Kiekvienais metais žmonės suvalgo milijardus bananų, šis ryškiai geltonos spalvos vaisius yra vienas populiariausių maisto produktų visame pasaulyje. Bananai yra labai vertinami dėl juose esančių vitaminų ir mineralų, tad visai nekeista, kad jų suvartojama yra tiek daug. Tačiau ar kada susimąstėte, kad naudingas gali būti ne tik pats banano vidus, bet ir jo žievė? Pristatome keletą netikėtų būdų, kaip panaudoti banano žievę sodininkystėje.
Šiltos pavasario ir vasaros dienos turi tik vieną minusą – bjaurūs vabzdžiai, kurie trokšta mūsų kraujo arba bent jau taikosi ant mūsų užropoti. Ypač pavojingos yra erkės. Jei jums patinka aktyvus poilsis ir praleidžiate daug laiko gryname ore arba jei mėgstate gamtoje iškylauti su šeima, jums gresia pavojus grįžti namo su šiomis šlykštynėmis ant kūno.
Pelenai – vertinga trąša daržovėms ir sodo augalams, ypač tinka naudoti rūgščiose dirvose. Beje, tausojant gamtą, būtų per daug neatsakinga medžio pelenus tiesiog išmesti. Kas yra iš gamtos – tas turi būti sugrąžinta gamtai. Apie pelenų panaudojimą savo sode ir darže patirtimi dalinasi LAMMC SDI Augalų apsaugos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Elena Survilienė.
Pradedantiems sodininkams dažnai iškyla klausimų kokių augimo sąlygų reikia vienam ar kitam augalui ar kokius augalus pasirinkti sodinimui saulėtoje ar pavėsingoje vietoje, sausoje ar drėgnoje dirvoje. Tad šiame straipsnelyje trumpai apžvelgiamos pagrindinės sumedėjusių augalų gentys ir jų poreikiai. Suprantama, kad kuo gausesnė rūšimis gentis, tuo įvairesni augalai ir jų poreikiai, tad žemiau pateiktos rekomendacijos gali turėti išimčių. Ypač gali skirtis įvairių tos pačios genties rūšių atsparumas žiemai Lietuvos sąlygomis, tad jis čia neaptariamas.
Lėtai, bet sparčiais žingsniais atėjo ilgai lauktas pavasaris su saulės šiluma, rasos lašeliais, sodria lapų žaluma bei spalvingais žiedais. Dabar pats laikas sodinti dekoratyvinius augalus, gražinti sodybą.
Visi norime malonios aplinkos, tačiau kartais to susikurti neleidžia tiesiog laiko stygius. Tad atrinkome 10 kambarinių augalų, kuriuos gali puoselėti net didžiausias užmarštuolis.
Kai oras sausas ir radiatorių iškaitintas, augalai išgarina daugiau vandens, bet tai jiems ne į sveikatą: gali raukšlėtis ir susisukti lapai, jų galiukai paruduoja ir nudžiūsta. Taip dažnai atsitinka svyruokliniams fikusams, inkstpaparčiams, viksvuolėms. Sausą orą lengviau ištveria tie augalai, kurių lapai vykstant evoliucijai tapo panašūs į odą arba juos padengė vaško sluoksnis.