Plastikinių langų problemos: kodėl pro juos pučia vėjas ir kaip tai išspręsti

Rudeniui persiritus į antrą pusę, orai vis labiau vėsta, ir tai juntama net ir patalpose, ypač kol dar nebuvo pradėtas šildymo sezonas. Ko gero, ne vienam mūsų kilo klausimas, kodėl nuo langų juntamas šaltis, ir kaip šią problemą būtų galima išspręsti. Jei užuolaidos akivaizdžiai plaikstosi, o priėjus prie lango juntamas vėjo dvelksmas, kažkas akivaizdžiai yra netvarkoje.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Langų specialistai aiškina, kad tokios problemos priežastys gali būti įvairios, todėl reikia atidžiai išnagrinėti konkretų atvejį. Jei pučia tarp langų ir sienų, greičiausiai, netinkamai užtaisytos montažinės siūlės. Tokiu atveju reikėtų išsiaiškinti, iš kurios pusės lengviau prie jų prieiti, ir bandyti užtaisyti spragas. Jei probleminė vieta tarp lango varčios ir lango rėmo, reikia patikrinti, ar tvarkingos sandarinimo gumos – jos gali būti perdžiūvusios ir deformuotos, o jas pakeisti tikrai nėra labai brangu.

Jei sandarinimo gumos tvarkingos, reikėtų patikrinti, ar tvarkingi vyriai. Kaip dar vieną galimą problemos priežastį specialistai nurodo išsiklibinusią lango varčią ar rėmą, ir dėl to susidariusį oro tarpą. Taip pat pasitaiko atvejų, kai varčia per maža – tokiu atveju reguliavimas nepadės.

Kalbant apie stoglangius, problemos gali būti kitokio pobūdžio. Visų pirma, prieš montuojant stoglangius, jei norite išvengti pūtimo ar vandens sunkimosi ateityje, svarbiausia yra išsirinkti kompetentingą meistrą, kuris laikysis instrukcijų montavimo proceso metu, ypač užtikrindamas langų reguliavimą, nes po stoglangių sumontavimo tai bus labai sunku pakoreguoti. Taip pat svarbu rasti langus su reikiama montavimo komplektacija – stogui pritaikytu uždarymo mechanizmu, hidroizoliacija ir šilumos izoliacija bei garų barjeru, pataria specialistai.

Skundai dėl to, kad iš stoglangio sklinda šaltis, yra labai reti, ir nėra universalaus šios problemos sprendimo, todėl kiekvieną atvejį reikėtų nagrinėti individualiai, į vietą išsikviečiant techninį konsultantą ar sertifikuotą langų montuotoją. Specialistai atskleidžia, kad dažniausiai problemos su stoglangiais kyla dėl neteisingo jų sumontavimo arba taupumo sumetimais įsigytų nekokybiškų detalių – neigiamos tokių sprendimų pasekmės dažniausiai pasireiškia vėliau.

Kartais situacija būna labai paprasta – žmogus visą vasarą laikė atvertą ventiliacijos angą ir apie tai pamiršo, o atšalus orams, ėmė skųstis šalto oro gūsiais. Žinoma, visada yra tikimybė, kad sugedęs ventiliacijos vožtuvas arba iškilo problema su stiklo paketu. Tokiu atveju reikia operatyviai pakeisti iš rikiuotės išėjusią detalę, pataria specialistai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Mandarinai ne tik šventiniam stalui, bet ir namų dekorui

Kalėdų laukimas kvepia imbieriniais sausainiais, mandarinais ir karštu vynu. Pasirodo, mandarinai gali pradžiuginti ne tik uoslę ir skrandį, bet ir akis. Pateikiame keletą idėjų, kaip panaudoti mandarinus namų puošimui.

Patarimai, kaip išsirinkti čiužinį

Pabudus vargina nugaros skausmai? Miegate ant beveik dešimties metų senumo čiužinio? Geriau išsimiegate viešbutyje nei savo miegamajame? Nepriklausomai nuo priežasties, kodėl nusprendėte įsigyti naują čiužinį, tai vienas iš nedaugelio pirkinių, kurie reikšmingai paveiks tiek jūsų miego kokybę, tiek bendrą savijautą.

Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes

Jei per šventes neketinate likti namuose ir linksmintis bei ilsėtis savo lizdelyje, vertėtų suplanuoti, kokius namus paliksite, kad grįžus po švenčių namo nesugestų nuotaika. Grįžę namo turime jausti džiaugsmą, o ne iškart kurti planus, kaip kuo greičiau sutvarkyti paliktą jovalą. Tad verta apskaičiuoti kelis žingsnius į priekį ir palikti namus tokius, kad į juos grįžus nuo veido nedingtų šypsena.

Kaip prižiūrėti ir skalbti paklodes, kad jos tarnautų ilgiau

Atrodytų – kas gi nemoka skalbti paklodžių: įmeti į skalbimo mašiną, įjungi ir viskas. Vis dėlto net ir toks visiems pažįstamas darbas turi savų niuansų, į kuriuos derėtų atsižvelgti, jei norite, kad paklodė neišbluktų, išliktų minkšta ir švelni bei neprarastų kitų savo gerų savybių, dėl kurių ją ir įsigijote.

Kaip nuvalyti riebaluotą viryklės paviršių? (2)

Riebalais ir maisto likučiais išteptas viryklės paviršius – iki skausmo pažįstama situacija kiekvienoje virtuvėje. Ką naudoti, jei po ranka neturime specialios viryklės valymo priemonės?

Šaldytuvas, kuris taupo pinigus ir padeda maitintis sveikiau? Tereikia žinoti šias 5 gudrybes!

Vienas iš svarbiausių namų objektų – tai mūsų šaldytuvas! O ar gali būti kitaip? Juk praktiškai visas maistas, kurį parsinešame namo, tam tikrą laiko dalį pabuvoja šaldytuve ir čia jau negalioja taisyklė ką pasidėjau, tą išsiimsiu, nes patys geriausi produktai, deja, išsilaiko švieži trumpiausiai.

3 kaitlentės priežiūros paslaptys: kokius puodus rinktis ir kaip ją valyti, kad tarnautų ilgiau

Šiuolaikinė viryklė yra virtuvės šerdis, aplink kurią sukasi visa maisto ruoša. Buitinės technikos gamintojai rūpinasi, kad ji taptų vis labiau efektyvesnė ir patogesnė, tačiau žinoma – kaip daiktą prižiūrėsi, taip jis tau ir tarnaus. Buitinės technikos priežiūros ekspertai ir profesionalūs virėjai atskleidžia, kaip patys rūpinasi savo kaitlentėmis, kokius puodus renkasi ir ką daro, kai ant kaitlentės paviršiaus patenka maisto likučiai.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti

Turbūt visi sutiks, jog pirkiniai namų interjerui gana greit ir lengvai paplonina piniginę ar sąskaitą, ypač, jeigu tai nauji namai, įrenginėjami nuo nulio. Sutarkime, kad šiame įraše kalbėsiu ne apie virtuvės spinteles ir kitus stambesnius bei gaminamus baldus, o apie kėdes, stalus, šviestuvus ir kitus lengvai keičiamus ir nešiojamus daiktus. Ir turbūt suprantate, jog šis straipsnis aktualus tik tiems, kuriems rūpi, kur keliauja jų pinigai ir nėra milijonieriai.

4 maisto šaldymo taisyklės, kurios padės tai daryti taisyklingai

Tobulėjant šaldymo technologijoms, kurios leidžia išsaugoti skonines ir kokybines produktų savybes, vis daugiau vartotojų renkasi užšaldytą maistą – šaldyto maisto sektorius pasaulyje yra vienas sparčiausiai augančių. Tobulinant šaldytuvus ir šaldiklius neatsilieka ir buitinės technikos gamintojai, todėl vis daugiau žmonių renkasi šaldyti maistą ir produktus namuose. Deja, kaip pastebi dietologė Kristina Jasmontienė, ne visi žino pagrindines produktų šaldymo taisykles, tad kartais nusivilia rezultatu.

Sprendimas, dėl kurio vėl galėsite kokybiškai išsimiegoti (1)

Kiekvienas čiužinių pardavėjas ar gamintojas teigia, kad jo čiužiniai patys geriausi, ypatingi, ortopediniai ir t. t. Nagrinėdami ir lygindami atskirų gamintojų produkciją, galime rasti esminių skirtumų. Tarkime, skiriasi čiužinių tankis, viskoelastinės medžiagos storis čiužinyje, garantijos terminas, priežiūra. Tai lemia ir čiužinių kokybę. Tad kuo ypatingi „Tempur“ viskoelastiniai čiužiniai?