Kaip priversti puodus blizgėti

 (2)
Puodų švara – šeimininkės patirties ir įgudimo patikrinimas. Pateikiame pačius veiksmingiausius metodus, kurie padės tobulai išblizginti puodus.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Indų švarumas – šeimininkės išbandymas. Kad ir kas ką sakytų, tačiau svečiai būtinai atkreips dėmesį į lėkštes, stalo įrankius ir puodus. O pastarieji reikalauja ypatingo dėmesio. Juose ne šiaip sau patiekiame maistą ant stalo, bet ir gaminame ant viryklės. Dažnai pasitaiko еkstremalių situacijų, kai pridega maistas ar įsigeria riebalai. Tačiau sugrąžinti puodui idealią išvaizdą labai paprasta – tereikia žinoti pora gudrybių, kurios kelis kartus paspartins procesą.

Kaip išplauti pridegusį puodą

Kiekviena šeimininkė bent kartą gyvenime susidūrė su stipriai pridegusiu puodu. Kartais tokioje situacijoje apima neviltis: iš pradžių visiškai neaišku, kaip išplauti pridegusį puodą. Brangi buitinė chemija ne visada puikiai susidoroja su užduotimi.

Jeigu maistas pridegė taip, kad baisu net pažiūrėti į puodo vidų, laikykitės paprasto veiksmų algoritmo. Atsipalaiduokite ir pamirškite paniką. Nereikalingi chaotiški veiksmai puodui parduotuvės išvaizdos nesugrąžins, jūs tik iššvaistysite brangų laiką.

Pirma, nustatykite nešvarumų pobūdį. Pridegę puodai – indų naudojimo buityje rezultatas arba mūsų nedėmesingumas maisto ruošimo procese. Jeigu nešvarumai nėra dideli, gali padėti liaudiškos priemonės arba įprastas muilo tirpalas. Tereikia neilgam puodą užmerkti, o paskui kempinėle ar šepečiu pašalinti degėsius.

O kaip išplauti puodą, jeigu jis pridegė stipriai? Paprastai tokiu atveju teks pasitelkti „sunkiąją artileriją“: pasitarkite su draugėmis ir įsigykite patikrintą valymo priemonę.

Tuo tarpu liaudiškų priemonių pasirinkimas priklauso nuo medžiagos, iš kurios pagamintas jūsų puodas. Jeigu indas jums brangus, reiktų į tai pažiūrėti rimtai: emaliuoto puodo negalima valyti rūgštimi, o nerūdijančiam plienui netinka druska.

Kaip iššveisti pridegusį emaliuotą puodą?

Pridegusias vietas užpilkite storu druskos sluoksniu. Ant viršaus užpilkite šiek tiek vandens ir palikite puodą dviem ar trims valandoms. Paskui puodą padėkite po tekančiu karštu vandeniu ir intensyviai patrinkite kempine.

Kaip iššveisti pridegusį nerūdijančio plieno puodą

Tiesą sakant, kur kas paprasčiau pridegimo išvengti. Nerūdijančio plieno puodai pakankamai atsparūs aukštoms temperatūroms, todėl pridega jie retai. Svarbu laiku pašalinti iš jų riebalus ir kitus nešvarumus, priešingu atveju nerūdijantis plienas netenka savo savybių. Štai tada toks puodas ir gali pridegti.

Jeigu vis tiek susidūrėte su šia nemalonia patirtimi, pabandykite išplauti indą naminėmis priemonėmis. Užpilkite ant kempynėlės šiek tiek acto ar vandeniu skiestų citrinų sulčių (santykis: vienas arbatinis šaukštelis sulčių ir viena stiklinė vandens). Kruopščiai iššveiskite puodą, paskui išskalaukite jį šiltu vandeniu. Vietoj acto ir citrinų sulčių galima naudoti kavos tirščius. Principas toks pats.

Kaip priversti puodus blizgėti
© Shutterstock

Kaip iššveisti puodą, jeigu jame pridegė pienas

Atskirai reiktų papasakoti apie pridegusį pieną. Paprastai jis pridega staiga ir pačiu netinkamiausiu momentu, tačiau nemalonumai tuo nesibaigia. Virtuvėje neįmanoma kvėpuoti, o pieno degėsiai taip įsiėda į puodo paviršių, kad net labiausiai patyrusios šeimininkės gali nuleisti rankas.

