Ekspertės pataria, kaip išsirinkti ir derinti užuolaidas šį sezoną

Tinkamai parinktos užuolaidos akimirksniu gali pakeisti nuotaiką patalpoje, tačiau bent kartą bandę savarankiškai išsirinkti užuolaidas supras – tai ne taip jau lengva, nežinant pagrindinių taisyklių.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Lietuvoje baldų ir interjero prekybos centre „Domus galerijoje“ įsikūrusių salonų įkūrėjos, audinių ekspertės Riina Ailio, bei Lina Kalinauskaitė-Forsman pataria, kaip teisingai sluoksniuoti užuolaidas, pasirinkti idealų ilgį, derinti jas prie tapetų bei iš gausybės audinių pasirinkimų atskirti šio sezono karščiausias tendencijas.

Ekspertės pataria, kaip išsirinkti ir derinti užuolaidas šį sezoną
© Shutterstock

Užuolaidų sluoksniavimo patarimai

Salono „Sortimenti“ įkūrėja R. Ailio atkreipia dėmesį, kad užuolaidų sluoksniavimas priklauso nuo interjero stiliaus. „Šiuolaikiško interjero kambariuose su dideliais langais tinkamiausias pasirinkimas – itin kokybiškos dieninės užuolaidos, o po jomis sumontuoti pagal poreikį užtraukiamas ritinines žaliuzes. Skandinaviškame interjere dažniausiai renkamasi vieno sluoksnio universalias užuoladas, o šalia lango ar palangės įsikuria augalai, pridengiantys vaizdą į vidų iš išorės.

Ekspertės pataria, kaip išsirinkti ir derinti užuolaidas šį sezoną
© Shutterstock

Tuo tarpu klasikiniame interjere tradicinis derinys – dieninės užuolaidos suteikiančios privatumo dienos metu, naktinės užuolaidos bei dekoratyvinis uždangalas lango viršuje, paslėpiantis karnizą bei užuolaidų viršų. Taip pat galima derinti romėniškas žaliuzes bei naktines užuolaidas, dienines paliekant tik iš kraštų, siekiant sukurti lengvumo įspūdį“, ­– pasakoja specialistė.

L. Kalinauskaitė-Forsman papildo, kad jei norima kambarį visiškai užtemdyti, suvamas šviesai nepralaidus pamušalas – tai storokas, specifinės tekstūros audinys. Prie natūralių audinių, pavyzdžiui vilnos, jis negali būti siuvamas, tokiu atveju gali atsirasti ir dar vienas sluoksnis – užuolaida iš šviesai nepralaidaus audinio. Visas naktines užuolaidas ekspertė rekomenduoja siūti su pamušalu – taip jos geriau išlaiko savo formą, gražiau krenta audinys.

Ekspertės pataria, kaip išsirinkti ir derinti užuolaidas šį sezoną
© Shutterstock

Griežtų užuolaidų derinimo taisyklių nėra

Griežtų taisyklių, kaip tarpusavyje derinti užuolaidas nėra, nes užuolaidos – dizaino objektas, kuriamos individualiai, todėl užuolaidų specialistas tinkamiausius derinius padeda išsirinkti atsižvelgdamas į kliento poreikius bei interjerą. Yra tam tikrų audinių, kurie tarpusavyje lengvai derinami, pavyzdžiui, matinis velvetas ir blizgus satinas, standesnis ir lengvas lininis audinys, o visais kitais atvejais ar siekiant įdomesnio rezultato reikia dėlioti vienus audinius šalia kitų ir taip išsirinkti tinkamiausią derinį.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, šiuo metu populiarėja to paties audinio užuolaidos visuose kambariuose – taip išlaikomas vientisumas ir užuolaidos tampa ne dekoratyviniu elementu, o architektūros dalimi. Ypač tai būdinga didmiesčiuose, kur būstai yra nedideli, todėl priimtinas vientisesnis stilius. Jei namai didesni ir yra poreikis skirtingose erdvėse kurti atkiras temas, tuomet ir užuolaidos gali būti skirtingos.

Ekspertės pataria, kaip išsirinkti ir derinti užuolaidas šį sezoną
© Shutterstock

Tinkamiausią užuolaidų ilgį sufleruoja langai ir audinys

Užuolaidų ilgis anot L. Kalinauskaitės-Forsman turi būti toks, kad maksimaliai paryškintų interjero idėją ir kambario architektūrą. „Užuolaidos turi uždengti langą, pavyzdžiui, jei kambaryje langai iki grindų, tuomet ir užuolaidas reikėtų rinktis siekiančias žemę. Nerašyta taisyklė, kad svetainėje ir miegamajame užuolaidų ilgis siekia grindis, o štai virtuvėje, jei langai yra nedideli, virš stalviršio ir su palangėmis – galima kabinti trumpesnes užuolaidas. Taip pat trumpesnis užuolaidų ilgis patogus vaiko kambaryje, jei norima prie lango statyti rašomąjį stalą“, – pataria salono „Retroforma“ įkūrėja.

Kalbant apie užuolaidų ilgį R. Ailio atkreipia dėmesį, kad jį kartais sufleruoja pats audinys. Pavyzdžiui, tokie audiniai kaip šilkas, tafta puikiai atrodo ir 30 cm lengvai sukritę ant grindų, o sunkesni audiniai, kaip velvetas, vilna gali būti 2 cm ant grindų. Dieninėms užuolaidoms ekspertė rekomenduoja rinktis tokį ilgį, kad jos tik siektų grindis arba būtų per 1 cm aukščiau nuo jų.

Ekspertės pataria, kaip išsirinkti ir derinti užuolaidas šį sezoną
© Shutterstock


Sezono tendencijose – augalų tema ir prigesintos spalvos

Pavasario/vasaros audinių bei tapetų kolekcijose karaliauja tropiniai paukščiai, etninės grafikos tema, egzotiški augalai, palmių lapai ir kiti augalų raštai. Vis dažniau naudojama skaitmeninė spauda suteikia galimybes gėlių motyvus perteikti labai tapybiškai. Taip pat nemažai marmuro, kosmoso motyvų, ombre efekto. Prabangios elegancijos srityje atgijo Art Deco stilistika.

Spalvų paletė neatsilieka ir nuo madų podiumų. Populiarios pastelinės, prislopintos spalvos – žydra (angl. baby blue), žalia, pilka ir šių metų spalva ryški violetinė (angl. ultra violet). Nauja spalva, sparčiai besiskverbianti į interjerus vadinama rausva terakota.

Tapetų ir užuolaidų tendencijos – tos pačios

Tendencijos tapetų ir audinių srityje – tos pačios, nors šiuo metu vienodų audinių ir tapetų raštų mada po truputį traukiasi – raštai yra susiję, bet ne identiški. Gali pasikartoti viena kita detalė. Taip intejerai tampa įdomesni, nes derinami įvairūs raštai bei faktūros.

Derinant užuolaidas ir tapetus reikėtų prisiminti, kad jei pasirenkami tapetai, kaip pagrindinis akcentas, tuomet užuolaidos gali būti ne tokios krentančios į akį ir atvirkščiai. R. Ailio sako, jog taip pat tinka sienoms ir užuolaidoms naudoti tos pačios temos raštą. Kita auksinė taisyklė, kuria galima vadovautis ir nesuklysti – prie gėlių derinti dryžuotą arba smulkiai taškuotą raštą.

L. Kalinauskaitė-Forsman ragina nebijoti spalvų, jos, kaip ir žydras dangus – tiesiog negali nusibosti. O derinant užuolaidas bei tapetus verta pasikliauti rašto jausmu ir specialisto patarimu. Užuolaidų specialistas, dizaineris yra susipažinęs su naujausiomis kolkecijomis, išmano audinių savybes ir geriausiai patars atsižvelgdamas į kliento biudžetą ir stiliaus pageidavimus.

Ekspertės pataria, kaip išsirinkti ir derinti užuolaidas šį sezoną
© Shutterstock

Užuolaidos yra svarbi namų stiliaus dalis, suteikianti ne tik funkciją, bet ir daug grožio. Jos pasakoja šeimininkų namų stiliaus istoriją, todėl čia reikėtų nebijoti drąsesnių sprendimų, origanalių raštų ar derinių – tai suteiks namams taip norimo savitumo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Fengšui paslaptys: kaip pritraukti į namus turtus

Fengšui – senovės kinų filosofinė praktika, kuri gilinasi į žmogaus harmoningo gyvenimo erdvėje paslaptis. Taigi, šios praktikos mokytojai mano, kad klestėjimo sektorių, atsakingą už finansinę gerovę, galima atrasti kiekvienoje patalpoje – ir mažame bute, ir didžiuliame name.

