Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje

10 patarimų tiems, kas nuolat gamina maistą. Kaip gaminti, kad nesusikauptų krūvos nešvarių indų ir virtuvėje nevyrautų chaosas.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Pradėkite nuo švarios virtuvės

Prieš pradėdami gaminti, susitvarkykite. Stalviršis turi būti švarus, o indaplovė ir kriauklė – tuščios. Kitaip jums bus labai nepatogu gaminti, netvarka lėtins procesą ir jums trukdys.

2. Prieš gamindami susidarykite planą

Prisiminkite, ką planuojate gaminti: kiek kartų reikės smulkinti česnaką, o kiek – sutarkuoti citrinos žievelę? Jei tas pats produktas naudojamas kelis kartus keliuose patiekaluose, paruoškite jį iš anksto.

Atmatuokite miltus arba cukrų, jei jų prireiks ne vieną kartą. Paruoškite daržoves (sutarkuokite, supjaustykite) pirmajam, antrajam patiekalui ir t.t. Taip jums nereikės nuolat traukti vis naujų matavimo talpų ir pjaustymo lentelių. Taip pat galima kepti skirtingas daržoves toje pačioje keptuvėje. Jei jums reikia, pavyzdžiui, supjaustyti vištieną ir daržoves antrajam patiekalui, visų pirma supjaustykite daržoves, o po to vištieną, kad peilį ir lentelę užtektų nuplauti tik vieną kartą.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje
© Shutterstock

3. Rinkitės tinkamas priemones

Ko gero visiems pažįstama situacija: paėmėte per mažą dubenėlį, pamatėte, kad jis netinka, paėmėte kitą, didesnį, kurio neketinote naudoti, galiausiai išterliojote abu dubenėlius ir tenka juos abu išplauti, nors kriauklėje indai ir taip vos telpa. Kokią išvadą galite pasidaryti ateičiai? Jei abejojate, rinkitės patį didžiausią dubenį.

Tas pats sakytina ir apie pjaustymo lenteles. Kuo didesnė, tuo geriau ir patogiau. Ant didelės lentelės tilps daugiau daržovių, jūs galėsite jas supjaustyti kaip norite ir nereikės plauti kelių lentelių. Tik vieną.

Pieną ir kitus skysčius, kuriuos reikia pilti pagal receptą, matuokite indu su plačiais kraštais ir nosele. Tokie indai stabilesni, juos patogiau laikyti rankose, tad tikimybė, kad perpilsite per šoną, gerokai mažesnė. Patikrinta.

4. Produktus laikykite didelėse talpose

Jei bakalėjos produktus norite laikyti peršviečiamose talpose, rinkitės tokias, iš kurių produktus patogu paimti, išberti ir atmatuoti. Jei į talpą sunkiai telpa matavimo puodelis arba net šaukštas, atmatuoti reikiamą kiekį bus sunkiau, juo labiau tai padaryti nieko neišbarstant.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje
© Shutterstock

5. Produktus maišykite virš kriauklės

Jei matote, kad nepavyks tvarkingai perpilti ir sumaišyti produktų, tai darykite virš kriauklės, kurią daug lengviau nuskalauti, nei po to rinkti trupinius ir valyti purvą nuo stalviršio.

6. Naudokite didelę lėkštę

Tam, kad nesusiteptų stalviršis ir viryklės kraštai, parduodami specialūs padėkliukai, skirti sudėti menteles ir šaukštus. Bet nebūtina jų pirkti – daug paprasčiau pasidėti didelę lėkštę: į ją tilps ir šaukštai, ir šakutės, ir graibštai, ir visi kiti įrankiai, kuriuos naudojate gamindami, o stalas liks švarus.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje
© Shutterstock

7. Susidraugaukite su folija

Gamindami patiekalus orkaitėje negailėkite folijos arba kepimo popieriaus. Juk nėra nieko nemalonesnio nei krapštyti sūrį, prilipusį prie skardos arba valyti riebalų lašus, nuvarvėjusius ant orkaitės dugno.

8. Maisto atliekas iškart dėkite į atskirą talpą

Jei daug gaminate, naudokite atskirą talpą daržovių odelėms, žievelėms ir lupenoms, mėsos ir kitoms maisto atliekoms. Nepalikite jų ant stalviršio, meskite iškart į šią talpą. Kai ji bus pilna, išmeskite į kompostą.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje
© Shutterstock

9. Tvarkykitės gaminimo metu

Įpraskite viską sutvarkyti iškart, neatidėliodami. Produktus, kurių nebereikės gaminimui, sudėkite į spintelę, jei ant grindų netyčia nukrito uoga ar gabalėlis šokolado, pakelkite, kol nepamiršote ir niekas ant jų nespėjo užminti. Jei kažką išpylėte, išvalykite, kol skystis neišdžiuvo arba nesubėgo į stalčių plyšius ar po virtuvės komplektu.

10. Išnaudokite pertraukėles

Kol patiekalas kepa orkaitėje arba verda vanduo, išnaudokite šį laiką – susitvarkykite ir išplaukite indus, kurių neprireiks. Juk žinote, kad vakarienei pasibaigus ir vėl lauks nešvarių indų krūva.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje
© Shutterstock

Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Fengšui paslaptys: kaip pritraukti į namus turtus

Fengšui – senovės kinų filosofinė praktika, kuri gilinasi į žmogaus harmoningo gyvenimo erdvėje paslaptis. Taigi, šios praktikos mokytojai mano, kad klestėjimo sektorių, atsakingą už finansinę gerovę, galima atrasti kiekvienoje patalpoje – ir mažame bute, ir didžiuliame name.

11 gudrybių, kurios padės įveikti netvarką namuose

Tvarkinguose namuose jauku, tokiuose namuose mes turime daugiau laisvo laiko, galime gerai pailsėti ir atsipalaiduoti. Daug kam atrodo, kad įveikti netvarką namuose labai sunku. Iš tiesų, jei laikysitės tam tikrų taisyklių, susitvarkyti namus ir palaikyti juose tvarką nereikės didelių pastangų. Pateiksime gudrybių, kurios pakeis jūsų požiūrį į tvarkymąsi.

6 klaidos planuojant mažos vonios remontą

Remontas bute dažnai primena „Tetris“ žaidimą: minimaliame plote reikia sutalpinti maksimalų reikalingų daiktų kiekį. Kalbant apie vonią, reikia sugebėti ją įrengti kompaktiškai, bet tuo pačiu užtikrinti visus patogumus. Pateikiame pagrindines klaidas, kurios gali apsunkinti gyvenimą ir trukdyti džiaugtis užbaigtu remontu.

Kaip skalbti rankšluosčius, kad jie ilgiau tarnautų

Sunku patikėti, bet iš tiesų egzistuoja tam tikros taisyklės, kaip teisingai skalbti rankšluosčius. Tam, kad rankšluosčiai būtų švarūs, užtenka juos įmesti į skalbyklę, tačiau jei norite, kad jie tarnautų kuo ilgiau, vadovaukitės toliau pateiktais patarimais, ir jie net po kelių skalbimų atrodys kaip nauji.

Ekspertės pataria, kaip išsirinkti ir derinti užuolaidas šį sezoną

Tinkamai parinktos užuolaidos akimirksniu gali pakeisti nuotaiką patalpoje, tačiau bent kartą bandę savarankiškai išsirinkti užuolaidas supras – tai ne taip jau lengva, nežinant pagrindinių taisyklių.

Būsto vėdinimas: kodėl tai svarbu ir vasarą, ir žiemą

„Patalpų vėdinimo esmė yra paprasta – oro pritekėjimas į vidų ir jo ištekėjimas į išorę. Jeigu viena iš dalių neveikia – patalpa nevėdinama. O oro cirkuliaciją galima atlikti ir su rekuperacine sistema, ir kitomis technologijomis ar būdais“, – sako Robertas Grigalis, nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Eika“ Projektų valdymo departamento direktorius.

Nemaloniausios dėmės virtuvėje: kaip jas pašalinti

Virtuvė – tai tokia vieta, kurioje nuolat kažkas išsipila ir susitepa. O dėmės nuo kai kurių produktų valant tik išsiterlioja, bet neišnyksta. Patarsime, kaip jas pašalinti.

Planuojate statybas vasarą? Dėmesį atkreipkite į namo stogą ir fasadą

Vasarą statybos visuomet suaktyvėja. Dažnas ne tik remontuoja ar renovuoja, bet ir statosi naują būstą. Ką pravartu žinoti prieš pradedant darbus ir kodėl kokybiškos medžiagos kelia namo vertę, atsako statybų ekspertas.

Kaip palaikyti švarą namuose, kad generalinės tvarkos namuose reikėtų kuo rečiau?

Per tam tikrą laiką daugelis iš mūsų namuose užgyvena ne vieną dėžę daiktų. Seni rūbai, įvairios vaikystės relikvijos, kelionių talismanai, dovanos bei daugybė kitų, net ir nedidelių daikčiukų, nugula lentynose, tamsiuose kambariuose ir sandėliukuose. Visgi, turint ribotą erdvę, būtina atsirinkti tai, kas yra vertingiausia, reguliariai atliekant generalinę namų tvarką.

5 originalios lubų dizaino idėjos

Lubos dažnai yra vadinamos penkta kambario siena, kuri kuriant interjerą yra šiek tiek užmirštama ir paprasčiausiai padengiama baltos spalvos dažais. Tačiau net ir nedidelis papildomas dėmesys šiai kambario daliai, gali visiškai pakeisti erdvę ir suteikti jai papildomo charakterio. Pristatome kelias originalias lubų dizaino idėjas.