Kaip priversti puodus blizgėti

 (2)
Puodų švara – šeimininkės patirties ir įgudimo patikrinimas. Pateikiame pačius veiksmingiausius metodus, kurie padės tobulai išblizginti puodus.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Indų švarumas – šeimininkės išbandymas. Kad ir kas ką sakytų, tačiau svečiai būtinai atkreips dėmesį į lėkštes, stalo įrankius ir puodus. O pastarieji reikalauja ypatingo dėmesio. Juose ne šiaip sau patiekiame maistą ant stalo, bet ir gaminame ant viryklės. Dažnai pasitaiko еkstremalių situacijų, kai pridega maistas ar įsigeria riebalai. Tačiau sugrąžinti puodui idealią išvaizdą labai paprasta – tereikia žinoti pora gudrybių, kurios kelis kartus paspartins procesą.

Kaip išplauti pridegusį puodą

Kiekviena šeimininkė bent kartą gyvenime susidūrė su stipriai pridegusiu puodu. Kartais tokioje situacijoje apima neviltis: iš pradžių visiškai neaišku, kaip išplauti pridegusį puodą. Brangi buitinė chemija ne visada puikiai susidoroja su užduotimi.

Jeigu maistas pridegė taip, kad baisu net pažiūrėti į puodo vidų, laikykitės paprasto veiksmų algoritmo. Atsipalaiduokite ir pamirškite paniką. Nereikalingi chaotiški veiksmai puodui parduotuvės išvaizdos nesugrąžins, jūs tik iššvaistysite brangų laiką.

Pirma, nustatykite nešvarumų pobūdį. Pridegę puodai – indų naudojimo buityje rezultatas arba mūsų nedėmesingumas maisto ruošimo procese. Jeigu nešvarumai nėra dideli, gali padėti liaudiškos priemonės arba įprastas muilo tirpalas. Tereikia neilgam puodą užmerkti, o paskui kempinėle ar šepečiu pašalinti degėsius.

O kaip išplauti puodą, jeigu jis pridegė stipriai? Paprastai tokiu atveju teks pasitelkti „sunkiąją artileriją“: pasitarkite su draugėmis ir įsigykite patikrintą valymo priemonę.

Tuo tarpu liaudiškų priemonių pasirinkimas priklauso nuo medžiagos, iš kurios pagamintas jūsų puodas. Jeigu indas jums brangus, reiktų į tai pažiūrėti rimtai: emaliuoto puodo negalima valyti rūgštimi, o nerūdijančiam plienui netinka druska.

Kaip iššveisti pridegusį emaliuotą puodą?

Pridegusias vietas užpilkite storu druskos sluoksniu. Ant viršaus užpilkite šiek tiek vandens ir palikite puodą dviem ar trims valandoms. Paskui puodą padėkite po tekančiu karštu vandeniu ir intensyviai patrinkite kempine.

Kaip iššveisti pridegusį nerūdijančio plieno puodą

Tiesą sakant, kur kas paprasčiau pridegimo išvengti. Nerūdijančio plieno puodai pakankamai atsparūs aukštoms temperatūroms, todėl pridega jie retai. Svarbu laiku pašalinti iš jų riebalus ir kitus nešvarumus, priešingu atveju nerūdijantis plienas netenka savo savybių. Štai tada toks puodas ir gali pridegti.

Jeigu vis tiek susidūrėte su šia nemalonia patirtimi, pabandykite išplauti indą naminėmis priemonėmis. Užpilkite ant kempynėlės šiek tiek acto ar vandeniu skiestų citrinų sulčių (santykis: vienas arbatinis šaukštelis sulčių ir viena stiklinė vandens). Kruopščiai iššveiskite puodą, paskui išskalaukite jį šiltu vandeniu. Vietoj acto ir citrinų sulčių galima naudoti kavos tirščius. Principas toks pats.

Kaip priversti puodus blizgėti
© Shutterstock

Kaip iššveisti puodą, jeigu jame pridegė pienas

Atskirai reiktų papasakoti apie pridegusį pieną. Paprastai jis pridega staiga ir pačiu netinkamiausiu momentu, tačiau nemalonumai tuo nesibaigia. Virtuvėje neįmanoma kvėpuoti, o pieno degėsiai taip įsiėda į puodo paviršių, kad net labiausiai patyrusios šeimininkės gali nuleisti rankas.

