Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje

10 patarimų tiems, kas nuolat gamina maistą. Kaip gaminti, kad nesusikauptų krūvos nešvarių indų ir virtuvėje nevyrautų chaosas.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Pradėkite nuo švarios virtuvės

Prieš pradėdami gaminti, susitvarkykite. Stalviršis turi būti švarus, o indaplovė ir kriauklė – tuščios. Kitaip jums bus labai nepatogu gaminti, netvarka lėtins procesą ir jums trukdys.

2. Prieš gamindami susidarykite planą

Prisiminkite, ką planuojate gaminti: kiek kartų reikės smulkinti česnaką, o kiek – sutarkuoti citrinos žievelę? Jei tas pats produktas naudojamas kelis kartus keliuose patiekaluose, paruoškite jį iš anksto.

Atmatuokite miltus arba cukrų, jei jų prireiks ne vieną kartą. Paruoškite daržoves (sutarkuokite, supjaustykite) pirmajam, antrajam patiekalui ir t.t. Taip jums nereikės nuolat traukti vis naujų matavimo talpų ir pjaustymo lentelių. Taip pat galima kepti skirtingas daržoves toje pačioje keptuvėje. Jei jums reikia, pavyzdžiui, supjaustyti vištieną ir daržoves antrajam patiekalui, visų pirma supjaustykite daržoves, o po to vištieną, kad peilį ir lentelę užtektų nuplauti tik vieną kartą.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje
© Shutterstock

3. Rinkitės tinkamas priemones

Ko gero visiems pažįstama situacija: paėmėte per mažą dubenėlį, pamatėte, kad jis netinka, paėmėte kitą, didesnį, kurio neketinote naudoti, galiausiai išterliojote abu dubenėlius ir tenka juos abu išplauti, nors kriauklėje indai ir taip vos telpa. Kokią išvadą galite pasidaryti ateičiai? Jei abejojate, rinkitės patį didžiausią dubenį.

Tas pats sakytina ir apie pjaustymo lenteles. Kuo didesnė, tuo geriau ir patogiau. Ant didelės lentelės tilps daugiau daržovių, jūs galėsite jas supjaustyti kaip norite ir nereikės plauti kelių lentelių. Tik vieną.

Pieną ir kitus skysčius, kuriuos reikia pilti pagal receptą, matuokite indu su plačiais kraštais ir nosele. Tokie indai stabilesni, juos patogiau laikyti rankose, tad tikimybė, kad perpilsite per šoną, gerokai mažesnė. Patikrinta.

4. Produktus laikykite didelėse talpose

Jei bakalėjos produktus norite laikyti peršviečiamose talpose, rinkitės tokias, iš kurių produktus patogu paimti, išberti ir atmatuoti. Jei į talpą sunkiai telpa matavimo puodelis arba net šaukštas, atmatuoti reikiamą kiekį bus sunkiau, juo labiau tai padaryti nieko neišbarstant.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje
© Shutterstock

5. Produktus maišykite virš kriauklės

Jei matote, kad nepavyks tvarkingai perpilti ir sumaišyti produktų, tai darykite virš kriauklės, kurią daug lengviau nuskalauti, nei po to rinkti trupinius ir valyti purvą nuo stalviršio.

6. Naudokite didelę lėkštę

Tam, kad nesusiteptų stalviršis ir viryklės kraštai, parduodami specialūs padėkliukai, skirti sudėti menteles ir šaukštus. Bet nebūtina jų pirkti – daug paprasčiau pasidėti didelę lėkštę: į ją tilps ir šaukštai, ir šakutės, ir graibštai, ir visi kiti įrankiai, kuriuos naudojate gamindami, o stalas liks švarus.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje
© Shutterstock

7. Susidraugaukite su folija

Gamindami patiekalus orkaitėje negailėkite folijos arba kepimo popieriaus. Juk nėra nieko nemalonesnio nei krapštyti sūrį, prilipusį prie skardos arba valyti riebalų lašus, nuvarvėjusius ant orkaitės dugno.

8. Maisto atliekas iškart dėkite į atskirą talpą

Jei daug gaminate, naudokite atskirą talpą daržovių odelėms, žievelėms ir lupenoms, mėsos ir kitoms maisto atliekoms. Nepalikite jų ant stalviršio, meskite iškart į šią talpą. Kai ji bus pilna, išmeskite į kompostą.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje
© Shutterstock

9. Tvarkykitės gaminimo metu

Įpraskite viską sutvarkyti iškart, neatidėliodami. Produktus, kurių nebereikės gaminimui, sudėkite į spintelę, jei ant grindų netyčia nukrito uoga ar gabalėlis šokolado, pakelkite, kol nepamiršote ir niekas ant jų nespėjo užminti. Jei kažką išpylėte, išvalykite, kol skystis neišdžiuvo arba nesubėgo į stalčių plyšius ar po virtuvės komplektu.

