Pavasario žiedai: 2 puikios idėjos, kaip atskleisti jų grožį

Šįmet jau akivaizdu, kad skaidrios vazos, indeliai, buteliukai be konkurencijos įsitvirtino pavasarinėje namų puošyboje. O ar kada susimąstėte, kad ir medicininės taurės yra labai stilingos ir jose gražu merkti gėles?
© Žurnalas "Mano namai"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vietoj vazelių – medicininės taurės

Medicininės taurės, pirktos turguje pagaliau sulaukė savo valandos. Beje, pardavėjas labai stengėsi iškvosti, kam jos bus naudojamos: net ir jam neatrodė, kad pagal paskirtį. O panaudojome jas štai taip.

Pavasario žiedai: 2 puikios idėjos, kaip atskleisti jų grožį
© Žurnalas "Mano namai"

Iš vielos, apvyniotos palink taures, padarėme rankenėles, kad galėtume indelius sukabinti ant šakų. Taures papuošėme kaspinėliais – iš tiesų galima sugalvoti daugybę jų dekoravimo būdų, bet šį kartą linkome prie minimalizmo. Taurėse gražiausiai atrodo pamerktos smulkiažiedės švelnios gėlytės. O svarbiausia – šakos, ant kurių jos kabinamos, turi būti ganėtinai tvirtos, kad atlaikytų nemenką svorį: storo stiklo „vazelės“, pripiltos vandens, tampa sunkios, tad liauni berželiai niekaip netinka.

Pavasario žiedai: 2 puikios idėjos, kaip atskleisti jų grožį
© Žurnalas "Mano namai"

Dėl tos pačios priežasties ir šakas su taurėmis tiktų merkti į storo skaidraus stiklo butelį ar vazą. Indas turėtų būti masyvus ir išlaikyti „sunkiasvorę“ kompoziciją.

Pavasario žiedai

papjė mašė padarytose mažutėse vazelėse pamerkėme labai mielų zuikiakrūmio žiedų. Jų visžalės šakelės lanksčios ir leidžiasi formuojamos, todėl puokštės primena paukščių lizdelius – logišką dekoro elementą šalia kiaušinių. Zuikiakrūmių įsigijome gėlių parduotuvėje.

Pavasario žiedai: 2 puikios idėjos, kaip atskleisti jų grožį
© Žurnalas "Mano namai"

Kaukazinių slyvų šakas sumerkėme didelėje stiklo vazoje, ovalių formų ritmą atkartojo į dugną sudėti akmenukai. Žiedai pražydo namuose – tiesa, tam prireikė kelių savaičių. Kuo ilgesnės dienos, tuo daugiau šviesos ir tuo greičiau sprogsta pumpurai. Tikslaus grafiko gamta nepripažįsta, tad nėra paprasta apskaičiuoti, kaip šventėms sulaukti besiskleidžiančių žiedelių.

Jei pumpurai neskuba prasprogti, o Velykos artėja per greitai, botanikai pataria saulei nusileidus šalia pamerktų augalų įžiebti lempą – taip pavyks šiek tiek apgauti gamtą ir „pailginti“ dieną... Kita vertus, kol šakos nepasipylė žiedais, patys jais pasirūpinome – nunėrėme vąšeliu ilgaamžių ir spalvingų gėlių.

Daugiau apie naujas pavasariškos namų puošybos idėjas, originalų Velykų dekorą skaitykite žurnalo „Mano namai“ kovo mėnesio numeryje.

Idėjų autorė – Rima Milaševičienė.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rankdarbiai

Kūrybiškas sprendimas: megztinukas – ne bet kam

Yra daiktų, kurie asocijuojasi su šalta žiema ir šiltu jaukumu – taip, atšiaurus metų laikas ir malonus pojūtis vienas be kito netektų pusės savo žavesio, o tobuliausia jų dueto išraiška yra mezginys.

1-2-3 arba kaip per akimirką atnaujinti senus eglutės žaisliukus

Netrukus ateis laikas ištraukti eglutės žaisliukus ir puošti jais kalėdinę eglutę. Per daugelį metų tikriausiai susikaupė daug įvairių spalvų žaisliukų ir papuošalų. Čia pateiksime kelis patarimus, kaip greitai ir paprastai paruošti tarpusavyje derančius eglutės žaisliukus

Kalėdiniai papuošimai, kuriuos gali pasidaryti kiekvienas: ledo žvakidės

Ledo žvakidės – gal ir trumpaamžis kūrinys, bet malonumas grožėtis jose plevenančia ugnimi atperka sugaištą laiką...

Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių (9)

Kalėdinis vainikas ant laukujų durų – nuostabi puošmena visam šventiniam laikotarpiui. Vainiką galima nusipirkti ar patiems pasigaminti, tačiau didžiausias klausimas iškyla, kai reikia vainiką pakabinti. Nenorite savo lauko durų gręžti, nenorite vinių ten kalti? Suprantama. Štai keletas būdų, kaip pakabinti kalėdinį vainiką ir nesugadinti durų.