11 gudrybių, kurios padės įveikti netvarką namuose

Tvarkinguose namuose jauku, tokiuose namuose mes turime daugiau laisvo laiko, galime gerai pailsėti ir atsipalaiduoti. Daug kam atrodo, kad įveikti netvarką namuose labai sunku. Iš tiesų, jei laikysitės tam tikrų taisyklių, susitvarkyti namus ir palaikyti juose tvarką nereikės didelių pastangų. Pateiksime gudrybių, kurios pakeis jūsų požiūrį į tvarkymąsi.

6 klaidos planuojant mažos vonios remontą

Remontas bute dažnai primena „Tetris“ žaidimą: minimaliame plote reikia sutalpinti maksimalų reikalingų daiktų kiekį. Kalbant apie vonią, reikia sugebėti ją įrengti kompaktiškai, bet tuo pačiu užtikrinti visus patogumus. Pateikiame pagrindines klaidas, kurios gali apsunkinti gyvenimą ir trukdyti džiaugtis užbaigtu remontu.

Kaip skalbti rankšluosčius, kad jie ilgiau tarnautų

Sunku patikėti, bet iš tiesų egzistuoja tam tikros taisyklės, kaip teisingai skalbti rankšluosčius. Tam, kad rankšluosčiai būtų švarūs, užtenka juos įmesti į skalbyklę, tačiau jei norite, kad jie tarnautų kuo ilgiau, vadovaukitės toliau pateiktais patarimais, ir jie net po kelių skalbimų atrodys kaip nauji.

Ekspertės pataria, kaip išsirinkti ir derinti užuolaidas šį sezoną

Tinkamai parinktos užuolaidos akimirksniu gali pakeisti nuotaiką patalpoje, tačiau bent kartą bandę savarankiškai išsirinkti užuolaidas supras – tai ne taip jau lengva, nežinant pagrindinių taisyklių.

Būsto vėdinimas: kodėl tai svarbu ir vasarą, ir žiemą

„Patalpų vėdinimo esmė yra paprasta – oro pritekėjimas į vidų ir jo ištekėjimas į išorę. Jeigu viena iš dalių neveikia – patalpa nevėdinama. O oro cirkuliaciją galima atlikti ir su rekuperacine sistema, ir kitomis technologijomis ar būdais“, – sako Robertas Grigalis, nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Eika“ Projektų valdymo departamento direktorius.

Nemaloniausios dėmės virtuvėje: kaip jas pašalinti

Virtuvė – tai tokia vieta, kurioje nuolat kažkas išsipila ir susitepa. O dėmės nuo kai kurių produktų valant tik išsiterlioja, bet neišnyksta. Patarsime, kaip jas pašalinti.

Planuojate statybas vasarą? Dėmesį atkreipkite į namo stogą ir fasadą

Vasarą statybos visuomet suaktyvėja. Dažnas ne tik remontuoja ar renovuoja, bet ir statosi naują būstą. Ką pravartu žinoti prieš pradedant darbus ir kodėl kokybiškos medžiagos kelia namo vertę, atsako statybų ekspertas.

Kaip palaikyti švarą namuose, kad generalinės tvarkos namuose reikėtų kuo rečiau?

Per tam tikrą laiką daugelis iš mūsų namuose užgyvena ne vieną dėžę daiktų. Seni rūbai, įvairios vaikystės relikvijos, kelionių talismanai, dovanos bei daugybė kitų, net ir nedidelių daikčiukų, nugula lentynose, tamsiuose kambariuose ir sandėliukuose. Visgi, turint ribotą erdvę, būtina atsirinkti tai, kas yra vertingiausia, reguliariai atliekant generalinę namų tvarką.

5 originalios lubų dizaino idėjos

Lubos dažnai yra vadinamos penkta kambario siena, kuri kuriant interjerą yra šiek tiek užmirštama ir paprasčiausiai padengiama baltos spalvos dažais. Tačiau net ir nedidelis papildomas dėmesys šiai kambario daliai, gali visiškai pakeisti erdvę ir suteikti jai papildomo charakterio. Pristatome kelias originalias lubų dizaino idėjas.