Kalėdiniai eglutės žaisliukai iš vielos ir džiovintų augalų

Vienas iš bendravimo būdų gali būti kalėdinių eglutės žaisliukų kūrimas, atskleidžiantis mūsų kūrybiškumą, fantaziją ir širdies polėkius. Kaip nušvinta žvaigždė, kaip atskuba elnias ar ant žaliaskarės šakos nutupia paukštelis, priglusdamas prie Jūsų rankos, skaitytojus supažindins Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos profesijos mokytoja – ekspertė Jolanta Malijonienė.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žvaigždė – tai tikriausiai neatsiejamas Kalėdų akcentas, tinkantis ir ant kalėdinės eglutės ar žaliaskarės šakos arba puošiant savo namus įvairiausiomis kompozicijomis, arba kuriant dovanėles.

Reikės: žvaigždės formos sausainių formelės, vielos žvaigždės rėmui, replių, teipo ar lininių siūlų, floristinės vielutės, džiovintų augalų žiedlapių, lapelių, skeletuotų medžių lapų, blizgės skaidrių vaisynų.

1. Pasirinkta viela tampriai apsukama floristiniu teipu arba siūlu.

2. Išlankstoma žvaigždės formą – naudojant pasirinktą taisyklingą formelę su replių pagalba arba tiesiog rankomis, išgaunant norimą žvaigždės formą, galbūt ir ne visai taisyklingą, švelnesnių, apvalesnių formų.

3. Dekoruojant paruoštą konstrukciją floristinėmis medžiagomis ir kalėdiniais aksesuarais, komponuojant kalėdinę žvaigždę pridedami pasirinkti augalai: skeletuoti lapai, peršviečiamos skadrios darželinės blizgės ankštaros, pajūrinės žilės sidabriniai lapeliai.

4. Floristinės medžiagos tampriai prisukamos floristine vielute.

5. Iš vielos ar floristinės vielutės padaroma pakabinimo kilpelė.

Eglutei žaisliukai stilizuoti iš vielos gali būti pačių įvairiausių formų

Originalūs, lengvi tartum peršviečiamos snaigės, gali būti elnio, širdelės, paukštelio formos žaisliukai.

Jų dekoravimui tinka: darželinės blizgės vaisiai, našlaičių žiedlapiai, pajūrinės žilės ūgliai ar lapai, vilnotosios notros lapai ir daugybė širdžiai brangių kitų augalų. Sidabrinė lapų spalva kuria sniego įvaizdį, skaidrūs blizgės vaisynai – žvilgantį ledą, žiedlapių spalvos – šerkšno formą ir atspindžius.

Žaisliukus galima pakabinti ant eglutės, specialiai paruošto metalinio stovo su kilpelėmis (tinkančio stilizuotai eglutei), ant lango, prie sieninės kompozicijos, ant kambarinio augalo – araukarijos, lauramedžio ir pan.

Tad neribotos fantazijos, didžiulės sėkmės ir begalinio džiaugsmo per šias šventes!

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rankdarbiai

Kūrybiškas sprendimas, kuris pasitarnaus ir pavasarį, ir vasarą

Iš vytelių pinti loveliai ar krepšiai vargu ar nustebintų. Tačiau lizdelis – visai kas kita!

Pokyčiai per savaitgalį: originalios užuolaidos

Pagyvinkite namus romantiškomis pastelinėmis spalvomis, jos – pavasario pažiba. Nesvarbu, ar jūsų interjeras tamsus, ryškus ar šviesus, subtilūs pasteliniai tonai kaipmat pažadins erdvę ir ją atnaujins. Siūlome pamėginti nusidažyti užuolaidas madingu pereinančių spalvų (ombre) efektu.

5 originalūs būdai, kaip panaudoti senovinius lagaminus (1)

Jeigu namuose turite senovinį lagaminą, neskubėkite jo išmesti. Toks daiktas nesudėtingai gali būti transformuotas į akcentinį baldą arba dekoratyvinę interjero detalę.

Kaziukas ir pirmieji sėkmingi radiniai (1)

Kaziukas Vilniuje ką tik prasidėjo, trumpam iššokome pasižvalgyti ir grįžome su „laimikiu“ (o kaip kitaip!). Pažiūrėkite, ką pavyko nusipirkti ir kuo pasigrožėti.

Kūrybiškas sprendimas: netikėtos augalų kompozicijos

Kas galėtų pasakyti, kokių medžių šakos atrodo dekoratyviausiai? Liaunos, dygliuotos ar keistai nenatūraliai išsiraičiusios, kaip kai kurių gluosnių ar lazdynų...

Kūrybiškas sprendimas: prisiminimų kolekcija

Pagundai pajūryje rinkti kriaukles, akmenėlius, vandens nugludintus medžio gabalėlius neįmanoma atsispirti. Bet ką su tuo gėriu veikti parsivežus namo?..

Kalėdiniai eglutės žaisliukai iš vielos ir džiovintų augalų

Vienas iš bendravimo būdų gali būti kalėdinių eglutės žaisliukų kūrimas, atskleidžiantis mūsų kūrybiškumą, fantaziją ir širdies polėkius. Kaip nušvinta žvaigždė, kaip atskuba elnias ar ant žaliaskarės šakos nutupia paukštelis, priglusdamas prie Jūsų rankos, skaitytojus supažindins Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos profesijos mokytoja – ekspertė Jolanta Malijonienė.

Pasidaryk pats: kitokia eglutė iš pakabų (1)

Dailininkė Džina Jasiūnė šiemet savo namus padabino originalia eglute. Galbūt tai gali būti puikus paskutinės minutės sprendimas ir jums?

Įkvepiantys pavyzdžiai, kaip susikurti floristinę eglutę

Gruodžio mėnesį Vilniaus universiteto Botanikos sode vyko moksleivių floristinis konkursas „Žiemos švenčių belaukiant“, kuriame vaikai ir jaunimas kūrė įvairius floristinius darbus: kalėdinius žaisliukus, eglutes, koliažus, Advento bei kalėdinius vainikus.

Paprastas būdas, kaip namuose sukurti šventišką atmosferą

Kalėdinės dekoracijos gali atsieiti labai nebrangiai. Kaip sutaupyti, bet kartu ir subtiliai pasipuošti, pataria floristė Dalia Blusevičienė.