Laiko patikrintos gudrybės, kaip valyti skalbimo mašiną

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį butą be skalbimo mašinos. Sudedame skalbinius, paspaudžiame mygtukus, o paskui išimame juos švarius ir netgi sausus. Kad ši pagalbininkė ilgai tarnautų, reikia tinkamai ją prižiūrėti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Statistiškai, pagrindinės skalbimo mašinų gedimų priežastys – užsiteršęs filtras ir apnašos ant elektrinio kaitinimo elemento. Reguliariai valant nešvarumus ir apnašas, kalbimo mašina veiks kur kas ilgiau.

Kaip valyti skalbimo mašinos kaitinimo elementą

Skalbyklių kaitinimo elementai šildo vandenį skalbimo mašinos bake iki darbinės temperatūros. Jei priemaišų kiekis vandenyje viršija normą, didesnė rizika, kad kaitinimo elementas suges dėl nuosėdų sankaupų.

Valymas citrinos rūgštimi

Nuosėdos susidaro iš metalų druskų, joms išvalyti reikės rūgšties. Paprasčiausia naudoti citrinos rūgštį. Į kalbimo mašiną su 5 l talpos būgnu reikės 100–120 g. suberkite citrinos rūgštį į skyrelį milteliams ir įjunkite skalbimo programą 1 val. ar ilgiau su 60 laipsnių. Šiuo būdu išsivalys ir skalbimo mašinos būgnas.

Valymas actu

Įpilkite į miltelių skyrelį 200–250 ml 9 proc. acto. Actas greičiau nuvalo kaitinimo elementą, bet yra aštresnis, todėl gali pakenkti guminėms dalims. Jums spręsti, ar valyti skalbimo mašiną actu.
Dar vienas patarimas – skalbiant reguliariai berti į skalbimo miltelius sodos. Soda suminkštins vandenį, pašalins nemalonius kvapus, lėčiau kaupsis įvairios sankaupos.

Vandens išleidimo filtro valymas

Jei filtras stipriai užsiterš, vanduo gali pradėti kilti į viršų ir pratekėti į išorę. Kad taip nenutiktų, rekomenduojama reguliariai valyti filtrą. Tai padaryti nesudėtinga. Filtras yra žemai, korpuso paviršiuje.

Patieskite ant žemės šluostę (gali išsilieti iki litro vandens), atidarykite liuką. Tada sukdami prieš laikrodžio rodyklę atsukite dangtelį ir pašalinkite susikaupusius nešvarumus. Beliks patikrinti ertmę, užsukti dangtelį ir uždengti plokštele.

Skalbimo priemonių stalčiaus valymas

Laikui bėgant šiame stalčiuje kaupiasi nešvarumai, pelėsiai ir net grybelis. Skalbimo metu visa tai kontaktuoja su būgnu ir skalbiniais. Stalčius išsiima, tad nesunku jį išvalyti.

Jums reikės seno dantų šepetėlio, muilo ir unitazo valymo priemonės. Nešvarumus ir pelėsius išvalysite šepetėliu ir muilu. Apnašas nuvalys priemonė unitazui valyti. Įpilkite 20–30 ml į stalčiau skyrelį ir palikite 1–2 val. Šią procedūrą kartokite kas 5–6 skalbimus.

Kaip išvalyti nešvarumus iš po guminės juostos

Lygiomis dalimis sumaišykite valiklį su šiltu vandeniu, sudrėkinkite šluostę ir ištrinkite visą vidinį paviršių. Jei nešvarumų labai daug, palikite pusvalandžiui įdėtą drėgną šluostę. Paskui pavalykite dantų šepetėliu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Alergologė atskleidė, kas pro atvirus langus vasarą patenka į namus

Karštomis vasaros dienomis šviežio oro gūsis pro langą daugeliui yra atgaiva ir išsigelbėjimas nuo kaitros. Kitaip jaučiasi su alergija kovojantys žmonės, mat kartu su šviežiu oru įkvepiami ir alergenai. Lietuvos alergijos ir astmos asociacijos prezidentė, gydytoja alergologė doc. Violeta Kvedarienė pasakoja, kokios medžiagos vasarą patenka pro atvirus langus bei kaip vėdinti patalpas, kad jaustumės gerai.

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.