Kalėdiniai papuošimai, kuriuos gali pasidaryti kiekvienas: ledo žvakidės

Ledo žvakidės – gal ir trumpaamžis kūrinys, bet malonumas grožėtis jose plevenančia ugnimi atperka sugaištą laiką...
© DELFI / Domantas Pipas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Yra keli būdai sušaldyti vandenį taip, kad sustingęs jis įgautų indo formą. Svarbiausias principas labai paprastas – reikia dviejų skirtingo dydžio plastikinių indelių (pavyzdžiui, nuo pieno produktų), sutvirtintų taip, kad stabiliai laikytųsi ir į tarpą tarp jų galima būtų pripilti vandens. Kad mažasis įdėtas į didesnįjį pakibtų ore ir apačioje liktų tarpas, iš šonų persmeikite abu indelius adatomis – prireiks po dvi iš abiejų pusių. Į indelių tarpą pripilkite vandens.

Kalėdiniai papuošimai, kuriuos gali pasidaryti kiekvienas: ledo žvakidės
© DELFI / Domantas Pipas

Kitas, galbūt truputį paprastesnis, bet ir ilgesnis būdas yra toks. Didesnį indą pripildykite vandens iki pusės ar trečdalio, palaikykite šaldiklyje, kol sustings, ant susiformavusio ledo pastatykite mažesnį indelį (tik į jo vidų įdėkite svorio, nes kitaip jis iškils) ir į tarpą vėl pripilkite vandens – šį kartą jau iki indo viršaus.

Kalėdiniai papuošimai, kuriuos gali pasidaryti kiekvienas: ledo žvakidės
© DELFI / Domantas Pipas


Į vandenį įdėkite uogų ar samanų, lapelių ar alksnio kankorėžiukų – ryškesnės spalvos tobulai papildys skaidrų šalto ledo sterilumą. Tik nepamirškite visų šių gamtos dovanų prieš tai švariai nuplauti – vandenyje iš karto visi šapeliai „atmirks“, o jame įšalę puikiai matysis.

Kalėdiniai papuošimai, kuriuos gali pasidaryti kiekvienas: ledo žvakidės
© DELFI / Domantas Pipas


Ledo žvakidei vienodai tinka ir distiliuotas, ir paprasčiausias virintas vanduo. Tiesa, neverta tikėtis, kad sušalęs ledas bus tobulai skaidrus – toks efektas pasiekiamas tik šaldymui naudojant specialią įrangą, o ne šaldiklį.

Kalėdiniai papuošimai, kuriuos gali pasidaryti kiekvienas: ledo žvakidės
© DELFI / Domantas Pipas


Plastikinius indelius išimkite pašildę juos rankomis ar truputį palaikę kambario temperatūroje, o po karštu vandeniu geriau trumpam nekišti, nes ledas suskilinės ir tose vietose bus neskaidrus.

Kalėdiniai papuošimai, kuriuos gali pasidaryti kiekvienas: ledo žvakidės
© DELFI / Domantas Pipas

Projekto autorė – Rima Milaševičienė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rankdarbiai

Kaziukas ir pirmieji sėkmingi radiniai (1)

Kaziukas Vilniuje ką tik prasidėjo, trumpam iššokome pasižvalgyti ir grįžome su „laimikiu“ (o kaip kitaip!). Pažiūrėkite, ką pavyko nusipirkti ir kuo pasigrožėti.

Kūrybiškas sprendimas: netikėtos augalų kompozicijos

Kas galėtų pasakyti, kokių medžių šakos atrodo dekoratyviausiai? Liaunos, dygliuotos ar keistai nenatūraliai išsiraičiusios, kaip kai kurių gluosnių ar lazdynų...

Kūrybiškas sprendimas: prisiminimų kolekcija

Pagundai pajūryje rinkti kriaukles, akmenėlius, vandens nugludintus medžio gabalėlius neįmanoma atsispirti. Bet ką su tuo gėriu veikti parsivežus namo?..

Kalėdiniai eglutės žaisliukai iš vielos ir džiovintų augalų

Vienas iš bendravimo būdų gali būti kalėdinių eglutės žaisliukų kūrimas, atskleidžiantis mūsų kūrybiškumą, fantaziją ir širdies polėkius. Kaip nušvinta žvaigždė, kaip atskuba elnias ar ant žaliaskarės šakos nutupia paukštelis, priglusdamas prie Jūsų rankos, skaitytojus supažindins Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos profesijos mokytoja – ekspertė Jolanta Malijonienė.

Pasidaryk pats: kitokia eglutė iš pakabų (1)

Dailininkė Džina Jasiūnė šiemet savo namus padabino originalia eglute. Galbūt tai gali būti puikus paskutinės minutės sprendimas ir jums?

Įkvepiantys pavyzdžiai, kaip susikurti floristinę eglutę

Gruodžio mėnesį Vilniaus universiteto Botanikos sode vyko moksleivių floristinis konkursas „Žiemos švenčių belaukiant“, kuriame vaikai ir jaunimas kūrė įvairius floristinius darbus: kalėdinius žaisliukus, eglutes, koliažus, Advento bei kalėdinius vainikus.

Paprastas būdas, kaip namuose sukurti šventišką atmosferą

Kalėdinės dekoracijos gali atsieiti labai nebrangiai. Kaip sutaupyti, bet kartu ir subtiliai pasipuošti, pataria floristė Dalia Blusevičienė.

Pačios originaliausios kalėdinės idėjos jūsų namų puošybai (8)

Ne paslaptis, kad daugumai mūsų patinka išsiskirti iš minios, sugalvoti kažką naujo ir pasipuikuoti prieš kitus originaliu tradicinių dalykų interpretavimu. Šiemet originalumas itin aktualus – tradicinės Kalėdų eglutės puošiamos neįprastomis dekoracijomis, vietoj eglės šakelių namai dekoruojami svogūninėmis gėlėmis, o pačią eglutę pakeičia ananasas!

Kaip pasigaminti kalėdinį vainiką iš nieko (1)

Šio teksto tema iš tiesų norime papasakoti, kad nebūtina pirkti prabangias kalėdines dekoracijas, kad susikurtume šventinę nuotaiką. Juk jas galime padaryti ir iš nieko nekainuojančių medžiagų, o rezultatas gali būti net smagesnis. Tos nemokamos medžiagos – tai gamtos dovanos, kurių tikrai netrūksta net ir gyvenant mieste: šakelės, lapai, kankorėžiai, samanos, kerpės, sėklos, džiovintos žolės, uogos ir dar daug kitų gėrybių, kurių galime rasti lauke net ir žiemą, kol sniegas jų neuždengė. Jei nevaržysite vaizduotės, tai išradingam namų dekoravimui galite panaudoti net maisto produktus: makaronus, imbierinius sausainėlius, spalvingas pupeles, džiovintus vaisius, riešutus ar jų kevalus ir kt.

Ne tik ant lentynos: kūrybiškas lempučių girliandų pritaikymas namuose

Daugelyje namų lentynas puošia medvilninių burbulų girliandos, tačiau tai ne vienintelis būdas, kur jas galima panaudoti. Jei norisi jaukų apšvietimą panaudoti originaliau, pateikiame keletą idėjų – pavyzdžiui, jomis galima puošti šventinį stalą, galima jas sudėti į krepšelį, apsukti užuolaidų karnizą...