Jeigu rudenį aptikote vienokių ar kitokių kenkėjų, vadinasi, pavasarį teks purkšti augalus ne tik nuo ligų, bet ir nuo vabzdžių. Kad balandžio ir gegužės mėnesiais būtų mažiau darbų, verčiau nešvaistykite laiko jau dabar.
„Apžvelgiant metų orus, pastebime, kad kito kenkėjų kontrolės ciklai – peršoko mėnesiu į priekį, t. y., jei vapsvų sezonas kulminaciją pasiekdavo rugpjūčio mėnesį, tai šiais metais jos buvo aktyviausios rugsėjį. Taip ir su pelėmis bei žiurkėmis – šie kenkėjai jau rugsėjo pradžioje pradėdavo lįsti į žmogaus pastatus, ieškodami sau tinkamo lengvesnio maisto ir šiltesnės vietos žiemai, tačiau šiemet sezono startas – spalio pradžia. Kas dar nepasirūpino prevencija prieš graužikus, kaip tik dabar pats metas“, – rekomenduoja UAB „Dezinfa“ biologas Liutauras Grigaliūnas.
Aliuminio folija virtuvėje ir namuose tiesiog nepakeičiama – daugelis namų šeimininkių tai kuo puikiausiai žino. Vis tik ne ką mažiau naudinga folija gali būti ir sode. Štai 6 būdai, kaip išradingai panaudoti aliuminio foliją sode,
Augalai yra šis tas daugiau nei dekoratyvinis prisilietimas prie vidaus interjero. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip augalai suburia žmones, padeda jiems atsipalaiduoti ir sukuria aplinką bendradarbiavimui.
Bene labiausiai paplitusios sodinės juodosios skruzdėlės po žiemos miego aktyviai ieško maisto gyventojų namuose – pavienės darbininkės randamos ir lovoje. Jei skruzdėlės įsiveržė į namus, kenkėjų kontrolės ekspertai „Dezinfa“ rekomenduoja gintis.
Rudi moliniai vazonai nėra patys nepatraukliausi, bet laikui bėgant jie atsibosta ir norisi kažko naujo, ypač jei jie nelabai dera prie interjero. Tačiau neskubėkite jų išmesti ir ieškoti kažko naujo, peržiūrėkite šias idėjas – galbūt jos įkvėps jus permainoms ir kūrybai.
Kambariniai augalai ne tik suteikia namams jaukumo, bet ir didina deguonies kiek patalpoje. Deja, kartais augalai dėl nesuprantamų priežasčių ima džiūti, kad ir kaip pareigingai juos laistytume. To priežastis gali būti smulkūs kenkėjai – muselės, kurias plika akimi sunku ir įžiūrėti.
Kurmiai iš tikrųjų yra labai naudingi gyvūnai, o didžiausia jų bėda ta, kad žmonėms nepriimtinas jų „estetikos“ suvokimas. Tiesiog kurmių gyvenimo ir maitinimosi ypatumai dažnai trukdo mūsų erdvei. Reikia įvertinti, kad kurmiai nemokamai gaudo įvairius kenkėjus, apsaugo nuo jų augalus, ir jeigu šie gyvūnėliai nelabai trukdo jūsų gyvenimui, tuomet netgi patariama jų nenaikinti, o atbaidyti, ypač, jeigu jų nėra daug. Kurmiai yra priskiriami naudingųjų gyvūnų kategorijai, tačiau kai kada jų sukeliama žala gali smogti per kišenę, tarkime, jie sugadina daržą, sodą ar žalią veją, o ją sutvarkyti prireikia papildomų lėšų ir fizinio darbo. Apie kurmių biologiją ir jų naikinimo būdus pasakoja VDU Kauno botanikos sodo Fitopatologijos grupės mokslo darbuotoja dr. Antanina Stankevičienė.
Saulė pažadina gamtą ir užaugina visą žalumą soduose, žiedus ir vaisius. Be saulės šviesos nevyktų fotosintezė augalų lapuose, nebūtų pagamintas deguonis, kuris toks svarbus visai gyvybei. Bet saulės dovanojama šiluma kartais gali būti pražūtinga. Pasitinkant vasaros karščius, pravartu prisiminti, kaip galime padėti orchidėjoms ištverti kartais užklumpantį karštį ir sausrą.
Mūsų laukuose ir pievose vis dar geltuonuoja ir dar ilgai geltonuos paprastosios kiaupienės žiedai. Mes ją paprastai vadiname ne kiaulpiene, o tiesiog piene. Kai aukso spalvos žiedai nužydės – po aplinką pasklis milijonai mažų parašiutėlių – kiaulpienės sėklų, vėliau iš jų sudygs gausybė naujų augalų.
Sodo technikos vagystės – daugelio privačių namų ar sodybų savininkų galvos skausmas. 2015 m. Lietuvoje įvykdyta daugiau nei 24 tūkst. įvairių vagysčių. Norint apsaugoti brangią techniką nuo išradingų vagių, reikia ne vien apdairumo ir patikimos spynos. Iššūkį vagims meta ir sodo technikos gamintoja „Husqvarna“, kurianti išmanius vejos priežiūros robotus.
Turbūt daugeliui pažįstamas vaizdas: gėlių parduotuvėje pirkta orchidėja gausiai žydi, augalas atrodo sveikas, tačiau vos tik nužydi, pradeda nykti tiesiog akyse. Akivaizdu, kad augalas žūsta, tačiau išmesti tokį grožį gaila. Ką daryti? Šįkart aiškinamės, kaip reanimuoti orchidėją namų sąlygomis.
Žiemą net ir patiems atspariausiems augalams būna nelengva, ypač pastaraisiais metais. Gamta tapo visiškai nenuspėjama ir saugoti savo sodą nuo jos kaprizų vis sunkiau. Pagaliau, ar visada turime patikimos informacijos apie tai, kaip teisingai prieš žiemą apdengti augalus? O juk mūsų klaidos gali kainuoti augalams gyvybę! Todėl aptariame pakankamai populiarius mitus apie augalų dengimą žiemai.
Artėjantys drėgnesni orai ne tik priverčia žmones ruošti lietpalčius ir skėčius, tačiau kai kuriems individualių namų savininkams tai reiškia šį tą nemalonesnio nei sulytas drabužis. Pelkę primenanti pievelė, drėkstanti rūsio siena ar telkšančios balos – būtent tokie yra prastai drenuojamo sklypo atributai. Tačiau galbūt laikas šią situaciją pakeisti ir pagaliau įsirengti patikimą drenažo sistemą? Kaip tai padaryti, paklausėme specialistų.