5 originalūs būdai, kaip panaudoti senovinius lagaminus

 (1)
Jeigu namuose turite senovinį lagaminą, neskubėkite jo išmesti. Toks daiktas nesudėtingai gali būti transformuotas į akcentinį baldą arba dekoratyvinę interjero detalę.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Senoviniai lagaminai turi unikalią galią pasakoti savo savininkų istoriją. Pamatę seną lagaminą sendaikčių turguje, arba radę tokį protėvių palikimą spintoje, susimąstome, kur šie daiktai yra buvę ir ką jie yra matę. Dėl savo charakteringumo, senoviniai lagaminai nesudėtingai gali tapti originaliomis interjero detalėmis.

Interjero charakterį dažnai kuria ne patys pastebimiausi jo elementai (apdaila ar baldai), o nedidelės asmeniškos, kruopščiai parinktos detalės, kurios pasakoja apie namų savininką, jo pomėgius ir skonį. Lagaminas – daiktas, kuris asocijuojasi su kelionėmis, nuotykiais ir netikėtais nutikimais. Tad natūralu, kad tokia detalė gali praturtinti namų erdvę.

Senas lagaminas, prie jo papildomai net neprisilietus, gali būti neblogu interjero akcentu, kuris atlieka du vaidmenis: dekoratyvinį bei sandėliavimo (pavyzdžiui, svetainėje pastatytas lagaminas bus ne tik charakteringas akcentas, bet jame taip pat bus galima laikyti pledus arba pagalvėles). O su šiek tiek papildomų medžiagų, jis gali tapti ir akcentiniu staliuku arba augintinio gultu.

1 sumanymas – kavos staliukas iš lagamino, kurį matote pagrindinėje nuotraukoje. Jeigu jums pasisekė ir radote pakankamai didelį senovinį lagaminą, jį galima transformuoti į žurnalinį staliuką. Tokiai transformacijai tereikia ratukų. Jeigu nenorite sugadinti lagamino ir ratukų montuoti tiesiai prie jo, patogu yra pasigaminti medinį lagamino dydžio padėklą ant ratukų ir lagaminą laikyti paguldytą ant jo.

2 sumanymas – augintinio gultas. Jūsų augintinis taip pat gali apsidžiaugti tokiu vintažiniu radiniu – lagaminas yra nebloga vieta nedidelio augintinio gultui. Lagamino vidų galite apvilkti pasirinktu audiniu, o dugną paminkštinti pagavėle.

5 originalūs būdai, kaip panaudoti senovinius lagaminus
© Shutterstock

3 sumanymas – interjero puošmena. Lagaminas nebūtinai turi atlikti funkcionalią paskirtį, jis gali būti tiesiog žavia, akį patraukiančia interjero detale. Ja galima užpildyti tuščią ir dėl to keistai atrodančią kambario vietą, pavyzdžiui, kambario kampą, tuščią lentyną arba spintos viršų.

5 originalūs būdai, kaip panaudoti senovinius lagaminus
© Shutterstock

4 sumanymas – padėkliukas. Dėl patogios, plokščios formos, senovinis lagaminas gali pasitarnauti kaip padėkliukas augalams ir kitiems mažmožiams.

5 originalūs būdai, kaip panaudoti senovinius lagaminus
© Shutterstock

5 sumanymas – naktinis staliukas. Keletas nedidelių lagaminų, sudėjus juos vieną ant kito, lengvai gali transformuotis į unikalų naktinį staliuką prie lovos. Ant tokio staliuko patogu pasidėti knygą bei vandens stiklinę.

5 originalūs būdai, kaip panaudoti senovinius lagaminus
© Shutterstock
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Rankdarbiai

5 originalūs būdai, kaip panaudoti senovinius lagaminus (1)

Jeigu namuose turite senovinį lagaminą, neskubėkite jo išmesti. Toks daiktas nesudėtingai gali būti transformuotas į akcentinį baldą arba dekoratyvinę interjero detalę.

