5 universalūs įrankiai darbui su mediena

 (4)
Jums nebūtinai reikia dirbtuvių su pjovimo ar gręžimo staklėmis, kad pradėtumėte šį bei tą meistrauti sau ir savo šeimai. Žinoma, tokie įrankiai labai padeda, tačiau žengti pirmuosius žingsnius galima tiesiog pasirenkant kuo universalesnius įrankius, kurie padės įgyvendinti daugybę užduočių. Be to, jie pravers ir buityje. Kaip nepasiklysti tarp įrankių gausos, pataria „Ermitažo“ ekspertas Deividas Stripeikis.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Diskinis pjūklas

Kompaktiškas diskinis pjūklas gali atlikti daugybę pjovimo užduočių – tarp kurių – ir pjauti storus medienos gabalus, be to, ir pjauti kampu. Juo įmanoma atlikti atlikti skersinius, išilginius bei įstrižus pjūvius. Laisvai perpjaus ir paviršius iš įvairių medžiagų, taigi pravers ne tik dirbant su medžiu, tačiau dėl saugumo darbuojantis namie tokiu pjūklu geriau apsiriboti mediena. Tokie pjūklai pigesni bei mobilesni nei stacionarūs diskiniai pjūklai ir skersinio pjovimo staklės.

Svarbu! Namuose rekomenduojama turėti pjūklą, kurio pjovimo gylis yra iki 55 mm – to pakaks pagrindiniams darbams įveikti. Tačiau, jei sugalvosite pjauti storas lentas, geriau rinkitės brangesnį pjūklą, skirtą profesionalams.

5 universalūs įrankiai darbui su mediena
© Shutterstock

2. Siaurapjūklis

Siaurapjūklis puikiai tinka pjaunant kreives, dar geriau – jis tinka praktiškai bet kurio lygio darbininkams – tiek mėgėjams, tiek profesionalams. Iš dalies jūsų mažojoje dirbtuvėje jis gali pakeisti juostinį pjūklą. Taip pat perpjaus ir nestoras lentas, be to, tinka dirbant ne tik su mediena. Šio įrankio išskirtinumas – veiksmingas kreivių ir aštrių kampų pjovimas. Be to, jis ypatingai pagreitina darbo procesą, o tai paverčia siaurapjūklį neatsiejama staliaus darbo dalimi.

Dažniausiai naudojami elektriniai siaurapjūkliai, kai kurie pasitelkia ir akumuliatorinius. Elektriniai siaurapjūkliai lengvai įveikia įvairaus storio bei tankio medieną, o pritaikius tinkamus pjūklelius galima pjauti ir metalą, stiklo pluoštą ar gipso kartoną.

Akumuliatoriniai siaurapjūkliai turi vieną svarbų privalumą – jį pasirinkus judesių nevaržo nepatogus laidas, todėl naudotis šio tipo siaurapjūkliais yra kur kas patogiau, šiuolaikiški įrankiai yra nesunkūs, tad jais naudotis patogu. Be to, akumuliatorinius siaurapjūklius galima pasitelkti ten, kur nėra elektros jungčių.

5 universalūs įrankiai darbui su mediena
© Shutterstock

3. Gręžtuvas

Gręžtuvas itin praverčia buityje ir tikrai vertėtų turėti jį savo namuose. Jis puikiai tinka smulkiems darbams, tačiau jei norite gręžtuvą panaudoti ir savo medienos darbams, o ne tik paveikslų kabinimui, investuokite į gręžtuvą su kalimo funkcija. Nors jis ir nepakeis stacionarių gręžimo staklių, papildomas įrankio svoris suteiks rankai stabilumo gręžiant tiesias skyles.

Svarbu! Dar vadinamas akumuliatoriniu gręžtuvu-suktuvu. Suktuvą galima naudoti ne tik varžtams prisukti, bet ir kaip menkesnio pajėgumo gręžtuvą. Tik prieš pirkdami atkreipkite dėmesį į suktuvo akumuliatorių.

5 universalūs įrankiai darbui su mediena
© Shutterstock

4. Daugiafukcinis įrankis

Šių įrankių keičiamomis galvutėmis vardas viską pasako – jie geri pagalbininkai daugelyje sričių, ypač pjovimo, grandymo, ir šlifavimo. Priedai gali būti pakeičiami labai greitai priklausomai nuo poreikio. Šiuo įrankiu galima pjauti, taip pat jis gali būti naudojamas kaip puikus paviršiaus šlifuoklis ir kai kuriais atvejais pakeisti kampinį šlifuoklį.

5 universalūs įrankiai darbui su mediena
© Shutterstock

5. Kampinis šlifuoklis

Kampinis šlifuoklis – tai universalus pjovimo, šlifavimo ir poliravimo įrankis. Šis įrankis skirtas šioms funkcijoms: pjauti čerpes, palyginus greitai nupjauti metalinius strypus; taip pat, savaime suprantama, galima pasitelkti ir šlifavimui – šalinti padengimus, rūdis, kartais toks įrankis naudojamas ir poliravimui.

Kampiniai šlifuokliai, matuojant pagal maksimalų disko skersmenį, būna kelių rūšių. Dažniausi tokių įrankių dydžiai yra 125 ir 230 mm. Namų ūkio reikmėms turėtų pakakti 125 mm skersmens įrankio.

5 universalūs įrankiai darbui su mediena
© Shutterstock
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Planai virsta namais

11 įrankių, kuriuos turi turėti kiekvienas

Draugei reikia surinkti spintą? O gal esate vedęs ir žmona nuolat prašo kažką sutaisyti? Sulūžo vaiko dviratis? Žinoma, visais šiais atvejais prireiks instrumentų – ar turite juos? Kaip nesuklysti tarp įrankių įvairovės, pataria „Ermitažo“ ekspertas Deividas Stripeikis.

