Langų valymas: būdai, apie kuriuos anksčiau negirdėjote

 (2)
Specialistai pataria atsispirti pagundai valyti langus ir stiklinius terasų fasadus pačiomis pirmomis saulėtomis pavasario dienomis.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Patariama palaukti, kol nužydės beržai, pušys ir kiti medžiai, antraip jūsų pastangos nueis niekais, ir stiklai nuo aplipusių žiedadulkių vėl atrodys nešvarūs. Geriausia langus plauti gegužės mėnesį, vos tik nužydės medžiai, kitaip švariais langais džiaugsitės labai trumpai.

Atliekant šį darbą labai svarbu laikytis darbo saugos reikalavimų – nepersisverti per langą, stengiantis kuo švariau nušveisti jį iš lauko pusės. Pavojus gresia iškritus net iš antro aukšto, jau nekalbant apie dar didesnį aukštį.

Tokiais atvejais užsidėkite šalmą ir apsivyniokite virve, kurios kitą galą pritvirtinkite prie stabilaus atramos taško. Taip pat galima įsigyti įvairių pagalbinių priemonių, padedančių pasiekti langus iš išorės nesukeliant pavojaus savo sveikatai ir gyvybei.

Jei langų ir stiklinių paviršių namuose daug, galbūt vertėtų generalinį jų valymą patikėti profesionalams.

Langų valymas: būdai, apie kuriuos anksčiau negirdėjote
© Shutterstock

Plauti langus, kaip ir kitus paviršius namuose, rekomenduojama natūraliomis, aplinkai nekenkiančiomis priemonėmis. Ar žinojote, kad musių ir kitų vabalų paliktas dėmes nuo lango padeda nuvalyti svogūnas? Svogūną reikia perpjauti pusiau ir lygia puse patrinti nešvarumus. Po to stiklą reikia nuplauti vandeniu ir sausai nutrinti popieriniu rankšluosčiu.

Valymo darbų specialistai atskleidė dar vieną natūralią priemonę – bulvių krakmolą, kuris suteikia stiklui spindėjimo. Į vieną litrą vandens įberkite vieną valgomąjį šaukštą bulvių krakmolo. Taip pat galima pasigaminti langų valymo skystį iš vieno litro vandens ir apytikriai ketvirtadalio stiklinės acto. Išvalę langus šiomis priemonėmis, nustebsite – jie spindės it krištolas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.

Spėkite, koks tai kenkėjas: ne viesulas, bet nam​ą​ nugriauti gali?

Kenkėjų kontrolės ekspertai tikina, kad šilti orai itin palankūs medienos kenkėjams. Įpusėjus vasarai buvo gauta kelios dešimtys nusiskundimų: ūsuočių, skaptukų ir kitų kenkėjų lervos negailestingai graužia tiek senos, tiek naujos statybos namus, balkius, sienas. Į namus šie kenkėjai papuola su namams statyti skirtais rąstais, malkomis, netgi mediniais baldais ar medinais meno gaminiais.