Terasa po žiemos sezono: svarbiausi žingsniai

Tam, kad terasa šiltąjį metų sezoną atrodytų kaip įmanoma geriau, pavasarį ateina metas įvertinti žiemos padarytus nuostolius ir apsitvarkyti. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip tai padaryti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pavasarinis medinės terasos atnaujinimas

Medinės terasos estetiškumas – nenuginčijamas, juk tai be galo natūrali, šilta ir jauki medžiaga. Tokioje terasoje gera lepintis saulės voniomis, leisti ramias savaitgalio popietes ir panašiai. Tačiau mediena yra kartu ir labai pretenzinga terasos medžiaga, nes ji nėra atspari nei drėgmei, nei UV spinduliams, nei grybeliui ar puviniui. Tad visai nekeista, kad tokia terasa reikalauja daugiau dėmesio bei priežiūros, nei kitos terasos.

Pavasarinis medinės terasos tvarkymas prasideda nuo jos apžiūros. Reikia patikrinti visą terasos struktūrą, dairytis išlindusių vinių, atsipalaidavusių terasos lentų, laiptų ar turėklų. Radus vieną iš šių problemų, ją reikia elimuoti tiesiog sukalant vinis, prisukant varžtus (kartais gali prireikti juos ir pakeisti). Susitvarkius su šiomis problemomis, terasą reikia gerai nušluoti ir nuvalyti specialiomis cheminėmis medžiagomis. Tada ateina metas ją švariai nuplauti. Plovimui, ypač senų terasų, rekomenduojama naudoti aukšto slėgio srovę ir specialų šepetį. Po to jos paviršių rekomenduojama atnaujinti – impregnuoti arba alyvuoti.

Terasa po žiemos sezono: svarbiausi žingsniai
© Shutterstock

Kaip dažnai atnaujinti medinę terasą, priklauso nuo to, kokiomis mežiagomis ji buvo padengta. Prastomis priemonėmis padengtą terasą gali tekti atnaujinti 1-2 kartus per sezoną, o kokybiškomis medžiagomis dengtas terasas gali tekti atnaujinti kas 2-3 sezonus. Bet specialistai dažniausiai rekomenduoja tai daryti kiekvieną pavasarį.

Terasa po žiemos sezono: svarbiausi žingsniai
© Shutterstock

Pavasarinis terasų plovimas

Kitas terasas (klotas plytelėmis arba plastikinėmis lentutėmis), kad jos atrodytų gražiai ir tvarkingai, pavasarį reikia kruopščiai išluoti ir nuvalyti. Plovimui patogu yra naudoti aukšto slėgio srovę, tačiau prieš tai darant, geriausia pasikonsultuoti su terasos medžiagų gamintoju (nes kai kurių akmens rūšių plovimui labiau tinka vanduo leidžiamas iš paprastos vandens žarnos).

Terasa po žiemos sezono: svarbiausi žingsniai
© Shutterstock

Lauko baldų priežiūra

Taip pat reikia neužmiršti pasirūpinti ir lauko baldais. Jeigu baldai per žiemą apsinešė purvu, dabar yra geras metas juos nuplauti. Pintiems, metaliniams, plastikiniams baldams nuvalyti pakanka karšto vandens ir švelnaus muilo. Kempinėle reikia gerai nutrinti visus nešvarumus, tada nuskalauti vandeniu ir leisti baldams visiškai išdžiūti. Jeigu ant metalinių baldų pastebėjote rūdžių, jas nušveisti reikia vieliniu šepečiu, taip pat galima pasitelkti rūdis neutralizuojančius gaminius.

Medinius baldus plauti galima skudurėliu sudrėkintu vandens ir ūkinio muilo tirpale arba tam naudoti specialius medienos valiklius. Tokius baldus kas kiek laiko reikia impregnuoti. Prieš impregnuojant, juos rekomenduojama patrinti švitriniu popieriumi, nes pašiauštas paviršius geriau įgeria impregnantą.

Terasa po žiemos sezono: svarbiausi žingsniai
© Shutterstock

Užbaigiamieji terasos „potėpiai“

Norint terasoje jaustis kuo geriau, labai svarbu, kad ji primintų mažą oazę. To galima pasiekti suteikiant jai ryškumo ir papildomo jaukumo. Vazonuose reikia pakeisti senas (vienmetes) gėles naujomis. Taip pat terasoje gražiai gali atrodyti kelios žvakės (galima įsigyti specialias žvakes, kurios atbaido uodus).

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pasidaryk pats

PRIEŠ ir PO: virtuvės pokyčiai per savaitę

Vieną gražią dieną ima ir nusibosta tiek metų teisinga buvusi virtuvė: tamsios spalvos sienos, nesuderinti medinių baldų atspalviai... Monotonija ima slėgti, ir tai neabejotinas požymis, kad atėjo permainų laikas. O jos daugiausia džiaugsmo teikia tada, kai minimaliomis pastangomis pasiekiamas maksimalus rezultatas.

Jauki namų detalė: ką žinoti prieš perkant ir kaip prižiūrėti (1)

Šiltas, minkštas ir dailus stambaus mezgimo vilnonis pledas yra tikra interjero puošmena, kuri šiuo metu vėl grįžo į madą. Papasakosime, į ką reikėtų atsižvelgti prieš perkant tokio tipo užtiesalą.

Darau pats: seno staliuko atnaujinimas naudojant odinius diržus

Įvairiais kūrybiškumu pasižyminčiais Darau Pats projektais užsiimanti Emily Seilhamer šį kartą nusprendė atnaujinti seną staliuką. Baldo atnaujinimui ji pasirinko netradicinę medžiagą – senus odinius diržus.

Kūrybiškas sprendimas: gėlių kopėčios

Senas, jau nenaudojamas kopėčias paverskite išraiškingomis ir praktiškomis lentynėlėmis kambarinių augalų vazonams (arba knygoms, smulkmenoms, įrėmintoms nuotraukoms, žurnalams, kompaktinėms plokštelėms...) sustatyti.

Pokyčiai per savaitgalį: nuotaikingas tvoros akcentas

Lauko poilsio zonoje, kaip ir interjere, svarbu išryškinti vieną pagrindinį akcentą: originalų, prikaustantį dėmesį. Siūlome nestandartinę, bet kūrybišką idėją: šį vaidmenį skirkite ne prabangiems baldams ar spalvingam aksesuarui, o mūro tvorai, nudažytai nuotaikingai atkartojant augmenijos motyvą.

Kaip aliejuoti terasą ir lauko baldus: 3 svarbiausi žingsniai

Visi laukiame šilto oro, kad galėtume jaukiai pasilepinti terasoje. Svarbu ją apsaugoti nuo skilinėjimo, puvimo, mikrooganizmų ir pan. Džiugu, kad savo terasa tinkamai ir lengvai gali pasirūpinti kiekvienas – pakanka vadovautis šia aliejavimo instrukcija!

Terasa po žiemos sezono: svarbiausi žingsniai

Tam, kad terasa šiltąjį metų sezoną atrodytų kaip įmanoma geriau, pavasarį ateina metas įvertinti žiemos padarytus nuostolius ir apsitvarkyti. Pateikiame keletą praktiškų patarimų, kaip tai padaryti.

Pasidaryk pats: naminis langų valymo skystis

Vienas iš pagrindinių pavasarinių darbų yra langų valymas. Jei nenorite jų valyti priemonėmis, kurių sudėtis kelia įtarimų ar bent klausimų, pasigaminkite naminį langų valymo skystį. Ši priemonė ne tik puikiai atliks savo funkciją, bet ir nepakenks jūsų ir jūsų namiškių sveikatai.

Įkvėpimas Velykoms: daugybė idėjų kiaušinių marginimui ir namų puošybai

Velykos – tai atgimimo nuojautų kupina šventė. Jei orai už lango vis dar nedžiugina, į namus galima įnešti nuotaikingesnių emocijų marginant kiaušinius ir šventiškai dabinant namus.

EKSPERIMENTAS: kaip nudažyti kiaušinius natūraliomis priemonėmis

Pernai, belaukdama šv. Velykų, dažiau velykinius kiaušinius ne su pirktiniais cheminiais dažais, o išbandžiau įvairius maistui vartojamus augalus. Rezultatai buvo labai įdomūs ir netikėti, apie juos galima rasti ČIA