Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus

Savo namus tvarkydamiesi patys, užtrunkame gerokai ilgiau, nei tai daro namų tvarkytoja. Visai ne todėl, kad ji stebuklingai skraido ant šluotos. Tiesiog, sistemingai ir pastoviai tvarkant namus, jiems švarinti nebereikia daugybės valandų. Be to, ji žino dar keletą gudrybių, kuriomis dalijamės ir su jumis.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Pirmiausia, susitvarkykite

Visada sakau, kad namų tvarkymas ir valymas yra du skirtingi dalykai. Todėl prieš traukdami siurblį ir visą kitą valymo amuniciją, pasiklokite lovas, jei jos vis dar nepaklotos po nakties miego. Jei keisite patalynę, iškart pasiruoškite švarią. Sudėliokite ne vietoje paliktus daiktus. Surinkite nešvarius drabužius skalbimui. Prieš pradedant valyti namų paviršiai turi būti palikti tvarkingi, jokių ne vietoje besimėtančių daiktų.

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus
© Shutterstock

Valymo darbus atlike reikiama seka

Svarbiausia, valymo darbus atlikti tam tikra seka, kad nereikėtų dvigubai gaišti laiko. Pradėkite nuo patalynės pervilkimo. Pakeiskite patalynę, jei reikia, visuose kambariuose. Nešvarią iškart nuneškite į skalbinių krepšį ar skalbti. Toliau imkitės dulkių valymo. Tam ypatingai praverčia dulkių šluotelė ilga rankena. Nubraukite ja dulkes nuo paveikslų rėmų, durų apvadų, grindjuosčių, radiatorių, surinkite kampuose kabančius voratinklius.

Į mažą kibirėlį pripilkite nedidelį kiekį vandens. Tiek, kad užtektų išplauti šluostę. Turėkite vieną sausą, kitą drėgną šluostę. Jei paviršiai atsparūs vandeniui, dulkes valykite drėgna šluoste, ją nuolat išskalaudami ir gerai išgręždami kibirėlyje. Pradėkite valyti dulkes nuo aukščiausiai esančių paviršių, judėdami žemyn. Nuvalykite jas visuose kambariuose, išskyrus virtuvę ir vonios bei tualeto kambarius. Nuvalykite visas duris bei aplink rankenas. Baigus su dulkėmis, imkitės siurblio.

Kruopščiai išsiurbkite visus kampus – nepraleiskite nei vieno. Išsiurbkite kilimus, nešvarumus, esančius po jais, išsiurbkite minkštų baldų paviršius, vonios ir tualeto kambarį. Virtuvę galite palikti pabaigai. Išplaukite kambarių grindis ir nepamirškite sutvarkyti prieškambarį.

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus
© Shutterstock

Vonios ir tualeto kambaryje pirmiausia įpilkite valymo skysčio į unitazą, užpurškite valymo priemonių ant kalkėtų vonios bei dušo paviršių, čiaupų. Palikite pastovėti, kol valysite kitus paviršius.

Nuvalykite dulkes nuo skalbimo mašinos, lentynų, skalbinių krepšio. Svarbu vonios kambarį išsiurbti iki pradedant taškytis vandeniu, tuomet bus lengviau išplauti grindis. Išsivalykite dušo kabiną ar vonią, sienas, ant kurių nuolat patenka vandens, nuvalykite ir nublizkite kranus, sausa šluoste ar popieriniu rankšluosčiu. Po to imkitės veidrodžių, spintelių išorinių paviršių, unitazo ir, žinoma, išplaukite grindis.

Virtuvėje, nusivalykite spintelių bei buitinės technikos paviršius, stalviršius, kėdes, kaitlentę, išsišveiskite kriauklę, išsausinkite, nublizginkite čiaupą.

Išsiurbkite, išplaukite. Pasiruoškite kavos ar arbatos. Ja mėgautis švariuose namuose, kol jų niekas nenusiaubė, gerokai maloniau.

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus
© Shutterstock

KELETAS PATARIMŲ

* Prieš pradedant tvarkytis susidarykite mini planą, ką turite sutvarkyti, išvalyti.
* Laikykitės jo. Puikiai žinote, ai, greit sutvarkysiu spintą, atima kelias valandas ir gerą nuotaiką.
* Vieno tvarkymosi metu daugiau dėmesio skirkite išoriniams paviršiams, kito – vidiniams. Nesiimkite visko vienu metu, pražilsite ir galiausiai visai nebenorėsite tvarkytis.
* Visų svarbiausia – laikykitės pastovumo. Nusistatykite savaitės dienas, kada tvarkysitės. Nusistatykite intervalą, kas savaitę ar kas dvi valysite visus namus.

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus
© Shutterstock

Kituose tekstuose aptarsime su kokiomis priemonės efektyviausia švarinti namus, kaip prižiūrėti tam tikrus paviršius bei kokios yra namų priežiūros paslaptys.

Šaltinis: www.susitvarkyk.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Alergologė atskleidė, kas pro atvirus langus vasarą patenka į namus

Karštomis vasaros dienomis šviežio oro gūsis pro langą daugeliui yra atgaiva ir išsigelbėjimas nuo kaitros. Kitaip jaučiasi su alergija kovojantys žmonės, mat kartu su šviežiu oru įkvepiami ir alergenai. Lietuvos alergijos ir astmos asociacijos prezidentė, gydytoja alergologė doc. Violeta Kvedarienė pasakoja, kokios medžiagos vasarą patenka pro atvirus langus bei kaip vėdinti patalpas, kad jaustumės gerai.

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.