9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti

Turbūt visi sutiks, jog pirkiniai namų interjerui gana greit ir lengvai paplonina piniginę ar sąskaitą, ypač, jeigu tai nauji namai, įrenginėjami nuo nulio. Sutarkime, kad šiame įraše kalbėsiu ne apie virtuvės spinteles ir kitus stambesnius bei gaminamus baldus, o apie kėdes, stalus, šviestuvus ir kitus lengvai keičiamus ir nešiojamus daiktus. Ir turbūt suprantate, jog šis straipsnis aktualus tik tiems, kuriems rūpi, kur keliauja jų pinigai ir nėra milijonieriai.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Kantrybė – dorybė

Jeigu esate iš tų žmonių, kurie estetikai ir baldo dizainui neturi jokių ypatingų reikalavimų, šis posakis – ne jums. Pirkdami čia ir dabar, galėsite greičiau džiaugtis įrengtais namais ir naudotis pirktais daiktais.

Jeigu žinote, ko norite, bet dabar nieko gero nerandate – ieškokite toliau, užsisakykite ir laukite, kol jūsų norimas daiktas pasieks parduotuvę ar namus. Nusipirkę bet kokį stalą, po kiek laiko imsite gailėtis savo sprendimo ir galvoje ims suktis mintys, kaip juo atsikratyti ir kur gauti kitą stalą. Ką tai reiškia? Jeigu pavyks parduoti senąjį stalą, greičiausiai, jau nebeatgausite visos sumokėtos sumos, vadinasi būsite permokėję už daiktą, kurio neišnaudojote.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

2. Pirkite ekspozicines prekes

Ekspozicinėms prekėms taikomos itin didelės nuolaidos. Kai kurie daiktai, kaip šviestuvai, staliukas ar kiti, ant kurių nebuvo sėdima ir kitaip naudojama, būna puikios prekinės išvaizdos. Turime abipusiškai naudingą situaciją – jūs sutaupote pinigų, o pardavėjas gali atnaujinti ekspoziciją naujais daiktais.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

3. Nenumokite ranka į brokuotą prekę

Esti žmonių, kurie išgirdę, jog prekė brokuota, iš principo jos neperka, mat jiems reikalingas NAUJAS daiktas. Kartais brokas būna toks nežymus, jog jo visai nesimato, o daiktas parduodamas perpus pigiau nei naujas. Pavyzdžiui, santechnikos salone už itin patrauklią kainą parduodamas brokuotas praustuvas. Praustuvo apačioje yra nežymus įbrėžimas, kurio nesimato (nebent jūsų katinui ar vaikui). Apie tą įbrėžimą žinosite tik jūs, tad neatmeskite galimybės įsigyti prekę su broku ir taip sutaupyti pinigų.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

4. Nereikalingiems daiktams ir spontaniškumui – ne!

Prisipažinsiu, jog rūbus perku spontaniškai, bet dar niekada nei vieno negrąžinau. O su daiktais namams sau taip neleidžiu. Nemažai laiko galvoju, kokio daikto man reikia (ir ar išvis jo reikia) ir ką galiu sau leisti, tad užėjus į baldų parduotuvę galiu ramiai vaikščioti ir apžiūrinėti prekes be sąžinės graužaties. Spontaniškas baldų pirkimas gali turėti dvi pabaigas: gerąją ir blogąją.

Geroji. Galbūt į parduotuvę atvyksite išpardavimo metu ir išties sutaupysite nemažai pinigų bei džiaugsitės geru ir gražiu daiktu.

Blogoji. Kokia prasmė pirkti daiktą su akcija, jeigu jis jums nereikalingas ir po to gaišite laiką jį grąžinant ar slėpsite kur nors rūsy, sandėliuke ar pas tėvus ateičiai?

Mano patarimas būtų žinoti, ko jums reikia ir tik tuomet ieškoti, kur tai rasti. Namuose turi būti tik tie daiktai, kurie yra funkcionalūs ir reikalingi. Dekoracijas galite nusipirkti vėliau, kai turėsite tam pinigų arba specialiai taupyti po kelis eurus įvairioms smulkmenėlėms, jeigu sunku joms atsispirti.

