Uodas pasaulio mastu yra vienas iš pavojingiausių vabzdžių žmogui – jis perneša Zika, Nilo, maliarijos virusus ir kt. Pasaulio sveikatos organizacija fiksuoja nuo 300 iki 500 mln. susirgimų maliarija per metus – kasmet miršta apie milijonas žmonių.
Ar dažnai renkate rudašonius kaštonus? Ar mėgstate gaminti įvairius floristinius darbelius – figūrėles, koliažus ar atvirukus? O gal spalvingų klevų lapų puokštė kelia jums susižavėjimą ? Tad šiuo metu yra pats tinkamiausias laikas prisirinkti įvairių gamtos gėrybių, kurios tiesiog mėtosi po kojomis. Juk vėlyvą rudenį ir žiemą, kai anksti sutems, o akys pavargs nuo kompiuterio ir televizoriaus, galėsite užsiimti mielais kūrybiniais darbeliais, kurie ne tik papuoš jūsų namus, bet ir bus puiki kalėdinė dovana, ypač jei tą darysite kartu su vaikais. Tad kaskart, kai grįžtate namo ar tiesiog vaikštote parke, atidžiau pasidairykite po kojomis – ten galima prisirinkti vertingų gėrybių.
Erkės yra ne tik miško gyventojos. Neretai spaudoje perskaitome, jog erkė įkando žmogui, tiesiog poilsiavusiam kur nors parke, ar randame šį nariuotakojį įsisegusį į mūsų naminio gyvūno kailį. Specialistai netgi teigia, kad dėl šiltesnių orų, erkės kasmet pabunda labai anksti, todėl didžiąją metų dalį lieka aktyvios. Šie maži, bet pavojingi gyviai gali sukelti didelių bėdų, tačiau laikydamiesi elementarių taisyklių, galime sumažinti jų atsiradimo riziką savo sklype.
Garsus Lietuvos dainininkas Egidijus Sipavičius scenos džentelmeno amplua tarsi kostiumą po koncertų nusimeta grįžęs į savo namus gražiame ir žaliame Vilniaus pakraštyje. Už aukštos namą juosiančios tvoros dainininkas laisvalaikiu tampa didelio kiemo su sodu ir išpuoselėta veja sodininku.
Kadangi pavasarį pakako ir šilumos, ir lietaus, daržuose ir patvoriuose jau gausiai suvešėjo piktžolės, kurias laikas išrauti, nupjauti ir iš jų pasigaminti naudingų trąšų. Pirmosiose dilgelėse, garšvose ir žliūgėse yra labai daug kitiems augalams naudingų vitaminų, tad primygtinai rekomenduojame išnaudoti šį gamtos mums duotą maistinių medžiagų šaltinį ir pasigaminti iš jo skystų trąšų.
Jeigu jums patinka gėlės, be abejo, žinote, kaip sudėtinga apsiriboti viena ar keliomis. Gerai prižiūrimos jos puikiai veši ir „dauginasi“: neįmanoma atsispirti pagundai pasisodinti dar vieną, paskui – dar vieną, ir taip be galo... Tačiau daug kambarinių gėlių namuose atrodo dekoratyviai tik tada, kai jos sudėliotos, išrikiuotos, sukomponuotos apgalvotai ir stilingai.
Daugelis savo gyvenimo neįsivaizduojame be šiltnamio. Šiltnamyje pasodinus salotas, ridikėlius, pomidorus ar agurkus galime jais mėgautis anksčiau nei auginant atvirose lysvėse. Tad dabar yra pats metas patobulinti turimą ar išsirinkti naują šiltnamį. Dėl to labai svarbu atsakingai apsvarstyti šiltnamio tipus, dydį, dangos medžiagas.
Lapkritis jau tuoj baigsis, tad visos kambarinės gėlės, kurios vasarą atostogavo lauke, jau senokai suneštos vidun. Deja, dauguma gėlių viduje gerai jaučiasi tik tol, kol kambariuose pradeda šilti radiatoriai. Šildomas oras išsausėja, o daugeliui mūsų žaliųjų bičiulių tas nelabai patinka, nes jos mėgsta ne tik šiltą, bet ir drėgną orą. Tad beveik įprastas vaizdelis, kai vėlyvą rudenį ir žiemą daugelis kambarinių gėlių pradeda skursti: ruduoja ir džiūsta jų lapų galiukai, ar net gelsta ir krenta didžioji dalis lapijos. Šie požymiai paprastai signalizuoja apie pablogėjusias augimo sąlygas.
Medžių balinimas jau seniai tapo pavasario talkos simboliu. Tradiciškai po visų tvarkymosi darbų išnešami kibirai su kalkėmis. Sniego baltumo medžių kamienai byloja, kad darbai baigti. Nenuostabu, kad daugelis medžių balinimą laiko išskirtinai dekoratyviniu darbu, nors iš tikrųjų tai itin svarbu medžio gyvenime.
Saulė, grynas oras ir skanūs užkandžiai – piknikas vasaros metu gali būti toks puikus. Jeigu ne šie erzinantys maži vabzdžiai, kurie netrunka sugadinti visą malonumą. Vapsvos tampa kone kiekvieno kepsnių vakarėlio ar kokio kito vasaros renginio drumstėjomis. Jos nepaliauja sukinėtis aplink mus ir nors kai kurie žmonės tvirtina, kad šiuos vabzdžius galima ignoruoti, kiti dėl jų nei sekundei negali nusiraminti.
Pavėsinga vieta sklype dažnai laikoma trūkumu: ten neįrengsi nei daržo lysvių, nei šiltnamio, nei ryškaus gėlyno. Bet nenurašykite pavėsio – ir tokią vietą galima paversti jaukia, ypatinga, pilna paslapčių ir atradimų. „Garden Style“ konferencijos lektoriai pataria keletą būdų ypatingam kampeliui sukurti ir keletą augalų, kuriuos galite tam panaudoti.