Kaip išsirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai?

Grindų dangos pasirinkimas šiandien yra itin gausus. Galima rinktis kokios tik širdis geidžia spalvos, tekstūros bei stilistikos grindis. Tačiau prieš renkantis labiausiai patinkantį ir namų interjerą papildantį dizainą, pirmiausia reikia įvertinti pačią grindų dangos rūšį bei ją nusakančias charakteristikas: atsparumą, ilgaamžiškumą, priežiūros ypatybes ir panašiai. „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas pasakoja, kaip pasirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Grindų danga miegamajame
Miegamasis – nuosava ramybės oazė, kurioje svarbiausia yra jaukumas, atmosferiškumas bei ramuma. Tokiai kambario nuotaikai sukurti labiausiai tinka grindų danga, kuri pasižymi šiomis savybėmis:

* natūraliai skleidžiama šiluma, kad išlipus iš lovos nebūtų šalta basoms kojoms;

* minkštumu, nes miegamajame dažnai vaikštoma basomis, tad grindų danga turėtų būti kuo patogesnė;

* garso izoliacinėmis savybėmis, kadangi šioje erdvėje yra siekiama išlaikyti tylos skleidžiamą ramybę.

Kaip išsirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai?
© Shutterstock

Įvertinus visus šiuos poreikius, miegamajam labiausiai tinka natūralios medienos grindys (masyvo lentos, parketlentės) bei kiliminė danga. Abi šios grindų dangos rūšys ne tik skleidžia natūralią šilumą, bet ir vizualiai erdvėje kuria jaukumo įspūdį.

Grindų danga vaikų miegamajame

Vaikų kambarys – erdvė skirta tiek poilsiui, tiek žaidimams. Vaiko kambario grindų dangos savybės turėtų būti šios:

* atsparumas, juk vaikų kambaryje paprastai yra įvairiausiu stumdomų žaislų, tad svarbus yra grindų atsparumas įbrėžimams;

* patogumas (grindų danga turėtų būti pakankamai šilta bei minkšta, taip pat verta pagalvoti apie garso izoliacines savybes);

* paprasta priežiūra, kadangi vaikai dažnai žaidžia tiesiai ant grindų, jas reikia dažnai valyti.

Kaip išsirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai?
© Shutterstock

Vaiko kambariui rekomenduojama rinktis linoleumą arba mažiau tradicines vinilo bei kamščio dangas.

Grindų danga svetainėje

Svetainė – poilsio erdvė, kurioje leidžiame laisvalaikį su šeima bei draugais. Kuriant šios erdvės interjerą ypač svarbi yra estetika, nes norime, kad kambarys būtų patrauklus tiek mums patiems, tiek užsukusiems svečiams. Grindų danga svetainėje turėtų būti:

* išvaizdi, juk svetainėje yra praleidžiama nemažai laiko, todėl svarbu išsirinkti dizainą, kuris būtų patrauklus bei greitai nepabostų;

* ilgaamžė, kadangi šioje zonoje yra padidėjusi trintis (joje yra daug vaikštoma), reikia išsirinkti grindis, kurios tarnaus ilgus metus.

Kaip išsirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai?
© Shutterstock

Paprastai svetainės erdvėje yra naudojamos šios grindų dangos rūšys: masyvo lentos, parketlentės, kokybiškas laminatas bei linoleumas. Minkštumo ir šiltumo įspūdžiui svetainėje sukurti beveik visada papildomai yra naudojami įvairūs kilimai.

Grindų danga virtuvėje

Virtuvė – darbinė erdvė, kurioje yra padidėjęs drėgmės lygis. Renkantis grindis šiai erdvei, reikia atsižvelgti į šiuos aspektus:

* atsparumą drėgmei, kaip jau buvo minėta anksčiau, virtuvėje drėgmės lygis yra padidėjęs;

* tvirtumą, nes šioje erdvėje yra intensyviai dirbama: verdama, kepama, vaikščiojama ir t.t.;

* lengvą priežiūrą, kadangi grindys virtuvėje greitai tepasi, rekomenduojama rinktis variantą, kurį būtų itin paprasta prižiūrėti.

Kaip išsirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai?
© Shutterstock

Atsižvelgus į šias charakteristikas, virtuvei labiausiai tinka plytelės, linoleumas, vandeniui atsparus laminatas.

Grindų danga vonioje

Vonia – maudynėms skirta erdvė, tad joje neįmanoma išvengti šiokio tokio vandens išsiliejimo ant grindų dangos. Renkantis grindis voniai, svarbu įvertinti:

* atsparumą vandeniui (čia, kaip niekur kitur, grindys privalo būti itin atsparios drėgmei);

* slidumą, kadangi vonioje ant grindų dažnai patenka vandens, jos gali pasidaryti labai slidžios, tad svarbu atsižvelgti į šį aspektą.

Kaip išsirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai?
© Shutterstock

Vonioje dažniausiai yra naudojamos šios grindų dangos: keraminės arba akmens plytelės, taip pat vinilo grindys.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Planai virsta namais

11 įrankių, kuriuos turi turėti kiekvienas

Draugei reikia surinkti spintą? O gal esate vedęs ir žmona nuolat prašo kažką sutaisyti? Sulūžo vaiko dviratis? Žinoma, visais šiais atvejais prireiks instrumentų – ar turite juos? Kaip nesuklysti tarp įrankių įvairovės, pataria „Ermitažo“ ekspertas Deividas Stripeikis.

Kaip laimėti kovą su tipiniais kambarinių augalų kenkėjais (4)

Kenkėjai gali atkeliauti į namus su nauju augalu su žemėmis ar vazonais. Uždarose kambario sąlygose vabzdžiai greitai formuoja dideles kolonijas ir apsigyvena visuose jiems prieinamuose augaluose. Todėl atidžiai apžiūrėkite visus naujus žaliuosius savo namų gyventojus, dar geriau – palikite juos kuriam laikui karantine. Naujus gėlių vazonėlius kruopščiai išplaukite, o dirvožemio substratą rekomenduojama kelis kartus sušaldyti šaldiklyje. Beje, hermetiškai supakuotas rimtų gamintojų dirvožemis apsaugos jus nuo tokių rūpesčių.

10 patarimų, kaip nepasiklysti ieškant plytelių

Plytelės interjere kuria tvarkos įspūdį bei suteikia jam papildomos elegancijos. Tai ne tik vizualiai patraukli, bet ir atspari grindų bei sienų danga. Kadangi rinkoje jų pasiūla yra itin gausi, išsirinkti tinkamą variantą savo namams, tikrai nėra lengva užduotis. Kyla daugybė klausimų: kokios sudėties, kokios formos, kokio dydžio plyteles rinktis? Kad būtų paprasčiau apsispręsti, apie plyteles pasakoja ir pagrindines gaires, kaip išsirinkti tinkamiausią variantą pateikia „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas.

Kaip išsirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai?

Grindų dangos pasirinkimas šiandien yra itin gausus. Galima rinktis kokios tik širdis geidžia spalvos, tekstūros bei stilistikos grindis. Tačiau prieš renkantis labiausiai patinkantį ir namų interjerą papildantį dizainą, pirmiausia reikia įvertinti pačią grindų dangos rūšį bei ją nusakančias charakteristikas: atsparumą, ilgaamžiškumą, priežiūros ypatybes ir panašiai. „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas pasakoja, kaip pasirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai.

Kalėdinė eglutė: ekspertės patarimai, kaip išsirinkti tokią, kuri džiugintų, o ne keltų rūpesčius

Kalėdinė eglutė – svarbiausias akcentas, kuris kuria šventišką nuotaiką namuose. Gyvos eglutės savo žalumu, kvapnumu bei natūralumu papuošia erdvę, tačiau visi žinome, kad nubyrėję jų spygliai gali tapti tikru galvos skausmu. Paklausėme ekspertės, kaip išsirinkti eglutę, kuri nesukeltų papildomų rūpesčių namuose.

Kaip rūpintis gėle, kuri į jūsų namus atneš Kalėdų nuojautą (1)

Švenčių dienomis puansetijos ant stalo ar palangės savo ryškiai raudonos ir žalios spalvų deriniu kuria šventinę nuotaiką. Ryškios ir spalvingos puansetijos yra neatsiejamos nuo Kalėdų laikotarpio. Šios gėlės suteikia daugybę šventinio dekoravimo galimybių. Jas išlaikyti ir prižiūrėti nėra lengva, tad svarbiausiais patarimais dalijasi „Ermitažo“ ekspertė Kristina Zmejauskienė.

Laminato paieškos: trūkumai ir privalumai (8)

Grindys yra vienas svarbiausių interjero elementų, kuris kartu su sienų apdaila sukuria rėmus baldų, šviestuvų bei aksesuarų kompozicijai. Laminatas, nors ir nėra laikomas grindų dangos klasika, tačiau dėl savo dizaino įvairovės, atsparumo bei geros kainos yra populiarus pasirinkimas. „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas plačiau supažindins su šios dangos privalumais bei trūkumais.

Grindjuosčių įvairovė: kaip nepasiklysti renkantis (3)

Grindjuostės – ne itin pastebima, bet labai reikalinga apdailos detalė, kuri užpildo tarpą tarp grindų ir sienos. Jų pagalba yra paslepiami įvairūs sienos ir grindų jungties netikslumai, technologinės tuštumos, komunikacijos bei laidai ir tokiu būdu erdvei yra suteikimas tvarkos ir užbaigtumo jausmas. Grindjuosčių įvairovė iš tiesų yra gausi, tad kaip nepasiklysti renkantis, paklausėme „Ermitažo“ eksperto Dmitrijaus Kovaliovo.

Kaip rudenį ir žiemą išvengti kambarinių augalų priežiūros klaidų

Jeigu kambariniai augalai nusmurgo – lapai apsiblausė ar juos išmėtė dėmėmis, ištįso ūgliai ar nukrito pumpurai – neskubėkite jų purkšti kokiais nors preparatais. Taip gali nutikti ne dėl ligų ar kenkėjų, o dėl netinkamų laikymo sąlygų.

5 universalūs įrankiai darbui su mediena (4)

Jums nebūtinai reikia dirbtuvių su pjovimo ar gręžimo staklėmis, kad pradėtumėte šį bei tą meistrauti sau ir savo šeimai. Žinoma, tokie įrankiai labai padeda, tačiau žengti pirmuosius žingsnius galima tiesiog pasirenkant kuo universalesnius įrankius, kurie padės įgyvendinti daugybę užduočių. Be to, jie pravers ir buityje. Kaip nepasiklysti tarp įrankių gausos, pataria „Ermitažo“ ekspertas Deividas Stripeikis.