15 gudrybių, kad skintos gėlės ilgiau džiugintų

Gera gauti gėlių, bet kaip jomis džiaugtis kuo ilgiau? Tikimės, kad šie patarimai pravers jas išlaikyti namuose ne taip trumpai kaip iki šiol!
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Gėlių kotelius nupjaukite peiliu įstrižai, 45 laipsnių kampu. Tada gėlės sugers vandens per didesnį plotelį ir ilgiau stovės.

2. Gėles galite pamerkti į arbatos puodelį. Neišmeskite gėlių su trumpais koteliais, pamerkite jas į arbatos puodelį. Kotelius suriškite siūlu ar raišteliu, kad gėlės puodelyje neišsiskleistų. Taip ir vandenį pakeisti bus paprasčiau.

3. Tam, kad pumpurai greičiau prasiskleistų, iš pradžių pamerkite gėles į šiltą vandenį. Pakirpę gėlių kotelius iš pradžių pamerkite gėles į stiklinę su šiltu vandeniu. Po minutės išimkite gėles ir pamerkite į vazą su šaltu vandeniu – po 20 minučių gėlės išsiskleis.

15 gudrybių, kad skintos gėlės ilgiau džiugintų
© Shutterstock

4. Norint, kad pamerktos gėlės ilgiau stovėtų, įpilkite į vandenį degtinės ir įberkite cukraus. Prieš merkdami į vazą, įlašinkite kelis lašus degtinės ir įberkite šaukštelį baltojo cukraus – gėliau ilgiau išsilaikys. Kai jos ims vysti, įberkite į vandenį šlakelį degtinės, tada gėlės dar pora dienų pastovės.

5. Sukulentus susmeikite į žemių pripiltą desertinį dubenį. Desertiniai dubenys – puikūs vazonai sukulentams. Priberkite į dubenį žemių, palaistykite ir susmaigstykite sukulentus paviršiuje. Laikui bėgant jie išleis šaknis. Atsiminkite – kartą per savaitę gausiai apipurkškite juos vandeniu.

6. Orchidėjas persodinkite į vazą ir drėkinkite ledo kubeliais. Pirmiausia persodinkite orchidėjas į vazą, o paskui kas savaitę uždėkite po ledo kubelį (didesnėms orchidėjoms – po du ledo kubelius). Tirpdamas jis palengva drėkins orchidėjas.

15 gudrybių, kad skintos gėlės ilgiau džiugintų
© Shutterstock

7. Kad iš plačios vazos gėlės neiškristų, permatoma juostele padarykite tinklelį. Na, o gėles sumerkite į tarpelius – patogu ir gražu. Didesniu žiedus merkite į kampus, kad jie laikytų pusiausvyrą.

8. Originali kompozicija – į vazą su citrinų skiltelėmis įstatyta antra vaza su gėlėmis. Į didesnę stiklo vazą pridėkite citrinos skiltelių, tada įstatykite į šią vazą antrą vazą ir pamerkite į ją, pvz., saulėgrąžų. Bus originali, geltonos spalvos kompozicija.

9. Gėles džiovinkite žiedais žemyn, vėsoje patalpoje. Jei norite išsaugoti puokštę ir ją sudžiovinti, geriausia gėles surišti ir pakabinti žiedais žemyn. Tai gali tapti papuošimu ant sienos ar ant paveikslo.

10. Kad vanduo vazoje ilgiau išliktų gaivus, įmeskite į vazą varinį pinigėlį. Varis rūgština vandenį, tada jame nesiveisia bakterijos ir grybeliai.

11. Jei jūsų namai yra neutralių spalvų, pamerkite tamsesnių, ryškesnių spalvų gėlių.

15 gudrybių, kad skintos gėlės ilgiau džiugintų
© Shutterstock

12. Jei norite nuskinti rožės galvutę, pasukite ją ir stiebą į priešingas puses – tada nenubyrės žiedlapiai.

13. Jei norite vaivorykštinės puokštės, iš pradžių sudėliokite gėles ant stalo pagal spalvas, paskui suriškite jas į puokštę. Galima pasirinkti keturių spalvų gėles, ir sumerkti kiekvienos spalvos gėles į kvadratinės vazos kampus. Arba galite susidėlioti ant stalo gėles pagal spalvas, nukirpti kotus taip, kad jie būtų skirtingo ilgio ir tada sumerkite gėles pagal spalvas.

14. Jei norite originalios puokštės, merkite rožes į vazą, kryžiuodami jas. Pirmą rožę įmerkite tiesiai, o kitas merkite kryžiuodami kotus vieną virš kito.

15. Paprastą stiklinę galite aprišti spalvingu kaspinu – bus daili vazelė. Galite aprišti stiklinę netgi kelių spalvų kaspinais.

Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodas/aplinka

15 gudrybių, kad skintos gėlės ilgiau džiugintų

Gera gauti gėlių, bet kaip jomis džiaugtis kuo ilgiau? Tikimės, kad šie patarimai pravers jas išlaikyti namuose ne taip trumpai kaip iki šiol!

Netikėti būdai, kaip panaudoti banano žievę sodininkystėje

Kiekvienais metais žmonės suvalgo milijardus bananų, šis ryškiai geltonos spalvos vaisius yra vienas populiariausių maisto produktų visame pasaulyje. Bananai yra labai vertinami dėl juose esančių vitaminų ir mineralų, tad visai nekeista, kad jų suvartojama yra tiek daug. Tačiau ar kada susimąstėte, kad naudingas gali būti ne tik pats banano vidus, bet ir jo žievė? Pristatome keletą netikėtų būdų, kaip panaudoti banano žievę sodininkystėje.

10 originalių gyvatvorių idėjų

Gyvatvorė, kuri ne tik saugo ir slepia, bet atrodo gražiai ir net įdomiai, verta susižavėjimo. Ir abejonių. Ar ne per daug vargo su puošniais, bet gal lepiais augalais, jei ir tujos neprastai atrodo, o ir investicijos gali būti beprasmės, nes žiema visus gerus ketinimus pavers niekais... Drauge su kraštovaizdžio dizainere Gintare Kaluškevičiūte-Jablonskiene pabandysime šias abejones išsklaidyti ir įrodyti, kad verta bent pasvajoti (dar geriau – paplanuoti), ką šiemet savo sode norėtumėte matyti kitaip.

3 kambariniai augalai, kurie ir valo orą, ir saugo sveikatą

Amerikos nacionalinė aeronautikos ir kosmoso erdvės tyrimo valdyba prieš daugiau nei trisdešimtmetį atliko tyrimus, kurie įrodė augalų naudą aplinkos orui. Tyrimų metu uždarose patalpose buvo laikomi augalai ir stebima, kaip jie paveikia esantį oro užterštumą. Paaiškėjo, kad daugelis kambarinių augalų veiksmingai valo uždarų patalpų orą ir net palaiko tinkamą drėgmę. Tad jei namuose dar trūksta žalumos – pats laikas išsirinkti!

Kavos tirščiai: kaip iš jų pasigaminti trąšų

Jeigu mėgstate kavą ir ją gurkšnojate kiekvieną mielą rytą, tikrai esate atkreipę dėmesį kiek tirščių tenka išmesti po kiekvieno puodelio plikymo. Tačiau ar esate kada nors susimastę, kaip tokias maistines atliekas galima būtų panaudoti antrą kartą. Pasirodo, kavos tirščiai yra puiki trąša. Straipsnyje papasakosime, kaip iš šio gėrimo likučių pasigaminti trąšų.

Kokios gėlės padeda pritraukti meilę į namus?

Nuolat lėkdami pamirštame puoselėti santykius su artimiausiais žmonėmis. Norint juos pagerinti ar sukurti, galima pasitelkti augalus ir jų energetines savybes.

Sodas ir daržas rudenį: kovos priemonės su kenkėjais

Jeigu rudenį aptikote vienokių ar kitokių kenkėjų, vadinasi, pavasarį teks purkšti augalus ne tik nuo ligų, bet ir nuo vabzdžių. Kad balandžio ir gegužės mėnesiais būtų mažiau darbų, verčiau nešvaistykite laiko jau dabar.

9 natūralios ir nedaug atsieisiančios trąšos kambarinėms gėlėms (2)

Daugelis kambarinės floros atstovių puošia interjerą, valo orą, naikina žalingus teršalus, išskiria eterinius aliejus ir fitoncidus. Tačiau sveikus, gražius ir gausiai žydinčius augalus sudėtinga išauginti be natūralių trąšų.

Keletas svarbių dalykų, kuriuos pamirštame betvarkant kapines (2)

Spalio vidury gyventojai tradiciškai pradeda tvarkyti artimųjų kapus, ruošdamiesi Vėlinėms. Prieš uždegant žvakes, daugelis skuba nusigrėbti lapus, nurinkti nuvytusių gėlių likučius. Vidutinio dydžio kapinėse atliekų skaičius Vėlinių laikotarpiu, lyginant su kitais mėnesiais, išauga 100 tonų. Didžioji šių atliekų dalis galėtų būti perdirbamos, jei gyventojai tvarkingai rūšiuotų kapinių atliekas.

Jei esate gimę po Svarstyklių, Skorpiono ar Šaulio ženklu – šis gėlių horoskopas kaip tik jums

Rudenį daug kas keičiasi – lapų spalva, drabužiai, oras. Atrodo, visiškai tikėtina, kad rudens zodiako ženklai mėgsta permainas. Ar gimėte rudenį, ar tiesiog norite perimti kitų Zodiako ženklų savybių, puikus būdas pasidžiaugti rudeniu – rudeninės puokštės. ataria, kokios gėlės ir puokštės tinka kiekvienam iš rudeninių Zodiako ženklų.