10 patarimų, kaip nepasiklysti ieškant plytelių

Plytelės interjere kuria tvarkos įspūdį bei suteikia jam papildomos elegancijos. Tai ne tik vizualiai patraukli, bet ir atspari grindų bei sienų danga. Kadangi rinkoje jų pasiūla yra itin gausi, išsirinkti tinkamą variantą savo namams, tikrai nėra lengva užduotis. Kyla daugybė klausimų: kokios sudėties, kokios formos, kokio dydžio plyteles rinktis? Kad būtų paprasčiau apsispręsti, apie plyteles pasakoja ir pagrindines gaires, kaip išsirinkti tinkamiausią variantą pateikia „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Plytelių rūšies pasirinkimas. Dažniausiai interjeruose yra naudojamos keraminės bei akmens masės plytelės. Keraminės plytelės yra gaminamos iš presuotų molio dulkių. Jos yra degamos aukštoje temperatūroje ir puošiamos skirtingais ornamentais bei spalvomis. Didžioji dauguma keraminių plytelių yra glazūruotos. Akmens masės plytelės techniškai yra laikomos taip pat keraminėmis, tačiau, kad būtų paprasčiau rūšiuoti plyteles, jos yra vadinamos būtent taip. Šios plytelės beveik nesugeria drėgmės, yra atsparios šalčiui, vandeniui ir mechaniniam poveikiui. Dėl specialios akmens masės plytelių gamybos technologijos jos nėra glazūruojamos.

2. Plytelių paskirties nustatymas. Plytelėmis namuose populiaru klijuoti ir sienas, ir grindis. Apsilankius plytelėmis prekiaujančiame salone, vien tik vertinant jų vizualias savybes, suvokti kam jos (sienoms ar grindims) yra skirtos neįmanoma. Plytelių paskirtį nusako jų parametrai nurodyti etiketėje. Be galo svarbu įvertinti jų tvirtumą, atsparumą, nes, pavyzdžiui, visos grindims skirtos plytelės tinka ir sienoms, tačiau ne visos plytelės, kurios yra skirtos sienų apdailai, tinka grindims.

10 patarimų, kaip nepasiklysti ieškant plytelių
© Shutterstock

3. Ko ieškoti etiketėje? Visa svarbiausia informacija apie plyteles turi būti pateikiama gamintojo pridėtoje etiketėje. Tinkamai paženklintoje etiketėje turėtų būti nurodyta tokia informacija: gamintojas, importuotojas, nuoroda apie Europos standarto atitikimą. Taip pat turi būti nurodyti matmenys, plytelės paviršiaus tipas, dizaino kodas, rūšis, atsparumo rodiklis.

4. Svarbūs plytelių parametrai. Plytelių kokybę nusako šie parametrai: stiprumas lenkiant, įmirkis, atsparumas šalčiui, glazūros atsparumas dilimui. Renkantis tinkamiausias plyteles, paprastai užtenka įvertinti jų atsparumą drėgmei, šalčiui ir dilimui.

5. Atsparumas pagal PEI. Keraminės plytelės pagal PEI rodiklį yra skirstomos į penkias glazūros atsparumo nusidėvėjimui grupes. Sienoms paprastai tinka ir žemesnės (PEI 1-3) kategorijos plytelės, o grindų plytelių kategorija turėtų būti nemažesnė kaip PEI 3.

6. Slidumas. Plytelių slidumą nusako A, B, ir C klasės (C klasės danga yra mažiausiai slidi).

7. Plytelių dydis. Plytelių dydis vizualiai gali įtakoti erdvės suvokimą. Rekomenduojama didesnes plyteles rinktis mažesnei patalpai, nes jos erdvę vizualiai padidina. Mažos plytelės puikiai tinka nestandartinio perimetro erdvei, nes jas reikia mažiau pjaustyti, todėl taip galima sutaupyti.

10 patarimų, kaip nepasiklysti ieškant plytelių
© Shutterstock

8. Dizainas. Plytelių dizaino bei spalvų įvairovė yra itin gausi, todėl renkantis tinkamiausią variantą savo namams reikia įvertinti bendrą namų tematiką bei stilių. Visos plytelės grubiai gali būti skirstomos į klasikines bei modernias plyteles. Klasikinės plytelės paprastai yra standartinės formos, jos erdvėje atrodo itin elegantiškai. Modernios plytelės dažnai yra nestandartinės formos, atrodo šiuolaikiškai, yra nenuspėjamo dizaino.

9. Blizgumas. Keramines plyteles galima rinktis ne tik pagal spalvą bei formą, bet taip pat pagal blizgumą. Rinkoje galima rasti plytelių su blizgiais, pusiau blizgiais ir matiniais paviršiais.

10. Kaip apskaičiuoti kiekį? Perkant plyteles standartiškai yra rekomenduojama įsigyti 10 procentų daugiau plytelių, negu klojamas paviršius. Nes klojant plyteles dažnai jas reikia pjaustyti, taip pat gali nutikti taip, kad viena kita plytelė suduš darbų metu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Planai virsta namais

11 įrankių, kuriuos turi turėti kiekvienas

Draugei reikia surinkti spintą? O gal esate vedęs ir žmona nuolat prašo kažką sutaisyti? Sulūžo vaiko dviratis? Žinoma, visais šiais atvejais prireiks instrumentų – ar turite juos? Kaip nesuklysti tarp įrankių įvairovės, pataria „Ermitažo“ ekspertas Deividas Stripeikis.

Kaip laimėti kovą su tipiniais kambarinių augalų kenkėjais (4)

Kenkėjai gali atkeliauti į namus su nauju augalu su žemėmis ar vazonais. Uždarose kambario sąlygose vabzdžiai greitai formuoja dideles kolonijas ir apsigyvena visuose jiems prieinamuose augaluose. Todėl atidžiai apžiūrėkite visus naujus žaliuosius savo namų gyventojus, dar geriau – palikite juos kuriam laikui karantine. Naujus gėlių vazonėlius kruopščiai išplaukite, o dirvožemio substratą rekomenduojama kelis kartus sušaldyti šaldiklyje. Beje, hermetiškai supakuotas rimtų gamintojų dirvožemis apsaugos jus nuo tokių rūpesčių.

10 patarimų, kaip nepasiklysti ieškant plytelių

Plytelės interjere kuria tvarkos įspūdį bei suteikia jam papildomos elegancijos. Tai ne tik vizualiai patraukli, bet ir atspari grindų bei sienų danga. Kadangi rinkoje jų pasiūla yra itin gausi, išsirinkti tinkamą variantą savo namams, tikrai nėra lengva užduotis. Kyla daugybė klausimų: kokios sudėties, kokios formos, kokio dydžio plyteles rinktis? Kad būtų paprasčiau apsispręsti, apie plyteles pasakoja ir pagrindines gaires, kaip išsirinkti tinkamiausią variantą pateikia „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas.

Kaip išsirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai?

Grindų dangos pasirinkimas šiandien yra itin gausus. Galima rinktis kokios tik širdis geidžia spalvos, tekstūros bei stilistikos grindis. Tačiau prieš renkantis labiausiai patinkantį ir namų interjerą papildantį dizainą, pirmiausia reikia įvertinti pačią grindų dangos rūšį bei ją nusakančias charakteristikas: atsparumą, ilgaamžiškumą, priežiūros ypatybes ir panašiai. „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas pasakoja, kaip pasirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai.

Kalėdinė eglutė: ekspertės patarimai, kaip išsirinkti tokią, kuri džiugintų, o ne keltų rūpesčius

Kalėdinė eglutė – svarbiausias akcentas, kuris kuria šventišką nuotaiką namuose. Gyvos eglutės savo žalumu, kvapnumu bei natūralumu papuošia erdvę, tačiau visi žinome, kad nubyrėję jų spygliai gali tapti tikru galvos skausmu. Paklausėme ekspertės, kaip išsirinkti eglutę, kuri nesukeltų papildomų rūpesčių namuose.

Kaip rūpintis gėle, kuri į jūsų namus atneš Kalėdų nuojautą (1)

Švenčių dienomis puansetijos ant stalo ar palangės savo ryškiai raudonos ir žalios spalvų deriniu kuria šventinę nuotaiką. Ryškios ir spalvingos puansetijos yra neatsiejamos nuo Kalėdų laikotarpio. Šios gėlės suteikia daugybę šventinio dekoravimo galimybių. Jas išlaikyti ir prižiūrėti nėra lengva, tad svarbiausiais patarimais dalijasi „Ermitažo“ ekspertė Kristina Zmejauskienė.

Laminato paieškos: trūkumai ir privalumai (8)

Grindys yra vienas svarbiausių interjero elementų, kuris kartu su sienų apdaila sukuria rėmus baldų, šviestuvų bei aksesuarų kompozicijai. Laminatas, nors ir nėra laikomas grindų dangos klasika, tačiau dėl savo dizaino įvairovės, atsparumo bei geros kainos yra populiarus pasirinkimas. „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas plačiau supažindins su šios dangos privalumais bei trūkumais.

Grindjuosčių įvairovė: kaip nepasiklysti renkantis (3)

Grindjuostės – ne itin pastebima, bet labai reikalinga apdailos detalė, kuri užpildo tarpą tarp grindų ir sienos. Jų pagalba yra paslepiami įvairūs sienos ir grindų jungties netikslumai, technologinės tuštumos, komunikacijos bei laidai ir tokiu būdu erdvei yra suteikimas tvarkos ir užbaigtumo jausmas. Grindjuosčių įvairovė iš tiesų yra gausi, tad kaip nepasiklysti renkantis, paklausėme „Ermitažo“ eksperto Dmitrijaus Kovaliovo.

Kaip rudenį ir žiemą išvengti kambarinių augalų priežiūros klaidų

Jeigu kambariniai augalai nusmurgo – lapai apsiblausė ar juos išmėtė dėmėmis, ištįso ūgliai ar nukrito pumpurai – neskubėkite jų purkšti kokiais nors preparatais. Taip gali nutikti ne dėl ligų ar kenkėjų, o dėl netinkamų laikymo sąlygų.

5 universalūs įrankiai darbui su mediena (4)

Jums nebūtinai reikia dirbtuvių su pjovimo ar gręžimo staklėmis, kad pradėtumėte šį bei tą meistrauti sau ir savo šeimai. Žinoma, tokie įrankiai labai padeda, tačiau žengti pirmuosius žingsnius galima tiesiog pasirenkant kuo universalesnius įrankius, kurie padės įgyvendinti daugybę užduočių. Be to, jie pravers ir buityje. Kaip nepasiklysti tarp įrankių gausos, pataria „Ermitažo“ ekspertas Deividas Stripeikis.