Pavasario žiedai: 2 puikios idėjos, kaip atskleisti jų grožį

Šįmet jau akivaizdu, kad skaidrios vazos, indeliai, buteliukai be konkurencijos įsitvirtino pavasarinėje namų puošyboje. O ar kada susimąstėte, kad ir medicininės taurės yra labai stilingos ir jose gražu merkti gėles?
© Žurnalas "Mano namai"

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vietoj vazelių – medicininės taurės

Medicininės taurės, pirktos turguje pagaliau sulaukė savo valandos. Beje, pardavėjas labai stengėsi iškvosti, kam jos bus naudojamos: net ir jam neatrodė, kad pagal paskirtį. O panaudojome jas štai taip.

Pavasario žiedai: 2 puikios idėjos, kaip atskleisti jų grožį
© Žurnalas "Mano namai"

Iš vielos, apvyniotos palink taures, padarėme rankenėles, kad galėtume indelius sukabinti ant šakų. Taures papuošėme kaspinėliais – iš tiesų galima sugalvoti daugybę jų dekoravimo būdų, bet šį kartą linkome prie minimalizmo. Taurėse gražiausiai atrodo pamerktos smulkiažiedės švelnios gėlytės. O svarbiausia – šakos, ant kurių jos kabinamos, turi būti ganėtinai tvirtos, kad atlaikytų nemenką svorį: storo stiklo „vazelės“, pripiltos vandens, tampa sunkios, tad liauni berželiai niekaip netinka.

Pavasario žiedai: 2 puikios idėjos, kaip atskleisti jų grožį
© Žurnalas "Mano namai"

Dėl tos pačios priežasties ir šakas su taurėmis tiktų merkti į storo skaidraus stiklo butelį ar vazą. Indas turėtų būti masyvus ir išlaikyti „sunkiasvorę“ kompoziciją.

Pavasario žiedai

papjė mašė padarytose mažutėse vazelėse pamerkėme labai mielų zuikiakrūmio žiedų. Jų visžalės šakelės lanksčios ir leidžiasi formuojamos, todėl puokštės primena paukščių lizdelius – logišką dekoro elementą šalia kiaušinių. Zuikiakrūmių įsigijome gėlių parduotuvėje.

Pavasario žiedai: 2 puikios idėjos, kaip atskleisti jų grožį
© Žurnalas "Mano namai"

Kaukazinių slyvų šakas sumerkėme didelėje stiklo vazoje, ovalių formų ritmą atkartojo į dugną sudėti akmenukai. Žiedai pražydo namuose – tiesa, tam prireikė kelių savaičių. Kuo ilgesnės dienos, tuo daugiau šviesos ir tuo greičiau sprogsta pumpurai. Tikslaus grafiko gamta nepripažįsta, tad nėra paprasta apskaičiuoti, kaip šventėms sulaukti besiskleidžiančių žiedelių.

Jei pumpurai neskuba prasprogti, o Velykos artėja per greitai, botanikai pataria saulei nusileidus šalia pamerktų augalų įžiebti lempą – taip pavyks šiek tiek apgauti gamtą ir „pailginti“ dieną... Kita vertus, kol šakos nepasipylė žiedais, patys jais pasirūpinome – nunėrėme vąšeliu ilgaamžių ir spalvingų gėlių.

Daugiau apie naujas pavasariškos namų puošybos idėjas, originalų Velykų dekorą skaitykite žurnalo „Mano namai“ kovo mėnesio numeryje.

Idėjų autorė – Rima Milaševičienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rankdarbiai

Kaziukas ir pirmieji sėkmingi radiniai (1)

Kaziukas Vilniuje ką tik prasidėjo, trumpam iššokome pasižvalgyti ir grįžome su „laimikiu“ (o kaip kitaip!). Pažiūrėkite, ką pavyko nusipirkti ir kuo pasigrožėti.

