Kaip priversti puodus blizgėti

 (2)
Puodų švara – šeimininkės patirties ir įgudimo patikrinimas. Pateikiame pačius veiksmingiausius metodus, kurie padės tobulai išblizginti puodus.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Indų švarumas – šeimininkės išbandymas. Kad ir kas ką sakytų, tačiau svečiai būtinai atkreips dėmesį į lėkštes, stalo įrankius ir puodus. O pastarieji reikalauja ypatingo dėmesio. Juose ne šiaip sau patiekiame maistą ant stalo, bet ir gaminame ant viryklės. Dažnai pasitaiko еkstremalių situacijų, kai pridega maistas ar įsigeria riebalai. Tačiau sugrąžinti puodui idealią išvaizdą labai paprasta – tereikia žinoti pora gudrybių, kurios kelis kartus paspartins procesą.

Kaip išplauti pridegusį puodą

Kiekviena šeimininkė bent kartą gyvenime susidūrė su stipriai pridegusiu puodu. Kartais tokioje situacijoje apima neviltis: iš pradžių visiškai neaišku, kaip išplauti pridegusį puodą. Brangi buitinė chemija ne visada puikiai susidoroja su užduotimi.

Jeigu maistas pridegė taip, kad baisu net pažiūrėti į puodo vidų, laikykitės paprasto veiksmų algoritmo. Atsipalaiduokite ir pamirškite paniką. Nereikalingi chaotiški veiksmai puodui parduotuvės išvaizdos nesugrąžins, jūs tik iššvaistysite brangų laiką.

Pirma, nustatykite nešvarumų pobūdį. Pridegę puodai – indų naudojimo buityje rezultatas arba mūsų nedėmesingumas maisto ruošimo procese. Jeigu nešvarumai nėra dideli, gali padėti liaudiškos priemonės arba įprastas muilo tirpalas. Tereikia neilgam puodą užmerkti, o paskui kempinėle ar šepečiu pašalinti degėsius.

O kaip išplauti puodą, jeigu jis pridegė stipriai? Paprastai tokiu atveju teks pasitelkti „sunkiąją artileriją“: pasitarkite su draugėmis ir įsigykite patikrintą valymo priemonę.

Tuo tarpu liaudiškų priemonių pasirinkimas priklauso nuo medžiagos, iš kurios pagamintas jūsų puodas. Jeigu indas jums brangus, reiktų į tai pažiūrėti rimtai: emaliuoto puodo negalima valyti rūgštimi, o nerūdijančiam plienui netinka druska.

Kaip iššveisti pridegusį emaliuotą puodą?

Pridegusias vietas užpilkite storu druskos sluoksniu. Ant viršaus užpilkite šiek tiek vandens ir palikite puodą dviem ar trims valandoms. Paskui puodą padėkite po tekančiu karštu vandeniu ir intensyviai patrinkite kempine.

Kaip iššveisti pridegusį nerūdijančio plieno puodą

Tiesą sakant, kur kas paprasčiau pridegimo išvengti. Nerūdijančio plieno puodai pakankamai atsparūs aukštoms temperatūroms, todėl pridega jie retai. Svarbu laiku pašalinti iš jų riebalus ir kitus nešvarumus, priešingu atveju nerūdijantis plienas netenka savo savybių. Štai tada toks puodas ir gali pridegti.

Jeigu vis tiek susidūrėte su šia nemalonia patirtimi, pabandykite išplauti indą naminėmis priemonėmis. Užpilkite ant kempynėlės šiek tiek acto ar vandeniu skiestų citrinų sulčių (santykis: vienas arbatinis šaukštelis sulčių ir viena stiklinė vandens). Kruopščiai iššveiskite puodą, paskui išskalaukite jį šiltu vandeniu. Vietoj acto ir citrinų sulčių galima naudoti kavos tirščius. Principas toks pats.

Kaip priversti puodus blizgėti
© Shutterstock

Kaip iššveisti puodą, jeigu jame pridegė pienas

Atskirai reiktų papasakoti apie pridegusį pieną. Paprastai jis pridega staiga ir pačiu netinkamiausiu momentu, tačiau nemalonumai tuo nesibaigia. Virtuvėje neįmanoma kvėpuoti, o pieno degėsiai taip įsiėda į puodo paviršių, kad net labiausiai patyrusios šeimininkės gali nuleisti rankas.

