9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti

Turbūt visi sutiks, jog pirkiniai namų interjerui gana greit ir lengvai paplonina piniginę ar sąskaitą, ypač, jeigu tai nauji namai, įrenginėjami nuo nulio. Sutarkime, kad šiame įraše kalbėsiu ne apie virtuvės spinteles ir kitus stambesnius bei gaminamus baldus, o apie kėdes, stalus, šviestuvus ir kitus lengvai keičiamus ir nešiojamus daiktus. Ir turbūt suprantate, jog šis straipsnis aktualus tik tiems, kuriems rūpi, kur keliauja jų pinigai ir nėra milijonieriai.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Kantrybė – dorybė

Jeigu esate iš tų žmonių, kurie estetikai ir baldo dizainui neturi jokių ypatingų reikalavimų, šis posakis – ne jums. Pirkdami čia ir dabar, galėsite greičiau džiaugtis įrengtais namais ir naudotis pirktais daiktais.

Jeigu žinote, ko norite, bet dabar nieko gero nerandate – ieškokite toliau, užsisakykite ir laukite, kol jūsų norimas daiktas pasieks parduotuvę ar namus. Nusipirkę bet kokį stalą, po kiek laiko imsite gailėtis savo sprendimo ir galvoje ims suktis mintys, kaip juo atsikratyti ir kur gauti kitą stalą. Ką tai reiškia? Jeigu pavyks parduoti senąjį stalą, greičiausiai, jau nebeatgausite visos sumokėtos sumos, vadinasi būsite permokėję už daiktą, kurio neišnaudojote.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

2. Pirkite ekspozicines prekes

Ekspozicinėms prekėms taikomos itin didelės nuolaidos. Kai kurie daiktai, kaip šviestuvai, staliukas ar kiti, ant kurių nebuvo sėdima ir kitaip naudojama, būna puikios prekinės išvaizdos. Turime abipusiškai naudingą situaciją – jūs sutaupote pinigų, o pardavėjas gali atnaujinti ekspoziciją naujais daiktais.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

3. Nenumokite ranka į brokuotą prekę

Esti žmonių, kurie išgirdę, jog prekė brokuota, iš principo jos neperka, mat jiems reikalingas NAUJAS daiktas. Kartais brokas būna toks nežymus, jog jo visai nesimato, o daiktas parduodamas perpus pigiau nei naujas. Pavyzdžiui, santechnikos salone už itin patrauklią kainą parduodamas brokuotas praustuvas. Praustuvo apačioje yra nežymus įbrėžimas, kurio nesimato (nebent jūsų katinui ar vaikui). Apie tą įbrėžimą žinosite tik jūs, tad neatmeskite galimybės įsigyti prekę su broku ir taip sutaupyti pinigų.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

4. Nereikalingiems daiktams ir spontaniškumui – ne!

Prisipažinsiu, jog rūbus perku spontaniškai, bet dar niekada nei vieno negrąžinau. O su daiktais namams sau taip neleidžiu. Nemažai laiko galvoju, kokio daikto man reikia (ir ar išvis jo reikia) ir ką galiu sau leisti, tad užėjus į baldų parduotuvę galiu ramiai vaikščioti ir apžiūrinėti prekes be sąžinės graužaties. Spontaniškas baldų pirkimas gali turėti dvi pabaigas: gerąją ir blogąją.

Geroji. Galbūt į parduotuvę atvyksite išpardavimo metu ir išties sutaupysite nemažai pinigų bei džiaugsitės geru ir gražiu daiktu.

Blogoji. Kokia prasmė pirkti daiktą su akcija, jeigu jis jums nereikalingas ir po to gaišite laiką jį grąžinant ar slėpsite kur nors rūsy, sandėliuke ar pas tėvus ateičiai?

Mano patarimas būtų žinoti, ko jums reikia ir tik tuomet ieškoti, kur tai rasti. Namuose turi būti tik tie daiktai, kurie yra funkcionalūs ir reikalingi. Dekoracijas galite nusipirkti vėliau, kai turėsite tam pinigų arba specialiai taupyti po kelis eurus įvairioms smulkmenėlėms, jeigu sunku joms atsispirti.

