Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių

 (9)
Kalėdinis vainikas ant laukujų durų – nuostabi puošmena visam šventiniam laikotarpiui. Vainiką galima nusipirkti ar patiems pasigaminti, tačiau didžiausias klausimas iškyla, kai reikia vainiką pakabinti. Nenorite savo lauko durų gręžti, nenorite vinių ten kalti? Suprantama. Štai keletas būdų, kaip pakabinti kalėdinį vainiką ir nesugadinti durų.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Naudokite kabliukus su specialia lipnia juostele

Kalėdinį vainiką galima pakabinti panaudojant plastikinį kabliuką, kuris yra priklijuojamas prie durų. Paprasta dvipusė juostelė netiks, nes vėliau gali palikti klijų pėdsakus ant durų. Jeigu norite saugaus ir itin švaraus rezultato, naudokite specialias juosteles. Jų unikalumas yra ne priklijavimas, o nuklijavimas: norint pašalinti juostelę, reikia tempti ją žemyn – ji tįsta ir ilgėja, kol galiausiai visa atsiklijuoja. Jokios rizikos, durys liks švarutėlės.

Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių
© Shutterstock nuotr.

Perkant juostelę, reikia atkreipti dėmesį, koks jūsų vainiko svoris, nes juostelės skirstomos pagal išlaikomą svorį. Tokių juostelių galite rasti kanceliarinių prekių parduotuvėse, būna ir kartu su kabliukais.

Prie vainiko pritvirtinkite kilpelę iš vielos, kad galėtumėt vainiką užkabinti. Prieš klijuojant nuvalykite durų paviršių, kad nebūtų dulkėtas. Nuvalote, užklijuojate, užkabinate, darbas baigtas.

2. Pririškite su kaspinu

Jei jūsų durys medinės, paprasčiausia naudoti kaspiną. Pasirinkite platų tvirtą kaspiną (pavyzdžiui, iš satino), perriškite vainiką ir palikite du juostų galus, kurie eis link durų viršaus. Prisekite juos su segikliu ant viršutinės durų briaunos. Susegimų nesimatys, durims nieko blogo neatsitiks, o štai papuošimas su kaspinu atrodys labai gražiai.

Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių
© Shutterstock nuotr.

Prieš kabinimą pasimatuokite kaspino ilgį: kuo ilgesnis, tuo žemiau vainikas kabės. Kuo trumpesnis, tuo vainikas bus aukščiau. Dažniausiai vainikas kabinamas akių lygyje, todėl jei vainikas mažesnis, reikės ilgesnio kaspino, o jei didesnis, užteks ir trumpesnio.

Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių
© Shutterstock nuotr.

Jei nenorite, kad kaspinas matytųsi, panašų principą galite pritaikyti kabindami su žvejybiniu valu, tačiau gerai apgalvokite tvirtinimą durų briaunoje, kad būtų patikima. Toks tvirtinimo būdas tinka tik medinėms durims.

3. Kabinkite du vainikus

Sprendimas, tinkantis bet kokio tipo durims – kabinkite du vainikus. Prireiks kaspino, kuris būtų ne tik platus, tvirtas, bet ir ilgas. Su juo suriškite abu vainikus, o kaspiną permeskite per duris. Štai ir turite: vainikas išorinėje durų pusėje, vainikas vidinėje durų pusėje. Du vainikai, vienas kaspinas - vienas paprastas sprendimas.

Šiuo atveju ypač svarbu gerai parinkti kaspino ilgį, kad vainikai kabėtų tinkamame aukštyje. Jei vainikus laukui ir vidui rinksitės skirtingus, gerai būtų, kad jų svoriai būtų panašūs. Kitu atveju lengvesnis vainikas nuolat kils į viršų, o sunkusis tempsis žemyn. Žinoma, ir tai ištaisoma: lengvajam pritaisykite papildomų dekoracijų, kurios turi svorį.

4. Kabinkite ant durų kablio

Šalyse, kur kalėdiniai vainikai durų labai populiarūs, be vargo nusipirksite specialių metalinių kablių. Tai S formos kvadratiškas kablys, kurio viršutinė dalis užkabinama ant durų, o ant apatinės dalies kabinamas vainikas. Lietuvoje tokių dalykų šiais metais nepavyko rasti, tačiau tie, kurie vainiką kabins ant vidaus durų, gali kai ką prisitaikyti.

Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių
© Shutterstock nuotr.

