9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose

Tvarkyti namus sunku, užtat susitvarkius palaikyti tvarką – lengva.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Būkime sąžiningi – niekas taip neišvargina, kaip nuolat tvarkyti namus, kurie kažkodėl vos sutvarkius ir vėl atrodo išjaukti. Jei norite ištrūkti iš šio užburto rato, jums ir jūsų namiškiams vertėtų išsiugdyti kelis paprastus įpročius, kurie padės nuolat palaikyti tvarką namuose.

1. Išsimaudę duše visad nuvalykite kabinos stiklą ir plyteles

Džiūdami vandens lašai palieka geltonas žymes ant sienų, stiklų ir veidrodžių. Lašus langų valymo mentele nubrauksite per dvidešimt sekundžių, o vonia atrodys nepriekaištingai.

2. Kaskart pasinaudoję kriaukle, nuvalykite ją servetėle

Nusiprausę ar išsivalę dantis nuvalykite kriauklę kempinėle arba vienkartine servetėle. Užtruksite vos akimirką, o keramika spindės kaip nauja.

3. Virtuvės paviršius valykite kelis kartus per dieną

Pasigaminkite naminį purškiklį iš vandens ir acto (lygiomis dalimis), galima įlašinti kelis lašus eterinio citrinų aliejaus maloniam aromatui. Išpurkškite virtuvės paviršius šiuo mišiniu ir nuvalykite servetėle. Jūsų virtuvė blizgės ir kvepės.

4. Visada pasiklokite lovą

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti ryte prieš valantis dantis – tvarkingai pasikloti lovą. Kad ir koks netvarkingas bus miegamasis, labiausiai akį trauks paklota lova.

9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose
© Shutterstock

5. Kol maistas kepa ar verda, sutvarkykite virtuvę

Nieko nėra apmaudžiau, kaip po vakarienės plauti kalnus indų. Pradėkite tvarkytis, kol maistas kepa orkaitėje arba verda ant viryklės.

6. Prieš miegą nuvalykite dulkes

Įsigykite dvi pirštines iš mikropluošto. Vieną užsimaukite ant rankos, kitą ant kojos. Pereikite per kambarį, pakeliui ranka nubraukdami dulkes nuo stalų ir lentynų, o koja – nuo grindjuosčių. Jei taip darysite kas vakarą, savaitgaliais nereikės visą dieną tvarkytis.

7. Visus drabužius kabinkite į vietas

Tobuloje šeimoje visi savo drabužius visada iškart pakabina į spintą, o ne išmėto ant grindų, kėdžių ar sofų. Bet mes gyvename realiame pasaulyje. Todėl kas vakarą įtraukite namiškius ir visi kartu susirinkite savo daiktus iš visų kambarių. Taip įprasite kasryt nubusti tvarkinguose namuose. Toks neįkainojamas tvarkos pojūtis suteiks teigiamą foną visai dienai.

8. Atidarykite duris ir išvėdinkite namus

Atidarykite duris ir atverkite visus langus 10-iai minučių – įsileiskite į namus gryno oro. Taip galima daryti net ir miesto bute.

9. Uždarykite duris į nesutvarkytą kambarį

Kartais geriausias sprendimas yra tiesiog uždaryti duris į vaikų kambarį, kad svečiai nematytų netvarkos. Tai paprastas ir praktiškas sprendimas, kai fiziškai neužtenka laiko susitvarkyti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.

Spėkite, koks tai kenkėjas: ne viesulas, bet nam​ą​ nugriauti gali?

Kenkėjų kontrolės ekspertai tikina, kad šilti orai itin palankūs medienos kenkėjams. Įpusėjus vasarai buvo gauta kelios dešimtys nusiskundimų: ūsuočių, skaptukų ir kitų kenkėjų lervos negailestingai graužia tiek senos, tiek naujos statybos namus, balkius, sienas. Į namus šie kenkėjai papuola su namams statyti skirtais rąstais, malkomis, netgi mediniais baldais ar medinais meno gaminiais.