Plastikinių langų problemos: kodėl pro juos pučia vėjas ir kaip tai išspręsti

Rudeniui persiritus į antrą pusę, orai vis labiau vėsta, ir tai juntama net ir patalpose, ypač kol dar nebuvo pradėtas šildymo sezonas. Ko gero, ne vienam mūsų kilo klausimas, kodėl nuo langų juntamas šaltis, ir kaip šią problemą būtų galima išspręsti. Jei užuolaidos akivaizdžiai plaikstosi, o priėjus prie lango juntamas vėjo dvelksmas, kažkas akivaizdžiai yra netvarkoje.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Langų specialistai aiškina, kad tokios problemos priežastys gali būti įvairios, todėl reikia atidžiai išnagrinėti konkretų atvejį. Jei pučia tarp langų ir sienų, greičiausiai, netinkamai užtaisytos montažinės siūlės. Tokiu atveju reikėtų išsiaiškinti, iš kurios pusės lengviau prie jų prieiti, ir bandyti užtaisyti spragas. Jei probleminė vieta tarp lango varčios ir lango rėmo, reikia patikrinti, ar tvarkingos sandarinimo gumos – jos gali būti perdžiūvusios ir deformuotos, o jas pakeisti tikrai nėra labai brangu.

Jei sandarinimo gumos tvarkingos, reikėtų patikrinti, ar tvarkingi vyriai. Kaip dar vieną galimą problemos priežastį specialistai nurodo išsiklibinusią lango varčią ar rėmą, ir dėl to susidariusį oro tarpą. Taip pat pasitaiko atvejų, kai varčia per maža – tokiu atveju reguliavimas nepadės.

Kalbant apie stoglangius, problemos gali būti kitokio pobūdžio. Visų pirma, prieš montuojant stoglangius, jei norite išvengti pūtimo ar vandens sunkimosi ateityje, svarbiausia yra išsirinkti kompetentingą meistrą, kuris laikysis instrukcijų montavimo proceso metu, ypač užtikrindamas langų reguliavimą, nes po stoglangių sumontavimo tai bus labai sunku pakoreguoti. Taip pat svarbu rasti langus su reikiama montavimo komplektacija – stogui pritaikytu uždarymo mechanizmu, hidroizoliacija ir šilumos izoliacija bei garų barjeru, pataria specialistai.

Skundai dėl to, kad iš stoglangio sklinda šaltis, yra labai reti, ir nėra universalaus šios problemos sprendimo, todėl kiekvieną atvejį reikėtų nagrinėti individualiai, į vietą išsikviečiant techninį konsultantą ar sertifikuotą langų montuotoją. Specialistai atskleidžia, kad dažniausiai problemos su stoglangiais kyla dėl neteisingo jų sumontavimo arba taupumo sumetimais įsigytų nekokybiškų detalių – neigiamos tokių sprendimų pasekmės dažniausiai pasireiškia vėliau.

Kartais situacija būna labai paprasta – žmogus visą vasarą laikė atvertą ventiliacijos angą ir apie tai pamiršo, o atšalus orams, ėmė skųstis šalto oro gūsiais. Žinoma, visada yra tikimybė, kad sugedęs ventiliacijos vožtuvas arba iškilo problema su stiklo paketu. Tokiu atveju reikia operatyviai pakeisti iš rikiuotės išėjusią detalę, pataria specialistai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Namų tvarkytojos paslaugos: kiek tai kainuoja?

Namai - tai ne tik keturios sienos, durys ir langai. Namuose mes juokiamės, mylime, auginame vaikus. Svarbiausia, kuriame prisiminimus. Todėl į namus įsileidžiame ne visus. Ne išimtis ir namų tvarkytoja. Norisi patikimo ir atsakingo, gerai savo darbą išmanačio žmogaus.

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus

Savo namus tvarkydamiesi patys, užtrunkame gerokai ilgiau, nei tai daro namų tvarkytoja. Visai ne todėl, kad ji stebuklingai skraido ant šluotos. Tiesiog, sistemingai ir pastoviai tvarkant namus, jiems švarinti nebereikia daugybės valandų. Be to, ji žino dar keletą gudrybių, kuriomis dalijamės ir su jumis.

Numerologijos testas: ką reiškia jūsų namo ar buto numeris

Fengšui šalininkai teigia, kad kiekviena gyvenama patalpa turi savo energiją. Gyvenamosios erdvės ir jos gyventojų gerovei įtakos turi daugybė veiksnių. Vienas, pasak jų, yra buto numeris. Tam kartais pasitelkiamas ir numerologijos mokslas.

Ką daryti, jei indaplovė neišplauna indų iki galo: tipiškos klaidos

Visi, kas namuose turi indaplovę, negali nesutikti, kad tai genialus išradimas, prie kurio labai greit pripranti, ir be jo jau sunkiai įsivaizduoji savo kasdienybę. Tačiau neretai mes indus į ją sudedame bet kaip, o po to stebimės, kodėl pasibaigus plovimo ciklui jie nėra tokie švarūs, kokius tikėjomės išimti.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje

10 patarimų tiems, kas nuolat gamina maistą. Kaip gaminti, kad nesusikauptų krūvos nešvarių indų ir virtuvėje nevyrautų chaosas.

10 genialių būdų, kaip namuose panaudoti kokosų aliejų

Kokosų aliejaus šiais laikais galima rasti kone kiekvienuose namuose – šis produktas ne tik kvapnus, gardus ir sveikas (su sąlyga, kad vartojamas saikingai), bet ir gali pasitarnauti įvairiausioms namų reikmėms. Šiuo aliejumi galima namuose viską valyti, blizginti ir impregnuoti arba iš jo savo rankomis pasigaminti valymo priemonių. Atskleisime 10 būdų, kaip pritaikyti šį aliejų namuose.

Plytelių klijavimas: kokias plyteles rinktis – glazūruotas ar matines?

Renkantis tinkamiausias plyteles savo namų interjerui, pirmiausia reikia apsvarstyti nemažai svarbių su jų dizainu ir medžiagiškumu susijusių aspektų. Vienas iš tokių svarbių apsisprendimų – plytelių užbaigimas. Šiame tekste pristatysime pagrindinius glazūruotų bei matinių plytelių pliusus bei minusus.

Dar negirdėti druskos panaudojimo būdai buityje

Daugelis nebeįsivaizduoja maisto gaminimo be druskos. Tačiau verta prisiminti pamirštus alternatyvius druskos panaudojimo būdus buityje. Juk ji, kaip ir soda arba actas, yra ekologiška priemonė įvairių nešvarumų valymui.

Kiek galima skalbyklėje laikyti drėgnus skalbinius ir ką daryti, jei jie suplėko

Skalbyklė yra viena didžiausių mūsų pagalbininkių namų ruošoje, tačiau mes prie šio prietaiso taip pripratę, kad, pasitaiko, tingime ją įjungti arba pamirštame laiku iš jos išimti drėgnus skalbinius.

Kaip prižiūrėti grikių pagalvę?

Grikių pagalvė yra vienas geriausių pasirinkimų sveikam miegui, tačiau ją naudojant kyla klausimas apie priežiūrą – ar tokią pagalvę galima skalbti? Jei negalima, tada kaip pašalinti dulkes ir nešvarumus?