Plastikinių langų problemos: kodėl pro juos pučia vėjas ir kaip tai išspręsti

Rudeniui persiritus į antrą pusę, orai vis labiau vėsta, ir tai juntama net ir patalpose, ypač kol dar nebuvo pradėtas šildymo sezonas. Ko gero, ne vienam mūsų kilo klausimas, kodėl nuo langų juntamas šaltis, ir kaip šią problemą būtų galima išspręsti. Jei užuolaidos akivaizdžiai plaikstosi, o priėjus prie lango juntamas vėjo dvelksmas, kažkas akivaizdžiai yra netvarkoje.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Langų specialistai aiškina, kad tokios problemos priežastys gali būti įvairios, todėl reikia atidžiai išnagrinėti konkretų atvejį. Jei pučia tarp langų ir sienų, greičiausiai, netinkamai užtaisytos montažinės siūlės. Tokiu atveju reikėtų išsiaiškinti, iš kurios pusės lengviau prie jų prieiti, ir bandyti užtaisyti spragas. Jei probleminė vieta tarp lango varčios ir lango rėmo, reikia patikrinti, ar tvarkingos sandarinimo gumos – jos gali būti perdžiūvusios ir deformuotos, o jas pakeisti tikrai nėra labai brangu.

Jei sandarinimo gumos tvarkingos, reikėtų patikrinti, ar tvarkingi vyriai. Kaip dar vieną galimą problemos priežastį specialistai nurodo išsiklibinusią lango varčią ar rėmą, ir dėl to susidariusį oro tarpą. Taip pat pasitaiko atvejų, kai varčia per maža – tokiu atveju reguliavimas nepadės.

Kalbant apie stoglangius, problemos gali būti kitokio pobūdžio. Visų pirma, prieš montuojant stoglangius, jei norite išvengti pūtimo ar vandens sunkimosi ateityje, svarbiausia yra išsirinkti kompetentingą meistrą, kuris laikysis instrukcijų montavimo proceso metu, ypač užtikrindamas langų reguliavimą, nes po stoglangių sumontavimo tai bus labai sunku pakoreguoti. Taip pat svarbu rasti langus su reikiama montavimo komplektacija – stogui pritaikytu uždarymo mechanizmu, hidroizoliacija ir šilumos izoliacija bei garų barjeru, pataria specialistai.

Skundai dėl to, kad iš stoglangio sklinda šaltis, yra labai reti, ir nėra universalaus šios problemos sprendimo, todėl kiekvieną atvejį reikėtų nagrinėti individualiai, į vietą išsikviečiant techninį konsultantą ar sertifikuotą langų montuotoją. Specialistai atskleidžia, kad dažniausiai problemos su stoglangiais kyla dėl neteisingo jų sumontavimo arba taupumo sumetimais įsigytų nekokybiškų detalių – neigiamos tokių sprendimų pasekmės dažniausiai pasireiškia vėliau.

Kartais situacija būna labai paprasta – žmogus visą vasarą laikė atvertą ventiliacijos angą ir apie tai pamiršo, o atšalus orams, ėmė skųstis šalto oro gūsiais. Žinoma, visada yra tikimybė, kad sugedęs ventiliacijos vožtuvas arba iškilo problema su stiklo paketu. Tokiu atveju reikia operatyviai pakeisti iš rikiuotės išėjusią detalę, pataria specialistai.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.

Spėkite, koks tai kenkėjas: ne viesulas, bet nam​ą​ nugriauti gali?

Kenkėjų kontrolės ekspertai tikina, kad šilti orai itin palankūs medienos kenkėjams. Įpusėjus vasarai buvo gauta kelios dešimtys nusiskundimų: ūsuočių, skaptukų ir kitų kenkėjų lervos negailestingai graužia tiek senos, tiek naujos statybos namus, balkius, sienas. Į namus šie kenkėjai papuola su namams statyti skirtais rąstais, malkomis, netgi mediniais baldais ar medinais meno gaminiais.