Laiko patikrintos gudrybės, kaip valyti skalbimo mašiną

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį butą be skalbimo mašinos. Sudedame skalbinius, paspaudžiame mygtukus, o paskui išimame juos švarius ir netgi sausus. Kad ši pagalbininkė ilgai tarnautų, reikia tinkamai ją prižiūrėti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Statistiškai, pagrindinės skalbimo mašinų gedimų priežastys – užsiteršęs filtras ir apnašos ant elektrinio kaitinimo elemento. Reguliariai valant nešvarumus ir apnašas, kalbimo mašina veiks kur kas ilgiau.

Kaip valyti skalbimo mašinos kaitinimo elementą

Skalbyklių kaitinimo elementai šildo vandenį skalbimo mašinos bake iki darbinės temperatūros. Jei priemaišų kiekis vandenyje viršija normą, didesnė rizika, kad kaitinimo elementas suges dėl nuosėdų sankaupų.

Valymas citrinos rūgštimi

Nuosėdos susidaro iš metalų druskų, joms išvalyti reikės rūgšties. Paprasčiausia naudoti citrinos rūgštį. Į kalbimo mašiną su 5 l talpos būgnu reikės 100–120 g. suberkite citrinos rūgštį į skyrelį milteliams ir įjunkite skalbimo programą 1 val. ar ilgiau su 60 laipsnių. Šiuo būdu išsivalys ir skalbimo mašinos būgnas.

Valymas actu

Įpilkite į miltelių skyrelį 200–250 ml 9 proc. acto. Actas greičiau nuvalo kaitinimo elementą, bet yra aštresnis, todėl gali pakenkti guminėms dalims. Jums spręsti, ar valyti skalbimo mašiną actu.
Dar vienas patarimas – skalbiant reguliariai berti į skalbimo miltelius sodos. Soda suminkštins vandenį, pašalins nemalonius kvapus, lėčiau kaupsis įvairios sankaupos.

Vandens išleidimo filtro valymas

Jei filtras stipriai užsiterš, vanduo gali pradėti kilti į viršų ir pratekėti į išorę. Kad taip nenutiktų, rekomenduojama reguliariai valyti filtrą. Tai padaryti nesudėtinga. Filtras yra žemai, korpuso paviršiuje.

Patieskite ant žemės šluostę (gali išsilieti iki litro vandens), atidarykite liuką. Tada sukdami prieš laikrodžio rodyklę atsukite dangtelį ir pašalinkite susikaupusius nešvarumus. Beliks patikrinti ertmę, užsukti dangtelį ir uždengti plokštele.

Skalbimo priemonių stalčiaus valymas

Laikui bėgant šiame stalčiuje kaupiasi nešvarumai, pelėsiai ir net grybelis. Skalbimo metu visa tai kontaktuoja su būgnu ir skalbiniais. Stalčius išsiima, tad nesunku jį išvalyti.

Jums reikės seno dantų šepetėlio, muilo ir unitazo valymo priemonės. Nešvarumus ir pelėsius išvalysite šepetėliu ir muilu. Apnašas nuvalys priemonė unitazui valyti. Įpilkite 20–30 ml į stalčiau skyrelį ir palikite 1–2 val. Šią procedūrą kartokite kas 5–6 skalbimus.

Kaip išvalyti nešvarumus iš po guminės juostos

Lygiomis dalimis sumaišykite valiklį su šiltu vandeniu, sudrėkinkite šluostę ir ištrinkite visą vidinį paviršių. Jei nešvarumų labai daug, palikite pusvalandžiui įdėtą drėgną šluostę. Paskui pavalykite dantų šepetėliu.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus

Savo namus tvarkydamiesi patys, užtrunkame gerokai ilgiau, nei tai daro namų tvarkytoja. Visai ne todėl, kad ji stebuklingai skraido ant šluotos. Tiesiog, sistemingai ir pastoviai tvarkant namus, jiems švarinti nebereikia daugybės valandų. Be to, ji žino dar keletą gudrybių, kuriomis dalijamės ir su jumis.

Numerologijos testas: ką reiškia jūsų namo ar buto numeris

Fengšui šalininkai teigia, kad kiekviena gyvenama patalpa turi savo energiją. Gyvenamosios erdvės ir jos gyventojų gerovei įtakos turi daugybė veiksnių. Vienas, pasak jų, yra buto numeris. Tam kartais pasitelkiamas ir numerologijos mokslas.

Ką daryti, jei indaplovė neišplauna indų iki galo: tipiškos klaidos

Visi, kas namuose turi indaplovę, negali nesutikti, kad tai genialus išradimas, prie kurio labai greit pripranti, ir be jo jau sunkiai įsivaizduoji savo kasdienybę. Tačiau neretai mes indus į ją sudedame bet kaip, o po to stebimės, kodėl pasibaigus plovimo ciklui jie nėra tokie švarūs, kokius tikėjomės išimti.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje

10 patarimų tiems, kas nuolat gamina maistą. Kaip gaminti, kad nesusikauptų krūvos nešvarių indų ir virtuvėje nevyrautų chaosas.

10 genialių būdų, kaip namuose panaudoti kokosų aliejų

Kokosų aliejaus šiais laikais galima rasti kone kiekvienuose namuose – šis produktas ne tik kvapnus, gardus ir sveikas (su sąlyga, kad vartojamas saikingai), bet ir gali pasitarnauti įvairiausioms namų reikmėms. Šiuo aliejumi galima namuose viską valyti, blizginti ir impregnuoti arba iš jo savo rankomis pasigaminti valymo priemonių. Atskleisime 10 būdų, kaip pritaikyti šį aliejų namuose.

Plytelių klijavimas: kokias plyteles rinktis – glazūruotas ar matines?

Renkantis tinkamiausias plyteles savo namų interjerui, pirmiausia reikia apsvarstyti nemažai svarbių su jų dizainu ir medžiagiškumu susijusių aspektų. Vienas iš tokių svarbių apsisprendimų – plytelių užbaigimas. Šiame tekste pristatysime pagrindinius glazūruotų bei matinių plytelių pliusus bei minusus.

Dar negirdėti druskos panaudojimo būdai buityje

Daugelis nebeįsivaizduoja maisto gaminimo be druskos. Tačiau verta prisiminti pamirštus alternatyvius druskos panaudojimo būdus buityje. Juk ji, kaip ir soda arba actas, yra ekologiška priemonė įvairių nešvarumų valymui.

Kiek galima skalbyklėje laikyti drėgnus skalbinius ir ką daryti, jei jie suplėko

Skalbyklė yra viena didžiausių mūsų pagalbininkių namų ruošoje, tačiau mes prie šio prietaiso taip pripratę, kad, pasitaiko, tingime ją įjungti arba pamirštame laiku iš jos išimti drėgnus skalbinius.

Kaip prižiūrėti grikių pagalvę?

Grikių pagalvė yra vienas geriausių pasirinkimų sveikam miegui, tačiau ją naudojant kyla klausimas apie priežiūrą – ar tokią pagalvę galima skalbti? Jei negalima, tada kaip pašalinti dulkes ir nešvarumus?

Kaip panaikinti degėsių kvapą orkaitėje

Sultingo kepsnio gaminimas gali tapti tikru iššūkiu, nes atidarius orkaitę neretai juntamas ne maloniai nosį kutenantis kvapas, o pridegusių riebalų smarvė, kuri neišsivadėja net orkaitei atvėsus. Tam, kad kitą kartą naudojant orkaitę sausainiai neprisigertų degėsių kvapo, būtina imtis visų įmanomų priemonių, kad tas kvapas išnyktų.