Kaip skalbti rankšluosčius, kad jie ilgiau tarnautų

Sunku patikėti, bet iš tiesų egzistuoja tam tikros taisyklės, kaip teisingai skalbti rankšluosčius. Tam, kad rankšluosčiai būtų švarūs, užtenka juos įmesti į skalbyklę, tačiau jei norite, kad jie tarnautų kuo ilgiau, vadovaukitės toliau pateiktais patarimais, ir jie net po kelių skalbimų atrodys kaip nauji.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Prieš naudodami pirmą kartą, išskalbkite

Naują rankšluostį prieš naudojimą būtina išskalbti ir išdžiovinti – dauguma rankšluosčių būna apdoroti silikonu ar kitomis medžiagomis, kurios blokuoja absorbciją. Išskalbus rankšluostį šios dalelės pašalinamos, todėl rankšluostis geriau sugeria drėgmę.

Naudokite skalbimo priemonę ir actą

Tam, kad rankšluosčių spalva neišbluktų, pirmus kelis kartus skalbkite juos su panašių spalvų tekstile šiltame vandenyje. Naudokite tik apie pusę rekomenduojamo kiekio skalbimo priemonės, ir įpilkite pusę arba visą puodelį acto. Actas padeda užfiksuoti dažus ir pašalinti skalbimo priemonės likučius.

Kaip skalbti rankšluosčius, kad jie ilgiau tarnautų
© Shutterstock

Dažnai skalbkite

Rankšluosčius skalbkite kas tris-keturias dienas šiltame vandenyje, jei reikia, naudodami spalvas tausojantį baliklį (spalvotiems rankšluosčiams). Baltus rankšluosčius skalbkite karštame vandenyje, naudokite baliklį be chloro (jei reikia). Baltus rankšluosčius skalbkite atskirai arba su kita balta tekstile, kitaip jie ilgainiui gali papilkėti arba pagelsti.

Skalbkite atskirai

Rankšluosčius skalbkite atskirai nuo drabužių – taip higieniškiau. Skalbiant rankšluosčius atskirai, lengviau nustatyti tinkamą skalbimo režimą pagal spalvą.

Kaip skalbti rankšluosčius, kad jie ilgiau tarnautų
© Shutterstock

Audinių minkštiklį naudokite retai

Audinių minkštiklį naudokite pagal nurodymus ant pakuotės, bet tik kas tris ar keturis skalbimus. Minkštiklio sudėtyje esančios vaško dalelės ilgainiui gali pakenkti rankšluosčio audiniui, jis blogiau sugers drėgmę.

Nupurtykite

Ištraukę išskalbtą rankšluostį iš skalbyklės, gerai jį nupurtykite. Tai padeda išpurenti audinio kilpeles, todėl rankšluostis geriau sugeria drėgmę. Kilpinių rankšluosčių nelyginkite – tai sumažina absorbciją.

Kaip skalbti rankšluosčius, kad jie ilgiau tarnautų
© Shutterstock

Kruopščiai išdžiovinkite

Ištraukę rankšluostį iš džiovyklės, įsitikinkite, kad jis visiškai sausas. Net ir vos vos drėgnas rankšluostis gali greit suplėkti. Tačiau rankšluosčių negalima ir perdžiovinti – tai gali pažeisti atskirų medvilnės plaušelių vientisumą.

Kaip skalbti rankšluosčius, kad jie ilgiau tarnautų
© Shutterstock


Venkite rankšluosčių su dekoratyviniais elementais

Jei įmanoma, rinkitės tokius rankšluosčius, kurių kraštai arba visai nedekoruoti, arba dekoruoti negausiai (pageidautina, be jokių apsiuvų, kaspinų, nėrinių ar kitų dekoratyvinių elementų). Tada juos galėsite rečiau skalbti, jie ilgiau nesusidėvės.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Fengšui paslaptys: kaip pritraukti į namus turtus

Fengšui – senovės kinų filosofinė praktika, kuri gilinasi į žmogaus harmoningo gyvenimo erdvėje paslaptis. Taigi, šios praktikos mokytojai mano, kad klestėjimo sektorių, atsakingą už finansinę gerovę, galima atrasti kiekvienoje patalpoje – ir mažame bute, ir didžiuliame name.

