Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Nenaudokite kvepalų ar gausiai prikvėpintų kūno priežiūros priemonių

Vabzdžius traukia gėlės, todėl nenuostabu, kad jie suskrenda ant kvepiančios odos, plaukų ar drabužių. Jei ruošiatės į pikniką ar pasivaikščioti, naudokitės bekvapėmis higienos priemonėmis, nesipurkškite kvepalais ar odekolonu. Jei nebijote skleisti ne paties maloniausio kvapo, užkrimskite svogūno ar česnako – šie kvapai atbaido uodus ir kitus vabzdžius.

2. Gamtoje dėvėkite ramesnių atspalvių drabužius

Deja, turime nuvilti ryškių drabužių ir blizgančių papuošalų mėgėjus: ryškios spalvos ir raštai bei blizgučiai traukia geliančius vabzdžius – širšes, bites, vapsvas ir uodus. Išsiruošę į iškylą gamtoje, renkitės pastelinių, prislopintų spalvų drabužiais, o ryškius papuošalus palikite namuose.

3. Saugokite stiklinaitę

Vabzdžiai mėgsta saldžius gėrimus, todėl pikniko metu ar ilsėdamiesi gamtoje saugokite savo stiklinaitę, kad netyčia į burną nepatektų vabzdys. Beje, stiklinaitę galite labai paprastai apsaugoti nuo neprašytų svečių: paimkite keksiuko formelę, pradurkite joje skylę šiaudeliui ir uždėkite ant stiklinės.

4. Įvertinkite vaikščiojimo basomis riziką

Atminkite, kad bitės dažnai skraido virš žemai augančių dobilų, o žemėje gali gyventi vapsvos, todėl vaikštinėdami pievelėse geriau apsiaukite.

5. Saugokitės avilių ir lizdų

Neretai vapsvų ir širšių lizdai būna praktiškai nepastebimi – vabzdžiai juos stato atokiose vietose, pavyzdžiui, po stogo kraštu, lietvamzdžiais ar medžių šakose. Todėl būkite itin atsargūs, kai tvarkote aplinką, dirbate sode ar pjaunate veją.

6. Išlikite ramūs

Kai aplink jus skraido kandantis ar geliantis gyvis ir jis jau spėjo ant jūsų nutūpti, stenkitės nedaryti staigių judesių. Judėkite lėtai ir lengvai ir pasistenkite pasišalinti į saugesnę vietą arba apsirenkite labiau kūną dengiančius drabužius – su gobtuvu ir ilgomis rankovėmis.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Alergologė atskleidė, kas pro atvirus langus vasarą patenka į namus

Karštomis vasaros dienomis šviežio oro gūsis pro langą daugeliui yra atgaiva ir išsigelbėjimas nuo kaitros. Kitaip jaučiasi su alergija kovojantys žmonės, mat kartu su šviežiu oru įkvepiami ir alergenai. Lietuvos alergijos ir astmos asociacijos prezidentė, gydytoja alergologė doc. Violeta Kvedarienė pasakoja, kokios medžiagos vasarą patenka pro atvirus langus bei kaip vėdinti patalpas, kad jaustumės gerai.

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.