5. Prikelkite daiktus naujam gyvenimui

Jeigu nesate prieš ir jums artima recycled kultūra, senas spinteles, kėdes ir sofas galite atnaujinti. Dabar yra įmonių, teikiančių gobeleno pervilkimo paslaugas. Galite baldą tiesiog perdažyti, nes yra puikių baldams skirtų dažų. Galite netgi atnaujinti plieninę vonią! Pasitelkite fantaziją ir panaudokite pabodusį ar pasenusį baldą kitai paskirčiai. Internetas pilnas DIY projektų - tik netingėkite jais pasinaudoti.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

6. Į parduotuvę eikite pasiruošę

Apie pirkinių sąrašą kalbėti net neverta. Man įdomu, ar daugelis jūsų ieškote sofos, žinodami, kiek jai vietos yra svetainėje? Būtina pasimatuoti, kiek centimetrų turite sofai, praustuvui, lentynai ar bet kokiam kitam daiktui! Tikrai esu mačiusi atvejų, kai galvojama, kad tilps ir rezultatas toks, jog 80 proc. jūsų erdvės užima sofa. Vienoje feisbuko grupėje mačiau klausimą, ar galima sutrumpinti baro kėdės kojas, nes nusipirko per aukštas (o gal stalviršis per žemas)? Tai dar vienas įrodymas, jog prieš perkant bet kokį baldą, būtina žinoti, kiek vietos jis gali ir/ar turi užimti.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

7. Nešvaistykit pinigų prekės ženklams

Dizainerių kurti baldai tikrai turi pranašumų – unikali išvaizda ir dažnai gera kokybė, bet ar jums tikrai jo reikia? Vėlgi, grįžtu į 4 punktą. Kam jums reikalinga dizainerio kurta kėdė? Tai jūsų svajonė? Spontaniška užgaida? Noras pasirodyti prieš kitus?

Jeigu tai jūsų svajonė – pirkite ir net taupykite TAM daiktui, jeigu to reikia. Jeigu ketinate baldą pirkti visam gyvenimui, taip pat galite pirkti žymių prekės ženklų daiktus. Bent jau iš dizaino pusės, greičiausiai, jie bus vis dar madingi net ir po 10 metų. Na, o jeigu tikite, jog tik tokie daiktai yra kokybiški ir funkcionalūs – labai klystate.

Daug kas priklauso nuo žmogaus įpročių, tvarkingumo, mokėjimo daiktą saugoti. Apžiūrėkite daiktą, pasėdėkite, atidarykite ir kitaip išbandykite ir galbūt pamatysite, jog tas pats baldas iš tinklinės parduotuvės gali tarnauti ne mažiau nei 3 kartus brangesnis. Sunumeruokite pagal save – kaina, dizainas, ženklas, funkcionalumas ir tada žinosite, kokio lygio baldus galite pirkti.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

8. Pirkite internetu

Šio patarimo turbūt nemėgsta visos parduotuvės, tačiau tokia jau ta realybė. Yra žmonių, kurie apžiūri daiktą gyvai, bet susiradę jį internete už mažiausią kainą (ar palankiausias sąlygas), perka jį iš ten. Aš nematau tame nieko blogo. Jeigu tik turite tam laiko ir noro – ieškokite sau geriausio varianto.

Čia taip pat, kaip su namo statybomis: arba statai pats ir aukoji savo laiką, bet taupai pinigus, arba perki jau pastatytą namą – sutaupai laiką, bet permoki.

Iš dalies, suprantu konsultantus, kurie gaišta laiką ir pasakoja apie baldą, o klientas grįžęs namo, užsisako jį visai iš kitur. Jiems būna labai pikta. Labai. Bet dabar kainos tokios didelės, jog toks pirkimo būdas tampa pateisinamas.

Nepamirškite, jog Lietuvoje daugybė lenkiškų baldų, tad gerai paieškoję internete, pamatysite, jog net su siuntimu iš Lenkijos jūs kartais sutaupote dešimtis procentų kainos. Taip pat patikrinkite Ispanijos, Italijos, Vokietijos gamintojų baldus, šviestuvus, kilimus. Siunčiant per tarpininkus žmonės kartais įsigyja daiktus perpus pigiau nei Lietuvoje.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

9. Derėkitės

Su šia sritimi man yra be galo sunku. Nemoku ir nenoriu derėtis ir niekaip negaliu persilaužti, tad jeigu tik sugebate – derėkitės! Juk tai pats tiesiausias kelias į nuolaidas. Pasirodo tai veikia ne tik turguje.

Jeigu žinote kitų būdų, kaip pirkti ir neapsirikti ar sutaupyti – dalinkitės savo patirtimi. O gal esate išbandę kelis būdus iš čia pateiktų? Ar pasiteisino?

Šaltinis: www.e-interjeras.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Mandarinai ne tik šventiniam stalui, bet ir namų dekorui

Kalėdų laukimas kvepia imbieriniais sausainiais, mandarinais ir karštu vynu. Pasirodo, mandarinai gali pradžiuginti ne tik uoslę ir skrandį, bet ir akis. Pateikiame keletą idėjų, kaip panaudoti mandarinus namų puošimui.

Patarimai, kaip išsirinkti čiužinį

Pabudus vargina nugaros skausmai? Miegate ant beveik dešimties metų senumo čiužinio? Geriau išsimiegate viešbutyje nei savo miegamajame? Nepriklausomai nuo priežasties, kodėl nusprendėte įsigyti naują čiužinį, tai vienas iš nedaugelio pirkinių, kurie reikšmingai paveiks tiek jūsų miego kokybę, tiek bendrą savijautą.

Kaip susitvarkyti namus, prieš išvykstant aplankyti draugų ir artimųjų per šventes

Jei per šventes neketinate likti namuose ir linksmintis bei ilsėtis savo lizdelyje, vertėtų suplanuoti, kokius namus paliksite, kad grįžus po švenčių namo nesugestų nuotaika. Grįžę namo turime jausti džiaugsmą, o ne iškart kurti planus, kaip kuo greičiau sutvarkyti paliktą jovalą. Tad verta apskaičiuoti kelis žingsnius į priekį ir palikti namus tokius, kad į juos grįžus nuo veido nedingtų šypsena.

Kaip prižiūrėti ir skalbti paklodes, kad jos tarnautų ilgiau

Atrodytų – kas gi nemoka skalbti paklodžių: įmeti į skalbimo mašiną, įjungi ir viskas. Vis dėlto net ir toks visiems pažįstamas darbas turi savų niuansų, į kuriuos derėtų atsižvelgti, jei norite, kad paklodė neišbluktų, išliktų minkšta ir švelni bei neprarastų kitų savo gerų savybių, dėl kurių ją ir įsigijote.

Kaip nuvalyti riebaluotą viryklės paviršių? (2)

Riebalais ir maisto likučiais išteptas viryklės paviršius – iki skausmo pažįstama situacija kiekvienoje virtuvėje. Ką naudoti, jei po ranka neturime specialios viryklės valymo priemonės?

Šaldytuvas, kuris taupo pinigus ir padeda maitintis sveikiau? Tereikia žinoti šias 5 gudrybes!

Vienas iš svarbiausių namų objektų – tai mūsų šaldytuvas! O ar gali būti kitaip? Juk praktiškai visas maistas, kurį parsinešame namo, tam tikrą laiko dalį pabuvoja šaldytuve ir čia jau negalioja taisyklė ką pasidėjau, tą išsiimsiu, nes patys geriausi produktai, deja, išsilaiko švieži trumpiausiai.

3 kaitlentės priežiūros paslaptys: kokius puodus rinktis ir kaip ją valyti, kad tarnautų ilgiau

Šiuolaikinė viryklė yra virtuvės šerdis, aplink kurią sukasi visa maisto ruoša. Buitinės technikos gamintojai rūpinasi, kad ji taptų vis labiau efektyvesnė ir patogesnė, tačiau žinoma – kaip daiktą prižiūrėsi, taip jis tau ir tarnaus. Buitinės technikos priežiūros ekspertai ir profesionalūs virėjai atskleidžia, kaip patys rūpinasi savo kaitlentėmis, kokius puodus renkasi ir ką daro, kai ant kaitlentės paviršiaus patenka maisto likučiai.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti

Turbūt visi sutiks, jog pirkiniai namų interjerui gana greit ir lengvai paplonina piniginę ar sąskaitą, ypač, jeigu tai nauji namai, įrenginėjami nuo nulio. Sutarkime, kad šiame įraše kalbėsiu ne apie virtuvės spinteles ir kitus stambesnius bei gaminamus baldus, o apie kėdes, stalus, šviestuvus ir kitus lengvai keičiamus ir nešiojamus daiktus. Ir turbūt suprantate, jog šis straipsnis aktualus tik tiems, kuriems rūpi, kur keliauja jų pinigai ir nėra milijonieriai.

4 maisto šaldymo taisyklės, kurios padės tai daryti taisyklingai

Tobulėjant šaldymo technologijoms, kurios leidžia išsaugoti skonines ir kokybines produktų savybes, vis daugiau vartotojų renkasi užšaldytą maistą – šaldyto maisto sektorius pasaulyje yra vienas sparčiausiai augančių. Tobulinant šaldytuvus ir šaldiklius neatsilieka ir buitinės technikos gamintojai, todėl vis daugiau žmonių renkasi šaldyti maistą ir produktus namuose. Deja, kaip pastebi dietologė Kristina Jasmontienė, ne visi žino pagrindines produktų šaldymo taisykles, tad kartais nusivilia rezultatu.

Sprendimas, dėl kurio vėl galėsite kokybiškai išsimiegoti (1)

Kiekvienas čiužinių pardavėjas ar gamintojas teigia, kad jo čiužiniai patys geriausi, ypatingi, ortopediniai ir t. t. Nagrinėdami ir lygindami atskirų gamintojų produkciją, galime rasti esminių skirtumų. Tarkime, skiriasi čiužinių tankis, viskoelastinės medžiagos storis čiužinyje, garantijos terminas, priežiūra. Tai lemia ir čiužinių kokybę. Tad kuo ypatingi „Tempur“ viskoelastiniai čiužiniai?