9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose

Tvarkyti namus sunku, užtat susitvarkius palaikyti tvarką – lengva.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Būkime sąžiningi – niekas taip neišvargina, kaip nuolat tvarkyti namus, kurie kažkodėl vos sutvarkius ir vėl atrodo išjaukti. Jei norite ištrūkti iš šio užburto rato, jums ir jūsų namiškiams vertėtų išsiugdyti kelis paprastus įpročius, kurie padės nuolat palaikyti tvarką namuose.

1. Išsimaudę duše visad nuvalykite kabinos stiklą ir plyteles

Džiūdami vandens lašai palieka geltonas žymes ant sienų, stiklų ir veidrodžių. Lašus langų valymo mentele nubrauksite per dvidešimt sekundžių, o vonia atrodys nepriekaištingai.

2. Kaskart pasinaudoję kriaukle, nuvalykite ją servetėle

Nusiprausę ar išsivalę dantis nuvalykite kriauklę kempinėle arba vienkartine servetėle. Užtruksite vos akimirką, o keramika spindės kaip nauja.

3. Virtuvės paviršius valykite kelis kartus per dieną

Pasigaminkite naminį purškiklį iš vandens ir acto (lygiomis dalimis), galima įlašinti kelis lašus eterinio citrinų aliejaus maloniam aromatui. Išpurkškite virtuvės paviršius šiuo mišiniu ir nuvalykite servetėle. Jūsų virtuvė blizgės ir kvepės.

4. Visada pasiklokite lovą

Pirmas dalykas, kurį reikia padaryti ryte prieš valantis dantis – tvarkingai pasikloti lovą. Kad ir koks netvarkingas bus miegamasis, labiausiai akį trauks paklota lova.

9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose
© Shutterstock

5. Kol maistas kepa ar verda, sutvarkykite virtuvę

Nieko nėra apmaudžiau, kaip po vakarienės plauti kalnus indų. Pradėkite tvarkytis, kol maistas kepa orkaitėje arba verda ant viryklės.

6. Prieš miegą nuvalykite dulkes

Įsigykite dvi pirštines iš mikropluošto. Vieną užsimaukite ant rankos, kitą ant kojos. Pereikite per kambarį, pakeliui ranka nubraukdami dulkes nuo stalų ir lentynų, o koja – nuo grindjuosčių. Jei taip darysite kas vakarą, savaitgaliais nereikės visą dieną tvarkytis.

7. Visus drabužius kabinkite į vietas

Tobuloje šeimoje visi savo drabužius visada iškart pakabina į spintą, o ne išmėto ant grindų, kėdžių ar sofų. Bet mes gyvename realiame pasaulyje. Todėl kas vakarą įtraukite namiškius ir visi kartu susirinkite savo daiktus iš visų kambarių. Taip įprasite kasryt nubusti tvarkinguose namuose. Toks neįkainojamas tvarkos pojūtis suteiks teigiamą foną visai dienai.

8. Atidarykite duris ir išvėdinkite namus

Atidarykite duris ir atverkite visus langus 10-iai minučių – įsileiskite į namus gryno oro. Taip galima daryti net ir miesto bute.

9. Uždarykite duris į nesutvarkytą kambarį

Kartais geriausias sprendimas yra tiesiog uždaryti duris į vaikų kambarį, kad svečiai nematytų netvarkos. Tai paprastas ir praktiškas sprendimas, kai fiziškai neužtenka laiko susitvarkyti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Prasideda jubiliejinė paroda RESTA: nuo galimybės susipažinti su naujausiais sprendimais iki rekordų siekimo

Jau šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų paroda RESTA. Šiemet ji surengta jau 25-tą kartą. Jubiliejinėje parodoje kiekvienas lankytojas tikrai atras sau naudingos ir praktiškos informacijos.

5 pagrindinės priežastys, kodėl namuose vyrauja netvarka

Paklauskite savęs (ir sąžiningai sau atsakykite): ar jūsų namuose šiuo metu vyrauja netvarka? Galbūt jūs nesuprantate kodėl, nes atrodo, kad reguliariai tvarkotės ir nuolat stengiatės palaikyti tvarką? Egzistuoja bendros priežastys, kodėl sunku įveikti netvarką namuose, tad pateikiame penkias pagrindines.

Koks bus namas 2021 metais?

Nors daug kam atrodo, kad 2021 metai yra gan toli, tačiau jie nenumaldomai artėja ir pats metas ruoštis pokyčiams, kuriuos jie atneš. Naujai statomi namai po 2021 m. sausio 1 d. turės atitikti A++ klasę – kitaip tariant sąnaudas sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.

9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose

Tvarkyti namus sunku, užtat susitvarkius palaikyti tvarką – lengva.

Profesionalų patarimai, kaip pavasarį susitvarkyti namus

Pagaliau ir į mūsų platumas atėjus pavasariui, kyla natūralus noras iš pagrindų susitvarkyti namus. Per žiemą namuose ne tik nugulė sluoksnis dulkių ir užaugo krūvos nereikalingų daiktų, bet ir atsirado papildomų nešvarumų, pavyzdžiui, ant grindų.

Kilimų ir grindų generalinis valymas: keli sumanūs patarimai

Generalinį grindų ir minkštų grindų dangų ar kilimų valymą reikia atlikti bent kartą per metus. Derėtų atminti, kad neužtenka vien išsiurbti kilimų dulkių siurbliu – reikia išvalyti ir po jais.

10 paviršių, kuriuos vis pamirštame nuvalyti

Pakankamai mėgiamas yra generalinis namų valymas, kai valomi stipriai apleisti bei apsinešę, ilgą laiką užmiršti paviršiai. Dažniausiai, tai vyksta dukart metuose.

Langų valymas: būdai, apie kuriuos anksčiau negirdėjote (2)

Specialistai pataria atsispirti pagundai valyti langus ir stiklinius terasų fasadus pačiomis pirmomis saulėtomis pavasario dienomis.

Itin paprasta gudrybė, kaip nesukeliant dulkių debesies sušluoti nešvarumus į semtuvėlį

Kruopščiai iššlavėme visą patalpą, teliko visus nešvarumus sušluoti į semtuvėlį ir išmesti, tačiau tai darant didžioji dalis nešvarumų pakyla į orą, o gal pakilo dar šluojant. Kodėl niekas nesukūrė priemonės ar būdo, kaip sušluotų dulkių nepaleisti vėjais?

Po kojomis – dėmesį prikaustančios grindys

Grindys užima didžiausią erdvę namuose. Norint, kad jos atskleistų visą savo potencialą, svarbu pasirinkti tokias, kurios puikiai derėtų su jūsų namų ir jūsų charakteriu. Gali skirtis grindų spalva, formatas ar netgi paviršius. Nesate tikri, ką rinktis? Džiaugiamės galėdami pagelbėti. Netgi jei norite tik trumpam pasvajoti, paklosime mūsų gražiausias grindis jums po kojomis.