Ką daryti, jei indaplovė neišplauna indų iki galo: tipiškos klaidos

Visi, kas namuose turi indaplovę, negali nesutikti, kad tai genialus išradimas, prie kurio labai greit pripranti, ir be jo jau sunkiai įsivaizduoji savo kasdienybę. Tačiau neretai mes indus į ją sudedame bet kaip, o po to stebimės, kodėl pasibaigus plovimo ciklui jie nėra tokie švarūs, kokius tikėjomės išimti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jei norite, kad indai po kiekvieno plovimo būtų švarūs, spindintys ir sausi, įsitikinkite, ar nedarote dažniausiai pasitaikančių indaplovės naudojimo klaidų, kurias išvardijo „Apartment Therapy“. Taip pat pateikiamos ir gairės, kaip klaidų išvengti arba jas ištaisyti.

Perkrauta indaplovė

Kad ir kiek indų susikauptų per dieną, jei per daug jų sukrausite į indaplovę, didelė tikimybė, kad kai kurie jų liks nešvarūs. Geriau kelis indus išplauti rankomis arba atidėti iki kito plovimo ciklo, nei krauti ant viršaus tikintis, kad vis vien kažkaip išsiplaus. Jei vieta skirta vienai lėkštei, į ją ir dėkite tik vieną lėkštę, o ne dvi. Labai svarbu indus sudėti taisyklingai – visų pirma didesnius, o tik po to mažesnius – įrankius, puodelius ir kt.

Ką daryti, jei indaplovė neišplauna indų iki galo: tipiškos klaidos
© Shutterstock

Atskirkite įrankius

Kad indai būtų švarūs, į indaplovę teisingai sudėti reikia ne tik lėkštes, dubenėlius ir puodelius, bet ir įrankius, kuriems paprastai yra skirtas atskiras stalčius arba krepšelis. Šakutes dėkite prie šakučių, šakštus prie šaukštų, peilius prie peilių – stenkitės nesumaišyti jų visų tarpusavyje. Taip įrankiai lengviau išsiplaus, be to, pasibaigus plovimo ciklui, juos bus lengviau išimti, nes nereikės atskirai rūšiuoti. Tik turėkite omenyje – jei į vieną vietą sudėsite daug šakučių arba šaukštų, įrankiai glausis vieni prie kitų ir tvarkingai neišsiplaus. Todėl rekomenduojama kai kuriuos įrankius dėti atvirkščiai, pavyzdžiui, peilius ašmenimis į apačią arba šakutes dantukais į viršų.

Tinkama tvarka

Tai, kokie švarūs bus indai, priklauso ne vien nuo plovimo priemonės – labai dažnai indai tinkamai neišplaunami todėl, kad į indaplovę juos neteisingai sudedame. Pavyzdžiui, norėdami išplauti didelę pjaustymo lentą arba kepimo skardą, niekada nedėkite jų į apačią prie durelių, nes jos blokuos plovimo priemonės išpurškimą ant indų.

Didelius indus visada dėkite apatinio skyriaus šonuose. Nepamirškite, kad dubenėlius visada reikia dėti apverstus, o ir kitus indus reikia dėti taip, kad juose nesusikauptų skystis.

Ką daryti, jei indaplovė neišplauna indų iki galo: tipiškos klaidos
© Shutterstock

Švarus filtras

Dar viena priežastis, kodėl indai po plovimo nėra švarūs ir spindintys – galbūt filtre susikaupė per daug maisto likučių. Kaskart pasibaigus plovimo ciklui ir po to, kai išimate visus indus, patikrinkite, ar filtro viduje nėra maisto likučių. Jei yra, būtinai juos išimkite ir išmeskite. Taip pat labai svarbu nedėti į indaplovę labai nešvarių indų, pavyzdžiui, aplipusiais salotų lapais, maisto liekanomis, nes tai trukdys kruopščiai išplauti daugumą indų. Dar viena svarbi taisyklė – nepamirškite reguliariai plauti pačios indaplovės.

Skirtingos medžiagos

Indaplovė iki galo neišplauna indų ir tada, kai vienu metu plauni gaminiai iš stiklo, plastiko ir silikono. Ant silikono ir plastiko lieka vandens lašelių, kurie trikdo likusių indų džiovinimą.

Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Fengšui paslaptys: kaip pritraukti į namus turtus

Fengšui – senovės kinų filosofinė praktika, kuri gilinasi į žmogaus harmoningo gyvenimo erdvėje paslaptis. Taigi, šios praktikos mokytojai mano, kad klestėjimo sektorių, atsakingą už finansinę gerovę, galima atrasti kiekvienoje patalpoje – ir mažame bute, ir didžiuliame name.

11 gudrybių, kurios padės įveikti netvarką namuose

Tvarkinguose namuose jauku, tokiuose namuose mes turime daugiau laisvo laiko, galime gerai pailsėti ir atsipalaiduoti. Daug kam atrodo, kad įveikti netvarką namuose labai sunku. Iš tiesų, jei laikysitės tam tikrų taisyklių, susitvarkyti namus ir palaikyti juose tvarką nereikės didelių pastangų. Pateiksime gudrybių, kurios pakeis jūsų požiūrį į tvarkymąsi.

6 klaidos planuojant mažos vonios remontą

Remontas bute dažnai primena „Tetris“ žaidimą: minimaliame plote reikia sutalpinti maksimalų reikalingų daiktų kiekį. Kalbant apie vonią, reikia sugebėti ją įrengti kompaktiškai, bet tuo pačiu užtikrinti visus patogumus. Pateikiame pagrindines klaidas, kurios gali apsunkinti gyvenimą ir trukdyti džiaugtis užbaigtu remontu.

Kaip skalbti rankšluosčius, kad jie ilgiau tarnautų

Sunku patikėti, bet iš tiesų egzistuoja tam tikros taisyklės, kaip teisingai skalbti rankšluosčius. Tam, kad rankšluosčiai būtų švarūs, užtenka juos įmesti į skalbyklę, tačiau jei norite, kad jie tarnautų kuo ilgiau, vadovaukitės toliau pateiktais patarimais, ir jie net po kelių skalbimų atrodys kaip nauji.

Ekspertės pataria, kaip išsirinkti ir derinti užuolaidas šį sezoną

Tinkamai parinktos užuolaidos akimirksniu gali pakeisti nuotaiką patalpoje, tačiau bent kartą bandę savarankiškai išsirinkti užuolaidas supras – tai ne taip jau lengva, nežinant pagrindinių taisyklių.

Būsto vėdinimas: kodėl tai svarbu ir vasarą, ir žiemą

„Patalpų vėdinimo esmė yra paprasta – oro pritekėjimas į vidų ir jo ištekėjimas į išorę. Jeigu viena iš dalių neveikia – patalpa nevėdinama. O oro cirkuliaciją galima atlikti ir su rekuperacine sistema, ir kitomis technologijomis ar būdais“, – sako Robertas Grigalis, nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Eika“ Projektų valdymo departamento direktorius.

Nemaloniausios dėmės virtuvėje: kaip jas pašalinti

Virtuvė – tai tokia vieta, kurioje nuolat kažkas išsipila ir susitepa. O dėmės nuo kai kurių produktų valant tik išsiterlioja, bet neišnyksta. Patarsime, kaip jas pašalinti.

Planuojate statybas vasarą? Dėmesį atkreipkite į namo stogą ir fasadą

Vasarą statybos visuomet suaktyvėja. Dažnas ne tik remontuoja ar renovuoja, bet ir statosi naują būstą. Ką pravartu žinoti prieš pradedant darbus ir kodėl kokybiškos medžiagos kelia namo vertę, atsako statybų ekspertas.

Kaip palaikyti švarą namuose, kad generalinės tvarkos namuose reikėtų kuo rečiau?

Per tam tikrą laiką daugelis iš mūsų namuose užgyvena ne vieną dėžę daiktų. Seni rūbai, įvairios vaikystės relikvijos, kelionių talismanai, dovanos bei daugybė kitų, net ir nedidelių daikčiukų, nugula lentynose, tamsiuose kambariuose ir sandėliukuose. Visgi, turint ribotą erdvę, būtina atsirinkti tai, kas yra vertingiausia, reguliariai atliekant generalinę namų tvarką.

5 originalios lubų dizaino idėjos

Lubos dažnai yra vadinamos penkta kambario siena, kuri kuriant interjerą yra šiek tiek užmirštama ir paprasčiausiai padengiama baltos spalvos dažais. Tačiau net ir nedidelis papildomas dėmesys šiai kambario daliai, gali visiškai pakeisti erdvę ir suteikti jai papildomo charakterio. Pristatome kelias originalias lubų dizaino idėjas.