Laiko patikrintos gudrybės, kaip valyti skalbimo mašiną

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį butą be skalbimo mašinos. Sudedame skalbinius, paspaudžiame mygtukus, o paskui išimame juos švarius ir netgi sausus. Kad ši pagalbininkė ilgai tarnautų, reikia tinkamai ją prižiūrėti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Statistiškai, pagrindinės skalbimo mašinų gedimų priežastys – užsiteršęs filtras ir apnašos ant elektrinio kaitinimo elemento. Reguliariai valant nešvarumus ir apnašas, kalbimo mašina veiks kur kas ilgiau.

Kaip valyti skalbimo mašinos kaitinimo elementą

Skalbyklių kaitinimo elementai šildo vandenį skalbimo mašinos bake iki darbinės temperatūros. Jei priemaišų kiekis vandenyje viršija normą, didesnė rizika, kad kaitinimo elementas suges dėl nuosėdų sankaupų.

Valymas citrinos rūgštimi

Nuosėdos susidaro iš metalų druskų, joms išvalyti reikės rūgšties. Paprasčiausia naudoti citrinos rūgštį. Į kalbimo mašiną su 5 l talpos būgnu reikės 100–120 g. suberkite citrinos rūgštį į skyrelį milteliams ir įjunkite skalbimo programą 1 val. ar ilgiau su 60 laipsnių. Šiuo būdu išsivalys ir skalbimo mašinos būgnas.

Valymas actu

Įpilkite į miltelių skyrelį 200–250 ml 9 proc. acto. Actas greičiau nuvalo kaitinimo elementą, bet yra aštresnis, todėl gali pakenkti guminėms dalims. Jums spręsti, ar valyti skalbimo mašiną actu.
Dar vienas patarimas – skalbiant reguliariai berti į skalbimo miltelius sodos. Soda suminkštins vandenį, pašalins nemalonius kvapus, lėčiau kaupsis įvairios sankaupos.

Vandens išleidimo filtro valymas

Jei filtras stipriai užsiterš, vanduo gali pradėti kilti į viršų ir pratekėti į išorę. Kad taip nenutiktų, rekomenduojama reguliariai valyti filtrą. Tai padaryti nesudėtinga. Filtras yra žemai, korpuso paviršiuje.

Patieskite ant žemės šluostę (gali išsilieti iki litro vandens), atidarykite liuką. Tada sukdami prieš laikrodžio rodyklę atsukite dangtelį ir pašalinkite susikaupusius nešvarumus. Beliks patikrinti ertmę, užsukti dangtelį ir uždengti plokštele.

Skalbimo priemonių stalčiaus valymas

Laikui bėgant šiame stalčiuje kaupiasi nešvarumai, pelėsiai ir net grybelis. Skalbimo metu visa tai kontaktuoja su būgnu ir skalbiniais. Stalčius išsiima, tad nesunku jį išvalyti.

Jums reikės seno dantų šepetėlio, muilo ir unitazo valymo priemonės. Nešvarumus ir pelėsius išvalysite šepetėliu ir muilu. Apnašas nuvalys priemonė unitazui valyti. Įpilkite 20–30 ml į stalčiau skyrelį ir palikite 1–2 val. Šią procedūrą kartokite kas 5–6 skalbimus.

Kaip išvalyti nešvarumus iš po guminės juostos

Lygiomis dalimis sumaišykite valiklį su šiltu vandeniu, sudrėkinkite šluostę ir ištrinkite visą vidinį paviršių. Jei nešvarumų labai daug, palikite pusvalandžiui įdėtą drėgną šluostę. Paskui pavalykite dantų šepetėliu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

7 fengšui patarimai, kaip sutvarkyti savo namus ir gyvenimą

Senosiose fengšui ir kinų medicinos praktikose vyrauja pagarba gamtai ir metų laikų paisymas.

TOP 10 kambarinių gėlių, kurios yra tapusios Kalėdų simboliais visame pasaulyje (1)

Gyvos gėlės sukuria pakylėtą nuotaiką, o tokios šventės kaip Kalėdos ar Naujieji metai – ypač tinkamas metas nudžiuginti tokiu būdu save ar draugus. Kai kurie dekoratyviniai kambariniai augalai įgijo „kalėdinių" statusą visame pasaulyje. Kokios gi gėlės ypač noriai perkamos būtent žiemos švenčių laikotarpiu įvairiose pasaulio šalyse?

Mandarinai ne tik šventiniam stalui, bet ir namų dekorui

Kalėdų laukimas kvepia imbieriniais sausainiais, mandarinais ir karštu vynu. Pasirodo, mandarinai gali pradžiuginti ne tik uoslę ir skrandį, bet ir akis. Pateikiame keletą idėjų, kaip panaudoti mandarinus namų puošimui.

Patarimai, kaip išsirinkti čiužinį

Pabudus vargina nugaros skausmai? Miegate ant beveik dešimties metų senumo čiužinio? Geriau išsimiegate viešbutyje nei savo miegamajame? Nepriklausomai nuo priežasties, kodėl nusprendėte įsigyti naują čiužinį, tai vienas iš nedaugelio pirkinių, kurie reikšmingai paveiks tiek jūsų miego kokybę, tiek bendrą savijautą.

Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes

Jei per šventes neketinate likti namuose ir linksmintis bei ilsėtis savo lizdelyje, vertėtų suplanuoti, kokius namus paliksite, kad grįžus po švenčių namo nesugestų nuotaika. Grįžę namo turime jausti džiaugsmą, o ne iškart kurti planus, kaip kuo greičiau sutvarkyti paliktą jovalą. Tad verta apskaičiuoti kelis žingsnius į priekį ir palikti namus tokius, kad į juos grįžus nuo veido nedingtų šypsena.

Kaip prižiūrėti ir skalbti paklodes, kad jos tarnautų ilgiau

Atrodytų – kas gi nemoka skalbti paklodžių: įmeti į skalbimo mašiną, įjungi ir viskas. Vis dėlto net ir toks visiems pažįstamas darbas turi savų niuansų, į kuriuos derėtų atsižvelgti, jei norite, kad paklodė neišbluktų, išliktų minkšta ir švelni bei neprarastų kitų savo gerų savybių, dėl kurių ją ir įsigijote.

Kaip nuvalyti riebaluotą viryklės paviršių? (2)

Riebalais ir maisto likučiais išteptas viryklės paviršius – iki skausmo pažįstama situacija kiekvienoje virtuvėje. Ką naudoti, jei po ranka neturime specialios viryklės valymo priemonės?

Šaldytuvas, kuris taupo pinigus ir padeda maitintis sveikiau? Tereikia žinoti šias 5 gudrybes!

Vienas iš svarbiausių namų objektų – tai mūsų šaldytuvas! O ar gali būti kitaip? Juk praktiškai visas maistas, kurį parsinešame namo, tam tikrą laiko dalį pabuvoja šaldytuve ir čia jau negalioja taisyklė ką pasidėjau, tą išsiimsiu, nes patys geriausi produktai, deja, išsilaiko švieži trumpiausiai.

3 kaitlentės priežiūros paslaptys: kokius puodus rinktis ir kaip ją valyti, kad tarnautų ilgiau

Šiuolaikinė viryklė yra virtuvės šerdis, aplink kurią sukasi visa maisto ruoša. Buitinės technikos gamintojai rūpinasi, kad ji taptų vis labiau efektyvesnė ir patogesnė, tačiau žinoma – kaip daiktą prižiūrėsi, taip jis tau ir tarnaus. Buitinės technikos priežiūros ekspertai ir profesionalūs virėjai atskleidžia, kaip patys rūpinasi savo kaitlentėmis, kokius puodus renkasi ir ką daro, kai ant kaitlentės paviršiaus patenka maisto likučiai.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti

Turbūt visi sutiks, jog pirkiniai namų interjerui gana greit ir lengvai paplonina piniginę ar sąskaitą, ypač, jeigu tai nauji namai, įrenginėjami nuo nulio. Sutarkime, kad šiame įraše kalbėsiu ne apie virtuvės spinteles ir kitus stambesnius bei gaminamus baldus, o apie kėdes, stalus, šviestuvus ir kitus lengvai keičiamus ir nešiojamus daiktus. Ir turbūt suprantate, jog šis straipsnis aktualus tik tiems, kuriems rūpi, kur keliauja jų pinigai ir nėra milijonieriai.