Yra daiktų, kurie asocijuojasi su šalta žiema ir šiltu jaukumu – taip, atšiaurus metų laikas ir malonus pojūtis vienas be kito netektų pusės savo žavesio, o tobuliausia jų dueto išraiška yra mezginys.
Taip jau yra, kad žurnalų gyvenimas dažniausiai neilgas (ir todėl mums smagu, kad turime ištikimų skaitytojų, kurie metų metus renka „Mano namų“ komplektus, nes ir senesniuose numeriuose randa gerų idėjų...). Jį galima pratęsti pasidarius iš žurnalų stalelį – ir prasmingai juos panaudosite, ir labai taupiai atnaujinsite namus. Kitaip sakant, dar žingsnis atsakingo vartojimo link.
Net du trečdaliai lietuvių namuose turi vienišų, be poros likusių kojinių. Šis stebuklas ar prakeiksmas, nesvarbu, kas kaip pavadins, dažniausiai įvyksta po skalbimo. Tad jei pas Jus, kaip ir pas daugelį, spintoje yra tuntas vienišų kojinių, siūlome 10 originalių būdų, kaip jas panaudoti.
Galbūt esate susimąstę, kaip galima būtų panaudoti plastmasinius butelius? Pasirodo, pasaulyje apie tai yra susimastę nemažai žmonių. Ne tik susimąstę, bet ir sugalvoję pačių netikėčiausių ir įdomiausių jų pritaikymo būdų – pagaminę ir praktiškų, ir tiesiog gražių daiktų.
Jei esate pamišę dėl chemijos ir eksperimentų, siūlome pabandyti pakeisti gėlių spalvą maistiniais dažais. Pateikiame vaizdo eksperimentą, kuriame galite savo akimis pamatyti visą procesą ir stebėti, kaip gėlės žiedas keičia spalvą.
Jokie racionalūs išvedžiojimai nepaaiškina, kodėl saldainis, nukabintas nuo Kalėdų eglutės, toks skanus... (Net ir tiems, kam vaikystė jau virto romantiškom spalvom nuskaidrintu prisiminimu.) Džiaugsmas dar didesnis, jei saldainių daug! O jų ant saldžiosios eglutės galima sutalpinti išties nemažai.
Pagaliau atėjo metas, kai svaiginamai kvepiančių jazminų, gėlėmis nusagstytos pievutės ir šiltų saulės spindulių dėka norisi laiką praleisti gamtoje. Kad pajustumėte vasaros teikiamus malonumus nebūtina traukti į mišką ar keliauti į tolimą kraštą – užtenka hamako, šašlykų ir geros kompanijos galiniame namo kieme. Vis dėlto vertėtų pasirūpinti, kad veiklos gryname ore užtektų ir vaikams, todėl siūlome penkias lauko žaidimų idėjas, kurios pradžiugins ne tik mažuosius, bet ir susirinkusius svečius.
Nors Advento pradžia – dar negreit – gruodžio 1-ąją, tačiau pats metas pasigaminti kalendorių, kuriuo papuošite namus ir pradžiuginsite artimuosius. Kol nevargina pasiruošimas žiemos šventėms ir turite laisvo laiko, pasirūpinkite, kad jų laukimas būtų džiugus.
Dekupažas užkrečia. Bet nebūtinai pasiduoda iš pirmo karto. Įsigijusi priemonių, virtuvę vėl paverčiau dirbtuvėmis. Mano aukomis tapo: dėžutė, kurią tikėjausi padovanoti kolegei, dvi pjaustymo lentelės…
Niekas nežino, kur ir kada gimė origamis. Kai kurie istorikai jo tėvyne laiko Kiniją, nes ten 105 m. Tsai Lun išrado popierių; jie mano, kad dėl šios priežasties toje šalyje netrukus turėjo atsirasti ir lankstymo menas. VI a. kinų budistų šventikai atvežė į Japoniją popieriaus gamybos paslaptį, o kartu su popieriumi galbūt atkeliavo ir jo lankstymo metodai.