Pavasarinis namų tvarkymas be chemijos

 (8)
Pavasarinis namų tvarkymas neretai tampa kančia. Įvairios dėmės, paviršių pažeidimai, rodos, panaikinami tik naudojant valiklius, kuriuose pilna chemijos. Visgi yra ir kitas, ekologiškesnis, kelias. Norint sutaupyti pinigų patartina namų valymui naudoti actą, sodą, druską ir citrinų sultis. O, kad besitvarkant lydėtų malonus aromatas, į verdantį puodą užtenka įmesti obuolį ir cinamono lazdelę. 
Citrina, valiklis
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Actas – langų, plytelių bei grindų valymui

Actas yra vienas populiariausių pasaulyje universalių ekologiškų valiklių. Pats geriausias langų valiklis  vanduo su šlakeliu acto. Langus tereikia nuplauti šiuo skiediniu ir nuvalyti šiurkščia medžiagos skiaute (pavyzdžiui, senu kilpiniu rankšluuosčiu arba sulamdytu popieriumi). Jei norite gaivaus kvapo – galite įspausti citrinos sulčių ar įlašinti porą lašų eterinio aliejaus.

Praskiestas actas puikiai nuvalys medinį parketą, plyteles, kilimų dėmes, židinio koklius, dušo užuolaidas, baldų apmušalus, čiužinius, medinius baldus (maišant su alyvuogių aliejumi), stiklo dirbinius.

Dauguma žmonių, pamatę nešvarias keramines plyteles ar jų tarpų glaistą, griebiasi baliklio. Tačiau actas ne tik efektyviai nuvalo ir išbalina plyteles bei jų tarpus. Virtuvėje ar vonioje tiesiog apipurškite neskiestu actu plyteles bei jų tarpus ir palikite įsigerti mažiausiai vieną valandą. Po to nušveiskite paviršių kempine.

Druska  kilimams šveisti

Ant kilimo atsirado dėmių? Lygiomis dalimis sumaišykite druskos, acto ir borakso tirpalo, užpilkite mišinio ant dėmės ir palikite išdžiūti. Plaunant indus, visiškai pakanka sodos, druskos ir acto. Soda pašalins riebalus, nemalonius kvapus, nepaliks dėmių ant stiklo indų. Stiklinius indus taip pat galite plauti actu. Jis šalina riebalus. Rupi druska pasitarnaus kaip „šveistukas“.

Citrina – gaiviems namų kvapams

Citrina – puiki priemonė blogiems virtuvės kvapams (degėsių ar stipraus maisto kvapui) naikinti. Tai padaryti labai paprasta. Supjaustykite citriną, suberkite juos į metalinį indą ir kaitinkite ant silpnos ugnies. Pasklidęs aromatas akimirksniu panaikins nemalonius kvapus.

Prasti kvapai neaplenkia ir mikrobangų krosnelės, todėl citrina gali pagelbėti ir čia. Pripildykite stiklinę lygiomis dalimis vandens ir citrinų sulčių ir įpilkite šaukštelį acto. Stiklinę su gautu mišiniu įdėkite į mikrobangų krosnelę, nustatykite aukščiausią temperatūrą ir 5 minutes. Pasibaigus laikui, atsargiai ištraukite stiklinę, o krosnelės sieneles nuvalykite sausu audiniu.

Soda  orkaitės atnaujinimui

Norėdami iš pagrindų išvalyti orkaitę, imkitės to vakare. Orkaitės dugną apiberkite sodos sluoksniu, pastarąjį apipurkškite vandeniu (bet neužtvindykite). Vandenį purkškite dar kelis kartus, kai soda išdžius. Palikite nakčiai. Ryte nešvarumai nusivalys kartu su soda be didesnių pastangų.
Sodos ir vandens pasta nuvalysite daugelį nešvarumų. Prieš valant, juos galite „atmirkyti“ pabraukydami karštame vandenyje sudrėkinta kempine.Soda  labai geras kvapo absorbentas, tiesiog padėkite sodos dėžutę šaldytuve ar spintelėje.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Koks bus namas 2021 metais?

Nors daug kam atrodo, kad 2021 metai yra gan toli, tačiau jie nenumaldomai artėja ir pats metas ruoštis pokyčiams, kuriuos jie atneš. Naujai statomi namai po 2021 m. sausio 1 d. turės atitikti A++ klasę – kitaip tariant sąnaudas sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.

9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose

Tvarkyti namus sunku, užtat susitvarkius palaikyti tvarką – lengva.

Profesionalų patarimai, kaip pavasarį susitvarkyti namus

Pagaliau ir į mūsų platumas atėjus pavasariui, kyla natūralus noras iš pagrindų susitvarkyti namus. Per žiemą namuose ne tik nugulė sluoksnis dulkių ir užaugo krūvos nereikalingų daiktų, bet ir atsirado papildomų nešvarumų, pavyzdžiui, ant grindų.

Kilimų ir grindų generalinis valymas: keli sumanūs patarimai

Generalinį grindų ir minkštų grindų dangų ar kilimų valymą reikia atlikti bent kartą per metus. Derėtų atminti, kad neužtenka vien išsiurbti kilimų dulkių siurbliu – reikia išvalyti ir po jais.

10 paviršių, kuriuos vis pamirštame nuvalyti

Pakankamai mėgiamas yra generalinis namų valymas, kai valomi stipriai apleisti bei apsinešę, ilgą laiką užmiršti paviršiai. Dažniausiai, tai vyksta dukart metuose.

Langų valymas: būdai, apie kuriuos anksčiau negirdėjote (2)

Specialistai pataria atsispirti pagundai valyti langus ir stiklinius terasų fasadus pačiomis pirmomis saulėtomis pavasario dienomis.

Itin paprasta gudrybė, kaip nesukeliant dulkių debesies sušluoti nešvarumus į semtuvėlį

Kruopščiai iššlavėme visą patalpą, teliko visus nešvarumus sušluoti į semtuvėlį ir išmesti, tačiau tai darant didžioji dalis nešvarumų pakyla į orą, o gal pakilo dar šluojant. Kodėl niekas nesukūrė priemonės ar būdo, kaip sušluotų dulkių nepaleisti vėjais?

Po kojomis – dėmesį prikaustančios grindys

Grindys užima didžiausią erdvę namuose. Norint, kad jos atskleistų visą savo potencialą, svarbu pasirinkti tokias, kurios puikiai derėtų su jūsų namų ir jūsų charakteriu. Gali skirtis grindų spalva, formatas ar netgi paviršius. Nesate tikri, ką rinktis? Džiaugiamės galėdami pagelbėti. Netgi jei norite tik trumpam pasvajoti, paklosime mūsų gražiausias grindis jums po kojomis.

Namai, kaip ir žmonės, gali sirgti. Kaip juos išgydyti? +KONKURSAS

Probiotikai, dar vadinami gerosiomis bakterijomis, tai gyvi mikroorganizmai, kurie natūraliai randami tiek žmogaus organizmo viduje, tiek išorinėje, mus supančioje aplinkoje. Bet kartais jų pritrūksta ne tik mums, bet ir namams, kuriuose gyvename.

Namų tvarkytojos patarimai, kaip valyti langus

Langų valymas – sezoninis namų priežiūros darbas, dažniausiai atliekamas dukart per metus. Gyvenant greta judrios gatvės, tikėtina, langus valyti teks dažniau. Todėl jei langais planuojate rūpintis patys, pirmasis žingsnis švarių langų link yra profesionalios ir puikią darbo kokybę užtikrinančios priemonės.