Kaziukas ir pirmieji sėkmingi radiniai (1)

Kaziukas Vilniuje ką tik prasidėjo, trumpam iššokome pasižvalgyti ir grįžome su „laimikiu“ (o kaip kitaip!). Pažiūrėkite, ką pavyko nusipirkti ir kuo pasigrožėti.

Kūrybiškas sprendimas: netikėtos augalų kompozicijos

Kas galėtų pasakyti, kokių medžių šakos atrodo dekoratyviausiai? Liaunos, dygliuotos ar keistai nenatūraliai išsiraičiusios, kaip kai kurių gluosnių ar lazdynų...

Kūrybiškas sprendimas: prisiminimų kolekcija

Pagundai pajūryje rinkti kriaukles, akmenėlius, vandens nugludintus medžio gabalėlius neįmanoma atsispirti. Bet ką su tuo gėriu veikti parsivežus namo?..

Kalėdiniai eglutės žaisliukai iš vielos ir džiovintų augalų

Vienas iš bendravimo būdų gali būti kalėdinių eglutės žaisliukų kūrimas, atskleidžiantis mūsų kūrybiškumą, fantaziją ir širdies polėkius. Kaip nušvinta žvaigždė, kaip atskuba elnias ar ant žaliaskarės šakos nutupia paukštelis, priglusdamas prie Jūsų rankos, skaitytojus supažindins Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos profesijos mokytoja – ekspertė Jolanta Malijonienė.

Pasidaryk pats: kitokia eglutė iš pakabų (1)

Dailininkė Džina Jasiūnė šiemet savo namus padabino originalia eglute. Galbūt tai gali būti puikus paskutinės minutės sprendimas ir jums?

Įkvepiantys pavyzdžiai, kaip susikurti floristinę eglutę

Gruodžio mėnesį Vilniaus universiteto Botanikos sode vyko moksleivių floristinis konkursas „Žiemos švenčių belaukiant“, kuriame vaikai ir jaunimas kūrė įvairius floristinius darbus: kalėdinius žaisliukus, eglutes, koliažus, Advento bei kalėdinius vainikus.

Paprastas būdas, kaip namuose sukurti šventišką atmosferą

Kalėdinės dekoracijos gali atsieiti labai nebrangiai. Kaip sutaupyti, bet kartu ir subtiliai pasipuošti, pataria floristė Dalia Blusevičienė.

Pačios originaliausios kalėdinės idėjos jūsų namų puošybai (8)

Ne paslaptis, kad daugumai mūsų patinka išsiskirti iš minios, sugalvoti kažką naujo ir pasipuikuoti prieš kitus originaliu tradicinių dalykų interpretavimu. Šiemet originalumas itin aktualus – tradicinės Kalėdų eglutės puošiamos neįprastomis dekoracijomis, vietoj eglės šakelių namai dekoruojami svogūninėmis gėlėmis, o pačią eglutę pakeičia ananasas!

Kaip pasigaminti kalėdinį vainiką iš nieko (1)

Šio teksto tema iš tiesų norime papasakoti, kad nebūtina pirkti prabangias kalėdines dekoracijas, kad susikurtume šventinę nuotaiką. Juk jas galime padaryti ir iš nieko nekainuojančių medžiagų, o rezultatas gali būti net smagesnis. Tos nemokamos medžiagos – tai gamtos dovanos, kurių tikrai netrūksta net ir gyvenant mieste: šakelės, lapai, kankorėžiai, samanos, kerpės, sėklos, džiovintos žolės, uogos ir dar daug kitų gėrybių, kurių galime rasti lauke net ir žiemą, kol sniegas jų neuždengė. Jei nevaržysite vaizduotės, tai išradingam namų dekoravimui galite panaudoti net maisto produktus: makaronus, imbierinius sausainėlius, spalvingas pupeles, džiovintus vaisius, riešutus ar jų kevalus ir kt.