Paprastas būdas, kaip namuose sukurti šventišką atmosferą

Kalėdinės dekoracijos gali atsieiti labai nebrangiai. Kaip sutaupyti, bet kartu ir subtiliai pasipuošti, pataria floristė Dalia Blusevičienė.
© Asmeninis archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tam, kad namuose sukurtumėte kalėdinę nuotaiką, nebūtina gaišti laiko stumdantis eilėse prekybos centruose. Pasivaikščiokite po mišką ar parką, pasirinkite šakelių, kankorėžių ir kitų gamtos dovanų.

„Į kūrybinį procesą galite įtraukti šeimos narius, pasikviesti draugus. Juk tikri stebuklai slypi paprastuose dalykuose – tai buvimas kartu su artimais ir mylimais žmonėmis, šilti ir jaukūs pašnekesiai, arbatos puodelis, bendras kūrybinis procesas. Taip pajusite tikrą kalėdinio laukimo džiaugsmą. O bendro darbo rezultatai iki Trijų Karalių puoš namus, džiugins aplinkinius ir primins puikiai kartu praleistą laiką“, – dalijasi floristė.

Ji siūlo pasidaryti dvi nesudėtingas kompozicijas.

Tam reikės:

-trisluoksnio kartono;
-karštų klijų;
-sekatoriaus;
-žvakių;
-tujos šakelių;
-beržo tošies;
-vienodo storio šakelių, kurias sekatoriumi sukarpome 3-4 cm ilgiais;
-samanų;
-kankorėžių;
-rojaus obuoliukų;
-apsamanojusių šakelių;
-žvaigždučių, kurias galite išpjaustyti iš apelsino žievelių;
-paukščiukų;
-ir, žinoma, geros nuotaikos.

Darbo aprašymas:

1. Iš kartono suklijuojame norimos formos dėžutę.

2. Kraštus apklijuojame 3 cm pločio juostele, prie kurios karštais klijais klijuojame sukarpytus pagaliukus ar beržo tošį.

3. Kvadratinėje kompozicijoje karštais klijais iš pagaliukų klijuojame žvaigždę, ant kurios tvirtiname žvakes.

Paprastas būdas, kaip namuose sukurti šventišką atmosferą
© Asmeninis archyvas

Stačiakampėje kompozicijoje žvakes tvirtiname prie dėžės pagrindo.

Paprastas būdas, kaip namuose sukurti šventišką atmosferą
© Asmeninis archyvas

4. Visą laisvą plotą išklojame samanomis, kurias prie pagrindo tvirtiname karštais klijais, dekoruojame surinktomis gamtos dovanomis ir kalėdiniais atributais.

Paprastas būdas, kaip namuose sukurti šventišką atmosferą
© Asmeninis archyvas

Šiame etape neribokite fantazijos ir sukursite įvairiausių kompozicijų sau arba padovanosite draugams.

Paprastas būdas, kaip namuose sukurti šventišką atmosferą
© Asmeninis archyvas

Linkime jaukaus švenčių laukimo!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rankdarbiai

Kaziukas ir pirmieji sėkmingi radiniai (1)

Kaziukas Vilniuje ką tik prasidėjo, trumpam iššokome pasižvalgyti ir grįžome su „laimikiu“ (o kaip kitaip!). Pažiūrėkite, ką pavyko nusipirkti ir kuo pasigrožėti.

Kūrybiškas sprendimas: netikėtos augalų kompozicijos

Kas galėtų pasakyti, kokių medžių šakos atrodo dekoratyviausiai? Liaunos, dygliuotos ar keistai nenatūraliai išsiraičiusios, kaip kai kurių gluosnių ar lazdynų...

Kūrybiškas sprendimas: prisiminimų kolekcija

Pagundai pajūryje rinkti kriaukles, akmenėlius, vandens nugludintus medžio gabalėlius neįmanoma atsispirti. Bet ką su tuo gėriu veikti parsivežus namo?..

Kalėdiniai eglutės žaisliukai iš vielos ir džiovintų augalų

Vienas iš bendravimo būdų gali būti kalėdinių eglutės žaisliukų kūrimas, atskleidžiantis mūsų kūrybiškumą, fantaziją ir širdies polėkius. Kaip nušvinta žvaigždė, kaip atskuba elnias ar ant žaliaskarės šakos nutupia paukštelis, priglusdamas prie Jūsų rankos, skaitytojus supažindins Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos profesijos mokytoja – ekspertė Jolanta Malijonienė.

Pasidaryk pats: kitokia eglutė iš pakabų (1)

Dailininkė Džina Jasiūnė šiemet savo namus padabino originalia eglute. Galbūt tai gali būti puikus paskutinės minutės sprendimas ir jums?

Įkvepiantys pavyzdžiai, kaip susikurti floristinę eglutę

Gruodžio mėnesį Vilniaus universiteto Botanikos sode vyko moksleivių floristinis konkursas „Žiemos švenčių belaukiant“, kuriame vaikai ir jaunimas kūrė įvairius floristinius darbus: kalėdinius žaisliukus, eglutes, koliažus, Advento bei kalėdinius vainikus.

Paprastas būdas, kaip namuose sukurti šventišką atmosferą

Kalėdinės dekoracijos gali atsieiti labai nebrangiai. Kaip sutaupyti, bet kartu ir subtiliai pasipuošti, pataria floristė Dalia Blusevičienė.

Pačios originaliausios kalėdinės idėjos jūsų namų puošybai (8)

Ne paslaptis, kad daugumai mūsų patinka išsiskirti iš minios, sugalvoti kažką naujo ir pasipuikuoti prieš kitus originaliu tradicinių dalykų interpretavimu. Šiemet originalumas itin aktualus – tradicinės Kalėdų eglutės puošiamos neįprastomis dekoracijomis, vietoj eglės šakelių namai dekoruojami svogūninėmis gėlėmis, o pačią eglutę pakeičia ananasas!

Kaip pasigaminti kalėdinį vainiką iš nieko (1)

Šio teksto tema iš tiesų norime papasakoti, kad nebūtina pirkti prabangias kalėdines dekoracijas, kad susikurtume šventinę nuotaiką. Juk jas galime padaryti ir iš nieko nekainuojančių medžiagų, o rezultatas gali būti net smagesnis. Tos nemokamos medžiagos – tai gamtos dovanos, kurių tikrai netrūksta net ir gyvenant mieste: šakelės, lapai, kankorėžiai, samanos, kerpės, sėklos, džiovintos žolės, uogos ir dar daug kitų gėrybių, kurių galime rasti lauke net ir žiemą, kol sniegas jų neuždengė. Jei nevaržysite vaizduotės, tai išradingam namų dekoravimui galite panaudoti net maisto produktus: makaronus, imbierinius sausainėlius, spalvingas pupeles, džiovintus vaisius, riešutus ar jų kevalus ir kt.

Ne tik ant lentynos: kūrybiškas lempučių girliandų pritaikymas namuose

Daugelyje namų lentynas puošia medvilninių burbulų girliandos, tačiau tai ne vienintelis būdas, kur jas galima panaudoti. Jei norisi jaukų apšvietimą panaudoti originaliau, pateikiame keletą idėjų – pavyzdžiui, jomis galima puošti šventinį stalą, galima jas sudėti į krepšelį, apsukti užuolaidų karnizą...