15 kv.m. namelis – ar norėtumėte tokiame gyventi?

Norvego Toddo Saunderso kūrybiniame CV galima rasti išties įspūdingo mastelio architektūrinių projektų. Viena garsiausių šio architekto realiazijų Aurlando apžvalgos aikštelė Norvegijoje. Vis dėl to jau daugiau kaip dešimtmetį T. Saundersas garsėja ir suprojektuotais namais, kurie ne tik išsiskiria, bet ir stebina savo mažu dydžiu, o jų bendras plotas kartais prilygsta standartiniam butui.

Gamintojo nuotr.

T. Saundersas nėra joks archtektūros ekscentrikas ar revoliucionierius. Pastarųjų metų pasaulinės ekonominės krizės padariniai, didmiesčių centralizacijos procesai formuoja ir naujas architektūros tendencijas. Vis daugiau architektų imasi projektuoti būtent nedidelius namus, kurių didžiausi privalumai – ne įmantrūs sprendimai, bet sugebėjimas neužimti perdaug vietos ir naudingai išnaudotas kiekvienas centimetras. 

Gamintojo nuotr.


T. Saundersas itin sėkmingai laužo stereotipus, jog tik grandioziniai projektai nusipelno rimtos ir kokybiškos architektūros vardo, o nuo pastato dydžio priklauso kūrybiniai sprendimai. Architektas įsitikinęs, jog projektuojant mažus namus architektas ne tik turi daugiau kūrybinės laisvės, bet ir susiduria su didesniais iššūkiais.

Naujausias šio architekto projektas „Slice“ – tai mažo Norvegijos Slatteviko miestelio gyventojo pageidavimas turėti vieno kambario vasaros namelį, kuriame pats leistų laisvalaikį ir galėtų apgyvendinti savo svečius. Papildomai architektams teko pasukti galvą ne tik dėl užsakavo noro sukurti išskirtinį vos 15 kv.m. ploto namelį, bet ir noro išsaugoti sode augančius medžius. Architektai neslepia, jog būtent sodo medžiai ir pasulferavo pagrindinę – trikampio namelio su integruota atvira terasa – architektūrinę idėją.


Mažų namų interjerai paprastai būtna itin minimalistiniai, tačiau juose ypač išryškėja tikras vienų ar kitų baldų reikalingumas. „Slice“ viduje dėl vietos stokos mobilius baldus irgi galima suskaičiuoti ant vienos rankos pirštų. Ir šiek tiek neįprasta, kad pagrindinį vaidmenį architektai patikėjo ne krėslui ar stalui, bet... kavos staliukui. Kita vertus, galima suprasti kodėl. Dizainerio Thomo Bentzeno žymiai danų kompanijai HAY sukurtas kavos staliukas DLM pasaulinės sėkmės susilaukė dėl neįtikėtino funkcionalumo.

Gamintojo nuotr.
Gamintojo nuotr.

Skiriamasis metalinio DLM bruožas- charakteringa rankenėlė, už kurios ne tik patogu perkelti patį baldą, bet ir panaudoti jį kaip padėklą. Pilnas staliuko pavadinimas („Don‘t Leave Me“- „Nepalik manęs“) nebūtinai reiškia, kad jį reikia visur su savim pasiimti. Tiesiog didelė tikimybė, jog toks baldas visur atras savo vietą. Net ir tokiame mažame name kaip „Slice“.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Gamintojo nuotr.


Gamintojo nuotr.


Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis