Ką daryti, jei indaplovė neišplauna indų iki galo: tipiškos klaidos

Visi, kas namuose turi indaplovę, negali nesutikti, kad tai genialus išradimas, prie kurio labai greit pripranti, ir be jo jau sunkiai įsivaizduoji savo kasdienybę. Tačiau neretai mes indus į ją sudedame bet kaip, o po to stebimės, kodėl pasibaigus plovimo ciklui jie nėra tokie švarūs, kokius tikėjomės išimti.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Jei norite, kad indai po kiekvieno plovimo būtų švarūs, spindintys ir sausi, įsitikinkite, ar nedarote dažniausiai pasitaikančių indaplovės naudojimo klaidų, kurias išvardijo „Apartment Therapy“. Taip pat pateikiamos ir gairės, kaip klaidų išvengti arba jas ištaisyti.

Perkrauta indaplovė

Kad ir kiek indų susikauptų per dieną, jei per daug jų sukrausite į indaplovę, didelė tikimybė, kad kai kurie jų liks nešvarūs. Geriau kelis indus išplauti rankomis arba atidėti iki kito plovimo ciklo, nei krauti ant viršaus tikintis, kad vis vien kažkaip išsiplaus. Jei vieta skirta vienai lėkštei, į ją ir dėkite tik vieną lėkštę, o ne dvi. Labai svarbu indus sudėti taisyklingai – visų pirma didesnius, o tik po to mažesnius – įrankius, puodelius ir kt.

Ką daryti, jei indaplovė neišplauna indų iki galo: tipiškos klaidos
© Shutterstock

Atskirkite įrankius

Kad indai būtų švarūs, į indaplovę teisingai sudėti reikia ne tik lėkštes, dubenėlius ir puodelius, bet ir įrankius, kuriems paprastai yra skirtas atskiras stalčius arba krepšelis. Šakutes dėkite prie šakučių, šakštus prie šaukštų, peilius prie peilių – stenkitės nesumaišyti jų visų tarpusavyje. Taip įrankiai lengviau išsiplaus, be to, pasibaigus plovimo ciklui, juos bus lengviau išimti, nes nereikės atskirai rūšiuoti. Tik turėkite omenyje – jei į vieną vietą sudėsite daug šakučių arba šaukštų, įrankiai glausis vieni prie kitų ir tvarkingai neišsiplaus. Todėl rekomenduojama kai kuriuos įrankius dėti atvirkščiai, pavyzdžiui, peilius ašmenimis į apačią arba šakutes dantukais į viršų.

Tinkama tvarka

Tai, kokie švarūs bus indai, priklauso ne vien nuo plovimo priemonės – labai dažnai indai tinkamai neišplaunami todėl, kad į indaplovę juos neteisingai sudedame. Pavyzdžiui, norėdami išplauti didelę pjaustymo lentą arba kepimo skardą, niekada nedėkite jų į apačią prie durelių, nes jos blokuos plovimo priemonės išpurškimą ant indų.

Didelius indus visada dėkite apatinio skyriaus šonuose. Nepamirškite, kad dubenėlius visada reikia dėti apverstus, o ir kitus indus reikia dėti taip, kad juose nesusikauptų skystis.

Ką daryti, jei indaplovė neišplauna indų iki galo: tipiškos klaidos
© Shutterstock

Švarus filtras

Dar viena priežastis, kodėl indai po plovimo nėra švarūs ir spindintys – galbūt filtre susikaupė per daug maisto likučių. Kaskart pasibaigus plovimo ciklui ir po to, kai išimate visus indus, patikrinkite, ar filtro viduje nėra maisto likučių. Jei yra, būtinai juos išimkite ir išmeskite. Taip pat labai svarbu nedėti į indaplovę labai nešvarių indų, pavyzdžiui, aplipusiais salotų lapais, maisto liekanomis, nes tai trukdys kruopščiai išplauti daugumą indų. Dar viena svarbi taisyklė – nepamirškite reguliariai plauti pačios indaplovės.

Skirtingos medžiagos

Indaplovė iki galo neišplauna indų ir tada, kai vienu metu plauni gaminiai iš stiklo, plastiko ir silikono. Ant silikono ir plastiko lieka vandens lašelių, kurie trikdo likusių indų džiovinimą.

Dėmesio! Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir kovo mėnesio pabaigoje išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus

Savo namus tvarkydamiesi patys, užtrunkame gerokai ilgiau, nei tai daro namų tvarkytoja. Visai ne todėl, kad ji stebuklingai skraido ant šluotos. Tiesiog, sistemingai ir pastoviai tvarkant namus, jiems švarinti nebereikia daugybės valandų. Be to, ji žino dar keletą gudrybių, kuriomis dalijamės ir su jumis.

Numerologijos testas: ką reiškia jūsų namo ar buto numeris

Fengšui šalininkai teigia, kad kiekviena gyvenama patalpa turi savo energiją. Gyvenamosios erdvės ir jos gyventojų gerovei įtakos turi daugybė veiksnių. Vienas, pasak jų, yra buto numeris. Tam kartais pasitelkiamas ir numerologijos mokslas.

Ką daryti, jei indaplovė neišplauna indų iki galo: tipiškos klaidos

Visi, kas namuose turi indaplovę, negali nesutikti, kad tai genialus išradimas, prie kurio labai greit pripranti, ir be jo jau sunkiai įsivaizduoji savo kasdienybę. Tačiau neretai mes indus į ją sudedame bet kaip, o po to stebimės, kodėl pasibaigus plovimo ciklui jie nėra tokie švarūs, kokius tikėjomės išimti.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje

10 patarimų tiems, kas nuolat gamina maistą. Kaip gaminti, kad nesusikauptų krūvos nešvarių indų ir virtuvėje nevyrautų chaosas.

10 genialių būdų, kaip namuose panaudoti kokosų aliejų

Kokosų aliejaus šiais laikais galima rasti kone kiekvienuose namuose – šis produktas ne tik kvapnus, gardus ir sveikas (su sąlyga, kad vartojamas saikingai), bet ir gali pasitarnauti įvairiausioms namų reikmėms. Šiuo aliejumi galima namuose viską valyti, blizginti ir impregnuoti arba iš jo savo rankomis pasigaminti valymo priemonių. Atskleisime 10 būdų, kaip pritaikyti šį aliejų namuose.

Plytelių klijavimas: kokias plyteles rinktis – glazūruotas ar matines?

Renkantis tinkamiausias plyteles savo namų interjerui, pirmiausia reikia apsvarstyti nemažai svarbių su jų dizainu ir medžiagiškumu susijusių aspektų. Vienas iš tokių svarbių apsisprendimų – plytelių užbaigimas. Šiame tekste pristatysime pagrindinius glazūruotų bei matinių plytelių pliusus bei minusus.

Dar negirdėti druskos panaudojimo būdai buityje

Daugelis nebeįsivaizduoja maisto gaminimo be druskos. Tačiau verta prisiminti pamirštus alternatyvius druskos panaudojimo būdus buityje. Juk ji, kaip ir soda arba actas, yra ekologiška priemonė įvairių nešvarumų valymui.

Kiek galima skalbyklėje laikyti drėgnus skalbinius ir ką daryti, jei jie suplėko

Skalbyklė yra viena didžiausių mūsų pagalbininkių namų ruošoje, tačiau mes prie šio prietaiso taip pripratę, kad, pasitaiko, tingime ją įjungti arba pamirštame laiku iš jos išimti drėgnus skalbinius.

Kaip prižiūrėti grikių pagalvę?

Grikių pagalvė yra vienas geriausių pasirinkimų sveikam miegui, tačiau ją naudojant kyla klausimas apie priežiūrą – ar tokią pagalvę galima skalbti? Jei negalima, tada kaip pašalinti dulkes ir nešvarumus?

Kaip panaikinti degėsių kvapą orkaitėje

Sultingo kepsnio gaminimas gali tapti tikru iššūkiu, nes atidarius orkaitę neretai juntamas ne maloniai nosį kutenantis kvapas, o pridegusių riebalų smarvė, kuri neišsivadėja net orkaitei atvėsus. Tam, kad kitą kartą naudojant orkaitę sausainiai neprisigertų degėsių kvapo, būtina imtis visų įmanomų priemonių, kad tas kvapas išnyktų.