Interjero prekių parduotuvėse yra kablių vonios kambariui. Metalinis kablys, užkabinamas ant durų viršaus, yra skirtas rankšluosčiams arba chalatams. Tačiau šventiniu laikotarpiu puikiausiai galite jį panaudoti vainikams arba kitoms dekoracijoms pakabinti. Jokių skylių, jokių vinių.

Kaip pakabinti kalėdinį vainiką ant durų nenaudojant vinių
© Shutterstock nuotr.

Toks kablys tiks naudoti tik viduje vien dėl to, kad laukujės durys būna gerokai storesnės - viršutinė kablio dalis “neapglėbs” storų lauko durų. Bet su buto, verandos, tambūro ir kitų kambarių durimis pabandykite, gal tai sprendimas kaip tik jums.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rankdarbiai

Pokyčiai per savaitgalį: originalios užuolaidos

Pagyvinkite namus romantiškomis pastelinėmis spalvomis, jos – pavasario pažiba. Nesvarbu, ar jūsų interjeras tamsus, ryškus ar šviesus, subtilūs pasteliniai tonai kaipmat pažadins erdvę ir ją atnaujins. Siūlome pamėginti nusidažyti užuolaidas madingu pereinančių spalvų (ombre) efektu.

5 originalūs būdai, kaip panaudoti senovinius lagaminus (1)

Jeigu namuose turite senovinį lagaminą, neskubėkite jo išmesti. Toks daiktas nesudėtingai gali būti transformuotas į akcentinį baldą arba dekoratyvinę interjero detalę.

Kaziukas ir pirmieji sėkmingi radiniai (1)

Kaziukas Vilniuje ką tik prasidėjo, trumpam iššokome pasižvalgyti ir grįžome su „laimikiu“ (o kaip kitaip!). Pažiūrėkite, ką pavyko nusipirkti ir kuo pasigrožėti.

Kūrybiškas sprendimas: netikėtos augalų kompozicijos

Kas galėtų pasakyti, kokių medžių šakos atrodo dekoratyviausiai? Liaunos, dygliuotos ar keistai nenatūraliai išsiraičiusios, kaip kai kurių gluosnių ar lazdynų...

Kūrybiškas sprendimas: prisiminimų kolekcija

Pagundai pajūryje rinkti kriaukles, akmenėlius, vandens nugludintus medžio gabalėlius neįmanoma atsispirti. Bet ką su tuo gėriu veikti parsivežus namo?..

Kalėdiniai eglutės žaisliukai iš vielos ir džiovintų augalų

Vienas iš bendravimo būdų gali būti kalėdinių eglutės žaisliukų kūrimas, atskleidžiantis mūsų kūrybiškumą, fantaziją ir širdies polėkius. Kaip nušvinta žvaigždė, kaip atskuba elnias ar ant žaliaskarės šakos nutupia paukštelis, priglusdamas prie Jūsų rankos, skaitytojus supažindins Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos profesijos mokytoja – ekspertė Jolanta Malijonienė.

Pasidaryk pats: kitokia eglutė iš pakabų (1)

Dailininkė Džina Jasiūnė šiemet savo namus padabino originalia eglute. Galbūt tai gali būti puikus paskutinės minutės sprendimas ir jums?

Įkvepiantys pavyzdžiai, kaip susikurti floristinę eglutę

Gruodžio mėnesį Vilniaus universiteto Botanikos sode vyko moksleivių floristinis konkursas „Žiemos švenčių belaukiant“, kuriame vaikai ir jaunimas kūrė įvairius floristinius darbus: kalėdinius žaisliukus, eglutes, koliažus, Advento bei kalėdinius vainikus.

Paprastas būdas, kaip namuose sukurti šventišką atmosferą

Kalėdinės dekoracijos gali atsieiti labai nebrangiai. Kaip sutaupyti, bet kartu ir subtiliai pasipuošti, pataria floristė Dalia Blusevičienė.

Pačios originaliausios kalėdinės idėjos jūsų namų puošybai (8)

Ne paslaptis, kad daugumai mūsų patinka išsiskirti iš minios, sugalvoti kažką naujo ir pasipuikuoti prieš kitus originaliu tradicinių dalykų interpretavimu. Šiemet originalumas itin aktualus – tradicinės Kalėdų eglutės puošiamos neįprastomis dekoracijomis, vietoj eglės šakelių namai dekoruojami svogūninėmis gėlėmis, o pačią eglutę pakeičia ananasas!