Kaip 27 kv.m butas buvo padidintas 9 kv.m

 (20)
Vos 27 kv.m buto su aukštomis lubomis plotas iš pradžių buvo suskirstytas į du mažutėlius kambariukus, todėl jį rekonstruojant buvo funkcionaliai išnaudota ir 3,7 m aukščio vertikalioji erdvė bei pastatyta antresolė.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mažo buto plotas buvo padidintas išgriovus sieną, dalijusią erdvę į du kambarėlius, ir virš nedidelės virtuvėlės bei vonios kambario suprojektavus šeimininko miegamąjį. Po rekonstrukcijos namai padidėjo trečdaliu - prie 27 kv.m ploto prisidėjo dar devyni antresolės kvadratai.

Kaip 27 kv.m butas buvo padidintas 9 kv.m
© Žurnalas "Mano namai"

Rekonstrukcijos metu mažame bute atsirado dar viena maždaug 9 kv.m ploto patalpa. Miegamasis buvo įrengtas virš virtuvės ir vonios kambario sumontuotoje antresolėje. Ją projektuojant teko suderinti aukščius bei kruopščiai apskaičiuoti, kiek vertikaliosios erdvės skirti voniai ir virtuvei, bet kad dar liktų pakankamai aukščio ir antrajame aukšte įrengtam miegamajam.

Sukonstravus antresolę, virtuvės lubų aukštis liko vos 2,1 m. Vonios kambario lubas teko paaukštinti, kad šeimininkas galėtų patogiai išsimaudyti duše, nebijodamas pakelti rankos. Taigi dalis antresolės, įrengtos virš vonios kambario, liko su pakyla, o žemesnėje dalyje pastatyta plati dvigulė lova, užimanti kone visą jos plotą.

Kaip 27 kv.m butas buvo padidintas 9 kv.m
© Žurnalas "Mano namai"

Projektuojant antresolės konstrukciją, didelis dėmesys buvo kreipiamas į funkcionalumą. Niša marškiniams bei švarkams susikabinti buvo padaryta kaip tik tokiame aukštyje, kad šeimininkas galėtų ją pasiekti tiesiog stovėdamas ant laiptų - nesilenkdamas ir nesistiebdamas. O ir patys laiptai suprojektuoti taip, kad galėtų pasitarnauti kaip patogi vieta atsisėsti - turėklai čia tik minimalūs, pakopos gana plačios.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.


Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.


Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Koks bus namas 2021 metais?

Nors daug kam atrodo, kad 2021 metai yra gan toli, tačiau jie nenumaldomai artėja ir pats metas ruoštis pokyčiams, kuriuos jie atneš. Naujai statomi namai po 2021 m. sausio 1 d. turės atitikti A++ klasę – kitaip tariant sąnaudas sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.

9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose

Tvarkyti namus sunku, užtat susitvarkius palaikyti tvarką – lengva.

Kilimų ir grindų generalinis valymas: keli sumanūs patarimai

Generalinį grindų ir minkštų grindų dangų ar kilimų valymą reikia atlikti bent kartą per metus. Derėtų atminti, kad neužtenka vien išsiurbti kilimų dulkių siurbliu – reikia išvalyti ir po jais.

10 paviršių, kuriuos vis pamirštame nuvalyti

Pakankamai mėgiamas yra generalinis namų valymas, kai valomi stipriai apleisti bei apsinešę, ilgą laiką užmiršti paviršiai. Dažniausiai, tai vyksta dukart metuose.

Langų valymas: būdai, apie kuriuos anksčiau negirdėjote (2)

Specialistai pataria atsispirti pagundai valyti langus ir stiklinius terasų fasadus pačiomis pirmomis saulėtomis pavasario dienomis.

Itin paprasta gudrybė, kaip nesukeliant dulkių debesies sušluoti nešvarumus į semtuvėlį

Kruopščiai iššlavėme visą patalpą, teliko visus nešvarumus sušluoti į semtuvėlį ir išmesti, tačiau tai darant didžioji dalis nešvarumų pakyla į orą, o gal pakilo dar šluojant. Kodėl niekas nesukūrė priemonės ar būdo, kaip sušluotų dulkių nepaleisti vėjais?

Po kojomis – dėmesį prikaustančios grindys

Grindys užima didžiausią erdvę namuose. Norint, kad jos atskleistų visą savo potencialą, svarbu pasirinkti tokias, kurios puikiai derėtų su jūsų namų ir jūsų charakteriu. Gali skirtis grindų spalva, formatas ar netgi paviršius. Nesate tikri, ką rinktis? Džiaugiamės galėdami pagelbėti. Netgi jei norite tik trumpam pasvajoti, paklosime mūsų gražiausias grindis jums po kojomis.

Namai, kaip ir žmonės, gali sirgti. Kaip juos išgydyti? +KONKURSAS

Probiotikai, dar vadinami gerosiomis bakterijomis, tai gyvi mikroorganizmai, kurie natūraliai randami tiek žmogaus organizmo viduje, tiek išorinėje, mus supančioje aplinkoje. Bet kartais jų pritrūksta ne tik mums, bet ir namams, kuriuose gyvename.

Namų tvarkytojos patarimai, kaip valyti langus

Langų valymas – sezoninis namų priežiūros darbas, dažniausiai atliekamas dukart per metus. Gyvenant greta judrios gatvės, tikėtina, langus valyti teks dažniau. Todėl jei langais planuojate rūpintis patys, pirmasis žingsnis švarių langų link yra profesionalios ir puikią darbo kokybę užtikrinančios priemonės.

Grindys miegamajame: kokią dangą pasirinkti?

Kalbant apie miegamojo grindis, pasirinkimas yra iš tiesų didelis. Kita vertus, reikalavimų šio kambario grindų dangai irgi yra nemažai: jos turi būti patogios ir šiltos basoms kojoms, taip pat jos turi būti estetiškai patrauklios ir derėti su kambario interjero stiliumi. Pristatome kelias grindų dangas, kurios yra tinkamas pasirinkimas miegamojo erdvei.