Smulkios kaip cukraus pudra: kaip išvalyti statybines dulkes

Namuose po remonto, net jei jis nebuvo kapitalinis, o tik išgręžtos kelios kiaurymės sienoje, gali nusėsti smulkių dulkių sluoksnis, kurių paprastai šluota neiššluosi. Paaiškinsime, kokių priemonių reikėtų imtis, kad ant grindų, sienų ir kampuose nesimatytų smulkių dalelių.
© Unsplash

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Išvalyti kasdienius nešvarumus, ko gero, mokame visi, bet statybinės dulkės kitokios – jos tokios smulkios, kad šluotos šeriai jų visų nesurenka. Peržiūrėjome skaitytojų patarimus šiuo klausimu interneto forumuose ir atrinkome geriausius metodus.

Visų pirma reikėtų pamėginti, kiek tai yra įmanoma, pradėti nuo sauso valymo. Skaitytojai remdamiesi savo patirtimi pataria naudoti dulkių siurblį be vandens filtro, antraip dulkės prilips ir jas išvalyti bus dar sunkiau.

Svarbiausia tai, kad statybinės dulkės nusėda ne tik ant grindų, bet ir ant sienų, lubų, lentynų ir visų įmanomų patalpos paviršių, todėl svarbu nuvalyti viską, kiek tai įmanoma. Dauguma skaitytojų pataria negailėti pinigų ir sumokėti profesionalams, kad šie išvalytų patalpas arba išsinuomoti specialų statybose naudojamą dulkių siurblį – juo valyti bus daug veiksmingiau.

Reikia turėti omenyje, kad po remonto reikia naudoti specialius dulkių siurblius su gera oro filtravimo sistema, kuri sulaiko smulkiausias dulkių daleles, taip pat prireiks specialių priemonių, kurios padės nuvalyti statybines dulkes.

Nepamirškite, kad neverta bandyti iššluoti tokių dulkių šluota, nes tik sukelsite jas į orą ir jos vėliau vėl nusės ant paviršių – šluotos šeriai per stambūs surinkti tokias smulkias daleles.

Po sauso valymo reikėtų pasirūpinti ir drėgnu valymu, naudojant drėgnas šluostes ir plaušines šluotas, pritaikytas grindis plauti. Patariama plaunant grindis jų per daug nebrūžinti. Išplovę leiskite joms nudžiūti ir tada jei reikia išplaukite dar kartą.

Jei dulkės nusėdo ir ant baldų, tokiu atveju iš pradžių naudokite gerai išgręžtą šluostę, o po to baldus nuvalykite sausa šluoste, kad ant jų neliktų drėgnų dėmių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Koks bus namas 2021 metais?

Nors daug kam atrodo, kad 2021 metai yra gan toli, tačiau jie nenumaldomai artėja ir pats metas ruoštis pokyčiams, kuriuos jie atneš. Naujai statomi namai po 2021 m. sausio 1 d. turės atitikti A++ klasę – kitaip tariant sąnaudas sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.

9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose

Tvarkyti namus sunku, užtat susitvarkius palaikyti tvarką – lengva.

Kilimų ir grindų generalinis valymas: keli sumanūs patarimai

Generalinį grindų ir minkštų grindų dangų ar kilimų valymą reikia atlikti bent kartą per metus. Derėtų atminti, kad neužtenka vien išsiurbti kilimų dulkių siurbliu – reikia išvalyti ir po jais.

10 paviršių, kuriuos vis pamirštame nuvalyti

Pakankamai mėgiamas yra generalinis namų valymas, kai valomi stipriai apleisti bei apsinešę, ilgą laiką užmiršti paviršiai. Dažniausiai, tai vyksta dukart metuose.

Langų valymas: būdai, apie kuriuos anksčiau negirdėjote (2)

Specialistai pataria atsispirti pagundai valyti langus ir stiklinius terasų fasadus pačiomis pirmomis saulėtomis pavasario dienomis.

Itin paprasta gudrybė, kaip nesukeliant dulkių debesies sušluoti nešvarumus į semtuvėlį

Kruopščiai iššlavėme visą patalpą, teliko visus nešvarumus sušluoti į semtuvėlį ir išmesti, tačiau tai darant didžioji dalis nešvarumų pakyla į orą, o gal pakilo dar šluojant. Kodėl niekas nesukūrė priemonės ar būdo, kaip sušluotų dulkių nepaleisti vėjais?

Po kojomis – dėmesį prikaustančios grindys

Grindys užima didžiausią erdvę namuose. Norint, kad jos atskleistų visą savo potencialą, svarbu pasirinkti tokias, kurios puikiai derėtų su jūsų namų ir jūsų charakteriu. Gali skirtis grindų spalva, formatas ar netgi paviršius. Nesate tikri, ką rinktis? Džiaugiamės galėdami pagelbėti. Netgi jei norite tik trumpam pasvajoti, paklosime mūsų gražiausias grindis jums po kojomis.

Namai, kaip ir žmonės, gali sirgti. Kaip juos išgydyti? +KONKURSAS

Probiotikai, dar vadinami gerosiomis bakterijomis, tai gyvi mikroorganizmai, kurie natūraliai randami tiek žmogaus organizmo viduje, tiek išorinėje, mus supančioje aplinkoje. Bet kartais jų pritrūksta ne tik mums, bet ir namams, kuriuose gyvename.

Namų tvarkytojos patarimai, kaip valyti langus

Langų valymas – sezoninis namų priežiūros darbas, dažniausiai atliekamas dukart per metus. Gyvenant greta judrios gatvės, tikėtina, langus valyti teks dažniau. Todėl jei langais planuojate rūpintis patys, pirmasis žingsnis švarių langų link yra profesionalios ir puikią darbo kokybę užtikrinančios priemonės.

Grindys miegamajame: kokią dangą pasirinkti?

Kalbant apie miegamojo grindis, pasirinkimas yra iš tiesų didelis. Kita vertus, reikalavimų šio kambario grindų dangai irgi yra nemažai: jos turi būti patogios ir šiltos basoms kojoms, taip pat jos turi būti estetiškai patrauklios ir derėti su kambario interjero stiliumi. Pristatome kelias grindų dangas, kurios yra tinkamas pasirinkimas miegamojo erdvei.