jos tampa elegantiškais interjero akcentais. Žinoma, ribas tarp skirtingų erdvių padės trinti ir baldai su šiltų spalvų, natūralios medienos paviršiais, originalus apšvietimas, interjero aksesuarai. Vonios kambariui egzotikos vis dar suteikia instaliuotos „protingo“ namo sistemos, simuliacinė įranga bei įvairios projekcijos, kurios būtų galima valdyti mobiliais išmaniais įrenginiais. Po poros dešimtmečių išmanūs įrenginiai vonios kambaryje nestebins-jais bus tiesiog naudojamasi.

Jau ir šiandien panorėjus vonios kambarį galima paversti mini sveikatingumo centru, tačiau „Health“ tendencija suteikia daugiau vilčių net ir tiems, kuriems tai vis dar brangus malonumas. Tobulėjančios ir pingančios technologijos leis vis daugiau masažinių funkcijų įdiegti ir į standartines vonias. Tai viena pagrindinių priežasčių, kodėl mėgautis įvairiomis sveikatingumo procedūromis ir tinkamai atsipalaiduoti galimybių tik daugės.

„Neo ecology“ tik primena, jog efektyvus įvairių išteklių panaudojimas ir po kelių dešimtmečių nepraras aktualumo. Belieka tikėtis, jog visiškai atsinaujinantys energijos šaltiniai ir išmanios energijos taupymo ir valdymo sistemos savaime suprantamu dalyku pavers, tarkim, galimybę surinkti, apdoroti ir panaudoti lietaus vandenį.

Vis dėlto didžiausia intriga, kaip į šiuos pokyčius reaguos patys vartotojai. O juk nuo jų reakcijos ir priklausys, ar net ir įtikinamiausios prognozės virs tendencijomis.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis