Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių

 (9)
Kalėdinis vainikas ant laukujų durų – nuostabi puošmena visam šventiniam laikotarpiui. Vainiką galima nusipirkti ar patiems pasigaminti, tačiau didžiausias klausimas iškyla, kai reikia vainiką pakabinti. Nenorite savo lauko durų gręžti, nenorite vinių ten kalti? Suprantama. Štai keletas būdų, kaip pakabinti kalėdinį vainiką ir nesugadinti durų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Naudokite kabliukus su specialia lipnia juostele

Kalėdinį vainiką galima pakabinti panaudojant plastikinį kabliuką, kuris yra priklijuojamas prie durų. Paprasta dvipusė juostelė netiks, nes vėliau gali palikti klijų pėdsakus ant durų. Jeigu norite saugaus ir itin švaraus rezultato, naudokite specialias juosteles. Jų unikalumas yra ne priklijavimas, o nuklijavimas: norint pašalinti juostelę, reikia tempti ją žemyn – ji tįsta ir ilgėja, kol galiausiai visa atsiklijuoja. Jokios rizikos, durys liks švarutėlės.

Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių
© Shutterstock nuotr.

Perkant juostelę, reikia atkreipti dėmesį, koks jūsų vainiko svoris, nes juostelės skirstomos pagal išlaikomą svorį. Tokių juostelių galite rasti kanceliarinių prekių parduotuvėse, būna ir kartu su kabliukais.

Prie vainiko pritvirtinkite kilpelę iš vielos, kad galėtumėt vainiką užkabinti. Prieš klijuojant nuvalykite durų paviršių, kad nebūtų dulkėtas. Nuvalote, užklijuojate, užkabinate, darbas baigtas.

2. Pririškite su kaspinu

Jei jūsų durys medinės, paprasčiausia naudoti kaspiną. Pasirinkite platų tvirtą kaspiną (pavyzdžiui, iš satino), perriškite vainiką ir palikite du juostų galus, kurie eis link durų viršaus. Prisekite juos su segikliu ant viršutinės durų briaunos. Susegimų nesimatys, durims nieko blogo neatsitiks, o štai papuošimas su kaspinu atrodys labai gražiai.

Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių
© Shutterstock nuotr.

Prieš kabinimą pasimatuokite kaspino ilgį: kuo ilgesnis, tuo žemiau vainikas kabės. Kuo trumpesnis, tuo vainikas bus aukščiau. Dažniausiai vainikas kabinamas akių lygyje, todėl jei vainikas mažesnis, reikės ilgesnio kaspino, o jei didesnis, užteks ir trumpesnio.

Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių
© Shutterstock nuotr.

Jei nenorite, kad kaspinas matytųsi, panašų principą galite pritaikyti kabindami su žvejybiniu valu, tačiau gerai apgalvokite tvirtinimą durų briaunoje, kad būtų patikima. Toks tvirtinimo būdas tinka tik medinėms durims.

3. Kabinkite du vainikus

Sprendimas, tinkantis bet kokio tipo durims – kabinkite du vainikus. Prireiks kaspino, kuris būtų ne tik platus, tvirtas, bet ir ilgas. Su juo suriškite abu vainikus, o kaspiną permeskite per duris. Štai ir turite: vainikas išorinėje durų pusėje, vainikas vidinėje durų pusėje. Du vainikai, vienas kaspinas - vienas paprastas sprendimas.

Šiuo atveju ypač svarbu gerai parinkti kaspino ilgį, kad vainikai kabėtų tinkamame aukštyje. Jei vainikus laukui ir vidui rinksitės skirtingus, gerai būtų, kad jų svoriai būtų panašūs. Kitu atveju lengvesnis vainikas nuolat kils į viršų, o sunkusis tempsis žemyn. Žinoma, ir tai ištaisoma: lengvajam pritaisykite papildomų dekoracijų, kurios turi svorį.

4. Kabinkite ant durų kablio

Šalyse, kur kalėdiniai vainikai durų labai populiarūs, be vargo nusipirksite specialių metalinių kablių. Tai S formos kvadratiškas kablys, kurio viršutinė dalis užkabinama ant durų, o ant apatinės dalies kabinamas vainikas. Lietuvoje tokių dalykų šiais metais nepavyko rasti, tačiau tie, kurie vainiką kabins ant vidaus durų, gali kai ką prisitaikyti.

Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių
© Shutterstock nuotr.

Interjero prekių parduotuvėse yra kablių vonios kambariui. Metalinis kablys, užkabinamas ant durų viršaus, yra skirtas rankšluosčiams arba chalatams. Tačiau šventiniu laikotarpiu puikiausiai galite jį panaudoti vainikams arba kitoms dekoracijoms pakabinti. Jokių skylių, jokių vinių.

Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių
© Shutterstock nuotr.

Toks kablys tiks naudoti tik viduje vien dėl to, kad laukujės durys būna gerokai storesnės - viršutinė kablio dalis “neapglėbs” storų lauko durų. Bet su buto, verandos, tambūro ir kitų kambarių durimis pabandykite, gal tai sprendimas kaip tik jums.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rankdarbiai

Netikėta dekoracija: ananasas-kalėdinė eglutė

Susipažinkite su tropine kalėdine dekoracija – šventiniu ananasu. Pirmiausia spalio mėnesį „Instagram“ galima buvo grožėtis išpjaustytais ananasais-žibintais. Dabar šis atogrąžų vaisius pasiruošęs jus džiuginti ir per artėjančias šventes – susipažinkite su kalėdiniu ananasu. Taip, ananasu-kalėdine eglute.

Kaunietės rankose gimsta originalios interjero puošmenos

Rankdarbių kūrėja kaunietė Dalia Dulskienė neslepia: nuošalyje bent jau kuriam laikui palikti nuo pat vaikystės mėgstamą mezgimą ir ieškoti naujų saviraiškos formų ją taip pat paskatino internete pasklidusių rankdarbių gausybė ir grožis. Tik kuo užsiimti? „Papuošalus jau daro kas antra, o tu geriau kurk lėles“, – patarė draugė. „Ėmiau ir paklausiau patarimo“, – šypsosi pašnekovė, kuriai ši draugystė su lėlėmis taip patiko, kad jau penktus metus ji neįsivaizduoja savo laisvalaikio be jų.

Neskubėkite išmesti citrinų ir greipfrutų sėklų – turime jums pasiūlymą (1)

Norite šiek tiek pagyvinti darbo erdvę, suteikti aromato ir paskleisti malonią nuotaiką? Rekomenduojame pasodinti citrinmedį.

Kūrybiškas sprendimas: megztinukas – ne bet kam

Yra daiktų, kurie asocijuojasi su šalta žiema ir šiltu jaukumu – taip, atšiaurus metų laikas ir malonus pojūtis vienas be kito netektų pusės savo žavesio, o tobuliausia jų dueto išraiška yra mezginys.

1-2-3 arba kaip per akimirką atnaujinti senus eglutės žaisliukus

Netrukus ateis laikas ištraukti eglutės žaisliukus ir puošti jais kalėdinę eglutę. Per daugelį metų tikriausiai susikaupė daug įvairių spalvų žaisliukų ir papuošalų. Čia pateiksime kelis patarimus, kaip greitai ir paprastai paruošti tarpusavyje derančius eglutės žaisliukus

Kalėdiniai papuošimai, kuriuos gali pasidaryti kiekvienas: ledo žvakidės

Ledo žvakidės – gal ir trumpaamžis kūrinys, bet malonumas grožėtis jose plevenančia ugnimi atperka sugaištą laiką...

Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių (9)

Kalėdinis vainikas ant laukujų durų – nuostabi puošmena visam šventiniam laikotarpiui. Vainiką galima nusipirkti ar patiems pasigaminti, tačiau didžiausias klausimas iškyla, kai reikia vainiką pakabinti. Nenorite savo lauko durų gręžti, nenorite vinių ten kalti? Suprantama. Štai keletas būdų, kaip pakabinti kalėdinį vainiką ir nesugadinti durų.

GALERIJA: 32 idėjos originaliam Advento kalendoriui (1)

Šiandien prasideda Adventas ir pats metas į namus įnešti kalėdinių nuojautų. Pateikiame daugybę idėjų, kaip gali atrodyti Advento kalendorius. O gal šiemet Jums pavyko atrasti originalų būdą, kaip jį dekoruoti? Pasidalinkite: manonamai@delfi.lt

Miklinkit pirštus: kaip nusimegzti minkštą užtiesalą be virbalų per 20 minučių (17)

Šiuo metu interjere ypač madingi įvairūs mezginiai. Tai ir megztos lovatiesės, pagalvėlių užvalkalai, staltiesės, kilimai, taip pat ir aksesuarai, pavyzdžiui, užvalkalai gėlių vazonams. Kodėl gi patiems nenusimezgus minkšto ir šilto pledo, į kurį būtų jauku susisupti, kai už lango drėgna ir šalta?

Kūrybiškas sprendimas: kaip prasmingai panaudoti senus žurnalus (17)

Taip jau yra, kad žurnalų gyvenimas dažniausiai neilgas (ir todėl mums smagu, kad turime ištikimų skaitytojų, kurie metų metus renka „Mano namų“ komplektus, nes ir senesniuose numeriuose randa gerų idėjų...). Jį galima pratęsti pasidarius iš žurnalų stalelį – ir prasmingai juos panaudosite, ir labai taupiai atnaujinsite namus. Kitaip sakant, dar žingsnis atsakingo vartojimo link.