GALERIJA: 32 idėjos originaliam Advento kalendoriui (1)

Šiandien prasideda Adventas ir pats metas į namus įnešti kalėdinių nuojautų. Pateikiame daugybę idėjų, kaip gali atrodyti Advento kalendorius. O gal šiemet Jums pavyko atrasti originalų būdą, kaip jį dekoruoti? Pasidalinkite: manonamai@delfi.lt

Miklinkit pirštus: kaip nusimegzti minkštą užtiesalą be virbalų per 20 minučių (17)

Šiuo metu interjere ypač madingi įvairūs mezginiai. Tai ir megztos lovatiesės, pagalvėlių užvalkalai, staltiesės, kilimai, taip pat ir aksesuarai, pavyzdžiui, užvalkalai gėlių vazonams. Kodėl gi patiems nenusimezgus minkšto ir šilto pledo, į kurį būtų jauku susisupti, kai už lango drėgna ir šalta?

Kūrybiškas sprendimas: kaip prasmingai panaudoti senus žurnalus (17)

Taip jau yra, kad žurnalų gyvenimas dažniausiai neilgas (ir todėl mums smagu, kad turime ištikimų skaitytojų, kurie metų metus renka „Mano namų“ komplektus, nes ir senesniuose numeriuose randa gerų idėjų...). Jį galima pratęsti pasidarius iš žurnalų stalelį – ir prasmingai juos panaudosite, ir labai taupiai atnaujinsite namus. Kitaip sakant, dar žingsnis atsakingo vartojimo link.

Moliūgai interjere: kaip juos apdoroti, kad džiugintų kuo ilgiau

Dabar pats metas dekoruoti namus pasitelkiant moliūgus. Tačiau norint, kad jie išliktų estetiški kuo ilgiau, verta žinoti kelias gudrybes.

Pasidaryk pats: namų papuošimai iš moliūgų

Moliūgai gali tapti tikra namų puošmena, tačiau juos reikėtų estetiškai dekoruoti. Žemiau esančioje galerijoje pateikiame idėją, kuri yra puikus pavyzdys, kaip moliūgėliai gali pagyvinti namus.

Sumani idėja, kaip panaudoti medžių lapus

Pagaliau atėjo toks metas, kai papuošti namus floristine kompozicija be galo paprasta. Visai nesvarbu, kad neturite gėlyno, nesėjote ir neravėjote augalėlių... Užtenka prisirinkti spalvingų lapų, kurių mums parūpino dosnus ruduo. Iš jų galite padaryti „rožių“ puokštę ir kitų įvairių smagių dalykų – daugiau idėjų rasite žurnalo „Mano namai“ spalio mėnesio numeryje.

Pasidaryk pats: spalvingas dekoras iš dirbtinio veltinio

Kai kiekviena diena vis pilkesnė ir šaltesnė, kyla nenugalimas noras pagyvinti namus jau spėtomis išsiilgti ryškiomis spalvomis, šiltomis medžiagomis.

Nuo gėlių vazonų iki drabužių spintos – idėjos, kaip panaudoti mokyklinių lentų dažus

Nedidelė lentelė ant šaldytuvo ar kiek didesnė piešimo lenta vaikų kambaryje, ant kurių galima kreida rašyti ar piešti, jau nebėra jokia naujiena ar originali idėja. Mes nepriminsime jums įprastų būdų, kaip tokias lentas panaudoti interjere, o pateiksime idėjų, kaip pritaikyti mokyklinių lentų dažus neįprastose vietose ir nudažytą paviršių panaudoti netikėtiems tikslams.

Originalūs būdai, kaip panaudoti be poros likusią kojinę (16)

Net du trečdaliai lietuvių namuose turi vienišų, be poros likusių kojinių. Šis stebuklas ar prakeiksmas, nesvarbu, kas kaip pavadins, dažniausiai įvyksta po skalbimo. Tad jei pas Jus, kaip ir pas daugelį, spintoje yra tuntas vienišų kojinių, siūlome 10 originalių būdų, kaip jas panaudoti.

Pasidaryk pats: spalvotas laikrodis

Rodos, įsigijote stilingą laikrodį, bet po kurio laiko jis tapo nuobodus. Tačiau viskam yra išeitis. Sekite žemiau esančias nuotraukas ir galbūt pasirodys, kad šis dekoravimo būdas yra kaip tik Jums.

Dizainerės idėjos, kaip originaliai papuošti Velykų stalą (2)

Velykos – tai gamtos atbudimo ir prisikėlimo šventė. Juk po žiemos, laukiant pavasario, mus džiugina net ir patys mažiausi pasirodantys daigeliai. Taigi, Velykų šventinį stalą Gėlių dizaino studijos „Nerine“ floristė Asta Šlekienė siūlo puošti natūraliais augalais, žalumynais, kurie pabrėš pavasarinės šventės išskirtinumą, pripildys namus Velykų dvasia ir suteiks mūsų šventiniam stalui puošnumo.