11 gudrybių, kurios padės įveikti netvarką namuose

Tvarkinguose namuose jauku, tokiuose namuose mes turime daugiau laisvo laiko, galime gerai pailsėti ir atsipalaiduoti. Daug kam atrodo, kad įveikti netvarką namuose labai sunku. Iš tiesų, jei laikysitės tam tikrų taisyklių, susitvarkyti namus ir palaikyti juose tvarką nereikės didelių pastangų. Pateiksime gudrybių, kurios pakeis jūsų požiūrį į tvarkymąsi.

6 klaidos planuojant mažos vonios remontą

Remontas bute dažnai primena „Tetris“ žaidimą: minimaliame plote reikia sutalpinti maksimalų reikalingų daiktų kiekį. Kalbant apie vonią, reikia sugebėti ją įrengti kompaktiškai, bet tuo pačiu užtikrinti visus patogumus. Pateikiame pagrindines klaidas, kurios gali apsunkinti gyvenimą ir trukdyti džiaugtis užbaigtu remontu.

Kaip skalbti rankšluosčius, kad jie ilgiau tarnautų

Sunku patikėti, bet iš tiesų egzistuoja tam tikros taisyklės, kaip teisingai skalbti rankšluosčius. Tam, kad rankšluosčiai būtų švarūs, užtenka juos įmesti į skalbyklę, tačiau jei norite, kad jie tarnautų kuo ilgiau, vadovaukitės toliau pateiktais patarimais, ir jie net po kelių skalbimų atrodys kaip nauji.

Ekspertės pataria, kaip išsirinkti ir derinti užuolaidas šį sezoną

Tinkamai parinktos užuolaidos akimirksniu gali pakeisti nuotaiką patalpoje, tačiau bent kartą bandę savarankiškai išsirinkti užuolaidas supras – tai ne taip jau lengva, nežinant pagrindinių taisyklių.

Būsto vėdinimas: kodėl tai svarbu ir vasarą, ir žiemą

„Patalpų vėdinimo esmė yra paprasta – oro pritekėjimas į vidų ir jo ištekėjimas į išorę. Jeigu viena iš dalių neveikia – patalpa nevėdinama. O oro cirkuliaciją galima atlikti ir su rekuperacine sistema, ir kitomis technologijomis ar būdais“, – sako Robertas Grigalis, nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Eika“ Projektų valdymo departamento direktorius.

Nemaloniausios dėmės virtuvėje: kaip jas pašalinti

Virtuvė – tai tokia vieta, kurioje nuolat kažkas išsipila ir susitepa. O dėmės nuo kai kurių produktų valant tik išsiterlioja, bet neišnyksta. Patarsime, kaip jas pašalinti.

Planuojate statybas vasarą? Dėmesį atkreipkite į namo stogą ir fasadą

Vasarą statybos visuomet suaktyvėja. Dažnas ne tik remontuoja ar renovuoja, bet ir statosi naują būstą. Ką pravartu žinoti prieš pradedant darbus ir kodėl kokybiškos medžiagos kelia namo vertę, atsako statybų ekspertas.

Kaip palaikyti švarą namuose, kad generalinės tvarkos namuose reikėtų kuo rečiau?

Per tam tikrą laiką daugelis iš mūsų namuose užgyvena ne vieną dėžę daiktų. Seni rūbai, įvairios vaikystės relikvijos, kelionių talismanai, dovanos bei daugybė kitų, net ir nedidelių daikčiukų, nugula lentynose, tamsiuose kambariuose ir sandėliukuose. Visgi, turint ribotą erdvę, būtina atsirinkti tai, kas yra vertingiausia, reguliariai atliekant generalinę namų tvarką.

5 originalios lubų dizaino idėjos

Lubos dažnai yra vadinamos penkta kambario siena, kuri kuriant interjerą yra šiek tiek užmirštama ir paprasčiausiai padengiama baltos spalvos dažais. Tačiau net ir nedidelis papildomas dėmesys šiai kambario daliai, gali visiškai pakeisti erdvę ir suteikti jai papildomo charakterio. Pristatome kelias originalias lubų dizaino idėjas.