Kūrybiškas sprendimas: netikėtos augalų kompozicijos

Kas galėtų pasakyti, kokių medžių šakos atrodo dekoratyviausiai? Liaunos, dygliuotos ar keistai nenatūraliai išsiraičiusios, kaip kai kurių gluosnių ar lazdynų...

Kūrybiškas sprendimas: prisiminimų kolekcija

Pagundai pajūryje rinkti kriaukles, akmenėlius, vandens nugludintus medžio gabalėlius neįmanoma atsispirti. Bet ką su tuo gėriu veikti parsivežus namo?..

Kalėdiniai eglutės žaisliukai iš vielos ir džiovintų augalų

Vienas iš bendravimo būdų gali būti kalėdinių eglutės žaisliukų kūrimas, atskleidžiantis mūsų kūrybiškumą, fantaziją ir širdies polėkius. Kaip nušvinta žvaigždė, kaip atskuba elnias ar ant žaliaskarės šakos nutupia paukštelis, priglusdamas prie Jūsų rankos, skaitytojus supažindins Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos profesijos mokytoja – ekspertė Jolanta Malijonienė.

Pasidaryk pats: kitokia eglutė iš pakabų (1)

Dailininkė Džina Jasiūnė šiemet savo namus padabino originalia eglute. Galbūt tai gali būti puikus paskutinės minutės sprendimas ir jums?

Įkvepiantys pavyzdžiai, kaip susikurti floristinę eglutę

Gruodžio mėnesį Vilniaus universiteto Botanikos sode vyko moksleivių floristinis konkursas „Žiemos švenčių belaukiant“, kuriame vaikai ir jaunimas kūrė įvairius floristinius darbus: kalėdinius žaisliukus, eglutes, koliažus, Advento bei kalėdinius vainikus.

Paprastas būdas, kaip namuose sukurti šventišką atmosferą

Kalėdinės dekoracijos gali atsieiti labai nebrangiai. Kaip sutaupyti, bet kartu ir subtiliai pasipuošti, pataria floristė Dalia Blusevičienė.

Pačios originaliausios kalėdinės idėjos jūsų namų puošybai (8)

Ne paslaptis, kad daugumai mūsų patinka išsiskirti iš minios, sugalvoti kažką naujo ir pasipuikuoti prieš kitus originaliu tradicinių dalykų interpretavimu. Šiemet originalumas itin aktualus – tradicinės Kalėdų eglutės puošiamos neįprastomis dekoracijomis, vietoj eglės šakelių namai dekoruojami svogūninėmis gėlėmis, o pačią eglutę pakeičia ananasas!

Kaip pasigaminti kalėdinį vainiką iš nieko (1)

Šio teksto tema iš tiesų norime papasakoti, kad nebūtina pirkti prabangias kalėdines dekoracijas, kad susikurtume šventinę nuotaiką. Juk jas galime padaryti ir iš nieko nekainuojančių medžiagų, o rezultatas gali būti net smagesnis. Tos nemokamos medžiagos – tai gamtos dovanos, kurių tikrai netrūksta net ir gyvenant mieste: šakelės, lapai, kankorėžiai, samanos, kerpės, sėklos, džiovintos žolės, uogos ir dar daug kitų gėrybių, kurių galime rasti lauke net ir žiemą, kol sniegas jų neuždengė. Jei nevaržysite vaizduotės, tai išradingam namų dekoravimui galite panaudoti net maisto produktus: makaronus, imbierinius sausainėlius, spalvingas pupeles, džiovintus vaisius, riešutus ar jų kevalus ir kt.

Ne tik ant lentynos: kūrybiškas lempučių girliandų pritaikymas namuose

Daugelyje namų lentynas puošia medvilninių burbulų girliandos, tačiau tai ne vienintelis būdas, kur jas galima panaudoti. Jei norisi jaukų apšvietimą panaudoti originaliau, pateikiame keletą idėjų – pavyzdžiui, jomis galima puošti šventinį stalą, galima jas sudėti į krepšelį, apsukti užuolaidų karnizą...