Neįtikėtina: pienas gali būti tikras pagalbininkas sode

 (3)
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Pienas dezinfekuoja
Mičigano universitete atlikti tyrimai parodė, kad pienas – ekologiška priemonė dezinfekuoti įvairiems įrankiams ir apsisaugoti nuo virusų plitimo. Užuot naudoję toksišką baliklį dezinfekuoti žirkles, sekatorių ir pan., pamerkite įrankius į pieną. Pienas netgi apsaugo nuo tabako mozaikos viruso ir kitų ligas sukeliančių virusų. Pienu dezinfekuojami įrankiai mažiau nerūdija.

2. Naikina įvairius grybelius
Pienu galima sėkmingai gydyti įvairias grybelines ligas – miltligę ir kt. Praskieskite pieną su vandeniu ir užpurkškite šio mišinio ant augalų lapų – jie bus atsparesni grybelinėms ligoms. Pienas padeda geriau įsisavinti trąšas, tada jų nenuplauna lietus ir nenupučia stiprus vėjas.

3. Naminė priemonė nuo juodų taškelių ant rožių krūmų
Nuo grybelio diplocarpon rosae, kuriam patinka šiluma ir drėgmė, ant rožių atsiranda juodų taškelių. Užpurkškite praskiesto karvės pieno ant pakenktų vietų. Pienas toks veiksmingas todėl, kad jame yra laktoferino – baltymo, kuris veiksmingai kovoja su grybeliais.

4. Žemė bus derlingesnė
Atliktas tyrimas parodė, kad pienu purškiamoje žemėje užaugo vešlesnė žolė galvijams. Nuo pieno žemė ne tik tampa derlingesnė, bet ir yra apsaugoma nuo sezoninių patogenų, kenksmingų vabzdžių. Na ir pienu purškiama žemė geriau sugeria vandenį, yra pralaidesnė deguoniui.

5. Pienas – puikios trąšos
Piene – daug kalcio, taigi kartais galite palepinti savo augalus pienu. Apipurkškite skiestu pienu pomidorus, paprikas, moliūgus, kuriems būdingas puvimas prie kotelių. Pieną skieskite perpus su vandeniu, šį mišinį pilkite prie augalų šaknų arba užpurkškite ant viso augalo.

6. Priemonė nuo puvimo prie kotelių
Viena iš priežasčių, kodėl prasideda puvimas prie kotelių, – kalcio neįsisavinimas iš dirvos, kuriam galimos įvairios priežastys, o viena dažniausių – sausa žemė. Kalcio trūkumą kompensuosite apipurkšdami skiestu pienu.

7. Naikina amarus ir kitus kenkėjus
Pienu galima išnaikinti amarus, tripsus ir voratinklines erkutes. Amarai bijo gryno pieno ar nestipriai skiesto (ne daugiau nei 50 proc. vandens).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodas/aplinka

Nuo zvimbimo iki įkandimo: kaip apsisaugoti nuo vapsvų

Jei vapsvos jums kelia didžiulį pasibjaurėjimą ir net isteriją, tikėtina, kad esate kamuojami sfeksofobijos – vapsvų baimės. Šie zyziantys ir skaudžiai geliantys vabzdžiai šiuo metu neduoda ramybės vasarotojams. Kenkėjų grėsmė ypač baugina alergiškus žmones, kuriems vapsvos įgėlimas gali būti pražūtingas.

Veja pavėsyje: kaip išlaikyti ją sveiką ir gražią

Dažnai nutinka taip, kad veja auga daliniame ar giliame pavėsyje. Su kokiomis problemomis susiduriame ir kaip tas problemas spręsti, kad veja pavėsyje būtų sveika ir graži?

Ekologiški būdai, kaip apsisaugoti nuo uodų

Prasidėjo tas nuostabus metas, kai šilta ir norisi būti gamtoje ir dieną, ir naktį. Nuotaiką gadina nebent uodai, kurie mūsų tyko visur, ne tik miške ir prie vandens telkinių. Kaip kovoti su šiais kraujasiurbiais vabzdžiais, ypač jei nenorime nuodytis cheminėmis priemonėmis?

(Ne)pavojingos skruzdėlės: kaip apsisaugoti

Užpulta priešo ši skruzdėlė sprogsta, taip sunaikindama užpuoliką (-us) ir apsaugodama savo koloniją. Laimei, Lietuvoje ši rūšis neaptinkama, tačiau juodosios, faraoninės bei geliančios skruzdėlės, stiprios ir sumanios, šiltuoju metų laiku neretai tampa tikru iššūkiu.

Kaip pašalinti kiaulpienių dėmes nuo drabužių

Geltoni kiaulpienių žiedai džiugina akį ir širdį, nes yra artėjančios vasaros pranašai, tačiau pjaunant veją, ravint lysves, skinant pienių galvutes ar lapelius arba pinant iš jų pavasarinius vainikus, šio augalo sultimis dažnai susitepame ne tik rankas, bet ir drabužius.

Dažniausiai pasitaikančios vejos ligos: kaip jų išvengti?

Sveika ir graži veja yra tikras nuosavo sklypo savininko pasididžiavimas. Tačiau egzistuoja nemažai ligų ir kenkėjų, kurie gali subjauroti šią žaliuojančią kiemo puošmeną. Kad taip nenutiktų, reikia imtis prevencinių veiksmų.

Jokių nuodų: natūrali priemonė nuo skruzdėlių

Pavasarį labai dažnai namuose atsiranda neprašytų viešnių – skruzdėlių, kurios įropoja per grindų plyšius, per langų tarpus ar randa kitokių būdų pakliūti į vidų. Vargu ar kam patinka gyventi kartu su gyviais – dažniausiai norime jų tuojau pat atsikratyti.

8 būdai, kaip nebrangiai įsirengti lauko erdvę

Ar jūsų terasai, balkonui ar vidiniam kiemui trūksta išskirtinumo, bet neturite noro (ar lėšų) atlikti rimtą remontą? Pateikiame aštuonis žingsnius, kaip be didelių investicijų suteikti lauko erdvei daugiau jaukumo ir unikalumo.

Kuomet statant šiltnamį reikia statybos leidimo?

Nusprendus statyti šiltnamį neretai iškyla dilema – kokiu atstumu jį statyti nuo sklypo ribos, pirkti surenkamą ar patiems pasistatyti, tvirtinti ant išlieto pamato ar statyti be pamato. Taigi, priklausomai nuo konstrukcinių sprendinių, šiltnamis gali būti priskirtinas nekilnojamiesiems (statiniams) arba kilnojamiesiems daiktams.

Sumanūs būdai, kaip kiaušinių lukštai gali pasitarnauti jūsų sklype

Kiaušinių lukštai – maistinės atliekos, kurių sudėtyje yra nemažai mineralų ir proteinų. Kadangi net 90 proc. lukštų sudėties sudaro kalcio karbonatas, ši medžiaga gali pasitarnauti įvairiuose sodininkystės darbuose. Pristatome 8 būdus, kaip juos galima panaudoti nuosavame sklype.