Plastikinių langų problemos: kodėl pro juos pučia vėjas ir kaip tai išspręsti

Rudeniui persiritus į antrą pusę, orai vis labiau vėsta, ir tai juntama net ir patalpose, ypač kol dar nebuvo pradėtas šildymo sezonas. Ko gero, ne vienam mūsų kilo klausimas, kodėl nuo langų juntamas šaltis, ir kaip šią problemą būtų galima išspręsti. Jei užuolaidos akivaizdžiai plaikstosi, o priėjus prie lango juntamas vėjo dvelksmas, kažkas akivaizdžiai yra netvarkoje.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Langų specialistai aiškina, kad tokios problemos priežastys gali būti įvairios, todėl reikia atidžiai išnagrinėti konkretų atvejį. Jei pučia tarp langų ir sienų, greičiausiai, netinkamai užtaisytos montažinės siūlės. Tokiu atveju reikėtų išsiaiškinti, iš kurios pusės lengviau prie jų prieiti, ir bandyti užtaisyti spragas. Jei probleminė vieta tarp lango varčios ir lango rėmo, reikia patikrinti, ar tvarkingos sandarinimo gumos – jos gali būti perdžiūvusios ir deformuotos, o jas pakeisti tikrai nėra labai brangu.

Jei sandarinimo gumos tvarkingos, reikėtų patikrinti, ar tvarkingi vyriai. Kaip dar vieną galimą problemos priežastį specialistai nurodo išsiklibinusią lango varčią ar rėmą, ir dėl to susidariusį oro tarpą. Taip pat pasitaiko atvejų, kai varčia per maža – tokiu atveju reguliavimas nepadės.

Kalbant apie stoglangius, problemos gali būti kitokio pobūdžio. Visų pirma, prieš montuojant stoglangius, jei norite išvengti pūtimo ar vandens sunkimosi ateityje, svarbiausia yra išsirinkti kompetentingą meistrą, kuris laikysis instrukcijų montavimo proceso metu, ypač užtikrindamas langų reguliavimą, nes po stoglangių sumontavimo tai bus labai sunku pakoreguoti. Taip pat svarbu rasti langus su reikiama montavimo komplektacija – stogui pritaikytu uždarymo mechanizmu, hidroizoliacija ir šilumos izoliacija bei garų barjeru, pataria specialistai.

Skundai dėl to, kad iš stoglangio sklinda šaltis, yra labai reti, ir nėra universalaus šios problemos sprendimo, todėl kiekvieną atvejį reikėtų nagrinėti individualiai, į vietą išsikviečiant techninį konsultantą ar sertifikuotą langų montuotoją. Specialistai atskleidžia, kad dažniausiai problemos su stoglangiais kyla dėl neteisingo jų sumontavimo arba taupumo sumetimais įsigytų nekokybiškų detalių – neigiamos tokių sprendimų pasekmės dažniausiai pasireiškia vėliau.

Kartais situacija būna labai paprasta – žmogus visą vasarą laikė atvertą ventiliacijos angą ir apie tai pamiršo, o atšalus orams, ėmė skųstis šalto oro gūsiais. Žinoma, visada yra tikimybė, kad sugedęs ventiliacijos vožtuvas arba iškilo problema su stiklo paketu. Tokiu atveju reikia operatyviai pakeisti iš rikiuotės išėjusią detalę, pataria specialistai.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Medinių grindų pasirinkimas

Kiekvienas žmogus savo namus įrengia pagal savus poreikius. Tačiau norint visus juos įgyvendinti, visada reikia apsvarstyti galimas aplinkybes, kad ateityje rezultatas nenuviltų.

Pasitelkite šį būdą ir namuose neliks dulkių! (12)

Šio bespalvio, perregimo, sirupo konsistencijos skysčio rasite pirkti kiekvienoje vaistinėje ir naudojamas jis labai plačiai – medicinoje, kosmetologijoje, kulinarijoje, žemės ūkyje, karinėje pramonėje...

Plastikinių langų problemos: kodėl pro juos pučia vėjas ir kaip tai išspręsti

Rudeniui persiritus į antrą pusę, orai vis labiau vėsta, ir tai juntama net ir patalpose, ypač kol dar nebuvo pradėtas šildymo sezonas. Ko gero, ne vienam mūsų kilo klausimas, kodėl nuo langų juntamas šaltis, ir kaip šią problemą būtų galima išspręsti. Jei užuolaidos akivaizdžiai plaikstosi, o priėjus prie lango juntamas vėjo dvelksmas, kažkas akivaizdžiai yra netvarkoje.

8 patarimai, kaip išsaugoti švarą virtuvėje (2)

Kaip išsaugoti švarą virtuvėje ir sutaupyti tvarkymuisi skirtą laiką? Šiuos klausimus sau užduoda kiekviena šeimininkė, tačiau atsakymus žino ne visos. O viskas pakankamai paprasta, ypač jeigu žinote kelias paslaptis.

Kaip tvarkymąsi paversti malonumu? (5)

Pakelkite rankas kam patinka tvarkytis? Man patinka ir tuoj pasakysiu kodėl.

Laiko patikrintos gudrybės, kaip valyti skalbimo mašiną

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį butą be skalbimo mašinos. Sudedame skalbinius, paspaudžiame mygtukus, o paskui išimame juos švarius ir netgi sausus. Kad ši pagalbininkė ilgai tarnautų, reikia tinkamai ją prižiūrėti.

Kaip priversti puodus blizgėti (2)

Puodų švara – šeimininkės patirties ir įgudimo patikrinimas. Pateikiame pačius veiksmingiausius metodus, kurie padės tobulai išblizginti puodus.

Jei pavargote kovoti: įdomūs faktai apie tarakonus (1)

Kambariuose besikaupianti drėgmė, šiluma ir ant virtuvės stalo paliekami maisto likučiai – puikios sąlygos veistis tarakonams. Į namus šie kenkėjai gali patekti per kanalizacijos ar šiukšlių vamzdžius, ventiliacijos angas, taip pat su pirktais padėvėtais baldais, aparatūra, pakuotėmis, ateiti iš kaimynų, pro nesandarias duris, net elektros lizdus. Pasak kenkėjų kontrolės ekspertų „Dezinfa“ biologo Liutauro Grigaliūno, egzistuoja daugybė įdomių faktų apie šiuos ūsuotuosius kenkėjus.

Kaip išsirinkti virdulį ir paruošti skanią arbatą?

Nebūtina važiuoti į Japoniją ar Kiniją. Nebūtina leisti daug pinigų arbatinėse, kurios specializuojasi arbatos virimo mene. Varle.lt maisto ruošimo technikos specialistų manymu, tam, kad galima būtų mėgautis gardžios arbatos magija namie, pakanka žinoti kelis esminius principus ir protingai pasirinkti virdulį.

Kaip apsaugoti produktus nuo maistinių kandžių

Maistinės kandys gali sugadinti ne tik produktus, bet ir nuotaiką, jau nekalbant apie apetitą. Kaip atsikratyti maistinių kandžių ir teisingai laikyti produktus, kad apsisaugotumėte nuo šio kenkėjo?