Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes

Jei per šventes neketinate likti namuose ir linksmintis bei ilsėtis savo lizdelyje, vertėtų suplanuoti, kokius namus paliksite, kad grįžus po švenčių namo nesugestų nuotaika. Grįžę namo turime jausti džiaugsmą, o ne iškart kurti planus, kaip kuo greičiau sutvarkyti paliktą jovalą. Tad verta apskaičiuoti kelis žingsnius į priekį ir palikti namus tokius, kad į juos grįžus nuo veido nedingtų šypsena.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kritiškas žvilgsnis į šaldytuvą

Viena iš nemaloniausių situacijų grįžus namo – kai išalkę atidarome šaldytuvą ir iškart pajuntame, kad jame esančių produktų galiojimas senokai pasibaigęs. Kaip žinome, alkanas žmogus būna piktas, todėl nesigadinkime sau ūpo ir iš anksto patikrinkime, kuriuos produktus galime drąsiai palikti, kuriuos vertėtų pasiimti su savimi, o ką prieš išvykstant reikia išmesti. Jei planuojate išvykti ilgesniam laikui, turėkite omenyje, kad dėl ventiliacijos trūkumo šaldytuve atsiras nemalonus kvapas, todėl rekomenduojama į jį įdėti kokią kvapus sugeriančią priemonę. Šiam tikslui puikiausiai tinka malta kava atvirame indelyje.

Švarūs indai

Indai patys neišsiplaus, nebent turite indaplovę. Net ir tokiu atveju nesnauskite ir gerokai iki išvykstant sukraukite indus į indaplovę. Geriausia sukrauti indus iš anksto, įjungti plovimą ir sulaukti ciklo pabaigos, tada, jei nėra laiko jų iškraustyti, bent jau palikite atviras indaplovės dureles, kad jums belankant artimuosius jie nesuplėktų. Jokiu būdu nepalikite indaplovėje nešvarių indų, kitaip grįžus namo jus pasitiks nemalonus kvapas. O jei indaplovės neturite, juo labiau išplaukite indus prieš išvykdami, nes ilgai pastovėjusius nešvarius indus po to bus daug sunkiau nugremžti.

Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes
© Shutterstock

Išneškite šiukšles

Panašiai derėtų elgtis ir su šiukšlėmis – prieš išvykstant jas visas būtina išnešti, nes ilgai būdamos šildomoje patalpoje jos ims skleisti nemalonų kvapą, kurį pajusite iškart, vos tik įžengę pro duris. Tuščia šiukšlių dėžė yra būtina sąlyga prieš išvykstant, ir negali būti jokių atsikalbinėjimų, esą išnešime grįžę – tada jau tikrai bus per vėlu. Teks papildomai vėdinti namus, plauti pačią šiukšliadėžę ir t. t. Neapkraukite savęs papildomais buities darbais.

Švarus vonios kambarys

Jei nepaklotą lovą ar nesutvarkytą vaikų kambarį dar galima pakęsti, vonios kambarį būtinai reikėtų susitvarkyti, juk taip malonu grįžus išsimaudyti šiltoje švarioje vonioje ar duše. Nešvarius rankšluosčius pakeiskite, pakabinkite švarius ir sausus, vonią iššveiskite, dušo kabinoje nušveiskite kalkių nuosėdas, į unitazą įpilkite valymo priemonės ir patikrinkite, ar nesibaigė tualetinis popierius.

Nešvarių drabužių rūšiavimas

Kiekvienas namuose tvarkosi kaip tinkamas, vis dėlto nešvarių drabužių vieta nėra sofa, kėdė ar, dar blogiau, grindys. Sugrįžti namo po jaukiai praleistų švenčių bus dar maloniau, jei nereikės iškart lakstyti po kambarius su skalbinių krepšiu. Dar prieš išvykdami surinkite netinkamose vietose išmėtytus nešvarius drabužius (patikrinkite ir spintą!), kad grįžę namo galėtumėte juos išskalbti. Jokiu būdu nejunkite skalbyklės prieš išvykdami iš namų ilgesniam laikui. Skalbiniai per tą laiką suplėks, be to, nėra saugu palikti skalbyklę be priežiūros. O jeigu kiltų trumpas sujungimas arba išbėgtų vanduo?

Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes
© Shutterstock

Pasiklokite lovą

Net jei grįžę namo planuojate iškart griūti miegoti, vis vien prieš išvykdami lovą pasiklokite – patiems bus maloniau grįžti į švarų, tvarkingą ir saldžiu miegu viliojantį miegamąjį. Jei planuojate keisti patalynę, tai padarykite prieš išvykdami, neapsunkinkite savęs papildomu darbu po šventinio poilsio.

Švarios grindys

Ir svarbiausias dalykas – išvykstant iš namų labai svarbu palikti švarias grindis. Žinoma, aunantis batus prie durų gali nubirti kokios smiltelės, bet svarbiausia išvalyti viską, kas susikaupė per savaitę ar daugiau, kad grįžtant namo neslėgtų nebaigtų darbų našta.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Namų tvarkytojos paslaugos: kiek tai kainuoja?

Namai - tai ne tik keturios sienos, durys ir langai. Namuose mes juokiamės, mylime, auginame vaikus. Svarbiausia, kuriame prisiminimus. Todėl į namus įsileidžiame ne visus. Ne išimtis ir namų tvarkytoja. Norisi patikimo ir atsakingo, gerai savo darbą išmanačio žmogaus.

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus

Savo namus tvarkydamiesi patys, užtrunkame gerokai ilgiau, nei tai daro namų tvarkytoja. Visai ne todėl, kad ji stebuklingai skraido ant šluotos. Tiesiog, sistemingai ir pastoviai tvarkant namus, jiems švarinti nebereikia daugybės valandų. Be to, ji žino dar keletą gudrybių, kuriomis dalijamės ir su jumis.

Numerologijos testas: ką reiškia jūsų namo ar buto numeris

Fengšui šalininkai teigia, kad kiekviena gyvenama patalpa turi savo energiją. Gyvenamosios erdvės ir jos gyventojų gerovei įtakos turi daugybė veiksnių. Vienas, pasak jų, yra buto numeris. Tam kartais pasitelkiamas ir numerologijos mokslas.

Ką daryti, jei indaplovė neišplauna indų iki galo: tipiškos klaidos

Visi, kas namuose turi indaplovę, negali nesutikti, kad tai genialus išradimas, prie kurio labai greit pripranti, ir be jo jau sunkiai įsivaizduoji savo kasdienybę. Tačiau neretai mes indus į ją sudedame bet kaip, o po to stebimės, kodėl pasibaigus plovimo ciklui jie nėra tokie švarūs, kokius tikėjomės išimti.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje

10 patarimų tiems, kas nuolat gamina maistą. Kaip gaminti, kad nesusikauptų krūvos nešvarių indų ir virtuvėje nevyrautų chaosas.

10 genialių būdų, kaip namuose panaudoti kokosų aliejų

Kokosų aliejaus šiais laikais galima rasti kone kiekvienuose namuose – šis produktas ne tik kvapnus, gardus ir sveikas (su sąlyga, kad vartojamas saikingai), bet ir gali pasitarnauti įvairiausioms namų reikmėms. Šiuo aliejumi galima namuose viską valyti, blizginti ir impregnuoti arba iš jo savo rankomis pasigaminti valymo priemonių. Atskleisime 10 būdų, kaip pritaikyti šį aliejų namuose.

Plytelių klijavimas: kokias plyteles rinktis – glazūruotas ar matines?

Renkantis tinkamiausias plyteles savo namų interjerui, pirmiausia reikia apsvarstyti nemažai svarbių su jų dizainu ir medžiagiškumu susijusių aspektų. Vienas iš tokių svarbių apsisprendimų – plytelių užbaigimas. Šiame tekste pristatysime pagrindinius glazūruotų bei matinių plytelių pliusus bei minusus.

Dar negirdėti druskos panaudojimo būdai buityje

Daugelis nebeįsivaizduoja maisto gaminimo be druskos. Tačiau verta prisiminti pamirštus alternatyvius druskos panaudojimo būdus buityje. Juk ji, kaip ir soda arba actas, yra ekologiška priemonė įvairių nešvarumų valymui.

Kiek galima skalbyklėje laikyti drėgnus skalbinius ir ką daryti, jei jie suplėko

Skalbyklė yra viena didžiausių mūsų pagalbininkių namų ruošoje, tačiau mes prie šio prietaiso taip pripratę, kad, pasitaiko, tingime ją įjungti arba pamirštame laiku iš jos išimti drėgnus skalbinius.

Kaip prižiūrėti grikių pagalvę?

Grikių pagalvė yra vienas geriausių pasirinkimų sveikam miegui, tačiau ją naudojant kyla klausimas apie priežiūrą – ar tokią pagalvę galima skalbti? Jei negalima, tada kaip pašalinti dulkes ir nešvarumus?