10. Išnaudokite pertraukėles

Kol patiekalas kepa orkaitėje arba verda vanduo, išnaudokite šį laiką – susitvarkykite ir išplaukite indus, kurių neprireiks. Juk žinote, kad vakarienei pasibaigus ir vėl lauks nešvarių indų krūva.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje
© Shutterstock

Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus

Savo namus tvarkydamiesi patys, užtrunkame gerokai ilgiau, nei tai daro namų tvarkytoja. Visai ne todėl, kad ji stebuklingai skraido ant šluotos. Tiesiog, sistemingai ir pastoviai tvarkant namus, jiems švarinti nebereikia daugybės valandų. Be to, ji žino dar keletą gudrybių, kuriomis dalijamės ir su jumis.

Numerologijos testas: ką reiškia jūsų namo ar buto numeris

Fengšui šalininkai teigia, kad kiekviena gyvenama patalpa turi savo energiją. Gyvenamosios erdvės ir jos gyventojų gerovei įtakos turi daugybė veiksnių. Vienas, pasak jų, yra buto numeris. Tam kartais pasitelkiamas ir numerologijos mokslas.

Ką daryti, jei indaplovė neišplauna indų iki galo: tipiškos klaidos

Visi, kas namuose turi indaplovę, negali nesutikti, kad tai genialus išradimas, prie kurio labai greit pripranti, ir be jo jau sunkiai įsivaizduoji savo kasdienybę. Tačiau neretai mes indus į ją sudedame bet kaip, o po to stebimės, kodėl pasibaigus plovimo ciklui jie nėra tokie švarūs, kokius tikėjomės išimti.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje

10 patarimų tiems, kas nuolat gamina maistą. Kaip gaminti, kad nesusikauptų krūvos nešvarių indų ir virtuvėje nevyrautų chaosas.

10 genialių būdų, kaip namuose panaudoti kokosų aliejų

Kokosų aliejaus šiais laikais galima rasti kone kiekvienuose namuose – šis produktas ne tik kvapnus, gardus ir sveikas (su sąlyga, kad vartojamas saikingai), bet ir gali pasitarnauti įvairiausioms namų reikmėms. Šiuo aliejumi galima namuose viską valyti, blizginti ir impregnuoti arba iš jo savo rankomis pasigaminti valymo priemonių. Atskleisime 10 būdų, kaip pritaikyti šį aliejų namuose.

Plytelių klijavimas: kokias plyteles rinktis – glazūruotas ar matines?

Renkantis tinkamiausias plyteles savo namų interjerui, pirmiausia reikia apsvarstyti nemažai svarbių su jų dizainu ir medžiagiškumu susijusių aspektų. Vienas iš tokių svarbių apsisprendimų – plytelių užbaigimas. Šiame tekste pristatysime pagrindinius glazūruotų bei matinių plytelių pliusus bei minusus.

Dar negirdėti druskos panaudojimo būdai buityje

Daugelis nebeįsivaizduoja maisto gaminimo be druskos. Tačiau verta prisiminti pamirštus alternatyvius druskos panaudojimo būdus buityje. Juk ji, kaip ir soda arba actas, yra ekologiška priemonė įvairių nešvarumų valymui.

Kiek galima skalbyklėje laikyti drėgnus skalbinius ir ką daryti, jei jie suplėko

Skalbyklė yra viena didžiausių mūsų pagalbininkių namų ruošoje, tačiau mes prie šio prietaiso taip pripratę, kad, pasitaiko, tingime ją įjungti arba pamirštame laiku iš jos išimti drėgnus skalbinius.

Kaip prižiūrėti grikių pagalvę?

Grikių pagalvė yra vienas geriausių pasirinkimų sveikam miegui, tačiau ją naudojant kyla klausimas apie priežiūrą – ar tokią pagalvę galima skalbti? Jei negalima, tada kaip pašalinti dulkes ir nešvarumus?

Kaip panaikinti degėsių kvapą orkaitėje

Sultingo kepsnio gaminimas gali tapti tikru iššūkiu, nes atidarius orkaitę neretai juntamas ne maloniai nosį kutenantis kvapas, o pridegusių riebalų smarvė, kuri neišsivadėja net orkaitei atvėsus. Tam, kad kitą kartą naudojant orkaitę sausainiai neprisigertų degėsių kvapo, būtina imtis visų įmanomų priemonių, kad tas kvapas išnyktų.