Neverta panikuoti! Indą galima išgelbėti ir tai padaryti visai nesunku. Tereikia žinoti, kad kovojant su pridegusiu pienu puikiai padeda aktyvuota medžio anglis. Sutrinkite ją į miltelius ir suberkite į pridegusį puodą. Užpilkite anglį vandeniu ir palikite 15–20 minučių. Paskui išplaukite puodą po tekančiu vandeniu.

Kaip išvalyti ant emaliuoto puodo susikaupusias tamsias apnašas

Emaliuotus indus mėgsta daugelis šeimininkių. Jie absoliučiai saugūs, net ir pridegimo atveju neišskiria jokių medžiagų, kurios gali patekti į jūsų maistą. Tačiau bėgant laikui netgi tokie indai netenka savo pirminės išvaizdos. Įprastos valymo priemonės gali nesusidoroti su emaliu, o „sunkioji artilerija“ taip pat netinka – su emaliu būtina elgtis atsargiai.

Taigi, nešvarumus užberkite druska ir gerai patrinkite minkšta kempinėle. Taip pat galima paruošti druskos tirpalą (druska ir vanduo), supilti į puodą ir 20 minučių pavirti. Yra ir kitas veiksmingas metodas – emalio valymas paprastu smėliuku. Jį užpilkite ant nešvarumų ir patrinkite kempine. Tai veikia kaip šveitiklis.

Kaip išplauti aliuminio puodą

Aliuminiai indai labai populiarūs, nes jie praktiški ir patogūs naudoti. Tik laikui bėgant jie praranda savo parduotuvinį blizgesį. Ant puodo atsiranda apnašos ir kitokie nešvarumai. Ir tada kiekvienai šeimininkei iškyla klausimas: kaip išplauti pridegusį aliuminio puodą?

Pirma, svarbu žinoti, kad aliuminį puodą plauti galima tik tada, kai jis ataušta. Jokiu būdu negalima to daryti kol šis karštas ar net šiltas, kitaip jis deformuosis. Antra, būtina pasirinkti tinkamą metodą. Nešvarumus užpilkite actu ar citrinų sultimis, tada pripilkite į puodą vandens ir pakaitinkite ant ugnies 10–15 minučių. Tada išjunkite viryklę ir tegul puodas dar kiek pastovi. Vėliau išskalaukite jį po tekančiu vandeniu.

Kaip išplauti prie puodo prikepusius riebalus

Įsisenėję riebalai – pats nemėgstamiausias daugelio šeimininkių nešvarumas. Su juo ne taip jau paprasta susidoroti. Tačiau jums padės stebuklingai veiksmingas įprastos druskos ir karšto vandens mišinys.

Įdėkite puodą į didelį emaliuotą dubenį. Užpilkite puodą karštu vandeniu ir priberkite druskos (santykis: 2–3 valgomieji šaukštai druskos vienam litrui vandens. Kuo karštesnis bus vanduo, tuo aktyviau skaidysis riebalai. Palikite indą 30–40 minučių. Galima periodiškai įpilti karšto vandens.

Kaip iššveisti puodą, jeigu jame pridegė košė

Košė – geriausi pusryčiai. Šiuo teiginiu galima nesunkiai suabejoti, jeigu naudingi pusryčiai pridegė ir jums tenka šveisti puodą.

Kaip veiksmingai pašalinti pridegusios košės pėdsakus? Pats paprasčiausias būdas – įpilti į puodą valymo priemonės ar skysto muilo ir užpilti vandeniu, o paskui gerai pavirinti. Visi nešvarumai akimirksniu pasišalins.

