Langų valymas: būdai, apie kuriuos anksčiau negirdėjote

 (2)
Specialistai pataria atsispirti pagundai valyti langus ir stiklinius terasų fasadus pačiomis pirmomis saulėtomis pavasario dienomis.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Patariama palaukti, kol nužydės beržai, pušys ir kiti medžiai, antraip jūsų pastangos nueis niekais, ir stiklai nuo aplipusių žiedadulkių vėl atrodys nešvarūs. Geriausia langus plauti gegužės mėnesį, vos tik nužydės medžiai, kitaip švariais langais džiaugsitės labai trumpai.

Atliekant šį darbą labai svarbu laikytis darbo saugos reikalavimų – nepersisverti per langą, stengiantis kuo švariau nušveisti jį iš lauko pusės. Pavojus gresia iškritus net iš antro aukšto, jau nekalbant apie dar didesnį aukštį.

Tokiais atvejais užsidėkite šalmą ir apsivyniokite virve, kurios kitą galą pritvirtinkite prie stabilaus atramos taško. Taip pat galima įsigyti įvairių pagalbinių priemonių, padedančių pasiekti langus iš išorės nesukeliant pavojaus savo sveikatai ir gyvybei.

Jei langų ir stiklinių paviršių namuose daug, galbūt vertėtų generalinį jų valymą patikėti profesionalams.

Langų valymas: būdai, apie kuriuos anksčiau negirdėjote
© Shutterstock

Plauti langus, kaip ir kitus paviršius namuose, rekomenduojama natūraliomis, aplinkai nekenkiančiomis priemonėmis. Ar žinojote, kad musių ir kitų vabalų paliktas dėmes nuo lango padeda nuvalyti svogūnas? Svogūną reikia perpjauti pusiau ir lygia puse patrinti nešvarumus. Po to stiklą reikia nuplauti vandeniu ir sausai nutrinti popieriniu rankšluosčiu.

Valymo darbų specialistai atskleidė dar vieną natūralią priemonę – bulvių krakmolą, kuris suteikia stiklui spindėjimo. Į vieną litrą vandens įberkite vieną valgomąjį šaukštą bulvių krakmolo. Taip pat galima pasigaminti langų valymo skystį iš vieno litro vandens ir apytikriai ketvirtadalio stiklinės acto. Išvalę langus šiomis priemonėmis, nustebsite – jie spindės it krištolas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Prasideda jubiliejinė paroda RESTA: nuo galimybės susipažinti su naujausiais sprendimais iki rekordų siekimo

Jau šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų paroda RESTA. Šiemet ji surengta jau 25-tą kartą. Jubiliejinėje parodoje kiekvienas lankytojas tikrai atras sau naudingos ir praktiškos informacijos.

5 pagrindinės priežastys, kodėl namuose vyrauja netvarka

Paklauskite savęs (ir sąžiningai sau atsakykite): ar jūsų namuose šiuo metu vyrauja netvarka? Galbūt jūs nesuprantate kodėl, nes atrodo, kad reguliariai tvarkotės ir nuolat stengiatės palaikyti tvarką? Egzistuoja bendros priežastys, kodėl sunku įveikti netvarką namuose, tad pateikiame penkias pagrindines.

Koks bus namas 2021 metais?

Nors daug kam atrodo, kad 2021 metai yra gan toli, tačiau jie nenumaldomai artėja ir pats metas ruoštis pokyčiams, kuriuos jie atneš. Naujai statomi namai po 2021 m. sausio 1 d. turės atitikti A++ klasę – kitaip tariant sąnaudas sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.

9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose

Tvarkyti namus sunku, užtat susitvarkius palaikyti tvarką – lengva.

Profesionalų patarimai, kaip pavasarį susitvarkyti namus

Pagaliau ir į mūsų platumas atėjus pavasariui, kyla natūralus noras iš pagrindų susitvarkyti namus. Per žiemą namuose ne tik nugulė sluoksnis dulkių ir užaugo krūvos nereikalingų daiktų, bet ir atsirado papildomų nešvarumų, pavyzdžiui, ant grindų.

Kilimų ir grindų generalinis valymas: keli sumanūs patarimai

Generalinį grindų ir minkštų grindų dangų ar kilimų valymą reikia atlikti bent kartą per metus. Derėtų atminti, kad neužtenka vien išsiurbti kilimų dulkių siurbliu – reikia išvalyti ir po jais.

10 paviršių, kuriuos vis pamirštame nuvalyti

Pakankamai mėgiamas yra generalinis namų valymas, kai valomi stipriai apleisti bei apsinešę, ilgą laiką užmiršti paviršiai. Dažniausiai, tai vyksta dukart metuose.

Langų valymas: būdai, apie kuriuos anksčiau negirdėjote (2)

Specialistai pataria atsispirti pagundai valyti langus ir stiklinius terasų fasadus pačiomis pirmomis saulėtomis pavasario dienomis.

Itin paprasta gudrybė, kaip nesukeliant dulkių debesies sušluoti nešvarumus į semtuvėlį

Kruopščiai iššlavėme visą patalpą, teliko visus nešvarumus sušluoti į semtuvėlį ir išmesti, tačiau tai darant didžioji dalis nešvarumų pakyla į orą, o gal pakilo dar šluojant. Kodėl niekas nesukūrė priemonės ar būdo, kaip sušluotų dulkių nepaleisti vėjais?

Po kojomis – dėmesį prikaustančios grindys

Grindys užima didžiausią erdvę namuose. Norint, kad jos atskleistų visą savo potencialą, svarbu pasirinkti tokias, kurios puikiai derėtų su jūsų namų ir jūsų charakteriu. Gali skirtis grindų spalva, formatas ar netgi paviršius. Nesate tikri, ką rinktis? Džiaugiamės galėdami pagelbėti. Netgi jei norite tik trumpam pasvajoti, paklosime mūsų gražiausias grindis jums po kojomis.