Kaip 27 kv.m butas buvo padidintas 9 kv.m

 (20)
Vos 27 kv.m buto su aukštomis lubomis plotas iš pradžių buvo suskirstytas į du mažutėlius kambariukus, todėl jį rekonstruojant buvo funkcionaliai išnaudota ir 3,7 m aukščio vertikalioji erdvė bei pastatyta antresolė.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mažo buto plotas buvo padidintas išgriovus sieną, dalijusią erdvę į du kambarėlius, ir virš nedidelės virtuvėlės bei vonios kambario suprojektavus šeimininko miegamąjį. Po rekonstrukcijos namai padidėjo trečdaliu - prie 27 kv.m ploto prisidėjo dar devyni antresolės kvadratai.

Kaip 27 kv.m butas buvo padidintas 9 kv.m
© Žurnalas "Mano namai"

Rekonstrukcijos metu mažame bute atsirado dar viena maždaug 9 kv.m ploto patalpa. Miegamasis buvo įrengtas virš virtuvės ir vonios kambario sumontuotoje antresolėje. Ją projektuojant teko suderinti aukščius bei kruopščiai apskaičiuoti, kiek vertikaliosios erdvės skirti voniai ir virtuvei, bet kad dar liktų pakankamai aukščio ir antrajame aukšte įrengtam miegamajam.

Sukonstravus antresolę, virtuvės lubų aukštis liko vos 2,1 m. Vonios kambario lubas teko paaukštinti, kad šeimininkas galėtų patogiai išsimaudyti duše, nebijodamas pakelti rankos. Taigi dalis antresolės, įrengtos virš vonios kambario, liko su pakyla, o žemesnėje dalyje pastatyta plati dvigulė lova, užimanti kone visą jos plotą.

Kaip 27 kv.m butas buvo padidintas 9 kv.m
© Žurnalas "Mano namai"

Projektuojant antresolės konstrukciją, didelis dėmesys buvo kreipiamas į funkcionalumą. Niša marškiniams bei švarkams susikabinti buvo padaryta kaip tik tokiame aukštyje, kad šeimininkas galėtų ją pasiekti tiesiog stovėdamas ant laiptų - nesilenkdamas ir nesistiebdamas. O ir patys laiptai suprojektuoti taip, kad galėtų pasitarnauti kaip patogi vieta atsisėsti - turėklai čia tik minimalūs, pakopos gana plačios.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.


Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.

Spėkite, koks tai kenkėjas: ne viesulas, bet nam​ą​ nugriauti gali?

Kenkėjų kontrolės ekspertai tikina, kad šilti orai itin palankūs medienos kenkėjams. Įpusėjus vasarai buvo gauta kelios dešimtys nusiskundimų: ūsuočių, skaptukų ir kitų kenkėjų lervos negailestingai graužia tiek senos, tiek naujos statybos namus, balkius, sienas. Į namus šie kenkėjai papuola su namams statyti skirtais rąstais, malkomis, netgi mediniais baldais ar medinais meno gaminiais.