Kaip laimėti kovą su tipiniais kambarinių augalų kenkėjais (4)

Kenkėjai gali atkeliauti į namus su nauju augalu su žemėmis ar vazonais. Uždarose kambario sąlygose vabzdžiai greitai formuoja dideles kolonijas ir apsigyvena visuose jiems prieinamuose augaluose. Todėl atidžiai apžiūrėkite visus naujus žaliuosius savo namų gyventojus, dar geriau – palikite juos kuriam laikui karantine. Naujus gėlių vazonėlius kruopščiai išplaukite, o dirvožemio substratą rekomenduojama kelis kartus sušaldyti šaldiklyje. Beje, hermetiškai supakuotas rimtų gamintojų dirvožemis apsaugos jus nuo tokių rūpesčių.

10 patarimų, kaip nepasiklysti ieškant plytelių

Plytelės interjere kuria tvarkos įspūdį bei suteikia jam papildomos elegancijos. Tai ne tik vizualiai patraukli, bet ir atspari grindų bei sienų danga. Kadangi rinkoje jų pasiūla yra itin gausi, išsirinkti tinkamą variantą savo namams, tikrai nėra lengva užduotis. Kyla daugybė klausimų: kokios sudėties, kokios formos, kokio dydžio plyteles rinktis? Kad būtų paprasčiau apsispręsti, apie plyteles pasakoja ir pagrindines gaires, kaip išsirinkti tinkamiausią variantą pateikia „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas.

Kaip išsirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai?

Grindų dangos pasirinkimas šiandien yra itin gausus. Galima rinktis kokios tik širdis geidžia spalvos, tekstūros bei stilistikos grindis. Tačiau prieš renkantis labiausiai patinkantį ir namų interjerą papildantį dizainą, pirmiausia reikia įvertinti pačią grindų dangos rūšį bei ją nusakančias charakteristikas: atsparumą, ilgaamžiškumą, priežiūros ypatybes ir panašiai. „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas pasakoja, kaip pasirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai.

Kalėdinė eglutė: ekspertės patarimai, kaip išsirinkti tokią, kuri džiugintų, o ne keltų rūpesčius

Kalėdinė eglutė – svarbiausias akcentas, kuris kuria šventišką nuotaiką namuose. Gyvos eglutės savo žalumu, kvapnumu bei natūralumu papuošia erdvę, tačiau visi žinome, kad nubyrėję jų spygliai gali tapti tikru galvos skausmu. Paklausėme ekspertės, kaip išsirinkti eglutę, kuri nesukeltų papildomų rūpesčių namuose.

Kaip rūpintis gėle, kuri į jūsų namus atneš Kalėdų nuojautą (1)

Švenčių dienomis puansetijos ant stalo ar palangės savo ryškiai raudonos ir žalios spalvų deriniu kuria šventinę nuotaiką. Ryškios ir spalvingos puansetijos yra neatsiejamos nuo Kalėdų laikotarpio. Šios gėlės suteikia daugybę šventinio dekoravimo galimybių. Jas išlaikyti ir prižiūrėti nėra lengva, tad svarbiausiais patarimais dalijasi „Ermitažo“ ekspertė Kristina Zmejauskienė.

Laminato paieškos: trūkumai ir privalumai (8)

Grindys yra vienas svarbiausių interjero elementų, kuris kartu su sienų apdaila sukuria rėmus baldų, šviestuvų bei aksesuarų kompozicijai. Laminatas, nors ir nėra laikomas grindų dangos klasika, tačiau dėl savo dizaino įvairovės, atsparumo bei geros kainos yra populiarus pasirinkimas. „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas plačiau supažindins su šios dangos privalumais bei trūkumais.

Grindjuosčių įvairovė: kaip nepasiklysti renkantis (3)

Grindjuostės – ne itin pastebima, bet labai reikalinga apdailos detalė, kuri užpildo tarpą tarp grindų ir sienos. Jų pagalba yra paslepiami įvairūs sienos ir grindų jungties netikslumai, technologinės tuštumos, komunikacijos bei laidai ir tokiu būdu erdvei yra suteikimas tvarkos ir užbaigtumo jausmas. Grindjuosčių įvairovė iš tiesų yra gausi, tad kaip nepasiklysti renkantis, paklausėme „Ermitažo“ eksperto Dmitrijaus Kovaliovo.

Kaip rudenį ir žiemą išvengti kambarinių augalų priežiūros klaidų

Jeigu kambariniai augalai nusmurgo – lapai apsiblausė ar juos išmėtė dėmėmis, ištįso ūgliai ar nukrito pumpurai – neskubėkite jų purkšti kokiais nors preparatais. Taip gali nutikti ne dėl ligų ar kenkėjų, o dėl netinkamų laikymo sąlygų.

5 universalūs įrankiai darbui su mediena (4)

Jums nebūtinai reikia dirbtuvių su pjovimo ar gręžimo staklėmis, kad pradėtumėte šį bei tą meistrauti sau ir savo šeimai. Žinoma, tokie įrankiai labai padeda, tačiau žengti pirmuosius žingsnius galima tiesiog pasirenkant kuo universalesnius įrankius, kurie padės įgyvendinti daugybę užduočių. Be to, jie pravers ir buityje. Kaip nepasiklysti tarp įrankių gausos, pataria „Ermitažo“ ekspertas Deividas Stripeikis.