Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes

Jei per šventes neketinate likti namuose ir linksmintis bei ilsėtis savo lizdelyje, vertėtų suplanuoti, kokius namus paliksite, kad grįžus po švenčių namo nesugestų nuotaika. Grįžę namo turime jausti džiaugsmą, o ne iškart kurti planus, kaip kuo greičiau sutvarkyti paliktą jovalą. Tad verta apskaičiuoti kelis žingsnius į priekį ir palikti namus tokius, kad į juos grįžus nuo veido nedingtų šypsena.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kritiškas žvilgsnis į šaldytuvą

Viena iš nemaloniausių situacijų grįžus namo – kai išalkę atidarome šaldytuvą ir iškart pajuntame, kad jame esančių produktų galiojimas senokai pasibaigęs. Kaip žinome, alkanas žmogus būna piktas, todėl nesigadinkime sau ūpo ir iš anksto patikrinkime, kuriuos produktus galime drąsiai palikti, kuriuos vertėtų pasiimti su savimi, o ką prieš išvykstant reikia išmesti. Jei planuojate išvykti ilgesniam laikui, turėkite omenyje, kad dėl ventiliacijos trūkumo šaldytuve atsiras nemalonus kvapas, todėl rekomenduojama į jį įdėti kokią kvapus sugeriančią priemonę. Šiam tikslui puikiausiai tinka malta kava atvirame indelyje.

Švarūs indai

Indai patys neišsiplaus, nebent turite indaplovę. Net ir tokiu atveju nesnauskite ir gerokai iki išvykstant sukraukite indus į indaplovę. Geriausia sukrauti indus iš anksto, įjungti plovimą ir sulaukti ciklo pabaigos, tada, jei nėra laiko jų iškraustyti, bent jau palikite atviras indaplovės dureles, kad jums belankant artimuosius jie nesuplėktų. Jokiu būdu nepalikite indaplovėje nešvarių indų, kitaip grįžus namo jus pasitiks nemalonus kvapas. O jei indaplovės neturite, juo labiau išplaukite indus prieš išvykdami, nes ilgai pastovėjusius nešvarius indus po to bus daug sunkiau nugremžti.

Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes
© Shutterstock

Išneškite šiukšles

Panašiai derėtų elgtis ir su šiukšlėmis – prieš išvykstant jas visas būtina išnešti, nes ilgai būdamos šildomoje patalpoje jos ims skleisti nemalonų kvapą, kurį pajusite iškart, vos tik įžengę pro duris. Tuščia šiukšlių dėžė yra būtina sąlyga prieš išvykstant, ir negali būti jokių atsikalbinėjimų, esą išnešime grįžę – tada jau tikrai bus per vėlu. Teks papildomai vėdinti namus, plauti pačią šiukšliadėžę ir t. t. Neapkraukite savęs papildomais buities darbais.

Švarus vonios kambarys

Jei nepaklotą lovą ar nesutvarkytą vaikų kambarį dar galima pakęsti, vonios kambarį būtinai reikėtų susitvarkyti, juk taip malonu grįžus išsimaudyti šiltoje švarioje vonioje ar duše. Nešvarius rankšluosčius pakeiskite, pakabinkite švarius ir sausus, vonią iššveiskite, dušo kabinoje nušveiskite kalkių nuosėdas, į unitazą įpilkite valymo priemonės ir patikrinkite, ar nesibaigė tualetinis popierius.

Nešvarių drabužių rūšiavimas

Kiekvienas namuose tvarkosi kaip tinkamas, vis dėlto nešvarių drabužių vieta nėra sofa, kėdė ar, dar blogiau, grindys. Sugrįžti namo po jaukiai praleistų švenčių bus dar maloniau, jei nereikės iškart lakstyti po kambarius su skalbinių krepšiu. Dar prieš išvykdami surinkite netinkamose vietose išmėtytus nešvarius drabužius (patikrinkite ir spintą!), kad grįžę namo galėtumėte juos išskalbti. Jokiu būdu nejunkite skalbyklės prieš išvykdami iš namų ilgesniam laikui. Skalbiniai per tą laiką suplėks, be to, nėra saugu palikti skalbyklę be priežiūros. O jeigu kiltų trumpas sujungimas arba išbėgtų vanduo?

Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes
© Shutterstock

Pasiklokite lovą

Net jei grįžę namo planuojate iškart griūti miegoti, vis vien prieš išvykdami lovą pasiklokite – patiems bus maloniau grįžti į švarų, tvarkingą ir saldžiu miegu viliojantį miegamąjį. Jei planuojate keisti patalynę, tai padarykite prieš išvykdami, neapsunkinkite savęs papildomu darbu po šventinio poilsio.

Švarios grindys

Ir svarbiausias dalykas – išvykstant iš namų labai svarbu palikti švarias grindis. Žinoma, aunantis batus prie durų gali nubirti kokios smiltelės, bet svarbiausia išvalyti viską, kas susikaupė per savaitę ar daugiau, kad grįžtant namo neslėgtų nebaigtų darbų našta.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Mandarinai ne tik šventiniam stalui, bet ir namų dekorui

Kalėdų laukimas kvepia imbieriniais sausainiais, mandarinais ir karštu vynu. Pasirodo, mandarinai gali pradžiuginti ne tik uoslę ir skrandį, bet ir akis. Pateikiame keletą idėjų, kaip panaudoti mandarinus namų puošimui.

Patarimai, kaip išsirinkti čiužinį

Pabudus vargina nugaros skausmai? Miegate ant beveik dešimties metų senumo čiužinio? Geriau išsimiegate viešbutyje nei savo miegamajame? Nepriklausomai nuo priežasties, kodėl nusprendėte įsigyti naują čiužinį, tai vienas iš nedaugelio pirkinių, kurie reikšmingai paveiks tiek jūsų miego kokybę, tiek bendrą savijautą.

Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes

Jei per šventes neketinate likti namuose ir linksmintis bei ilsėtis savo lizdelyje, vertėtų suplanuoti, kokius namus paliksite, kad grįžus po švenčių namo nesugestų nuotaika. Grįžę namo turime jausti džiaugsmą, o ne iškart kurti planus, kaip kuo greičiau sutvarkyti paliktą jovalą. Tad verta apskaičiuoti kelis žingsnius į priekį ir palikti namus tokius, kad į juos grįžus nuo veido nedingtų šypsena.

Kaip prižiūrėti ir skalbti paklodes, kad jos tarnautų ilgiau

Atrodytų – kas gi nemoka skalbti paklodžių: įmeti į skalbimo mašiną, įjungi ir viskas. Vis dėlto net ir toks visiems pažįstamas darbas turi savų niuansų, į kuriuos derėtų atsižvelgti, jei norite, kad paklodė neišbluktų, išliktų minkšta ir švelni bei neprarastų kitų savo gerų savybių, dėl kurių ją ir įsigijote.

Kaip nuvalyti riebaluotą viryklės paviršių? (2)

Riebalais ir maisto likučiais išteptas viryklės paviršius – iki skausmo pažįstama situacija kiekvienoje virtuvėje. Ką naudoti, jei po ranka neturime specialios viryklės valymo priemonės?

Šaldytuvas, kuris taupo pinigus ir padeda maitintis sveikiau? Tereikia žinoti šias 5 gudrybes!

Vienas iš svarbiausių namų objektų – tai mūsų šaldytuvas! O ar gali būti kitaip? Juk praktiškai visas maistas, kurį parsinešame namo, tam tikrą laiko dalį pabuvoja šaldytuve ir čia jau negalioja taisyklė ką pasidėjau, tą išsiimsiu, nes patys geriausi produktai, deja, išsilaiko švieži trumpiausiai.

3 kaitlentės priežiūros paslaptys: kokius puodus rinktis ir kaip ją valyti, kad tarnautų ilgiau

Šiuolaikinė viryklė yra virtuvės šerdis, aplink kurią sukasi visa maisto ruoša. Buitinės technikos gamintojai rūpinasi, kad ji taptų vis labiau efektyvesnė ir patogesnė, tačiau žinoma – kaip daiktą prižiūrėsi, taip jis tau ir tarnaus. Buitinės technikos priežiūros ekspertai ir profesionalūs virėjai atskleidžia, kaip patys rūpinasi savo kaitlentėmis, kokius puodus renkasi ir ką daro, kai ant kaitlentės paviršiaus patenka maisto likučiai.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti

Turbūt visi sutiks, jog pirkiniai namų interjerui gana greit ir lengvai paplonina piniginę ar sąskaitą, ypač, jeigu tai nauji namai, įrenginėjami nuo nulio. Sutarkime, kad šiame įraše kalbėsiu ne apie virtuvės spinteles ir kitus stambesnius bei gaminamus baldus, o apie kėdes, stalus, šviestuvus ir kitus lengvai keičiamus ir nešiojamus daiktus. Ir turbūt suprantate, jog šis straipsnis aktualus tik tiems, kuriems rūpi, kur keliauja jų pinigai ir nėra milijonieriai.

4 maisto šaldymo taisyklės, kurios padės tai daryti taisyklingai

Tobulėjant šaldymo technologijoms, kurios leidžia išsaugoti skonines ir kokybines produktų savybes, vis daugiau vartotojų renkasi užšaldytą maistą – šaldyto maisto sektorius pasaulyje yra vienas sparčiausiai augančių. Tobulinant šaldytuvus ir šaldiklius neatsilieka ir buitinės technikos gamintojai, todėl vis daugiau žmonių renkasi šaldyti maistą ir produktus namuose. Deja, kaip pastebi dietologė Kristina Jasmontienė, ne visi žino pagrindines produktų šaldymo taisykles, tad kartais nusivilia rezultatu.

Sprendimas, dėl kurio vėl galėsite kokybiškai išsimiegoti (1)

Kiekvienas čiužinių pardavėjas ar gamintojas teigia, kad jo čiužiniai patys geriausi, ypatingi, ortopediniai ir t. t. Nagrinėdami ir lygindami atskirų gamintojų produkciją, galime rasti esminių skirtumų. Tarkime, skiriasi čiužinių tankis, viskoelastinės medžiagos storis čiužinyje, garantijos terminas, priežiūra. Tai lemia ir čiužinių kokybę. Tad kuo ypatingi „Tempur“ viskoelastiniai čiužiniai?