Neverta panikuoti! Indą galima išgelbėti ir tai padaryti visai nesunku. Tereikia žinoti, kad kovojant su pridegusiu pienu puikiai padeda aktyvuota medžio anglis. Sutrinkite ją į miltelius ir suberkite į pridegusį puodą. Užpilkite anglį vandeniu ir palikite 15–20 minučių. Paskui išplaukite puodą po tekančiu vandeniu.

Kaip išvalyti ant emaliuoto puodo susikaupusias tamsias apnašas

Emaliuotus indus mėgsta daugelis šeimininkių. Jie absoliučiai saugūs, net ir pridegimo atveju neišskiria jokių medžiagų, kurios gali patekti į jūsų maistą. Tačiau bėgant laikui netgi tokie indai netenka savo pirminės išvaizdos. Įprastos valymo priemonės gali nesusidoroti su emaliu, o „sunkioji artilerija“ taip pat netinka – su emaliu būtina elgtis atsargiai.

Taigi, nešvarumus užberkite druska ir gerai patrinkite minkšta kempinėle. Taip pat galima paruošti druskos tirpalą (druska ir vanduo), supilti į puodą ir 20 minučių pavirti. Yra ir kitas veiksmingas metodas – emalio valymas paprastu smėliuku. Jį užpilkite ant nešvarumų ir patrinkite kempine. Tai veikia kaip šveitiklis.

Kaip išplauti aliuminio puodą

Aliuminiai indai labai populiarūs, nes jie praktiški ir patogūs naudoti. Tik laikui bėgant jie praranda savo parduotuvinį blizgesį. Ant puodo atsiranda apnašos ir kitokie nešvarumai. Ir tada kiekvienai šeimininkei iškyla klausimas: kaip išplauti pridegusį aliuminio puodą?

Pirma, svarbu žinoti, kad aliuminį puodą plauti galima tik tada, kai jis ataušta. Jokiu būdu negalima to daryti kol šis karštas ar net šiltas, kitaip jis deformuosis. Antra, būtina pasirinkti tinkamą metodą. Nešvarumus užpilkite actu ar citrinų sultimis, tada pripilkite į puodą vandens ir pakaitinkite ant ugnies 10–15 minučių. Tada išjunkite viryklę ir tegul puodas dar kiek pastovi. Vėliau išskalaukite jį po tekančiu vandeniu.

Kaip išplauti prie puodo prikepusius riebalus

Įsisenėję riebalai – pats nemėgstamiausias daugelio šeimininkių nešvarumas. Su juo ne taip jau paprasta susidoroti. Tačiau jums padės stebuklingai veiksmingas įprastos druskos ir karšto vandens mišinys.

Įdėkite puodą į didelį emaliuotą dubenį. Užpilkite puodą karštu vandeniu ir priberkite druskos (santykis: 2–3 valgomieji šaukštai druskos vienam litrui vandens. Kuo karštesnis bus vanduo, tuo aktyviau skaidysis riebalai. Palikite indą 30–40 minučių. Galima periodiškai įpilti karšto vandens.

Kaip iššveisti puodą, jeigu jame pridegė košė

Košė – geriausi pusryčiai. Šiuo teiginiu galima nesunkiai suabejoti, jeigu naudingi pusryčiai pridegė ir jums tenka šveisti puodą.

Kaip veiksmingai pašalinti pridegusios košės pėdsakus? Pats paprasčiausias būdas – įpilti į puodą valymo priemonės ar skysto muilo ir užpilti vandeniu, o paskui gerai pavirinti. Visi nešvarumai akimirksniu pasišalins.

Kaip iššveisti degėsius puodo viduje

Emaliuotą puodą iš vidaus išplauti padės maistinė soda. Įpilkite į puodą vieną litrą vandens ir suberkite pusę stiklinės maistinės sodos. Išmaišykite ir uždėkite puodą ant nedidelės ugnies. Virkite vieną valandą. Paskui nuimkite nuo viryklės ir palikite dar pora valandų pastovėti kambario temperatūroje. Tada paimkite kempinę ir nuvalykite likusius nešvarumus.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Alergologė atskleidė, kas pro atvirus langus vasarą patenka į namus

Karštomis vasaros dienomis šviežio oro gūsis pro langą daugeliui yra atgaiva ir išsigelbėjimas nuo kaitros. Kitaip jaučiasi su alergija kovojantys žmonės, mat kartu su šviežiu oru įkvepiami ir alergenai. Lietuvos alergijos ir astmos asociacijos prezidentė, gydytoja alergologė doc. Violeta Kvedarienė pasakoja, kokios medžiagos vasarą patenka pro atvirus langus bei kaip vėdinti patalpas, kad jaustumės gerai.

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.