Smulkios kaip cukraus pudra: kaip išvalyti statybines dulkes

Namuose po remonto, net jei jis nebuvo kapitalinis, o tik išgręžtos kelios kiaurymės sienoje, gali nusėsti smulkių dulkių sluoksnis, kurių paprastai šluota neiššluosi. Paaiškinsime, kokių priemonių reikėtų imtis, kad ant grindų, sienų ir kampuose nesimatytų smulkių dalelių.
© Unsplash

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Išvalyti kasdienius nešvarumus, ko gero, mokame visi, bet statybinės dulkės kitokios – jos tokios smulkios, kad šluotos šeriai jų visų nesurenka. Peržiūrėjome skaitytojų patarimus šiuo klausimu interneto forumuose ir atrinkome geriausius metodus.

Visų pirma reikėtų pamėginti, kiek tai yra įmanoma, pradėti nuo sauso valymo. Skaitytojai remdamiesi savo patirtimi pataria naudoti dulkių siurblį be vandens filtro, antraip dulkės prilips ir jas išvalyti bus dar sunkiau.

Svarbiausia tai, kad statybinės dulkės nusėda ne tik ant grindų, bet ir ant sienų, lubų, lentynų ir visų įmanomų patalpos paviršių, todėl svarbu nuvalyti viską, kiek tai įmanoma. Dauguma skaitytojų pataria negailėti pinigų ir sumokėti profesionalams, kad šie išvalytų patalpas arba išsinuomoti specialų statybose naudojamą dulkių siurblį – juo valyti bus daug veiksmingiau.

Reikia turėti omenyje, kad po remonto reikia naudoti specialius dulkių siurblius su gera oro filtravimo sistema, kuri sulaiko smulkiausias dulkių daleles, taip pat prireiks specialių priemonių, kurios padės nuvalyti statybines dulkes.

Nepamirškite, kad neverta bandyti iššluoti tokių dulkių šluota, nes tik sukelsite jas į orą ir jos vėliau vėl nusės ant paviršių – šluotos šeriai per stambūs surinkti tokias smulkias daleles.

Po sauso valymo reikėtų pasirūpinti ir drėgnu valymu, naudojant drėgnas šluostes ir plaušines šluotas, pritaikytas grindis plauti. Patariama plaunant grindis jų per daug nebrūžinti. Išplovę leiskite joms nudžiūti ir tada jei reikia išplaukite dar kartą.

Jei dulkės nusėdo ir ant baldų, tokiu atveju iš pradžių naudokite gerai išgręžtą šluostę, o po to baldus nuvalykite sausa šluoste, kad ant jų neliktų drėgnų dėmių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.

Spėkite, koks tai kenkėjas: ne viesulas, bet nam​ą​ nugriauti gali?

Kenkėjų kontrolės ekspertai tikina, kad šilti orai itin palankūs medienos kenkėjams. Įpusėjus vasarai buvo gauta kelios dešimtys nusiskundimų: ūsuočių, skaptukų ir kitų kenkėjų lervos negailestingai graužia tiek senos, tiek naujos statybos namus, balkius, sienas. Į namus šie kenkėjai papuola su namams statyti skirtais rąstais, malkomis, netgi mediniais baldais ar medinais meno gaminiais.