15 gudrybių, kad skintos gėlės ilgiau džiugintų

Gera gauti gėlių, bet kaip jomis džiaugtis kuo ilgiau? Tikimės, kad šie patarimai pravers jas išlaikyti namuose ne taip trumpai kaip iki šiol!
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Gėlių kotelius nupjaukite peiliu įstrižai, 45 laipsnių kampu. Tada gėlės sugers vandens per didesnį plotelį ir ilgiau stovės.

2. Gėles galite pamerkti į arbatos puodelį. Neišmeskite gėlių su trumpais koteliais, pamerkite jas į arbatos puodelį. Kotelius suriškite siūlu ar raišteliu, kad gėlės puodelyje neišsiskleistų. Taip ir vandenį pakeisti bus paprasčiau.

3. Tam, kad pumpurai greičiau prasiskleistų, iš pradžių pamerkite gėles į šiltą vandenį. Pakirpę gėlių kotelius iš pradžių pamerkite gėles į stiklinę su šiltu vandeniu. Po minutės išimkite gėles ir pamerkite į vazą su šaltu vandeniu – po 20 minučių gėlės išsiskleis.

15 gudrybių, kad skintos gėlės ilgiau džiugintų
© Shutterstock

4. Norint, kad pamerktos gėlės ilgiau stovėtų, įpilkite į vandenį degtinės ir įberkite cukraus. Prieš merkdami į vazą, įlašinkite kelis lašus degtinės ir įberkite šaukštelį baltojo cukraus – gėliau ilgiau išsilaikys. Kai jos ims vysti, įberkite į vandenį šlakelį degtinės, tada gėlės dar pora dienų pastovės.

5. Sukulentus susmeikite į žemių pripiltą desertinį dubenį. Desertiniai dubenys – puikūs vazonai sukulentams. Priberkite į dubenį žemių, palaistykite ir susmaigstykite sukulentus paviršiuje. Laikui bėgant jie išleis šaknis. Atsiminkite – kartą per savaitę gausiai apipurkškite juos vandeniu.

6. Orchidėjas persodinkite į vazą ir drėkinkite ledo kubeliais. Pirmiausia persodinkite orchidėjas į vazą, o paskui kas savaitę uždėkite po ledo kubelį (didesnėms orchidėjoms – po du ledo kubelius). Tirpdamas jis palengva drėkins orchidėjas.

15 gudrybių, kad skintos gėlės ilgiau džiugintų
© Shutterstock

7. Kad iš plačios vazos gėlės neiškristų, permatoma juostele padarykite tinklelį. Na, o gėles sumerkite į tarpelius – patogu ir gražu. Didesniu žiedus merkite į kampus, kad jie laikytų pusiausvyrą.

8. Originali kompozicija – į vazą su citrinų skiltelėmis įstatyta antra vaza su gėlėmis. Į didesnę stiklo vazą pridėkite citrinos skiltelių, tada įstatykite į šią vazą antrą vazą ir pamerkite į ją, pvz., saulėgrąžų. Bus originali, geltonos spalvos kompozicija.

9. Gėles džiovinkite žiedais žemyn, vėsoje patalpoje. Jei norite išsaugoti puokštę ir ją sudžiovinti, geriausia gėles surišti ir pakabinti žiedais žemyn. Tai gali tapti papuošimu ant sienos ar ant paveikslo.

10. Kad vanduo vazoje ilgiau išliktų gaivus, įmeskite į vazą varinį pinigėlį. Varis rūgština vandenį, tada jame nesiveisia bakterijos ir grybeliai.

11. Jei jūsų namai yra neutralių spalvų, pamerkite tamsesnių, ryškesnių spalvų gėlių.

15 gudrybių, kad skintos gėlės ilgiau džiugintų
© Shutterstock

12. Jei norite nuskinti rožės galvutę, pasukite ją ir stiebą į priešingas puses – tada nenubyrės žiedlapiai.

13. Jei norite vaivorykštinės puokštės, iš pradžių sudėliokite gėles ant stalo pagal spalvas, paskui suriškite jas į puokštę. Galima pasirinkti keturių spalvų gėles, ir sumerkti kiekvienos spalvos gėles į kvadratinės vazos kampus. Arba galite susidėlioti ant stalo gėles pagal spalvas, nukirpti kotus taip, kad jie būtų skirtingo ilgio ir tada sumerkite gėles pagal spalvas.

14. Jei norite originalios puokštės, merkite rožes į vazą, kryžiuodami jas. Pirmą rožę įmerkite tiesiai, o kitas merkite kryžiuodami kotus vieną virš kito.

15. Paprastą stiklinę galite aprišti spalvingu kaspinu – bus daili vazelė. Galite aprišti stiklinę netgi kelių spalvų kaspinais.

Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodas/aplinka

Ekologiški būdai, kaip apsisaugoti nuo uodų

Prasidėjo tas nuostabus metas, kai šilta ir norisi būti gamtoje ir dieną, ir naktį. Nuotaiką gadina nebent uodai, kurie mūsų tyko visur, ne tik miške ir prie vandens telkinių. Kaip kovoti su šiais kraujasiurbiais vabzdžiais, ypač jei nenorime nuodytis cheminėmis priemonėmis?

(Ne)pavojingos skruzdėlės: kaip apsisaugoti

Užpulta priešo ši skruzdėlė sprogsta, taip sunaikindama užpuoliką (-us) ir apsaugodama savo koloniją. Laimei, Lietuvoje ši rūšis neaptinkama, tačiau juodosios, faraoninės bei geliančios skruzdėlės, stiprios ir sumanios, šiltuoju metų laiku neretai tampa tikru iššūkiu.

Kaip pašalinti kiaulpienių dėmes nuo drabužių

Geltoni kiaulpienių žiedai džiugina akį ir širdį, nes yra artėjančios vasaros pranašai, tačiau pjaunant veją, ravint lysves, skinant pienių galvutes ar lapelius arba pinant iš jų pavasarinius vainikus, šio augalo sultimis dažnai susitepame ne tik rankas, bet ir drabužius.

Dažniausiai pasitaikančios vejos ligos: kaip jų išvengti?

Sveika ir graži veja yra tikras nuosavo sklypo savininko pasididžiavimas. Tačiau egzistuoja nemažai ligų ir kenkėjų, kurie gali subjauroti šią žaliuojančią kiemo puošmeną. Kad taip nenutiktų, reikia imtis prevencinių veiksmų.

Jokių nuodų: natūrali priemonė nuo skruzdėlių

Pavasarį labai dažnai namuose atsiranda neprašytų viešnių – skruzdėlių, kurios įropoja per grindų plyšius, per langų tarpus ar randa kitokių būdų pakliūti į vidų. Vargu ar kam patinka gyventi kartu su gyviais – dažniausiai norime jų tuojau pat atsikratyti.

8 būdai, kaip nebrangiai įsirengti lauko erdvę

Ar jūsų terasai, balkonui ar vidiniam kiemui trūksta išskirtinumo, bet neturite noro (ar lėšų) atlikti rimtą remontą? Pateikiame aštuonis žingsnius, kaip be didelių investicijų suteikti lauko erdvei daugiau jaukumo ir unikalumo.

Kuomet statant šiltnamį reikia statybos leidimo?

Nusprendus statyti šiltnamį neretai iškyla dilema – kokiu atstumu jį statyti nuo sklypo ribos, pirkti surenkamą ar patiems pasistatyti, tvirtinti ant išlieto pamato ar statyti be pamato. Taigi, priklausomai nuo konstrukcinių sprendinių, šiltnamis gali būti priskirtinas nekilnojamiesiems (statiniams) arba kilnojamiesiems daiktams.

Sumanūs būdai, kaip kiaušinių lukštai gali pasitarnauti jūsų sklype

Kiaušinių lukštai – maistinės atliekos, kurių sudėtyje yra nemažai mineralų ir proteinų. Kadangi net 90 proc. lukštų sudėties sudaro kalcio karbonatas, ši medžiaga gali pasitarnauti įvairiuose sodininkystės darbuose. Pristatome 8 būdus, kaip juos galima panaudoti nuosavame sklype.

10 įdomių faktų apie alaviją ir jo savybes

Alaviją galima pamatyti praktiškai kiekvienuose namuose. Pateikiame kelis įdomius ir, ko gero, ne visiems žinomus faktus apie šį augalą.

Neskubėkite išmesti šių daiktų – nustebsite, kaip galite juos panaudoti

Už lango krentant snaigėms, gamta kažkaip pamiršo, kad jau kovo mėnesio pabaiga, kad atėjo ne tik kalendorinis, bet ir astronominis pavasaris, po kurio teoriškai jau turėjo pasirodyti tikri pavasario ženklai. Na, ne pirmi metai, kai šitaip pavasaris vėluoja, juk pernai gausiai buvo prisnigę net gegužės mėnesį! Tad pavasaris tikrai ateis, o kartu su juo malonūs ir nelabai sodo bei daržo darbai. Kad tie pavasariniai darbai ir rūpesčiai būtų lengvesni, siūlome pasinaudoti keletu patarimų darbui sode bei prižiūrint kambarinius augalus.