Laiko patikrintos gudrybės, kaip valyti skalbimo mašiną

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį butą be skalbimo mašinos. Sudedame skalbinius, paspaudžiame mygtukus, o paskui išimame juos švarius ir netgi sausus. Kad ši pagalbininkė ilgai tarnautų, reikia tinkamai ją prižiūrėti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Statistiškai, pagrindinės skalbimo mašinų gedimų priežastys – užsiteršęs filtras ir apnašos ant elektrinio kaitinimo elemento. Reguliariai valant nešvarumus ir apnašas, kalbimo mašina veiks kur kas ilgiau.

Kaip valyti skalbimo mašinos kaitinimo elementą

Skalbyklių kaitinimo elementai šildo vandenį skalbimo mašinos bake iki darbinės temperatūros. Jei priemaišų kiekis vandenyje viršija normą, didesnė rizika, kad kaitinimo elementas suges dėl nuosėdų sankaupų.

Valymas citrinos rūgštimi

Nuosėdos susidaro iš metalų druskų, joms išvalyti reikės rūgšties. Paprasčiausia naudoti citrinos rūgštį. Į kalbimo mašiną su 5 l talpos būgnu reikės 100–120 g. suberkite citrinos rūgštį į skyrelį milteliams ir įjunkite skalbimo programą 1 val. ar ilgiau su 60 laipsnių. Šiuo būdu išsivalys ir skalbimo mašinos būgnas.

Valymas actu

Įpilkite į miltelių skyrelį 200–250 ml 9 proc. acto. Actas greičiau nuvalo kaitinimo elementą, bet yra aštresnis, todėl gali pakenkti guminėms dalims. Jums spręsti, ar valyti skalbimo mašiną actu.
Dar vienas patarimas – skalbiant reguliariai berti į skalbimo miltelius sodos. Soda suminkštins vandenį, pašalins nemalonius kvapus, lėčiau kaupsis įvairios sankaupos.

Vandens išleidimo filtro valymas

Jei filtras stipriai užsiterš, vanduo gali pradėti kilti į viršų ir pratekėti į išorę. Kad taip nenutiktų, rekomenduojama reguliariai valyti filtrą. Tai padaryti nesudėtinga. Filtras yra žemai, korpuso paviršiuje.

Patieskite ant žemės šluostę (gali išsilieti iki litro vandens), atidarykite liuką. Tada sukdami prieš laikrodžio rodyklę atsukite dangtelį ir pašalinkite susikaupusius nešvarumus. Beliks patikrinti ertmę, užsukti dangtelį ir uždengti plokštele.

Skalbimo priemonių stalčiaus valymas

Laikui bėgant šiame stalčiuje kaupiasi nešvarumai, pelėsiai ir net grybelis. Skalbimo metu visa tai kontaktuoja su būgnu ir skalbiniais. Stalčius išsiima, tad nesunku jį išvalyti.

Jums reikės seno dantų šepetėlio, muilo ir unitazo valymo priemonės. Nešvarumus ir pelėsius išvalysite šepetėliu ir muilu. Apnašas nuvalys priemonė unitazui valyti. Įpilkite 20–30 ml į stalčiau skyrelį ir palikite 1–2 val. Šią procedūrą kartokite kas 5–6 skalbimus.

Kaip išvalyti nešvarumus iš po guminės juostos

Lygiomis dalimis sumaišykite valiklį su šiltu vandeniu, sudrėkinkite šluostę ir ištrinkite visą vidinį paviršių. Jei nešvarumų labai daug, palikite pusvalandžiui įdėtą drėgną šluostę. Paskui pavalykite dantų šepetėliu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Medinių grindų pasirinkimas

Kiekvienas žmogus savo namus įrengia pagal savus poreikius. Tačiau norint visus juos įgyvendinti, visada reikia apsvarstyti galimas aplinkybes, kad ateityje rezultatas nenuviltų.

Pasitelkite šį būdą ir namuose neliks dulkių! (12)

Šio bespalvio, perregimo, sirupo konsistencijos skysčio rasite pirkti kiekvienoje vaistinėje ir naudojamas jis labai plačiai – medicinoje, kosmetologijoje, kulinarijoje, žemės ūkyje, karinėje pramonėje...

Plastikinių langų problemos: kodėl pro juos pučia vėjas ir kaip tai išspręsti

Rudeniui persiritus į antrą pusę, orai vis labiau vėsta, ir tai juntama net ir patalpose, ypač kol dar nebuvo pradėtas šildymo sezonas. Ko gero, ne vienam mūsų kilo klausimas, kodėl nuo langų juntamas šaltis, ir kaip šią problemą būtų galima išspręsti. Jei užuolaidos akivaizdžiai plaikstosi, o priėjus prie lango juntamas vėjo dvelksmas, kažkas akivaizdžiai yra netvarkoje.

8 patarimai, kaip išsaugoti švarą virtuvėje (2)

Kaip išsaugoti švarą virtuvėje ir sutaupyti tvarkymuisi skirtą laiką? Šiuos klausimus sau užduoda kiekviena šeimininkė, tačiau atsakymus žino ne visos. O viskas pakankamai paprasta, ypač jeigu žinote kelias paslaptis.

Kaip tvarkymąsi paversti malonumu? (5)

Pakelkite rankas kam patinka tvarkytis? Man patinka ir tuoj pasakysiu kodėl.

Laiko patikrintos gudrybės, kaip valyti skalbimo mašiną

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį butą be skalbimo mašinos. Sudedame skalbinius, paspaudžiame mygtukus, o paskui išimame juos švarius ir netgi sausus. Kad ši pagalbininkė ilgai tarnautų, reikia tinkamai ją prižiūrėti.

Kaip priversti puodus blizgėti (2)

Puodų švara – šeimininkės patirties ir įgudimo patikrinimas. Pateikiame pačius veiksmingiausius metodus, kurie padės tobulai išblizginti puodus.

Jei pavargote kovoti: įdomūs faktai apie tarakonus (1)

Kambariuose besikaupianti drėgmė, šiluma ir ant virtuvės stalo paliekami maisto likučiai – puikios sąlygos veistis tarakonams. Į namus šie kenkėjai gali patekti per kanalizacijos ar šiukšlių vamzdžius, ventiliacijos angas, taip pat su pirktais padėvėtais baldais, aparatūra, pakuotėmis, ateiti iš kaimynų, pro nesandarias duris, net elektros lizdus. Pasak kenkėjų kontrolės ekspertų „Dezinfa“ biologo Liutauro Grigaliūno, egzistuoja daugybė įdomių faktų apie šiuos ūsuotuosius kenkėjus.

Kaip išsirinkti virdulį ir paruošti skanią arbatą?

Nebūtina važiuoti į Japoniją ar Kiniją. Nebūtina leisti daug pinigų arbatinėse, kurios specializuojasi arbatos virimo mene. Varle.lt maisto ruošimo technikos specialistų manymu, tam, kad galima būtų mėgautis gardžios arbatos magija namie, pakanka žinoti kelis esminius principus ir protingai pasirinkti virdulį.

Kaip apsaugoti produktus nuo maistinių kandžių

Maistinės kandys gali sugadinti ne tik produktus, bet ir nuotaiką, jau nekalbant apie apetitą. Kaip atsikratyti maistinių kandžių ir teisingai laikyti produktus, kad apsisaugotumėte nuo šio kenkėjo?