Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes

Jei per šventes neketinate likti namuose ir linksmintis bei ilsėtis savo lizdelyje, vertėtų suplanuoti, kokius namus paliksite, kad grįžus po švenčių namo nesugestų nuotaika. Grįžę namo turime jausti džiaugsmą, o ne iškart kurti planus, kaip kuo greičiau sutvarkyti paliktą jovalą. Tad verta apskaičiuoti kelis žingsnius į priekį ir palikti namus tokius, kad į juos grįžus nuo veido nedingtų šypsena.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kritiškas žvilgsnis į šaldytuvą

Viena iš nemaloniausių situacijų grįžus namo – kai išalkę atidarome šaldytuvą ir iškart pajuntame, kad jame esančių produktų galiojimas senokai pasibaigęs. Kaip žinome, alkanas žmogus būna piktas, todėl nesigadinkime sau ūpo ir iš anksto patikrinkime, kuriuos produktus galime drąsiai palikti, kuriuos vertėtų pasiimti su savimi, o ką prieš išvykstant reikia išmesti. Jei planuojate išvykti ilgesniam laikui, turėkite omenyje, kad dėl ventiliacijos trūkumo šaldytuve atsiras nemalonus kvapas, todėl rekomenduojama į jį įdėti kokią kvapus sugeriančią priemonę. Šiam tikslui puikiausiai tinka malta kava atvirame indelyje.

Švarūs indai

Indai patys neišsiplaus, nebent turite indaplovę. Net ir tokiu atveju nesnauskite ir gerokai iki išvykstant sukraukite indus į indaplovę. Geriausia sukrauti indus iš anksto, įjungti plovimą ir sulaukti ciklo pabaigos, tada, jei nėra laiko jų iškraustyti, bent jau palikite atviras indaplovės dureles, kad jums belankant artimuosius jie nesuplėktų. Jokiu būdu nepalikite indaplovėje nešvarių indų, kitaip grįžus namo jus pasitiks nemalonus kvapas. O jei indaplovės neturite, juo labiau išplaukite indus prieš išvykdami, nes ilgai pastovėjusius nešvarius indus po to bus daug sunkiau nugremžti.

Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes
© Shutterstock

Išneškite šiukšles

Panašiai derėtų elgtis ir su šiukšlėmis – prieš išvykstant jas visas būtina išnešti, nes ilgai būdamos šildomoje patalpoje jos ims skleisti nemalonų kvapą, kurį pajusite iškart, vos tik įžengę pro duris. Tuščia šiukšlių dėžė yra būtina sąlyga prieš išvykstant, ir negali būti jokių atsikalbinėjimų, esą išnešime grįžę – tada jau tikrai bus per vėlu. Teks papildomai vėdinti namus, plauti pačią šiukšliadėžę ir t. t. Neapkraukite savęs papildomais buities darbais.

Švarus vonios kambarys

Jei nepaklotą lovą ar nesutvarkytą vaikų kambarį dar galima pakęsti, vonios kambarį būtinai reikėtų susitvarkyti, juk taip malonu grįžus išsimaudyti šiltoje švarioje vonioje ar duše. Nešvarius rankšluosčius pakeiskite, pakabinkite švarius ir sausus, vonią iššveiskite, dušo kabinoje nušveiskite kalkių nuosėdas, į unitazą įpilkite valymo priemonės ir patikrinkite, ar nesibaigė tualetinis popierius.

Nešvarių drabužių rūšiavimas

Kiekvienas namuose tvarkosi kaip tinkamas, vis dėlto nešvarių drabužių vieta nėra sofa, kėdė ar, dar blogiau, grindys. Sugrįžti namo po jaukiai praleistų švenčių bus dar maloniau, jei nereikės iškart lakstyti po kambarius su skalbinių krepšiu. Dar prieš išvykdami surinkite netinkamose vietose išmėtytus nešvarius drabužius (patikrinkite ir spintą!), kad grįžę namo galėtumėte juos išskalbti. Jokiu būdu nejunkite skalbyklės prieš išvykdami iš namų ilgesniam laikui. Skalbiniai per tą laiką suplėks, be to, nėra saugu palikti skalbyklę be priežiūros. O jeigu kiltų trumpas sujungimas arba išbėgtų vanduo?

Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes
© Shutterstock

Pasiklokite lovą

Net jei grįžę namo planuojate iškart griūti miegoti, vis vien prieš išvykdami lovą pasiklokite – patiems bus maloniau grįžti į švarų, tvarkingą ir saldžiu miegu viliojantį miegamąjį. Jei planuojate keisti patalynę, tai padarykite prieš išvykdami, neapsunkinkite savęs papildomu darbu po šventinio poilsio.

Švarios grindys

Ir svarbiausias dalykas – išvykstant iš namų labai svarbu palikti švarias grindis. Žinoma, aunantis batus prie durų gali nubirti kokios smiltelės, bet svarbiausia išvalyti viską, kas susikaupė per savaitę ar daugiau, kad grįžtant namo neslėgtų nebaigtų darbų našta.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Alergologė atskleidė, kas pro atvirus langus vasarą patenka į namus

Karštomis vasaros dienomis šviežio oro gūsis pro langą daugeliui yra atgaiva ir išsigelbėjimas nuo kaitros. Kitaip jaučiasi su alergija kovojantys žmonės, mat kartu su šviežiu oru įkvepiami ir alergenai. Lietuvos alergijos ir astmos asociacijos prezidentė, gydytoja alergologė doc. Violeta Kvedarienė pasakoja, kokios medžiagos vasarą patenka pro atvirus langus bei kaip vėdinti patalpas, kad jaustumės gerai.

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.