Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Taip save išreiškia viena iš pagrindinių kryžmažiedžių kultūrų kenkėjų – kopūstinė musė. Ji panaši į įprastą musę, tik perpus mažesnė, ir deda kiaušinėlius šalia ridikų, ridikėlių, kopūstų ir kitų kryžmažiedžių augalų šaknų. Iš kiaušinėlių išsirita lervutės ir įsigraužia į šalia esančias šaknis.

Ypač kopūstinė musė mėgsta dirvą, patręštą mėšlu ar puvenomis. Jei atsirado kopūstinė muselė, kitą kartą prieš sodinant augalus teks naudoti sunkiąją artileriją – cheminius preparatus, naikinančius lervas dirvožemyje.

Svarbu! Preparatais laistyti dirvą reikia sėjos metu, o augalus purkšti praėjus ne daugiau kaip savaitei po to, kai pasirodo pirmieji daigai. Taip, kad iki derliaus nuėmimo liktų ne mažiau 30 dienų. Tik per tokį laiką stiprūs cheminiai preparatai spės suirti iki nepavojingų dalelių.

Nepatinka chemija? Tada teks taikyti profilaktines priemones. Visos jos užkerta kelią derliaus kenkėjams:

* ridikus kaskart sėkite vis kitoje vietoje;

* tręškite ridikus tik trejų metų pastovėjusiu kompostu;

* pašalinkite iš lysvės augalų liekanas ir piktžoles;

* rudenį perkaskite lysvę kastuvu;

* tarplysvius geriausia purenti kauptuku – taip iš kiaušinėlių, pakeltų nuo šaknų, neišsiris visaverčiai palikuonys.

Apsaugoti ridikėlius nuo kirminų gali ir tinkamai parinkti kaimynai:

Serenčius reikia sodinti aplink lysvę likus 2-3 savaitėms iki ridikų sėjos.

Šalavijai, mėtos arba rozmarinai. Pasodinti likus kelioms savaitėms iki ridikų sėjimo jie apsaugo juos nuo daugumos kenkėjų, įskaitant ir kopūstinę musę.

Česnakai. Pasodinkite lysvę česnakų tarp dviejų ar trijų ridikų lysvių. Atbaido kenkėjus ir maskuoja ridikus savo aitriu kvapu.

Kvapnūs kaimynai veikia tarsi repelentai, atbaidantys kopūstines muses ir kitus kenkėjus nuo ridikų lysvių, ir užtikrinantys gausų, sveiką derlių.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Alergologė atskleidė, kas pro atvirus langus vasarą patenka į namus

Karštomis vasaros dienomis šviežio oro gūsis pro langą daugeliui yra atgaiva ir išsigelbėjimas nuo kaitros. Kitaip jaučiasi su alergija kovojantys žmonės, mat kartu su šviežiu oru įkvepiami ir alergenai. Lietuvos alergijos ir astmos asociacijos prezidentė, gydytoja alergologė doc. Violeta Kvedarienė pasakoja, kokios medžiagos vasarą patenka pro atvirus langus bei kaip vėdinti patalpas, kad jaustumės gerai.

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.