Idėjos, kaip susikurti šiluma dvelkiantį interjerą

Nuolat jaučiame vasaros nostalgiją. Galima vytis vasarą – savaitėlei kitai nulėkti į šiltuosius kraštus. Tik tai laikina. Galima bandyti ją „susigrąžinti“ į savo namus. Ir tai įkvepia.

Tikslas Nr. 1

Nuo Stokholmo iki Tokijo, nuo Milano podiumo iki Paryžiaus Eliziejaus laukų bulvaro kavinukių – kūrėjai ir gamintojai ieško, kuo nustebinti savo žiūrovą. Vis naujo ir naujo ar iš seno į naują – svarbu, kad tai teiktų žmonėms malonių ir naujų, nepatirtų emocijų.

Taip ir mes, tarsi naujos kartos visatos atradėjai, vartydami naujausius interjero žurnalus, nostalgiškai apžvelgiame savo namus, leidžiamės į plačius vandenis ieškoti naujovių, kartais vedami visai mums nežinomo ir nesuprantamo noro keistis, tačiau su aiškiu tikslu: atėjo permainų laikas. 

Gamintojo nuotr.

Ir tos permainos nėra tik saulės blyksnis. Ne! Jos buvo planuojamos ilgai. Vis dar gyvi tie vasaros prisiminimai, kai su draugais entuziastingai aptarinėjome būsimus pirkinius namams ir prisiekinėjome visais šventaisiais, kad šį kartą nebus jokių kompromisų. Mums reikia išraiškos, emocijos, susigrąžinti vasarą į savo namus – ir šį kartą tai bus tikslas Nr. 1.

Vasara namuose

Vasaros tema nėra nauja interjere. Kiekvienais metais kūrėjai stengiasi mus nustebinti naujomis formomis, spalvomis, piešiniais ar technologijomis.

Gamintojo nuotr.

Siekiant „grąžinti“ vasarą į savo namus, nebūtina kardinaliai keisti viso namų interjero – kartais užtenka pakeisti kilimą, tapetus, užuolaidas ar vieną kitą baldą. Tai mūsų emocinė išraiška ir kartu tylus protestas prieš ilgas naktis, siekis nepasiduoti žiemos melancholijai. Pakalbėkime apie vasarą, pakalbėkime apie gėles ir jūrą mūsų namuose.

Gamintojo nuotr.

Gėlės pražydo

Gėlių fragmentai labai dažnai naudojami interjeruose, nes tinka bet kuriai erdvei. Jie pražysta ant kilimų, baldų apmušalų, užuolaidų ar tapetų. 

Gamintojo nuotr.

Gėlės lengvai derinamos prie langelių, dryžių ar kitų geometrinių figūrų, padeda išsiskirti, ištrūkti iš nuobodžių ir santūrių spalvų bei formų. 

Gamintojo nuotr.

Paprastai gėlių ar jų žiedų raštais nedekoruojama visa erdvė, o tik tam tikri interjero elementai. Tarkim, kilimas su gėlių žiedo motyvu kuo puikiausiai pagyvins klasikinę dryžuotą sofą, o užuolaidos – sieną, dekoruotą langeliais. Kiek ir kokių gėlių turėtų būti jūsų namuose, spręskite patys, tačiau svarbu – nepersistengti. Reikia įvertinti, kaip ir kas dera tarpusavyje, nes perkrautas interjeras sukelia slogumo ir sunkumo jausmą.

Gamintojo nuotr.

Kuriant santūrų skandinavišką interjerą interjero elementus siūlome dekoruoti ramiais, neryškiais, vienspalviais, didesniais gėlių motyvais. Provanso stilius išsiskiria ryškesniais, bet smulkesniais gėlių raštais ar jų kompozicijomis. Daug lemia ir spalvos. Siekdami sukurti gaivią atmosferą, pasirinkite žalsvus ar melsvus atspalvius, o geltonos, raudonos, oranžinės gėlės sukuria šiltą ir linksmą interjero nuotaiką.

Patikėkite: gėlės – vienas geriausių antidepresantų! Jos suteikia ramybės ir komforto jausmą, įpučia namams gyvybės, sentimentalumo. Gėlėmis išdabintame miegamajame, svetainėje ar net vonios kambaryje visus metus jausitės taip, lyg vasara niekuomet nepasibaigs.

Bėgantis jūros smėlis po kojomis

Vasara, jūra, kopos, smėlis... Poilsio metas, kai sielos ramybe ir laisve gyvena visas kūnas. Jūrinis (marinistinis) interjeras – tai amžinos intriguojančios atostogos, tai tarsi deja vu... Praplaukiantis burlaivis, jūros bangų mūša, smėlio pilys, skraidančios žuvėdros.

Idealu, jei jūrinį interjerą galite kurti nuo pradžių, tačiau reikia būti atsargiems: kas žino, gal tokio stiliaus interjeras jums greitai pabos. Daug paprasčiau pakeisti ar papildyti vieną kitą interjero elementą.

Gamintojo nuotr.

Kuriant jūrinį interjerą svarbiausia – spalvos. Baltos, smėlio, melsvos, žalsvos spalvų deriniai – geriausias pasirinkimas. Jie tinka sienoms, baldams, tekstilei, kilimams, užuolaidoms. Be abejonės, mėlynų ir baltų juostelių raštas – privalomas atributas, tačiau nereikėtų persistengti: užteks vieno ar kelių šiuo raštu marginto daikto ar detalių.

Norėdami sukurti ryškesnį akcentą, galite įtraukti uždegančių raudonų atspalvių.

Tiek baldus, tiek kilimus patariama rinktis pagamintus iš natūralių medžiagų. Klasikinis stalas, kėdės, spintelė ar sofa sukuria jaukų ir romantišką stilių, o kokybiškas vilnonis smėlio imitacijos kilimas sujungia visą erdvę. 

Gamintojo nuotr.

Seno burlaivio vairas, inkaras, laivas butelyje, natūralios kriauklės ar paplūdimyje rasti akmenukai taip pat kuo puikiausiai tinka jūriniam interjerui kurti. Daiktams susidėti galite naudoti lobių skrynią ar iš seno tinklo suadytą krepšį – jūsų vaizduotei ribų nėra, svarbu tik išsaugoti vientisumą.

Gyvenkite vasara visus metus!

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis