Konkursas "Inovatyvus vonios kambarys": balsuokite už geriausius

Kas yra inovatyvi vonia ir kaip ją įsivaizduoja studentai interjero dizaineriai ir architektai? O kaip profesionalai? Į šiuos klausimus mėgino atsakyti konkursas "Inovatyvus vonios kambarys".

Prieš kurį laiką žurnalo "Structum" redakcija pakvietė architektūros ir dizaino sričių studentus bei profesionalus dalyvauti konkurse "Inovatyvus vonios kambarys". Rezultatus pateikiame Jūsų teismui. Padėkite išrinkti geriausią studentų ir profesionalų darbą. Apklausą rasite po kiekviena iš kategorijų.

STUDENTAI

Eglė Kubiliūtė

Structum nuotr.

Norėjau sukurti vonios interjerą, kuris būtų tarsi ramybės oazė. Gamtos vaizdas padeda atsigauti nuo sunkių dienos rūpesčių. Todėl daugiausia dėmesio skyriau vonios zonai ir vaizdui už jos - dideliam langui su durimis į gamta dvelkiančia terasą, kurioje taip pat įrengtas ir dušas.

Irma Pečiulytė

Structum nuotr.

Vonios kambarys buvo kuriamas įkvėptas gamtos ir paplūdimio vaizdų.
Atskleisti paplūdimio nuotaika padėjo didžiuliai varstomi langai, kurie eina į lauko terasą, specialios akmenukų plytelės, bei švelnios kreminės spalvos.

Vonios kambaryje esantis praustuvai yra integruoti į stiklini staliuką, kad matytųsi unikali jų forma. Vonia yra pastatyta ant platformos, kuri yra padaryta iš PVC terasinių lentų (šios lentos dažnai naudojamos prie baseinų.)

Jovita Laimutytė

Structum nuotr.

Erdvus vonios kambarys, kurio akcentas - dideli langai.

Monika Goberytė

Structum nuotr.

Pirmoji mintis, iš kurios išsirutulioji šios vizualizacijos, buvo tiesiog „aukščiau-žemiau“, bet darant šią vonią, visko pasirodėper maža. Kilo mintis viską daryti kiek kitaip, kuriant kitokią erdvę atspindžių pagalba. Atspindžius stengiausi kurti stiklų, spindinčių paviršių pagalba. Įtraukus ryškią žalią, juodą ir baltą spalvas susikūrė tam tikras fantazijos vaisius – Fantastinė vonia. 

Ernest Sobolevskij

Raudonoji prabanga

Structum nuotr.

Vonios kambario idėja kilo iš netyčia Vilniuje pamatyto raudonos spalvos "Ferrari" automobilio, šio automobilio salonas buvo travertino akmens spalvos su tamsiai pilka. Iš čia ir kilo idėja perteikti tą prabangumą ir puošnumą vonios kambaryje. Taigi sugalvojau panaudoti imituojančias akmenį pilkos spalvos plyteles, taip pat išskirti zoną kurioje yra pati vonia firminės raudonos "Ferrari" spalvos plytelėmis, sienai suteikti prabangumo panaudojant 3D sienos plokštes. Argi "Ferrari" automobilis atrodytų toks prabangus  su paprastu veliūriniu salonu? Atsakymas akivaizdus, ne. Todėl panaudojau Brazilų dizainerio Paulo Mendes da Rocha kėdę Paulistano Armchair, dengta rudos spalvos oda, kuri kartu su viskuo suteikia prabangumo jausmą.

Apšvietimas yra centruotas per visą kambarį: kabančios dvi lempos, taip pat aplink visą kambarį palei lubų perimetrą eina silpnai šviečiančių apvalių šviestuvų kvadratas, na ir veidrodžio prie vonios apšvietimui panaudojau LED juostas. Prie praustuvų esantys veidrodžiai apšviečiami panaudojant judesio detektoriaus technologiją, priėjus veidrodžiai apšviečiami iš galo.

Greta Marcinkutė

Structum nuotr.

Pirmųjų saulės spindulių įkvėptas vonios kambarys sukurią jausmą lyg būtum prie upelio ir ruoštumeisi maudynėms. Turi pasirinkimą: atsigaivinti meldų apsuptoje dušo kabinoje arba nuo medinio lieptelio šokti į unikalios formos vonią ir lepintis vandens malonumais. Sukurti gamtos paveikslui panaudoti akmenys ir besistiebiantys iš žemės augalai.

Vytautas Gaivelis

Inkilas

Structum nuotr.

Vonios interjeras įkvėptas pavasarėjančios ir bundančios gamtos. Šviesi ir švari, balta spalva akcentuoja pagrindinę kambario ašį – medinę medžio konstrukciją, kurioje įmontuotas dušas ir pakabinta lentyna praustuvui. Medinės dekoro detalės ir aksesuarai suteikia natūralumo, o sumontuotas atitinkamas apšveitimas šias detales išryškina, padarydamas patalpą šiltesnę ir jaukesnę.

Dovilė Lapinskaitė

Structum nuotr.

Erdvus, baltas vonios kambarys, kurio pagrindinis akcentas - marmurinė juoda vonios pakila. Prie pakilos didelis kampinis langas, kuris leis visiškai atsipalaiduoti, gulint vonioje ir stebint atsiveriantį peizažą. Prie praustuvo įrengtas veidrodis, per visą patalpos aukštį, kuris dar labiau padidina erdvę. Veidrodžio apšvietimui panaudota LED juostelė.

Jurgita Tunkevičiūtė

"Gamtos apsuptyje"

Structum nuotr.

Pagrindinė intrejero mintis priartinti žmogų prie gamtos ir į interjerą įkelti jos kuo daugiau. Todėl parinkta daug medžio elementų. Vonia buvo pakelta iki lango, kad vaizdas pro jį būtų lyg žvelgiant į paveikslą, kuris priklausomai nuo metų laikų kinta ir leidžia atrasti kažką naujo. Grindims panaudotos medžio imitacijos plytelės- keramikinis parketas, taip pat baltos keramikinės plytelės.

Marius Tautvydas

Structum nuotr.

Projektuojamas minimalistinis kompaktiškas vonios kambarys su būtiniausia įranga, jis yra 10 kv. m. ploto.  Gyventojo patogumui dušas ir vonia yra atskiri – greitam nusiprausimui ir atsipalaidavimui - grožėjimuisi panorama. Interjeras derinamas iš poros švelnių atspalvių, sukuriančių jūros atmosferą.

Patrycja Pojda

Structum nuotr.

Pagrindinė projekto koncepcija suprojektuoti šviesų, erdvų vonios kambarį, kuris būtų patogus naudoti, suteikiantis privatumą, bet kartu ir intymumą.  Todėl nuspręsta pastatyti praustuvų spinteles viduryje, kad atskirtų atvirą vonios kambario ir intymią tualeto ir dušo erdves. Vonia pastatyta priešais langą, leidžiant naudotojui grožėtis išorės vaizdais, kol jis mėgaujasi ilga atpalaiduojančia vonios procedūra.  Tualetas ir  bidė suprojektuoti labiausiai privačioje vietoje, dėl to paslėpti labiausiai nutolusiame vonios kambario kampe. Dušo kabina taip pat paslėpta už plovyklos, bet yra sienos formos, bet vis tiek ši forma yra labiau atvira ir kviečianti nuo durų pusės. Pertvarai naudotas pieniškas stiklas, kuris suteikia intymumo naudotojui, bet tuo pačiu neleidžia jam jaustis lyg "įkalintam į mažą dėžutę". Juoda mozaikinė siena ir geltonos grindys kontrastuoja su baltais ir pilkais prietaisais. Vonios kambariui suteiktos organiškos formos, kurios atvaizduoja švelnų, banguotos jūros paviršių.

Paulina Buinytė

Structum nuotr.

Vonios interjeras šviesus ir erdvus, pagyvintas moderniais ryškiais šviestuvais bei kėdėmis.

Laurynas Bukėnas

Structum nuotr.

Vonios kambarys yra dangoraižio viršutiniame aukšte. Pro langą matosi mėlynas dangus, todėl ir interjere naudojama mėlyna spalva kaip akcentas, kaip susitapatinimas su dangumi.

Sandra Bareikytė

Structum nuotr.

Vonios kambario idėja – sukurti šiuolaikišką ir praktišką vonios kambarį. Koloritas - šviesus. Pasirinkta šiuolaikiška pilkų atspalvių gama.


PROFESIONALAI

Audronė Ambrazienė, Daiva Pocevičienė

Structum nuotr.

Tai buvo buto rekonstrukcija. Vonios kambaryje panaikinta pirties patalpa, todėl padidėjo erdvė. Atsirado galimybė pastatyti kambario centre ovalią, vazą primenančią vonią. Spalvinis sprendimas balta spalva, kuria sušildo šiltos medienos imitacijos plyteles. Virs vonios, lubose integruotas šviestuvas, kurio dizainas atkartoja sujudinto vandens ratilus. Medinio ''kilimėlio'' motyvas atsikartoja priešingoje patalpos pusėje - duso nišoje. Kambario interjerą atgaivina raibuliuojančio vandens fotografija po stiklu. Veidrodžių pagalba, vanduo matomas kiekvienoje sienoje.

Eglė Buinevičiūtė

Structum nuotr.

Vonios kambarys 5,4 m2. Patalpa nėra didelė, todėl norėjosi ją vizualiai praplėsti baltomis plytelėmis. Taip pat pasirinkta viena siena, kuri veiktų kaip akcentas, tai juodos - baltos mozaikos derinys, kuris kambariui suteikia žaismingumo. Išskirtinio dizaino praustuvas su spintele derintas prie juodos - baltos spalvų tematikos.

Jokūbas Jurgelis, Jurga Marcinauskaitė

Structum nuotr.

Itin mažo 18m2 buto Vilniaus senamiestyje vonios kambarys. Vonios kambario dydis tik 2,38m2. Tai  funkcionali ir išgrynintos estetikos erdvė, su visomis būtinomis funkcijomis patogiam gyvenimui. Visi estetiniai sprendimai glaudžiai susieti su funkcija.

Agnė Zabaitė

Structum nuotr.

Modernios klasikos interjere, taip pat ir modernios klasikos stiliaus vonios kambarys. Padidintas dušas, prie spintelės rašto motyvo priderintas raštuotas klasikinio tipo šviestuvas. Vonios kambarys jaukių šiltų spalvų, žemės tonų.
Erdvei vizualiai praplėsti panaudoti du veidrodžiai - vienas didelis virš praustuvo, kitas - sienoje priešais praustuvą, juosta per visą patalpos aukštį, kaip moderni detalė, tuo pačiu ir papuošia sieną.

Artūras Čižiūnas

Structum nuotr.

Kuriant šio buto interjerų, vienas iš pagrindinių dalykų buvo vonios kambarys ir dušo kabina jame. Prieš tai jos nebuvo ir užsakovui labai trūko jos. Tad visa rekonstrukcija prasidejo būtent dėl jos ir nuo jos. Teko pasinaudoti visomis savo techninėmis žiniomis tam, kad pavyktu viską sutalpinti nedidelėje 10 m2 vonioje, kartu jos neapkraunant bei neužgriozdinant. Ji privalėjo likti erdvi ir jauki.

Audronė Jočienė

Structum nuotr.

Klientai pageidavo šiame vonios kambaryje turėti: vonią su vonios sienele (dušui), pakabinamus unitazą bei bidė, skalbimo mašiną ir džiovyklę su vieta rūbų lankstymui, dvigubo praustuvą su pakabinama spintele ir spintele su stalčiais po praustuvu, dėžę nešvariems rūbams (taip atsirado suoliukas su po juo esančiu mobilia rūbų dėže) ir lentynos muzikiniam grotuvui.

Parinktos praktiškos akmens masės blizgios sienų plytelės, dekorui panaudota akmens ir stiklo mozaika. Šioje patalpoje buvo pora statybinių konstrukcijų, kurias „maskuojant" atsirado sienutė su lentynelėmis-nišomis.

Evelina Tamašauskaitė

Structum nuotr.

Didelį vonios kambarį suprojektuoti gana paprasta, tačiau norėjau pritaikyti produkciją mažame, 4kv.m nesiekiančiame, vonios kambaryje. Tai ypač aktualu gyvenantiems butuose ir tokie maži kambariai taip pat gali būti šiuolaikiški ir inovatyvūs. Baldai bei unitazas parinkti pakabinami, nes taip optiškai praplečiama erdvė. Balta plytelių spalva, parinkta kaip fonas, leidžia panaudoti ir aktyvesnes, medžio imitacijos plyteles bei raštus. Toks sprendimas leidžia džiaugtis nenuobodžiu vonios kambariu, kuomet aktyvūs elementai puikiai įsikomponuoja baltoje erdvėje.

Jokūbas Jurgelis, Virginija Sabaliauskaitė

Structum nuotr.

Tai šiuolaikiškas, modernus ir dinamiškas miestiečio būstas Vilniaus senamiestyje. Erdvė lakoniška, racionali, pagrįsta medžiagiškumu, raštais ir aiškiomis formomis.

Jurga Saulytė, Kristina Puidokaitė, Renata Mockutė

Structum nuotr.

Naujos statybos buto patalpos sostinėje it balta drobulė leido suteikti jai savitą charakterį, kaip įrankius pasitelkiant geometrines formas, spalvas, natūralias tekstūras.

Greta judrios miesto arterijos esančios buto erdves puošia vaizdingos miesto panoramos, tolyje, aplink urbanizuotą judrų sostinės kontekstą, dvelkiančios švelniais miestų tonais.

Vidaus interjeras, pratęsdamas panoramų žaismą perauga į sienų plokštumas, nuspalvindamas jas nusitęsiančiais geometriniais pasteliniais tonais.

Vonios kambarys pratęsia bendrą interjero idėją, taip grindys ir sienos pasipuošia kontrastingomis geometrinėmis plytelėmis, panaikindamas vizualinę atskirtį tarp sienos ir grindų. Kitos sienos dekoruojamos niuansinėmis vienatonėmis plytelėmis. Sienų plokštumas puošia praustuvas su kabančiu baldu, geometrinių formų gyvatukas. Vonios kambario galinę sieną užbaigia spinta, kurioje slepiasi kasdieniai vonios kambario buitiniai elementai.

Renata Mockutė

Structum nuotr.

Beveik 6 metrų aukščio erdvė, buvusiame fabrike, Vilniaus loftų kvartale virto namais jauniems veržliems gyventojams.

It baltas lapas erdvėje, problematika ir užduoties gairės, leido ieškoti netradicinių sprendimų, kurie sietųsi su gyventojų poreikiais ir gyvenimo būdu.

Naujam gyvenimui atgimusiame lofte susitinka erdvės polėkis, griežtų formų, tonų ir tekstūrų santūrus ryškumas. Vonios kambaryje greta šiltų ąžuolo ir tiko grindų tonų derinami betono šviesaus atspalvių tekstūros ant sienų. Pagal specialų užsakymą išlietas praustuvas , individualūs apšvietimo sprendimai vonios kambarį paverčia išskirtiniu.

Agata Kliukovskaja

Structum nuotr.

Kadangi užduotis buvo sukurti modernų interjerą su klasikos motyvais, bendras koloritas buvo pasirinktas šviesus (kas būdinga moderniam stiliui), bet visur matomos klasikinio stiliaus detalės. Šviesios spalvos taip pat leido vizualiai praplėsti erdvę, tačiau visai baltos spalvos buvo atsisakyta norint išvengti šaltumo ir sterilumo jausmo. Naudojant labai siaurą spalvinę gamą buvo siekiama sukurti ramų nekontrastingą bendrą vaizdą. Šioje patalpoje nėra nieko kas iš karto šoktų į akis. Tai padeda išlaikyti erdvės vientisumą ir tokiu būdu vėl gi patalpa atrodo erdvesnė. Virš skalbimo mašinos pavyko įkomponuoti pakabinamą spintelę, kuri yra kur kas talpesnė nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šis baldas ne tik leidžia paslėpti jame daugybę įvairiausių daiktų, bet ir suteikia bendram vaizdui užbaigtumo jausmą.

Aidas Kalinauskas, Vaidas Tamošiūnas, Ignas Kalinauskas, Laura Šalvydė

Juodo namo bliuzas.

Structum nuotr.

Vonios kambario interjero stilistiką padiktavo moderni pastato architektura. Asketiški, juodi fasadai - santūrus, minimalistinis interjeras. Juodos ir baltos spalvų bei natūralaus ąžuolo ir pilko betono plokštumų dermė leidžia sukurti puikią erdvę vandens procedūroms. Būtina sąlyga - erdvė turi būti pripildyta muzikos garsų.

Aušra Tauginienė

Structum nuotr.

Šis jaunai šeimai kurtas vonios interjeras dvelkia marinistine interjero dizaino tendencija. Čia jaučiamas medžiagų kontrastas : šaltas "betonines" plokštumas subtiliai sušildo švelnia spalva nudažytos sienos ir medžio imitacijos plytelės (jos tarsi iš vandens ištrauktos susidėvėjusios lentos). Kruopščiai priderintas puošnus šviestuvas, atkartoja betono faktūrą, o klasikinių formų baldas po praustuvu bei draperija ant lango puikiai įsilieja į bendrą elementų kompoziciją. Moderni santechnika daro šį interjerą inovatyvų.

Dovilė Leicmonaitė-Žukauskienė

Structum nuotr.

Tai mažos kvadratūros namelio vonios kambarys, tačiau klientai pageidavo:  vonios, dušo zonos, unitazo, bide, praustuvo, nešvarių skalbinių vietos, visos namų valymo priemonės turi tilpti taip pat vonios kambaryje. 

Pasirinktas šoninis varstomas vonios stiklas, kuris esant duše apsaugo vonios kambarį nuo vandens lašų patekimo į likusią vonios kambario erdvę. Praustuvo stalčiai projektuoti, kad būtų išgauta kuo daugiau naudos. O likusioms valymo priemonėms, ir kitiems buities daiktams - suprojektuota pakabinama spintelė matiniu stiklu. Pasirinktas matinis stiklas, kad baldas atrodytų lengvesnis. 

Edita Ručinskaitė

Structum nuotr.

Vonios kambario interjeras atspindi jog turint ribotą biudžetą, galima gauti taip pat gražų rezultatą. Pagrindinė interjero mintis - paprastume yra grožis. Vonios kambaryje nėra daug detalių, vyrauja dvi pagrindinės spalvos, vonios įranga išdėliota taip, kad vonios patalpoje išliktų kuo daugiau erdvės. WC sienelė suteikia vientisumo patalpai. Tamsios linijos, mozaika padekoruotos lentynos bei vonios priekinė apdaila vonios kambariui suteikia prabangos pojūtį. Taip pat tamsios linijos bei veidrodis atliko erdvės didinimo ir jaukumo vaidmenį.

Eglė Jagelavičiūtė

Structum nuotr.

Kauno pakraštyje renovuotas provanso stiliaus vonios kambarys pradžioje buvęs tamsių tonų, slogus, prašyte prašėsi išlaikomas kuo daugiau dienos šviesos, pastelinių, ramių spalvų, kambarys, kuriame suskambėtų detalės. 
Pagal pirminį projektą vonios ir tualeto patalpos buvo suprojektuotos atskirai, tačiau buvo nuspręsta kad ši erdvė primintų tarsi gyvenamąjį kambarį, todėl buvo išgriauta atitvarinė siena ir sujungtos patalpos į vieną. Padidėjus erdvei atsirado galimybė įrengti būtinas zonas. Ties lango perspektyva suprojektuotas per visą patalpos plotą dušas, kuris vizualiai pridavė išskirtinumo.

Eglė Prunskienė

Vonios kambarys "Bijūnai"

Structum nuotr.

Šeimininkų miegamasis ir jų vonios kambarys - nedaloma visuma, papildantys vienas kitą. Stilistiškai ir spalviniai vieningi, susiliejančia erdve, bijūnų - meilės simbolio spalvos, kuri tonozuojančiai veikia  ištisus metus.

Elona Kučienė

Structum nuotr.

Vonios kambarys įrengtas vietoje buvusių pagalbinių patalpų, rekonstruojant seną gyvenamąjį namą. Pagrindiniai kriterijai: praktiškumas ir ekonomiškumas. Vonios patalpa skiria tris funkcijas - tualetas, persirengimo (darbo drabužių), vonia. Nišos sienose pritaikytos lentynėlėms. Kadangi namas yra šlaite, dvi vonios kambario sienos į šlaito pusę. Minimali dienos šviesa patenka per durų stiklus. Apšvietimo zonos: rūbinėje, prie veidrodžio, vonios zonoje prie lentynėlių. Labai pasiteisino grindinis šildymas - minimalios sąnaudos, maksimalus malonumas ypač žiemą.

Ernesta Statkutė

Structum nuotr.

Jaukus ir kartu šiuolaikiškas vonios kambarys, kurio pagrindinės spalvos - balta su juoda suteikia naujos elegantiškos jėgos ir įkvėpimo, kurioje išryškėja grafiniai plytelių piešiniai. Įsiliejantis raudonos spalvos akcentas tik dar labiau pagyvina patalpos aplinką, tarsi sudėdama paskutinį akcentą šios nedidelės erdvės skleidžiamoje nuotaikoje.

Evaldas Žurkus, Aidas Kalinauskas

Structum nuotr.

Antikvarinės vertybės įkomponuotos švariame moderniame interjere. Pastato interjere dominuoja seni paveikslai, paveikslų motyvai atsispindi ir vonių interjeruose. Senoviniai šviestuvai sukuria romantišką atmosferą.

Gintarė Motuzaitė

Structum nuotr.

Nors pakankamai kontrastingas, juodai-baltas vonios interjeras turi savyje elegancijos ir ramybės jausmą. Švarios, nenutrūkstančios praustuvo stalviršio linijos, sieninė spinta pilnai užimanti vieną sieną leidžia neužkrauti patalpos nereikalingomis detalėmis ir harmoningai sudėlioti tūrius, o gyvybės įneš patys namo gyventojai.

Gitana Valavičiūtė

Structum nuotr.

Šokoladu kvepianti vonia

Nors inovatyvios vonios klausimais nuveikta labai daug, dizaineriams kas kart tenka spręsti klausimus susijusius su patogumu ir jaukumu. Kai vonios kambarys yra erdvus, ergonomiškai išdėstyti įrangą nesukelia didelių sunkumų. Tačiau kuriant vonios dizainą labai svarbi atmosfera, kuri ryte turi įkvėpti naujai dienos pradžiai, o vakare atpalaiduoti. Tokiems sprendiniams kaip visada pasitarnauja šviesa ir spalvos. Dėkinga tai, kad šiame vonioje yra natūrali dienos šviesa.

Goda Litinskienė

Structum nuotr.

Vonios kambario prabangus interjero dizainas - moderni klasika. Spalvų gama parinkta švelni, pastelinė. Tikslas buvo sukurti jaukų, poilsio, vonios kambarį. Todėl grindims derintas medis su akmens masės plytelėmis. Per visą sieną veidrodis išdidina erdvę, suteikia daugiau šviesos.

Ieva Prunskaitė

Vonios kambarys "Be rėmų"

Structum nuotr.

Tai atviras drąsus ir orginalus vonios kambarys be sienų. Šeimininkų vonios zonos  nuo jų miegamojo neskiria jokie barjerai - čia bendra ne tik erdvė, bet ir medžiagiškumas. Juk grožėstis už lango plytinčiu ežeru norisi ne tik gulint ant lovos, bet ir besimėgaujant vonios malonumais. Tuo tarpu privalomas vonios kambario atributas - tualetas, įrengtas čia pat už stiklinės dekoruotos pertvaros - tokiu būdu nesukeliamas estetinis ir funkcinis diskomfortas, jei kartais kam norisi "pabūti vienam".

Judita Striukienė

Structum nuotr.

Vonios kambarys šiame būste užima ne mažiau reikšmingą vietą, nei virtuvė ar miegamasis. Erdvus ir šviesus, didelių langų dėka atviras sodriam gamtiniam fonui. Tiesioginis išėjimas į terasą suteikia galimybę mankštintis gryname ore arba priiminėti saulės vonias visai šalia vandens procedūrų.
Pasirinkta gaivi spalvinė gama – pilki ir prigesinti alyviniai tonai su kontrastuojančiais kaštoniniais akcentais – pratęsia šalia esančių miegamųjų spalvų paletę. Šis kontekstas išryškina baltą santechnikos įrangą ir aksesuarus.

Julija Šeškuvienė

Structum nuotr.

Tamsių spalvų nuotaikingas vonios kambario interjeras sukuria jaukią atmosferą ir leidžia savininkui ne tik pasiruošti naujai dienai, bet ir atsipalaiduoti vakarais prie žvakių ir neįkyrios paslėptos šviesos. Pagal poreikį galima pasinaudoti dušu arba pasilepinti ilgesnėmis vandens procedūromis vonioje. Veidrodis nuo sienos iki sienos praplečia nedidelę erdvę, o pats pranyksta. Parinktų žemės atspalvių plytelių kontrastas su švariais baltais keramikos paviršiais ir chromuotų maišytuvų atspindžiais suderina savyje jaukumo ir švaros pojūtį.

Laura Byšenkova, Eugenijus Byšenkovas

Structum nuotr.

Nedarant sudėtingos rekonstrukcijos, mažame sovietmečiu satytame name, tarp baltų, nepakeistų buto sienų "nutūpė" naujas san. mazgo blokas, kuris iš išorės nusidažė juoda spalva, bylojančia apie pokyčius. Atvėrus san. mazgo duris, tiesiai priešais jas lyg atspindys suprojektuotas langas, kurio dėka vonios patalpoje atsiranda natūrali šviesa.

Laura Česnulevičiūtė, M. Cristina Liquori

Structum nuotr.

Neįprastas vonios kambario sprendimas suteikė individualumo šiai 5,2 m2 erdvei. Pagrindinė apdailos medžiaga, kurią pasirinkome – 3 mm storio keramikos plokštės, supjautos pagal itin tikslius brėžinius. Naudojome vieną spalvą tiek grindų paviršiaus, tiek sienų apdailai. Taip apjungėme atskiras plokštumas į vieną visumą. Pagrindinis patalpos akcentas – stilizuotas medis. Įvedus baltą spalvą, kontrasto principu šiai dušo zonai sukūrėme natūralumo ir netikėtumo įspūdį.

Marija Petrauskaitė

Structum nuotr.

Šiuo metu aktualu yra tai, kas natūralu. Projektuojant vonią stengiamasi kreipti didelį dėmesį į žmogaus siekį susijungti su gamta. Šioje 7,50 kv. m.  vonioje baldai ir durys yra medinės, o norint sulieti į visumą panaudotos medžio imitacijos grindų plytelės. Patalpai panaudotos baltos blizgios plytelės tam, kad vizualiai pašviesinti kambarį, o augalų su paukščiais dekoras akcentuoja - dušą. Taip pat šie dekorai leidžia pasijusti tarsi Amazonių džiunglėse.

Žilvinas Rakickas

Nuosaikus modernumas, gamtos spalvos, jos niekada neišeina iš mados, ramina. Šiuo atveju reikėjo tilpti griežtus piniginius rėmus, tai buvo geriausias vaizdo, kainos ir kokybės santykis. Paprastumas, praktiškumas, patogumas ir ilgaamžiškumas.

Structum nuotr.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis