Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus

Savo namus tvarkydamiesi patys, užtrunkame gerokai ilgiau, nei tai daro namų tvarkytoja. Visai ne todėl, kad ji stebuklingai skraido ant šluotos. Tiesiog, sistemingai ir pastoviai tvarkant namus, jiems švarinti nebereikia daugybės valandų. Be to, ji žino dar keletą gudrybių, kuriomis dalijamės ir su jumis.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirmiausia, susitvarkykite

Visada sakau, kad namų tvarkymas ir valymas yra du skirtingi dalykai. Todėl prieš traukdami siurblį ir visą kitą valymo amuniciją, pasiklokite lovas, jei jos vis dar nepaklotos po nakties miego. Jei keisite patalynę, iškart pasiruoškite švarią. Sudėliokite ne vietoje paliktus daiktus. Surinkite nešvarius drabužius skalbimui. Prieš pradedant valyti namų paviršiai turi būti palikti tvarkingi, jokių ne vietoje besimėtančių daiktų.

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus
© Shutterstock

Valymo darbus atlike reikiama seka

Svarbiausia, valymo darbus atlikti tam tikra seka, kad nereikėtų dvigubai gaišti laiko. Pradėkite nuo patalynės pervilkimo. Pakeiskite patalynę, jei reikia, visuose kambariuose. Nešvarią iškart nuneškite į skalbinių krepšį ar skalbti. Toliau imkitės dulkių valymo. Tam ypatingai praverčia dulkių šluotelė ilga rankena. Nubraukite ja dulkes nuo paveikslų rėmų, durų apvadų, grindjuosčių, radiatorių, surinkite kampuose kabančius voratinklius.

Į mažą kibirėlį pripilkite nedidelį kiekį vandens. Tiek, kad užtektų išplauti šluostę. Turėkite vieną sausą, kitą drėgną šluostę. Jei paviršiai atsparūs vandeniui, dulkes valykite drėgna šluoste, ją nuolat išskalaudami ir gerai išgręždami kibirėlyje. Pradėkite valyti dulkes nuo aukščiausiai esančių paviršių, judėdami žemyn. Nuvalykite jas visuose kambariuose, išskyrus virtuvę ir vonios bei tualeto kambarius. Nuvalykite visas duris bei aplink rankenas. Baigus su dulkėmis, imkitės siurblio.

Kruopščiai išsiurbkite visus kampus – nepraleiskite nei vieno. Išsiurbkite kilimus, nešvarumus, esančius po jais, išsiurbkite minkštų baldų paviršius, vonios ir tualeto kambarį. Virtuvę galite palikti pabaigai. Išplaukite kambarių grindis ir nepamirškite sutvarkyti prieškambarį.

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus
© Shutterstock

Vonios ir tualeto kambaryje pirmiausia įpilkite valymo skysčio į unitazą, užpurškite valymo priemonių ant kalkėtų vonios bei dušo paviršių, čiaupų. Palikite pastovėti, kol valysite kitus paviršius.

Nuvalykite dulkes nuo skalbimo mašinos, lentynų, skalbinių krepšio. Svarbu vonios kambarį išsiurbti iki pradedant taškytis vandeniu, tuomet bus lengviau išplauti grindis. Išsivalykite dušo kabiną ar vonią, sienas, ant kurių nuolat patenka vandens, nuvalykite ir nublizkite kranus, sausa šluoste ar popieriniu rankšluosčiu. Po to imkitės veidrodžių, spintelių išorinių paviršių, unitazo ir, žinoma, išplaukite grindis.

Virtuvėje, nusivalykite spintelių bei buitinės technikos paviršius, stalviršius, kėdes, kaitlentę, išsišveiskite kriauklę, išsausinkite, nublizginkite čiaupą.

Išsiurbkite, išplaukite. Pasiruoškite kavos ar arbatos. Ja mėgautis švariuose namuose, kol jų niekas nenusiaubė, gerokai maloniau.

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus
© Shutterstock

KELETAS PATARIMŲ

* Prieš pradedant tvarkytis susidarykite mini planą, ką turite sutvarkyti, išvalyti.
* Laikykitės jo. Puikiai žinote, ai, greit sutvarkysiu spintą, atima kelias valandas ir gerą nuotaiką.
* Vieno tvarkymosi metu daugiau dėmesio skirkite išoriniams paviršiams, kito – vidiniams. Nesiimkite visko vienu metu, pražilsite ir galiausiai visai nebenorėsite tvarkytis.
* Visų svarbiausia – laikykitės pastovumo. Nusistatykite savaitės dienas, kada tvarkysitės. Nusistatykite intervalą, kas savaitę ar kas dvi valysite visus namus.

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus
© Shutterstock

Kituose tekstuose aptarsime su kokiomis priemonės efektyviausia švarinti namus, kaip prižiūrėti tam tikrus paviršius bei kokios yra namų priežiūros paslaptys.

Šaltinis: www.susitvarkyk.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Nemaloniausios dėmės virtuvėje: kaip jas pašalinti

Virtuvė – tai tokia vieta, kurioje nuolat kažkas išsipila ir susitepa. O dėmės nuo kai kurių produktų valant tik išsiterlioja, bet neišnyksta. Patarsime, kaip jas pašalinti.

Planuojate statybas vasarą? Dėmesį atkreipkite į namo stogą ir fasadą

Vasarą statybos visuomet suaktyvėja. Dažnas ne tik remontuoja ar renovuoja, bet ir statosi naują būstą. Ką pravartu žinoti prieš pradedant darbus ir kodėl kokybiškos medžiagos kelia namo vertę, atsako statybų ekspertas.

Kaip palaikyti švarą namuose, kad generalinės tvarkos namuose reikėtų kuo rečiau?

Per tam tikrą laiką daugelis iš mūsų namuose užgyvena ne vieną dėžę daiktų. Seni rūbai, įvairios vaikystės relikvijos, kelionių talismanai, dovanos bei daugybė kitų, net ir nedidelių daikčiukų, nugula lentynose, tamsiuose kambariuose ir sandėliukuose. Visgi, turint ribotą erdvę, būtina atsirinkti tai, kas yra vertingiausia, reguliariai atliekant generalinę namų tvarką.

5 originalios lubų dizaino idėjos

Lubos dažnai yra vadinamos penkta kambario siena, kuri kuriant interjerą yra šiek tiek užmirštama ir paprasčiausiai padengiama baltos spalvos dažais. Tačiau net ir nedidelis papildomas dėmesys šiai kambario daliai, gali visiškai pakeisti erdvę ir suteikti jai papildomo charakterio. Pristatome kelias originalias lubų dizaino idėjas.

Viena gudrybė, kuri padės interjere išlaikyti simetriją

Dailus TECE vandens nuleidimo mygtukas atlieka ne tik vandens nuleidimo funkciją, bet tampa vonios kambario interjero dalimi, aksesuaru. Jo vieta erdvėje ne mažiau svarbi, kaip ir bet kurios kitos detalės. Kaip planuoti apdailos darbus, kad mygtuką būtų galima montuoti ten, kur reikia, o ne kur netyčia gaunasi?

Prasideda jubiliejinė paroda RESTA: nuo galimybės susipažinti su naujausiais sprendimais iki rekordų siekimo

Jau šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų paroda RESTA. Šiemet ji surengta jau 25-tą kartą. Jubiliejinėje parodoje kiekvienas lankytojas tikrai atras sau naudingos ir praktiškos informacijos.

5 pagrindinės priežastys, kodėl namuose vyrauja netvarka

Paklauskite savęs (ir sąžiningai sau atsakykite): ar jūsų namuose šiuo metu vyrauja netvarka? Galbūt jūs nesuprantate kodėl, nes atrodo, kad reguliariai tvarkotės ir nuolat stengiatės palaikyti tvarką? Egzistuoja bendros priežastys, kodėl sunku įveikti netvarką namuose, tad pateikiame penkias pagrindines.

Koks bus namas 2021 metais?

Nors daug kam atrodo, kad 2021 metai yra gan toli, tačiau jie nenumaldomai artėja ir pats metas ruoštis pokyčiams, kuriuos jie atneš. Naujai statomi namai po 2021 m. sausio 1 d. turės atitikti A++ klasę – kitaip tariant sąnaudas sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.

9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose

Tvarkyti namus sunku, užtat susitvarkius palaikyti tvarką – lengva.

Profesionalų patarimai, kaip pavasarį susitvarkyti namus

Pagaliau ir į mūsų platumas atėjus pavasariui, kyla natūralus noras iš pagrindų susitvarkyti namus. Per žiemą namuose ne tik nugulė sluoksnis dulkių ir užaugo krūvos nereikalingų daiktų, bet ir atsirado papildomų nešvarumų, pavyzdžiui, ant grindų.