Kaip 27 kv.m butas buvo padidintas 9 kv.m

 (20)
Vos 27 kv.m buto su aukštomis lubomis plotas iš pradžių buvo suskirstytas į du mažutėlius kambariukus, todėl jį rekonstruojant buvo funkcionaliai išnaudota ir 3,7 m aukščio vertikalioji erdvė bei pastatyta antresolė.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mažo buto plotas buvo padidintas išgriovus sieną, dalijusią erdvę į du kambarėlius, ir virš nedidelės virtuvėlės bei vonios kambario suprojektavus šeimininko miegamąjį. Po rekonstrukcijos namai padidėjo trečdaliu - prie 27 kv.m ploto prisidėjo dar devyni antresolės kvadratai.

Kaip 27 kv.m butas buvo padidintas 9 kv.m
© Žurnalas "Mano namai"

Rekonstrukcijos metu mažame bute atsirado dar viena maždaug 9 kv.m ploto patalpa. Miegamasis buvo įrengtas virš virtuvės ir vonios kambario sumontuotoje antresolėje. Ją projektuojant teko suderinti aukščius bei kruopščiai apskaičiuoti, kiek vertikaliosios erdvės skirti voniai ir virtuvei, bet kad dar liktų pakankamai aukščio ir antrajame aukšte įrengtam miegamajam.

Sukonstravus antresolę, virtuvės lubų aukštis liko vos 2,1 m. Vonios kambario lubas teko paaukštinti, kad šeimininkas galėtų patogiai išsimaudyti duše, nebijodamas pakelti rankos. Taigi dalis antresolės, įrengtos virš vonios kambario, liko su pakyla, o žemesnėje dalyje pastatyta plati dvigulė lova, užimanti kone visą jos plotą.

Kaip 27 kv.m butas buvo padidintas 9 kv.m
© Žurnalas "Mano namai"

Projektuojant antresolės konstrukciją, didelis dėmesys buvo kreipiamas į funkcionalumą. Niša marškiniams bei švarkams susikabinti buvo padaryta kaip tik tokiame aukštyje, kad šeimininkas galėtų ją pasiekti tiesiog stovėdamas ant laiptų - nesilenkdamas ir nesistiebdamas. O ir patys laiptai suprojektuoti taip, kad galėtų pasitarnauti kaip patogi vieta atsisėsti - turėklai čia tik minimalūs, pakopos gana plačios.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.


Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

„Naminiai receptai“, kurie padės išvalyti plytelių tarpus

Plytelės – atspari grindų bei sienų danga, kurią galima rasti beveik kiekvieno iš mūsų namuose. Nors ši danga turi begalę pliusų, šiame straipsnyje pakalbėsime apie vieną nemalonų jos minusą – purvo kaupimąsi plytelių tarpuose. Pristatome kelis efektyvius būdus, kaip juos išvalyti, nenaudojant cheminių preparatų.

7 netikėti krakmolo panaudojimo būdai buityje

Krakmolas šiandien yra kiek primirštas maisto priedas, kurio pakuotė paprastai laikoma sunkiai prieinamoje virtuvinės spintelės vietoje. Jo prireikia tik tuo atveju, jei yra verdami cepelinai, virtiniai ar kisielius. Tačiau šie baltos spalvos milteliai namų buityje gali pasitarnauti kur kas dažniau. Pristatome 7 netikėtus krakmolo panaudojimo būdus.

Kaip nušveisti pridegusias orkaitės groteles (2)

Kad ir kiek dažnai ar retai naudotume orkaitę, anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai grotelės apsineša pridegusių riebalų ir kitų maisto likučių sluoksniu. Jei grotelių nenušveisime, o naudosime toliau, kaskart įkaitus orkaitei jos skleis nemalonų svilėsių kvapą.

Kaip pašalinti plaukų gniutulus iš vonios nuotekų angos (1)

Vonios valymas neretai yra tikras iššūkis. Iššveisti vonią jau savaime nėra pats lengviausias darbas, o viską apsunkina nuotekų angoje susikaupę plaukai, kuriuos ištraukti nėra paprasta, bet ir palikti negalima, nes užsikimš vamzdžiai.

Negirdėti patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti šaldytuvą

Nors ne kiekvienas iš mūsų kasdien naudojasi virtuvėje esančiais buitiniais prietaisais, tačiau šaldytuvo dureles varstome netgi kelis kartus per dieną. Tačiau ar jo priežiūrai skiriame pakankamai dėmesio ir laiko? Dėl netinkamos higienos šaldytuve gali atsirasti ne tik nemalonus kvapas, bet ir įsiveisti pelėsis. Norėdami to išvengti ir ilgiau mėgautis mėgstamais produktais bei tvarka šaldytuve, privalote pakeisti kelis kasdienius savo įpročius.

8 sumanymai, kuo lesinti žiemoti likusius paukščius

Krintant temperatūrai nepamirškime mažųjų giesmininkų – žiemoti likusių paukščių. Nors didžiausias sparnuočių siaubas yra žemę, o kartu ir jų maisto atsargas, užklojanti sniego danga, spaudžiantis šaltukas jiems taip pat pavojingas. Dabar pats laikas kabinti lesyklėles ir globoti paukštelius. Svarbiausia, kad maisto tiekimas nenutrūktų, – tai reiškia, kad, pradėję lesinti paukščius, lesyklos atsargas turite nuolat papildyti.

Smulkios kaip cukraus pudra: kaip išvalyti statybines dulkes

Namuose po remonto, net jei jis nebuvo kapitalinis, o tik išgręžtos kelios kiaurymės sienoje, gali nusėsti smulkių dulkių sluoksnis, kurių paprastai šluota neiššluosi. Paaiškinsime, kokių priemonių reikėtų imtis, kad ant grindų, sienų ir kampuose nesimatytų smulkių dalelių.

13 puikių triukų, kurie padės palaikyti tvarką namuose ir sutaupys laiko

Namų tvarkymas ir valymasis yra tie darbai, kuriems paprastai reikia daug nusiteikimo. Kartais mums prireikia visos dienos ir daugybės jėgų, kad mūsų namai atrodytų taip, kaip trokštame.

Kiaušinių lukštų nauda dirvožemiui: ar verta juos kaupti pavasariui? (1)

Kiaušinių lukštai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti tiesiog kaip paprastos, biologiškai skaidžios atliekos, tačiau prieš išmetant tokias „šiukšles“ į šiukšlių dėžę, vertėtų žinoti, kad net 95 procentus kiaušinio lukšto sudaro mineralai. Juose itin gausu kalcio, taip pat yra tokių medžiagų, kaip: magnis, kalis, geležis bei fosforas. Tad ši maistinė atlieka yra itin vertinga natūrali trąša, galinti pagerinti dirvožemio kokybę.

Darau pats: nuo šiol namuose džiaugsitės gaiviu oru

Gaivus oras sukuria malonią bei komfortišką namų atmosferą. Naujuose, sandariuose namuose dažnai yra susiduriama su sunkaus oro problema, kurią galima išspręsti įsigyjant rekuperatorių. Dalinamės Iknamai tinklaraščio autoriaus mintimis apie tokią sistemą.