Neįtikėtina: pienas gali būti tikras pagalbininkas sode

 (3)
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Pienas dezinfekuoja
Mičigano universitete atlikti tyrimai parodė, kad pienas – ekologiška priemonė dezinfekuoti įvairiems įrankiams ir apsisaugoti nuo virusų plitimo. Užuot naudoję toksišką baliklį dezinfekuoti žirkles, sekatorių ir pan., pamerkite įrankius į pieną. Pienas netgi apsaugo nuo tabako mozaikos viruso ir kitų ligas sukeliančių virusų. Pienu dezinfekuojami įrankiai mažiau nerūdija.

2. Naikina įvairius grybelius
Pienu galima sėkmingai gydyti įvairias grybelines ligas – miltligę ir kt. Praskieskite pieną su vandeniu ir užpurkškite šio mišinio ant augalų lapų – jie bus atsparesni grybelinėms ligoms. Pienas padeda geriau įsisavinti trąšas, tada jų nenuplauna lietus ir nenupučia stiprus vėjas.

3. Naminė priemonė nuo juodų taškelių ant rožių krūmų
Nuo grybelio diplocarpon rosae, kuriam patinka šiluma ir drėgmė, ant rožių atsiranda juodų taškelių. Užpurkškite praskiesto karvės pieno ant pakenktų vietų. Pienas toks veiksmingas todėl, kad jame yra laktoferino – baltymo, kuris veiksmingai kovoja su grybeliais.

4. Žemė bus derlingesnė
Atliktas tyrimas parodė, kad pienu purškiamoje žemėje užaugo vešlesnė žolė galvijams. Nuo pieno žemė ne tik tampa derlingesnė, bet ir yra apsaugoma nuo sezoninių patogenų, kenksmingų vabzdžių. Na ir pienu purškiama žemė geriau sugeria vandenį, yra pralaidesnė deguoniui.

5. Pienas – puikios trąšos
Piene – daug kalcio, taigi kartais galite palepinti savo augalus pienu. Apipurkškite skiestu pienu pomidorus, paprikas, moliūgus, kuriems būdingas puvimas prie kotelių. Pieną skieskite perpus su vandeniu, šį mišinį pilkite prie augalų šaknų arba užpurkškite ant viso augalo.

6. Priemonė nuo puvimo prie kotelių
Viena iš priežasčių, kodėl prasideda puvimas prie kotelių, – kalcio neįsisavinimas iš dirvos, kuriam galimos įvairios priežastys, o viena dažniausių – sausa žemė. Kalcio trūkumą kompensuosite apipurkšdami skiestu pienu.

7. Naikina amarus ir kitus kenkėjus
Pienu galima išnaikinti amarus, tripsus ir voratinklines erkutes. Amarai bijo gryno pieno ar nestipriai skiesto (ne daugiau nei 50 proc. vandens).

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodas/aplinka

Sodas ir daržas rudenį: kovos priemonės su kenkėjais

Jeigu rudenį aptikote vienokių ar kitokių kenkėjų, vadinasi, pavasarį teks purkšti augalus ne tik nuo ligų, bet ir nuo vabzdžių. Kad balandžio ir gegužės mėnesiais būtų mažiau darbų, verčiau nešvaistykite laiko jau dabar.

9 natūralios ir nedaug atsieisiančios trąšos kambarinėms gėlėms (2)

Daugelis kambarinės floros atstovių puošia interjerą, valo orą, naikina žalingus teršalus, išskiria eterinius aliejus ir fitoncidus. Tačiau sveikus, gražius ir gausiai žydinčius augalus sudėtinga išauginti be natūralių trąšų.

Keletas svarbių dalykų, kuriuos pamirštame betvarkant kapines (2)

Spalio vidury gyventojai tradiciškai pradeda tvarkyti artimųjų kapus, ruošdamiesi Vėlinėms. Prieš uždegant žvakes, daugelis skuba nusigrėbti lapus, nurinkti nuvytusių gėlių likučius. Vidutinio dydžio kapinėse atliekų skaičius Vėlinių laikotarpiu, lyginant su kitais mėnesiais, išauga 100 tonų. Didžioji šių atliekų dalis galėtų būti perdirbamos, jei gyventojai tvarkingai rūšiuotų kapinių atliekas.

Jei esate gimę po Svarstyklių, Skorpiono ar Šaulio ženklu – šis gėlių horoskopas kaip tik jums

Rudenį daug kas keičiasi – lapų spalva, drabužiai, oras. Atrodo, visiškai tikėtina, kad rudens zodiako ženklai mėgsta permainas. Ar gimėte rudenį, ar tiesiog norite perimti kitų Zodiako ženklų savybių, puikus būdas pasidžiaugti rudeniu – rudeninės puokštės. ataria, kokios gėlės ir puokštės tinka kiekvienam iš rudeninių Zodiako ženklų.

Ir vėl amarai – kaip nuo jų išvaduoti augalus? (1)

Ar ir jus kamuoja ši problema? Pabandykime ją įveikti kartu!

Kambariniai augalai, kurie gali pagerinti jūsų sveikatą (4)

Elektroniniai namų ar biuro prietaisai ir buitinė technika užteršia orą. Apsaugoti aplinką nuo jų sukeliamo žalingo poveikio ir palaikyti patalpose švarų orą padės augalai, praminti sanitarais.

Graužikų startas – kaip jų atsiginti

„Apžvelgiant metų orus, pastebime, kad kito kenkėjų kontrolės ciklai – peršoko mėnesiu į priekį, t. y., jei vapsvų sezonas kulminaciją pasiekdavo rugpjūčio mėnesį, tai šiais metais jos buvo aktyviausios rugsėjį. Taip ir su pelėmis bei žiurkėmis – šie kenkėjai jau rugsėjo pradžioje pradėdavo lįsti į žmogaus pastatus, ieškodami sau tinkamo lengvesnio maisto ir šiltesnės vietos žiemai, tačiau šiemet sezono startas – spalio pradžia. Kas dar nepasirūpino prevencija prieš graužikus, kaip tik dabar pats metas“, – rekomenduoja UAB „Dezinfa“ biologas Liutauras Grigaliūnas.

Kambariniai augalai: sezoniniai darbai rugsėjo mėnesį

Rugsėjį į namus grįžta kambariniai augalai. Vis tik gyvenimui patalpose juos būtina tinkamai paruošti,

Įsidėmėkite šiuos lauko augalus: dabar nuskinti jie mus džiugins dar labai ilgai

Lietingos rudens dienos primena, kad artėja metų laikas, kai anksti sutems ir turėsime ilgus vakarus. Tad siūlau pasivaikščioti po rudenėjančią gamtą ir namo parsinešti žolynų puokštelę, kankorėžių, gilių, kaštonų ar įdomesnę šaką.

Nemokami skalbimo milteliai, kurie auga ant medžių ir gali būti naudojami visus metus (6)

Tie, kurie domisi augalų pasauliu, yra girdėję apie stebuklingą medžiagą saponiną – tai vandenyje labai putojantis organinis junginys, naudojamas putojantiems gėrimams, šampūnams, vaistams gaminti. Šis junginys aptinkamas daugelyje laukinių augalų, pavyzdžiui, vaistiniame putoklyje ar kaštonuose. Tai kodėl nepasinaudoti šia augalų savybe skalbiant drabužius?