Neverta panikuoti! Indą galima išgelbėti ir tai padaryti visai nesunku. Tereikia žinoti, kad kovojant su pridegusiu pienu puikiai padeda aktyvuota medžio anglis. Sutrinkite ją į miltelius ir suberkite į pridegusį puodą. Užpilkite anglį vandeniu ir palikite 15–20 minučių. Paskui išplaukite puodą po tekančiu vandeniu.

Kaip išvalyti ant emaliuoto puodo susikaupusias tamsias apnašas

Emaliuotus indus mėgsta daugelis šeimininkių. Jie absoliučiai saugūs, net ir pridegimo atveju neišskiria jokių medžiagų, kurios gali patekti į jūsų maistą. Tačiau bėgant laikui netgi tokie indai netenka savo pirminės išvaizdos. Įprastos valymo priemonės gali nesusidoroti su emaliu, o „sunkioji artilerija“ taip pat netinka – su emaliu būtina elgtis atsargiai.

Taigi, nešvarumus užberkite druska ir gerai patrinkite minkšta kempinėle. Taip pat galima paruošti druskos tirpalą (druska ir vanduo), supilti į puodą ir 20 minučių pavirti. Yra ir kitas veiksmingas metodas – emalio valymas paprastu smėliuku. Jį užpilkite ant nešvarumų ir patrinkite kempine. Tai veikia kaip šveitiklis.

Kaip išplauti aliuminio puodą

Aliuminiai indai labai populiarūs, nes jie praktiški ir patogūs naudoti. Tik laikui bėgant jie praranda savo parduotuvinį blizgesį. Ant puodo atsiranda apnašos ir kitokie nešvarumai. Ir tada kiekvienai šeimininkei iškyla klausimas: kaip išplauti pridegusį aliuminio puodą?

Pirma, svarbu žinoti, kad aliuminį puodą plauti galima tik tada, kai jis ataušta. Jokiu būdu negalima to daryti kol šis karštas ar net šiltas, kitaip jis deformuosis. Antra, būtina pasirinkti tinkamą metodą. Nešvarumus užpilkite actu ar citrinų sultimis, tada pripilkite į puodą vandens ir pakaitinkite ant ugnies 10–15 minučių. Tada išjunkite viryklę ir tegul puodas dar kiek pastovi. Vėliau išskalaukite jį po tekančiu vandeniu.

Kaip išplauti prie puodo prikepusius riebalus

Įsisenėję riebalai – pats nemėgstamiausias daugelio šeimininkių nešvarumas. Su juo ne taip jau paprasta susidoroti. Tačiau jums padės stebuklingai veiksmingas įprastos druskos ir karšto vandens mišinys.

Įdėkite puodą į didelį emaliuotą dubenį. Užpilkite puodą karštu vandeniu ir priberkite druskos (santykis: 2–3 valgomieji šaukštai druskos vienam litrui vandens. Kuo karštesnis bus vanduo, tuo aktyviau skaidysis riebalai. Palikite indą 30–40 minučių. Galima periodiškai įpilti karšto vandens.

Kaip iššveisti puodą, jeigu jame pridegė košė

Košė – geriausi pusryčiai. Šiuo teiginiu galima nesunkiai suabejoti, jeigu naudingi pusryčiai pridegė ir jums tenka šveisti puodą.

Kaip veiksmingai pašalinti pridegusios košės pėdsakus? Pats paprasčiausias būdas – įpilti į puodą valymo priemonės ar skysto muilo ir užpilti vandeniu, o paskui gerai pavirinti. Visi nešvarumai akimirksniu pasišalins.

Kaip iššveisti degėsius puodo viduje

Emaliuotą puodą iš vidaus išplauti padės maistinė soda. Įpilkite į puodą vieną litrą vandens ir suberkite pusę stiklinės maistinės sodos. Išmaišykite ir uždėkite puodą ant nedidelės ugnies. Virkite vieną valandą. Paskui nuimkite nuo viryklės ir palikite dar pora valandų pastovėti kambario temperatūroje. Tada paimkite kempinę ir nuvalykite likusius nešvarumus.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

7 fengšui patarimai, kaip sutvarkyti savo namus ir gyvenimą

Senosiose fengšui ir kinų medicinos praktikose vyrauja pagarba gamtai ir metų laikų paisymas.

Mandarinai ne tik šventiniam stalui, bet ir namų dekorui

Kalėdų laukimas kvepia imbieriniais sausainiais, mandarinais ir karštu vynu. Pasirodo, mandarinai gali pradžiuginti ne tik uoslę ir skrandį, bet ir akis. Pateikiame keletą idėjų, kaip panaudoti mandarinus namų puošimui.

Patarimai, kaip išsirinkti čiužinį

Pabudus vargina nugaros skausmai? Miegate ant beveik dešimties metų senumo čiužinio? Geriau išsimiegate viešbutyje nei savo miegamajame? Nepriklausomai nuo priežasties, kodėl nusprendėte įsigyti naują čiužinį, tai vienas iš nedaugelio pirkinių, kurie reikšmingai paveiks tiek jūsų miego kokybę, tiek bendrą savijautą.

Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes

Jei per šventes neketinate likti namuose ir linksmintis bei ilsėtis savo lizdelyje, vertėtų suplanuoti, kokius namus paliksite, kad grįžus po švenčių namo nesugestų nuotaika. Grįžę namo turime jausti džiaugsmą, o ne iškart kurti planus, kaip kuo greičiau sutvarkyti paliktą jovalą. Tad verta apskaičiuoti kelis žingsnius į priekį ir palikti namus tokius, kad į juos grįžus nuo veido nedingtų šypsena.

Kaip prižiūrėti ir skalbti paklodes, kad jos tarnautų ilgiau

Atrodytų – kas gi nemoka skalbti paklodžių: įmeti į skalbimo mašiną, įjungi ir viskas. Vis dėlto net ir toks visiems pažįstamas darbas turi savų niuansų, į kuriuos derėtų atsižvelgti, jei norite, kad paklodė neišbluktų, išliktų minkšta ir švelni bei neprarastų kitų savo gerų savybių, dėl kurių ją ir įsigijote.

Kaip nuvalyti riebaluotą viryklės paviršių? (2)

Riebalais ir maisto likučiais išteptas viryklės paviršius – iki skausmo pažįstama situacija kiekvienoje virtuvėje. Ką naudoti, jei po ranka neturime specialios viryklės valymo priemonės?

Šaldytuvas, kuris taupo pinigus ir padeda maitintis sveikiau? Tereikia žinoti šias 5 gudrybes!

Vienas iš svarbiausių namų objektų – tai mūsų šaldytuvas! O ar gali būti kitaip? Juk praktiškai visas maistas, kurį parsinešame namo, tam tikrą laiko dalį pabuvoja šaldytuve ir čia jau negalioja taisyklė ką pasidėjau, tą išsiimsiu, nes patys geriausi produktai, deja, išsilaiko švieži trumpiausiai.

3 kaitlentės priežiūros paslaptys: kokius puodus rinktis ir kaip ją valyti, kad tarnautų ilgiau

Šiuolaikinė viryklė yra virtuvės šerdis, aplink kurią sukasi visa maisto ruoša. Buitinės technikos gamintojai rūpinasi, kad ji taptų vis labiau efektyvesnė ir patogesnė, tačiau žinoma – kaip daiktą prižiūrėsi, taip jis tau ir tarnaus. Buitinės technikos priežiūros ekspertai ir profesionalūs virėjai atskleidžia, kaip patys rūpinasi savo kaitlentėmis, kokius puodus renkasi ir ką daro, kai ant kaitlentės paviršiaus patenka maisto likučiai.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti

Turbūt visi sutiks, jog pirkiniai namų interjerui gana greit ir lengvai paplonina piniginę ar sąskaitą, ypač, jeigu tai nauji namai, įrenginėjami nuo nulio. Sutarkime, kad šiame įraše kalbėsiu ne apie virtuvės spinteles ir kitus stambesnius bei gaminamus baldus, o apie kėdes, stalus, šviestuvus ir kitus lengvai keičiamus ir nešiojamus daiktus. Ir turbūt suprantate, jog šis straipsnis aktualus tik tiems, kuriems rūpi, kur keliauja jų pinigai ir nėra milijonieriai.

4 maisto šaldymo taisyklės, kurios padės tai daryti taisyklingai

Tobulėjant šaldymo technologijoms, kurios leidžia išsaugoti skonines ir kokybines produktų savybes, vis daugiau vartotojų renkasi užšaldytą maistą – šaldyto maisto sektorius pasaulyje yra vienas sparčiausiai augančių. Tobulinant šaldytuvus ir šaldiklius neatsilieka ir buitinės technikos gamintojai, todėl vis daugiau žmonių renkasi šaldyti maistą ir produktus namuose. Deja, kaip pastebi dietologė Kristina Jasmontienė, ne visi žino pagrindines produktų šaldymo taisykles, tad kartais nusivilia rezultatu.