Kaip iššveisti degėsius puodo viduje

Emaliuotą puodą iš vidaus išplauti padės maistinė soda. Įpilkite į puodą vieną litrą vandens ir suberkite pusę stiklinės maistinės sodos. Išmaišykite ir uždėkite puodą ant nedidelės ugnies. Virkite vieną valandą. Paskui nuimkite nuo viryklės ir palikite dar pora valandų pastovėti kambario temperatūroje. Tada paimkite kempinę ir nuvalykite likusius nešvarumus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Plastikinių langų problemos: kodėl pro juos pučia vėjas ir kaip tai išspręsti

Rudeniui persiritus į antrą pusę, orai vis labiau vėsta, ir tai juntama net ir patalpose, ypač kol dar nebuvo pradėtas šildymo sezonas. Ko gero, ne vienam mūsų kilo klausimas, kodėl nuo langų juntamas šaltis, ir kaip šią problemą būtų galima išspręsti. Jei užuolaidos akivaizdžiai plaikstosi, o priėjus prie lango juntamas vėjo dvelksmas, kažkas akivaizdžiai yra netvarkoje.

8 patarimai, kaip išsaugoti švarą virtuvėje (1)

Kaip išsaugoti švarą virtuvėje ir sutaupyti tvarkymuisi skirtą laiką? Šiuos klausimus sau užduoda kiekviena šeimininkė, tačiau atsakymus žino ne visos. O viskas pakankamai paprasta, ypač jeigu žinote kelias paslaptis.

Kaip tvarkymąsi paversti malonumu? (5)

Pakelkite rankas kam patinka tvarkytis? Man patinka ir tuoj pasakysiu kodėl.

Laiko patikrintos gudrybės, kaip valyti skalbimo mašiną

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį butą be skalbimo mašinos. Sudedame skalbinius, paspaudžiame mygtukus, o paskui išimame juos švarius ir netgi sausus. Kad ši pagalbininkė ilgai tarnautų, reikia tinkamai ją prižiūrėti.

Kaip priversti puodus blizgėti (2)

Puodų švara – šeimininkės patirties ir įgudimo patikrinimas. Pateikiame pačius veiksmingiausius metodus, kurie padės tobulai išblizginti puodus.

Jei pavargote kovoti: įdomūs faktai apie tarakonus (1)

Kambariuose besikaupianti drėgmė, šiluma ir ant virtuvės stalo paliekami maisto likučiai – puikios sąlygos veistis tarakonams. Į namus šie kenkėjai gali patekti per kanalizacijos ar šiukšlių vamzdžius, ventiliacijos angas, taip pat su pirktais padėvėtais baldais, aparatūra, pakuotėmis, ateiti iš kaimynų, pro nesandarias duris, net elektros lizdus. Pasak kenkėjų kontrolės ekspertų „Dezinfa“ biologo Liutauro Grigaliūno, egzistuoja daugybė įdomių faktų apie šiuos ūsuotuosius kenkėjus.

Kaip išsirinkti virdulį ir paruošti skanią arbatą?

Nebūtina važiuoti į Japoniją ar Kiniją. Nebūtina leisti daug pinigų arbatinėse, kurios specializuojasi arbatos virimo mene. Varle.lt maisto ruošimo technikos specialistų manymu, tam, kad galima būtų mėgautis gardžios arbatos magija namie, pakanka žinoti kelis esminius principus ir protingai pasirinkti virdulį.

Kaip apsaugoti produktus nuo maistinių kandžių

Maistinės kandys gali sugadinti ne tik produktus, bet ir nuotaiką, jau nekalbant apie apetitą. Kaip atsikratyti maistinių kandžių ir teisingai laikyti produktus, kad apsisaugotumėte nuo šio kenkėjo?

Paprasti būdai, kaip kovoti su dulkėmis namuose

Namų tvarkymas – darbas ne iš maloniųjų, reikalaujantis ne tik kantrybės, bet ir nemažai laiko. Bene daugiausiai šių resursų reikalauja dulkių valymas, kurios kaupiasi nepastebimai greitai: rodos, dar vakar pavyko viską sėkmingai iškuopti, o šiandien vaizdelis namuose ir vėl nekoks. Nors nuo dulkių pabėgti negali niekas, tačiau yra keli veiksmingi būdai, padedantys sumažinti ne tik jų kiekį, bet ir vargą su jomis kovojant. Kokie jie?

TAUPU ir IŠRADINGA: namų priežiūros gudrybės, apie kurias žino ne visi (1)

Aiškėja, kad banaliausi daiktai, kuriuos naudojame kasdien pagal pirminę jų paskirtį, turi daugybę ne tokių akivaizdžių pritaikymo galimybių.