Kaip namuose sukurti jaukią ir pozityvią atmosferą

Sugrįžę iš darbų suaugusieji nori pasiilsėti ar netrukdomi pabendrauti su užsukusiais svečiais, tačiau jei namuose yra mažųjų, greičiausiai dalį dėmesio teks skirti jiems. Ar įmanoma namus įrengti taip, kad visa šeima laiką leistų kartu ir vieni kitiems netrukdytų?

„Magrės baldai“ atstovas Evaldas Kondrotas teigia, jog sukurti jaukią svetainę visai šeimai tikrai įmanoma, tereikia pasirinkti funkcionalius baldus ir teisingai paskirstyti erdvę, kad visi šeimos nariai turėtų savo kampelį, tačiau tuo pačiu būtų kartu.

Bene pagrindinis svetainės akcentas yra sofa arba minkštas kampas, taigi pirmiausia turėtumėte nuspręsti, kurioje vietoje šis baldas stovės. Geriausia jį būtų statyti ne kambario centre, o šone, kad liktų pakankamai vietos vaikų zonos sukūrimui.

Sekantis žingsnis – sugalvoti, kaip atskirti suaugusiųjų ir vaikų erdves. Šiuo atveju svarbiausia, kad atskyrimas nebūtų akivaizdus – būdami viename kambaryje vaikai turi matyti tėvus, o tėvai – vaikus. Vienas iš variantų – erdves atskirti didelėmis vazoninėmis gėlėmis, kurios atliks ne tik erdvių padalinimo funkciją, bet ir suteiks namams jaukumo.

Jeigu gėlių variantas jums nepriimtinas, galite tą patį padaryti vienoje eilėje išrikiuodami kelis pufus ar nedidelius foteliukus. Svarbiausia, kad ta atskirtis vizualiai būtų ne itin pastebima.

Didelę reikšmę turi ir interjero detalės. Būtina išlaikyti bendrą kambario stilistiką, tačiau vis dėlto, reikėtų pagalvoti apie skirtingas detales suaugusiųjų ir vaikų zonoms. Pavyzdžiui, suaugusiųjų erdvei jaukumo suteiks spalvingos pagalvėlės, žvakės ar paveikslai, tačiau vaikų erdvėje tie patys dekoro elementai bus paprasčiausiai nepraktiški. Lengviausias sprendimas norintiems išlaikyti interjero vientisumą – spalviniai atsikartojimai. Jeigu suaugusiųjų kampelyje vyrauja melsvi akcentai, šios spalvos turėtų netrūkti ir vaikų erdvėje.

Kalbant apie vaikų erdvę, bene svarbiausias dalykas yra baldų funkcionalumas. Juk čia vaikai turi jaustis visiškai laisvai ir nevaržomai, vadinasi jums reikia pasirūpinti, kad jie turėtų kur patogiai žaisti ir susidėti savo daiktus. „Vienas iš praktiškiausių sprendimų įrenginėjant vaikų erdvę, įsigyti minkštus pufus, kurių viduje vaikai gali susidėti savo žaislus. Kitas variantas – spalvingi sėdmaišiai, kurie bus ne tik patogūs, bet ir pakankamai erdvūs, kad ant jų galima būtų žaisti“, – pataria „Magrės baldai“ atstovas.

Jeigu mažasis turi savo kambarį, kuriame yra rašomasis stalas, o svetainėje leidžia tik dalį laiko, tuomet papildomo stalo pirkti tikrai nebūtina. Vietoje jo geriau patieskite minkštą ir jaukų nedidelį kilimą, ant kurio vaikas galės šiltai ir minkštai sėdėti. Jei vis dėlto manote, kad stalas yra būtinybė – galite rinktis pažemintą variantą. Kaip rodo patirtis, dauguma vaikų labiau mėgsta žaisti ar piešti sėdėdami ant žemės, o ne ant kėdžių, taigi toks pažemintas stalo variantas bus patogiausias mažajam. O reikalui esant galėsite jį paversti dekoratyviniu staliuku gėlėms ar kitoms interjero detalėms laikyti. Be abejonės, nepamirškite ir jaukumo suteikiančių akcentų, pavyzdžiui, spalvingų pagalvėlių ar dabar itin madingų pagalvėlių su gyvūnų atvaizdais.

Užsakymo nr.: PT_67665162

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis