Kaip įsirengti virtuvę, kad namuose sumažėtų nesėkmių

Radiostezija virtuvę pataria įrengti pačioje blogiausioje būsto vietoje. Tai lengva paaiškinti, nes kasdien naudojamoje viryklėje susikuria energija, kuri sėkmingai nugali visas nesėkmes.

Fotolia nuotr.

Virtuvė yra tokia būsto zona, kurioje veikia du vienas kitam priešingi energijos elementai – ugnis ir vanduo. Todėl gera virtuvė grindžiama tinkamu minėtų elementų balansu. Nuo to, kaip pasiseks juos subalansuoti, priklausys ir jūsų savijauta virtuvėje.

Norint subalansuoti ugnį ir vandenį, virtuvėje negalima prieš viryklę ar prie jos įrengti plovyklės ar šaldytuvo. Ugnies ir vandens elementų negalima laikyti arti vienas kito. Jie konfrontuoja. Patartina tarp viryklės ir plovyklės ar šaldytuvo pastatyti spintelę ar bufetą.

"Kuo harmoningesnė virtuvės aplinka, tuo geresnis ten paruošiamas maistas", – sako kinų patarlė. Nuo to, kaip ruošiamas maistas, feng shui specialistų nuomone, priklauso net šeimos darna ir sėkmė.

Esminis faktorius virtuvėje – tinkama viryklės vieta. Seniau, kai viryklė buvo nesudėtingas įrenginys, tai nustatyti nebūdavo sunku. Šiuolaikinėse virtuvėse tai daug sudėtingiau.

Pagrindinis šiuolaikinės virtuvės gėrio elementas yra visada pilnas šaldytuvas. Tai – šiuolaikinės senovės Kinijoje buvusios urnos su ryžiais atitikmuo. Kinai visada stengiasi, kad jų turimų ryžių kiekis nemažėtų.

Jei virtuvėje valgoma, tai stalą su kėdėmis patartina statyti centrinėje virtuvės dalyje, kur geriausia energija. Stalus patartina statyti taip, kad jie būtų papildomas barjeras tarp viryklės ir šaldytuvo, plovyklės arba skalbiamosios. Tai susilpnina energetinę vandens ir ugnies konfrontaciją ir sukuria energetinę harmoniją.

Virtuvėse kabinti svogūnų, česnakų ar kitų džiovintų daržovių pynes nėra gerai. Tas pats pasakytina ir apie virtuvėje sukrautus indus, puodus: jie turi būti uždarose spintelėse.

Virtuvėje nelaikykite suskilusių indų. Ant viryklės, net jei nieko neverdate, turi būti patys gražiausi indai, nors vienas gražus puodas. Virtuvės lentynoje taip pat statomi patys gražiausi indai ar kiti dekoratyviniai daiktai.

Viryklė laikoma pagrindiniu viso būsto elementu. Virtuvę visada vertiname pagal viryklės padėti joje. Plovyklė – stalelis – viryklė (energetiškai vanduo – medis – ugnis) – harmoningiausias virtuvės interjero elementų išdėstymas. Jei viryklė yra šalia kriauklės, sumažėja būsto gyventojų darbingumas. Idealiu atveju viryklė turėtų stovėti virtuvės centre.

Norint harmonizuoti virtuvės energetiką, būtina išmesti iš jos visa, kas sena ir ko daug metų nenaudojame, nes tai yra sukaupę negatyvią daugelio metų energetiką.

Fotolia nuotr.

Vandens čiaupai turi būti tvarkingi, nevarvėti.

Stalas virtuvėje turėtų būti nekampuotas, dar geriau – ir juodos spalvos. Tai simbolizuoja vandens stichiją ir leidžia geriau įsisavinti maistą.

Virtuvėje negalima svarstyti jokių problemų, žiūrėti televizoriaus. Kinijoje nėra virtuvių, bendrų su valgomuoju ar svetaine.

Užuolaidos virtuvėje išsklaido, harmoningai paskirsto ir atgaivina jos energetiką. Rausvos užuolaidos ypač gerina virtuvės energetiką.

Virtuvės langas negali būti didesnis nei 2/3 sienos ploto. Langai turi didelę reikšmę, bet jei jie per dideli, iš virtuvės išeis visi energetiniai srautai.

Reikia atminti ir tai, kad visi daiktai sensta ir juos būtina keisti, valyti. Patartina kartkartėmis virtuvėje viską sujaukti ir paskui išdėstyti naujaip. Judėjimas – gyvybė.

Radiostezija šiuolaikinei virtuvei nurodo kiek įmanoma atsisakyti cheminių medžiagų bei kitų kenksmingų elementų ir taip padėti kūnui taupyti energiją.

Atminkite, kad virtuvė – ne svetainė. Todėl jos interjerą įrenkite pagal savo skonį ir poreikius. Tai jūsų individuali patalpa.

Atminkite, kad virtuvė – aktyvios veiklos būsto zona ir joje turi vyrauti teigiama energetika.

Medžio elementai virtuvės interjerui suteikia pasyvumo, o metalo elementai pagyvina jos energetiką. Todėl pasistenkite harmoningai panaudoti minėtus interjero elementus. Medžio perteklius virtuvėje sudarys niūrią ir nemalonią atmosferą, o metalo perteklius suteiks jai technologinio cecho išvaizdą ir sukels agresyvių emocijų srautus.

Fotolia nuotr.

Pagrindiniai fengšhui patarimai:

1. Nestatykite viryklės prieš virtuvės duris, tualetą, langą.

2. Viryklė negali būti po lubose esančia išsikišusia sija, patalpos kampe, priešais laiptus.

3. Viryklė negali būti po esančiu virš jos tualetu.

4. Virtuvė negali būti centrinėje namo dalyje.

5. Prie virtuvės negali būti tualetas.

6. Įeinant į būstą virtuvė turi būti nematoma.

7. Virtuvė ir joje esantys indai, šaldytuvas turi būti visada švarūs.

8. Viryklė būtinai turi būti teigiamoje, o ne patogeninėje žemės zonoje.

Pagal radiosteziją svarbiausi maisto elementai – vėjas ir vanduo. Abu šie elementai būtini gyvybei.

Oras, kuriuo mes kvėpuojame, 90 % atsakingas už mūsų organizmo medžiagų apytaką. Gaiviame ore stipri energetika. O užterštas, užsistovėjęs oras silpnina organizmą ir yra pavojingas sveikatai. Pasirūpinkite, kad virtuvė būtų gerai vėdinama.

Antras pagal svarbą mūsų organizmui elementas - geriamasis vanduo. Jis turi būti gyvas, o svarbiausia – neturi būti laikomas plastmasiniuose buteliuose. Sintetika išskiria į vandenį nemažai medžiagų.

Chloruotas vanduo sunaikina vitaminą E. Nors chloras išgaruoja, jo sudaryti toksiniai organiniai junginiai lieka vandenyje. Venkite aliuminio dalelių ir nenaudokite aliuminio indų bei aliuminio folijos. Nustatyta, kad jie skatina nervų ligas.

Ant kokios viryklės ir kaip ruošti maistą? Į šį klausimą atsako Vakarų Europoje atlikti eksperimentai. Jie pademonstravo įvairių energetikos šaltinių savybes. Keturiuose puoduose esantis vanduo buvo virinamas ant viryklės, kūrenamos malkomis, dujinės, elektrinės ir mikrobangų krosnelėje. Atšaldytu vandeniu buvo laistomi augalai.

Stipriausi augalai užaugo laistomi malkomis šildomu vandeniu, panašiai augo ir dujomis užvirintu vandeniu laistomi augalai. Vandeniu, nukaistu nuo elektrinės viryklės, laistomi augalai susisuko, nusilpo. Na, o nuo mikrobangių vandens atsirado augalų mutacijos.

www.radiostezija.lt

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis