Pasidaryk pats: idėjos, kaip romantiškai apšviesti sodą

Kad sutemoms užklojus žemę kieme būtų šviesu ir jauku, patiems galima pasidaryti žibintų. Pasikvietus į svečius draugų, idėjų, kaip apšviesti kiemą, kils tiek, kad visam vakarui užteks veiklos, o naktis pasirodys esanti tokia romantiška.

Asmeninio archyvo nuotr.


PRO VYTELIŲ TARPUS


Namuose visuomet atsiras vienas kitas krepšys, tinkamas žvakutėms sudėlioti. Krepšius paprasta sukabinti ant medžių šakų, patogu ir ant žemės pastatyti. Į dugną reikėtų pakloti flizelino, kad žvakutės stovėtų lygiai. Pro pinučių tarpus sklindanti šviesa išryškina krepšio faktūrą – toks žibintas gali drąsiai varžytis su gamykliniais plastikiniais savo giminaičiais ir neabejotinai juos nukonkuruos.


Asmeninio archyvo nuotr.


Asmeninio archyvo nuotr.


NĖRINIŲ RAŠTAI


Sumanymas žibintams panaudoti skaidraus plastiko vienkartines stiklines – genialiai paprastas ir reikalauja mažiausiai investicijų. O dekoruoti jas galima pačiais įvairiausiais būdais: apjuosti pirktinių nėrinių juostelėmis, apsukti spalvotu peršviečiamu popieriumi, apvynioti plaušais ar virvelėmis.


Asmeninio archyvo nuotr.


Asmeninio archyvo nuotr.


EGZOTIŠKI MOTYVAI


Lygiai (arba ir nelabai) nupjautas tvirtas kokoso kevalas itin tinka žvakei įstatyti. Šviesos į šonus jis nepraleidžia, bet nukreipia ją aukštyn, tad pakabintas medyje apšviečia keistą lapų virpėjimą vėjyje.


Asmeninio archyvo nuotr.


STIKLAINĖLIAI


Iš nebereikalingo nertinio rankovės pasiuvę gaubtą stiklainiui turėsite ilgaamžį žibintą, ir šis nedidelis vargelis tikrai atsipirks. Sutemose plevenanti žvakės liepsna išryškina nertų raštų dekoratyvumą – tikriausiai jie dar niekuomet, būdami drabužiu, neturėjo tokios unikalios galimybės atskleisti visą savo žavesį.


Asmeninio archyvo nuotr.


VISAD PO RANKA


Dar vienas kūrybiškas, bet nesunkiai įgyvendinamas pasiūlymas, jei iš anksto nepasirūpinote nėriniais ar kitomis „pagalbinėmis“ medžiagomis. Pagelbėti gali ir pati gamta... Aplink stiklainį pridėliokite šakelių, kerpių ir stipriai apvyniokite stora virvele. Žibinto metamais paslaptingais šešėlių ornamentais galima grožėtis ilgai ilgai...


Asmeninio archyvo nuotr.


Asmeninio archyvo nuotr.


Idėja ir nuotraukos – Astos Vainorienės.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis