Neįtikėtina: pienas gali būti tikras pagalbininkas sode

 (3)
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Pienas dezinfekuoja
Mičigano universitete atlikti tyrimai parodė, kad pienas – ekologiška priemonė dezinfekuoti įvairiems įrankiams ir apsisaugoti nuo virusų plitimo. Užuot naudoję toksišką baliklį dezinfekuoti žirkles, sekatorių ir pan., pamerkite įrankius į pieną. Pienas netgi apsaugo nuo tabako mozaikos viruso ir kitų ligas sukeliančių virusų. Pienu dezinfekuojami įrankiai mažiau nerūdija.

2. Naikina įvairius grybelius
Pienu galima sėkmingai gydyti įvairias grybelines ligas – miltligę ir kt. Praskieskite pieną su vandeniu ir užpurkškite šio mišinio ant augalų lapų – jie bus atsparesni grybelinėms ligoms. Pienas padeda geriau įsisavinti trąšas, tada jų nenuplauna lietus ir nenupučia stiprus vėjas.

3. Naminė priemonė nuo juodų taškelių ant rožių krūmų
Nuo grybelio diplocarpon rosae, kuriam patinka šiluma ir drėgmė, ant rožių atsiranda juodų taškelių. Užpurkškite praskiesto karvės pieno ant pakenktų vietų. Pienas toks veiksmingas todėl, kad jame yra laktoferino – baltymo, kuris veiksmingai kovoja su grybeliais.

4. Žemė bus derlingesnė
Atliktas tyrimas parodė, kad pienu purškiamoje žemėje užaugo vešlesnė žolė galvijams. Nuo pieno žemė ne tik tampa derlingesnė, bet ir yra apsaugoma nuo sezoninių patogenų, kenksmingų vabzdžių. Na ir pienu purškiama žemė geriau sugeria vandenį, yra pralaidesnė deguoniui.

5. Pienas – puikios trąšos
Piene – daug kalcio, taigi kartais galite palepinti savo augalus pienu. Apipurkškite skiestu pienu pomidorus, paprikas, moliūgus, kuriems būdingas puvimas prie kotelių. Pieną skieskite perpus su vandeniu, šį mišinį pilkite prie augalų šaknų arba užpurkškite ant viso augalo.

6. Priemonė nuo puvimo prie kotelių
Viena iš priežasčių, kodėl prasideda puvimas prie kotelių, – kalcio neįsisavinimas iš dirvos, kuriam galimos įvairios priežastys, o viena dažniausių – sausa žemė. Kalcio trūkumą kompensuosite apipurkšdami skiestu pienu.

7. Naikina amarus ir kitus kenkėjus
Pienu galima išnaikinti amarus, tripsus ir voratinklines erkutes. Amarai bijo gryno pieno ar nestipriai skiesto (ne daugiau nei 50 proc. vandens).

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodas/aplinka

8 praktiški citrusinių vaisių žievelių panaudojimo būdai

Liko citrinų ar apelsinų žievelių? Neišmeskite jų – štai 8 puikūs citrusinių vaisių žievelių panaudojimo būdai sode.

Nepatikėsite, kokia naudinga gali būti aliuminio folija (1)

Aliuminio folija virtuvėje ir namuose tiesiog nepakeičiama – daugelis namų šeimininkių tai kuo puikiausiai žino. Vis tik ne ką mažiau naudinga folija gali būti ir sode. Štai 6 būdai, kaip išradingai panaudoti aliuminio foliją sode,

Kodėl nereikia berti žvyro ant gėlių vazono dugno? (3)

Kas kartą, kai ketinate sodinti gėlę į vazoną, įberiate į dugną žvyro, kad geriau nutekėtų vanduo. Ar to tikrai reikia? Specialistai vienu balsu sako – NE.

Atsargiai! Vapsvos puola net kapuose (7)

Pagaliau džiaugiamės vasaros šiluma, tačiau verta prisiminti, kad kylant oro temperatūrai aktyvesnės tampa vapsvos, kurių įkandimas gali sugadinti net pakiliausią vasaros nuotaiką. Su vapsvomis kovoti tenka poilsiautojams gamtoje, daugiabučių gyventojams, statybininkams, netgi artimųjų kapus lankantiems.

14 idėjų, kur sode galima panaudoti bananų žieves (12)

Bananų žievės sode gali padaryti stebuklus. Štai 14 jų panaudojimo būdų, apie kuriuos turėtumėte žinoti!

Medžio pelenų naudojimas darže ir sode (1)

Neišmeskite sudeginus medį likusių pelenų – juos galima panaudoti darže ir sode.

Kaip augalai gali pakeisti interjerą

Augalai yra šis tas daugiau nei dekoratyvinis prisilietimas prie vidaus interjero. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip augalai suburia žmones, padeda jiems atsipalaiduoti ir sukuria aplinką bendradarbiavimui.

Citrina ir gvazdikėliai – originali priemonė nuo uodų

Kai puola uodai, tepkis kuo nori, dūmyk kuo nori, apsistatyk kuo nori… Nepadės. Tačiau gali padėti labai netikėta priemonė.

Muilą sudėjo į maišelius ir pakabino sode – rezultatas pranoko lūkesčius (24)

Šiuolaikinės sodo ir daržo augalų priežiūrai skirtos priemonės ne visada būna tokios saugios, kokių norėtume. Maža to, prireikus jų po ranka paprasčiausiai gali ir nebūti. Dar svarbu nepamiršti, kad nokstančio derliaus cheminėmis priemonėmis apdoroti negalima.