5. Prikelkite daiktus naujam gyvenimui

Jeigu nesate prieš ir jums artima recycled kultūra, senas spinteles, kėdes ir sofas galite atnaujinti. Dabar yra įmonių, teikiančių gobeleno pervilkimo paslaugas. Galite baldą tiesiog perdažyti, nes yra puikių baldams skirtų dažų. Galite netgi atnaujinti plieninę vonią! Pasitelkite fantaziją ir panaudokite pabodusį ar pasenusį baldą kitai paskirčiai. Internetas pilnas DIY projektų - tik netingėkite jais pasinaudoti.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

6. Į parduotuvę eikite pasiruošę

Apie pirkinių sąrašą kalbėti net neverta. Man įdomu, ar daugelis jūsų ieškote sofos, žinodami, kiek jai vietos yra svetainėje? Būtina pasimatuoti, kiek centimetrų turite sofai, praustuvui, lentynai ar bet kokiam kitam daiktui! Tikrai esu mačiusi atvejų, kai galvojama, kad tilps ir rezultatas toks, jog 80 proc. jūsų erdvės užima sofa. Vienoje feisbuko grupėje mačiau klausimą, ar galima sutrumpinti baro kėdės kojas, nes nusipirko per aukštas (o gal stalviršis per žemas)? Tai dar vienas įrodymas, jog prieš perkant bet kokį baldą, būtina žinoti, kiek vietos jis gali ir/ar turi užimti.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

7. Nešvaistykit pinigų prekės ženklams

Dizainerių kurti baldai tikrai turi pranašumų – unikali išvaizda ir dažnai gera kokybė, bet ar jums tikrai jo reikia? Vėlgi, grįžtu į 4 punktą. Kam jums reikalinga dizainerio kurta kėdė? Tai jūsų svajonė? Spontaniška užgaida? Noras pasirodyti prieš kitus?

Jeigu tai jūsų svajonė – pirkite ir net taupykite TAM daiktui, jeigu to reikia. Jeigu ketinate baldą pirkti visam gyvenimui, taip pat galite pirkti žymių prekės ženklų daiktus. Bent jau iš dizaino pusės, greičiausiai, jie bus vis dar madingi net ir po 10 metų. Na, o jeigu tikite, jog tik tokie daiktai yra kokybiški ir funkcionalūs – labai klystate.

Daug kas priklauso nuo žmogaus įpročių, tvarkingumo, mokėjimo daiktą saugoti. Apžiūrėkite daiktą, pasėdėkite, atidarykite ir kitaip išbandykite ir galbūt pamatysite, jog tas pats baldas iš tinklinės parduotuvės gali tarnauti ne mažiau nei 3 kartus brangesnis. Sunumeruokite pagal save – kaina, dizainas, ženklas, funkcionalumas ir tada žinosite, kokio lygio baldus galite pirkti.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

8. Pirkite internetu

Šio patarimo turbūt nemėgsta visos parduotuvės, tačiau tokia jau ta realybė. Yra žmonių, kurie apžiūri daiktą gyvai, bet susiradę jį internete už mažiausią kainą (ar palankiausias sąlygas), perka jį iš ten. Aš nematau tame nieko blogo. Jeigu tik turite tam laiko ir noro – ieškokite sau geriausio varianto.

Čia taip pat, kaip su namo statybomis: arba statai pats ir aukoji savo laiką, bet taupai pinigus, arba perki jau pastatytą namą – sutaupai laiką, bet permoki.

Iš dalies, suprantu konsultantus, kurie gaišta laiką ir pasakoja apie baldą, o klientas grįžęs namo, užsisako jį visai iš kitur. Jiems būna labai pikta. Labai. Bet dabar kainos tokios didelės, jog toks pirkimo būdas tampa pateisinamas.

Nepamirškite, jog Lietuvoje daugybė lenkiškų baldų, tad gerai paieškoję internete, pamatysite, jog net su siuntimu iš Lenkijos jūs kartais sutaupote dešimtis procentų kainos. Taip pat patikrinkite Ispanijos, Italijos, Vokietijos gamintojų baldus, šviestuvus, kilimus. Siunčiant per tarpininkus žmonės kartais įsigyja daiktus perpus pigiau nei Lietuvoje.

9 patarimai, kaip apsipirkti namams ir nepermokėti
© Shutterstock

9. Derėkitės

Su šia sritimi man yra be galo sunku. Nemoku ir nenoriu derėtis ir niekaip negaliu persilaužti, tad jeigu tik sugebate – derėkitės! Juk tai pats tiesiausias kelias į nuolaidas. Pasirodo tai veikia ne tik turguje.

Jeigu žinote kitų būdų, kaip pirkti ir neapsirikti ar sutaupyti – dalinkitės savo patirtimi. O gal esate išbandę kelis būdus iš čia pateiktų? Ar pasiteisino?

Šaltinis: www.e-interjeras.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Alergologė atskleidė, kas pro atvirus langus vasarą patenka į namus

Karštomis vasaros dienomis šviežio oro gūsis pro langą daugeliui yra atgaiva ir išsigelbėjimas nuo kaitros. Kitaip jaučiasi su alergija kovojantys žmonės, mat kartu su šviežiu oru įkvepiami ir alergenai. Lietuvos alergijos ir astmos asociacijos prezidentė, gydytoja alergologė doc. Violeta Kvedarienė pasakoja, kokios medžiagos vasarą patenka pro atvirus langus bei kaip vėdinti patalpas, kad jaustumės gerai.

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.