2024 metais stilingiausia gėlių kompozicija vazone pagal žymiąją gėlininkę Neringą

ManoNamai liepos mėnesio viešnia Neringa, prasitarė, kad didžiausią aistrą ji jaučia gėlių kompozicijų vazonuose kūrimui, terasų puošimui. Gėlininkyste ji užsiima jau daugiau nei 10 metų, taip pat puošia žymių Lietuvos žmonių kiemus bei terasas, todėl įdomu sužinoti, kaip šiuo metu ji komponuotų gėles vazone, koks tas jos tobuliausias derinys.

Neringa, pasidalink bent vienu, Tavo manymu, šiais metais stilingiausiu gėlių kompozicijos vazone pavyzdžiu.


Gerai, duosiu pavyzdį kompozicijos, kurią sukurčiau sau čia ir dabar. Jeigu turime 50 cm vazoną, tai tikrai dėčiau, nes esu be galo įsimylėjusi šį augalą, ir daug kam dedu – tai gauros. Jos lengvais žiedynais plazda vėjyje, labai mėgsta saulės atokaitą ir nereikalauja daug drėgmės. Jų yra labai įvairių spalvų. Tos pirminės, aukščiausios yra baltos, o vėliau eina įvairios rožinės. Jei aplink namus yra daug gamtos, tai siūlyčiau pastelines, ramias spalvas, kad tą lengvumą, natūralumą aplinkos perduoti.

Rožinės gauros
Rožinės gauros
„Neringos gėlynas“ nuotr.

Prie jos prijungčiau vienmetę soruolę Rubrum, kuri labai greitai atiduoda savo energiją, parodo savo žiedus ir taip pat mėgsta saulės atokaitą. O kaip mes žinom, didžioji dauguma terasų pas mus ir būna saulėtos, karštos. 

Plaukuotoji soruolė Rubrum
Plaukuotoji soruolė Rubrum
„Neringos gėlynas“ nuotr.

Toliau į tą pačią kompoziciją sodinčiau žemaūgę patagoninę verbeną Lollipop arba Purple Tower. Ji duoda tokį ažūrą, kuris neuždengia kitų augalų, bet violetiškai rožinis ažūras priduoda labai daug lengvumo ir grožio.

Patagoninė verbena
Patagoninė verbena
„Neringos gėlynas“ nuotr.

Tada, jeigu nėra super kaitri terasa, būtinai dedu snaputį Rozane. Jis tokiais irgi lengvais, panašiais į patagoninių verbenų žiedais žydi. Tai juos 2 dėčiau į vazoną, kad gražiai apsvirtų. 

Snaputis Rozanne
Snaputis Rozanne
„Neringos gėlynas“ nuotr.

Dar įdėčiau 2 smulkialapes miulenbekijas. Ir jeigu būtų pageidavimas, dar kažką priderinčiau, bet tikrai nebūtinai. 

Smulkialapė miulenbekija
Smulkialapė miulenbekija
„Neringos gėlynas“ nuotr.

Dar labai mėgstu į vazonų kompozicijas sodinti kortaderijas (pampų žolę). Ji pas mus klimate nežiemoja, o į žemę pasodinta labai sunkiai išleidžia šluoteles. Tačiau pasodinta vazone, ji labai greitai išleidžia savo didelius, gražiuosius žiedus. Taip pat ji labai gerai sudera su kitomis gėlėmis ir visai kompozicijai duoda aukščio. 


Dar tiktų salotinė šilingė. Ji tokia irgi lengva, natūrali ir neretai ji lieka vazone ilgai, nes neblogai žiemoja. 

Salotinė šilingė
Salotinė šilingė
„Neringos gėlynas“ nuotr.


Neringos gėlių kompozicija
Neringos gėlių kompozicija
„Neringos gėlynas“ nuotr.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis