Lietingos rudens dienos primena, kad artėja metų laikas, kai anksti sutems ir turėsime ilgus vakarus. Tad siūlau pasivaikščioti po rudenėjančią gamtą ir namo parsinešti žolynų puokštelę, kankorėžių, gilių, kaštonų ar įdomesnę šaką.
Šiuolaikinės sodo ir daržo augalų priežiūrai skirtos priemonės ne visada būna tokios saugios, kokių norėtume. Maža to, prireikus jų po ranka paprasčiausiai gali ir nebūti. Dar svarbu nepamiršti, kad nokstančio derliaus cheminėmis priemonėmis apdoroti negalima.
Pavasaris – ko gero, pats atsakingiausias momentas kiekvieno sodininko gyvenime. Atėjus šiam metų laikui nėra kada tinginiauti. Reikia tiek daug visko suspėti: ir daržovių daigus užauginti, ir gėlytes pasėti, ir daugybę kitų svarbių darbų nuveikti. Artimiausiais savaitgaliais pats metas užsiimti generaline savo sodo sklypo tvarka. Ir nuo to, kiek kokybiškai mes susidorosime su šia užduotimi, priklausys ne tik mūsų sodo ar daržo vaizdas, bet ir jo sveikata, rašo portalas 7dach.ru.
Neseniai lankėmės Älmhult miestelio Švedijoje kapinaitėse, o šį kartą nusprendėme pasidairyti po Danijos Jellingo, Christianfeldo ir Vailė miestelių kapines. Juk visuomet smalsu palyginti kuo panašūs ir kuo skiriasi mūsų įpročiai bei papročiai pas netolimus Baltijos kaimynus. Kadangi tiek danai, tiek švedai yra vikingų palikuonys ir artimos šalys, tai ir daugelyje sričių jie turi nemažai panašumų. Ne išimtis ir kapinės.
Vasara yra ne tik žygiai gamtoje, piknikai parkuose ir maudynės vandens telkiniuose, bet ir žaliai išteptos vaikų kelnės ant kelių, staltiesė ar rankšluostis su žolės dėmėmis, kurias ne taip ir lengva išvalyti. Kad vasarai baigiantis drabužių ar tekstilės nereikėtų išmesti, pasidalinsime liaudiškomis gudrybėmis, kaip pašalinti žolės dėmes.
Kurkliai darže, sode ir gėlyne nelaukiami svečiai, nes jie naikina daržovių, gėlių ir jaunų sodo augalų šaknis, nuo to augalai vysta bei žūsta. Kurklius išnaikinti sunku. Didžiausi natūralūs kurklių priešai – kurmiai, bet ir jie nėra pageidaujami darže, tačiau jų daroma žala žymiai mažesnė nei kurklių. Tad verta pagalvoti – ar naikinti kurmius?
Kuo atšiauresnė žiema aplanko, tuo daugiau žalos ji palieka vejose, aikštelėse ir pievelėse. Atėjus pavasariui pasimato visi nuostoliai – veja atrodo išplikusi, kai kur boluoja balti plotai – tai vadinamasis sniego pelėsis. Šių negandų galima išvengti, jeigu rudenį veja paliekama sutvarkyta, nepaliekami nupjautos žolės likučiai ir prieš žiemą veja nupurškiama fungicidais. Tačiau, jei šaukštai jau po pietų – galima pasirūpinti pavasariniu vejos atnaujinimu ir vasarą vėl džiaugtis vešlia pievele.
Pavasarį sode išsprogus pumpurams, atsiranda įvairių kenkėjų, darančių žalą sodo augalams. Ypač vislūs yra amarai, kurie kenkia taip pat ir darže augančioms daržovėms. Amarų yra įvairių rūšių, priklausomai nuo augalo maitintojo. Kokius apsaugos būdus naudoti nuo amarų savo sode ir darže pataria LAMMC SDI Augalų apsaugos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Elena Survilienė.
Terasos, pavėsinės, pergolės – neatsiejama sodo dalis. Jos atlieka daugybę praktinių funkcijų ir, be jokios abejonės, puošia sodą. Mažosios architektūros formos stebėtinai pagyvina kraštovaizdį, skaido erdvę ir aplinkai suteikia jaukumo.
Dar nesėjote pipirnių? Pradėkite dabar! Praturtinsite savo kasdienį meniu žaliaisiais vitaminais labai paprastu būdu. Pipirnių lapeliuose yra jodo, geležies druskų, kalcio, karoteno, kitų mineralų, ir daug vitamino C. Karstelėjęs pipirnių skonis duos smagumo salotoms, sudarys draugiją pusryčių kiaušiniui, o įprastai žiemos vakarienei duos pavasarinio džiugesio.
Kodėl kai kurios kambarinės gėlės tamsiuoju metų laiku būtinai turi pailsėti, kad kitais metais sėkmingai augtų ir žydėtų, o kitos džiaugiasi kiekviena giedresne diena ir leidžia lapelius ar net skleidžia žiedus? Pasirodo, tai lemia toli gražu ne tinkama jų priežiūra, o visai kiti dalykai, kuriuos svarbu žinoti.
Treliažas – rombo formą atkartojančios grotelės iš įstrižai sukryžiuotų lentelių – įdomus tiek kraštovaizdžio, tiek interjero dizaino elementas. Šis iš prancūzų kalbos kilęs žodis (treillage), reiškiantis groteles, prigijo daugelyje kalbų, mat prancūzai daug prisidėjo prie treliažo išpopuliarėjimo.
Kaip greitai ir lengvai susitvarkyti namus, skiriant tam minimaliai laiko ir jėgų? Ir dar taip, kad purvą galėtumėte pamiršti ilgam, nors valymui naudojate paprastas namines priemones? Jūsų gyvenimą palengvins keletas gudrybių ir jūs netruksite pajusti, kad tvarkytis namuose kur kas paprasčiau, rašo adme.ru.