8 patarimai, kaip išsaugoti švarą virtuvėje

 (2)
Kaip išsaugoti švarą virtuvėje ir sutaupyti tvarkymuisi skirtą laiką? Šiuos klausimus sau užduoda kiekviena šeimininkė, tačiau atsakymus žino ne visos. O viskas pakankamai paprasta, ypač jeigu žinote kelias paslaptis.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kartais paties patiekalo paruošimas atima visai nedaug laiko, o štai po to einantis virtuvės tvarkymas gali tapti tikru košmaru, kuris ilgam numalšins jūsų kulinarinį užsidegimą. Kad tai nenutiktų, pasidalinsime su jumis labai paprastais patarimais, kurie padės išsaugoti tvarką virtuvėje.

Ne paslaptis, kad bet kokias riebalų dėmes nuo viryklės ar darbastalio geriau iškart nuvalyti. Tačiau kokių dar gudrybių turėtume imtis, kad virtuvės valymui nereiktų švaistyti brangaus laiko? Visi patys naudingiausi patarimai žemiau.

Po ranka turėkite popierinių rankšluosčių

Toks, iš pirmo žvilgsnio akivaizdus patarimas, tačiau daugelis jį pamiršta. Įsigykite patogų popierinio rankšluosčio laikiklį, kad visada turėtumėte jį po ranka. Jeigu iškart išvalysite visas dėmes, ypač riebalų, labai palengvinsite tolimesnį tvarkymąsi.

Apgalvokite laikymo sistemą

Nepamirškite, kad kuo mažiau daiktų bus ant darbastalio ir šalia viryklės, tuo mažiau vėliau teks plauti. Jeigu jums patinka atviros lentynos, stenkitės jas kabinti toliau nuo viryklės, kad ant jų nesitaškytų riebalai. Ir ant tokių lentynų dėkite tik tai, kuo naudojatės reguliariai. Visa kita sudėkite į uždaras virtuvės spinteles.

8 patarimai, kaip išsaugoti švarą virtuvėje
© Shutterstock

Pjaustymo lentą įdėkite į polietileno maišelį

Jeigu planuojate pjaustyti vištą ar žuvį, patariame jums pjaustymo lentą įdėti į polietileno maišelį. Tokiu būdu jums baigus darbą beliks išimti iš jo švarią lentą, o maišelį su vištienos ar žuvies likučiais atsargiai išversti ir išmesti į šiukšlių dėžę.

Pjaustymo lentą padėkite ant kepimo skardos

Dar vienas puikus patarimas – padėkite pjaustymo lentą ant kepimo skardos. Šis patarimas ypač aktualus tokiu atveju, jeigu pjaustote sultingas daržoves, vaisius ar mėsą. Sultys tekės ne ant darbastalio, o į skardą, kurią vėliau lengvai nuplausite vandeniu. Sutikite, kad tai gerokai paprasčiau ir greičiau.

8 patarimai, kaip išsaugoti švarą virtuvėje
© Shutterstock

Sėklas pašalinkite valgomuoju šaukštu

Tokia paprasta gudrybė kaip sėklų šalinimas valgomuoju šaukštu – tikras atradimas nekantrioms šeimininkėms. Pirma, jums prireiks vos kelių sekundžių visoms sėkloms pašalinti iš pusiau padalinto moliūgo, meliono ar, pavyzdžiui, paprikos. Antra, nereikės vėliau sėklų rankioti nuo darbastalio, nes jas šalinti galima iškart virš šiukšliadėžės.

Naudokite aukštus dubenis ir salotines

Nebandykite kažką maišyti lėkštėje, net jeigu ji ir pakankamai aukšta. Garantuotai viskas iškris per kraštus, vadinasi, teks valyti virtuvės stalą. Jeigu nusprendėte paruošti vištienos filė ar kepsnius, būtinai paimkite aukštą dubenį ar salotinę mėsos gabalams džiūvėsėliuose apvolioti. Kai ruošiate salotas, marinatus ar pyrago įdarus, taip pat geriausias pasirinkimas yra aukštas dubuo.

8 patarimai, kaip išsaugoti švarą virtuvėje
© Shutterstock

Konservuotus produktus supjaustykite pačiame indelyje

Šis paprastas patarimas jums labai palengvins gyvenimą. Jeigu reikia supjaustyti konservuotus pomidorus, tam puikiai tiks virtuvinės žirklės, o štai tuną salotoms galima susmulkinti paprasta šakute. Jokių papildomų nešvarių indų ir nemažai sutaupyto laiko.

Minkštą sūrį supjaustykite dantų siūlu

Minkštus sūrius įprastu peiliu supjaustyti ganėtinai sunku, tačiau dar sunkiau nuo to peilio paskui nuplauti prilipusį sūrį. Pasinaudokite dantų siūlu, kurį pasinaudoję tiesiog išmesite. Tai gerokai patogiau. Beje, jeigu minkštą sūrį reikia sutarkuoti, tai geriau jį prieš tai užšaldyti – taip nereikės vėliau daug laiko skirti tarkai plauti.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Medinių grindų pasirinkimas

Kiekvienas žmogus savo namus įrengia pagal savus poreikius. Tačiau norint visus juos įgyvendinti, visada reikia apsvarstyti galimas aplinkybes, kad ateityje rezultatas nenuviltų.

Pasitelkite šį būdą ir namuose neliks dulkių! (12)

Šio bespalvio, perregimo, sirupo konsistencijos skysčio rasite pirkti kiekvienoje vaistinėje ir naudojamas jis labai plačiai – medicinoje, kosmetologijoje, kulinarijoje, žemės ūkyje, karinėje pramonėje...

Plastikinių langų problemos: kodėl pro juos pučia vėjas ir kaip tai išspręsti

Rudeniui persiritus į antrą pusę, orai vis labiau vėsta, ir tai juntama net ir patalpose, ypač kol dar nebuvo pradėtas šildymo sezonas. Ko gero, ne vienam mūsų kilo klausimas, kodėl nuo langų juntamas šaltis, ir kaip šią problemą būtų galima išspręsti. Jei užuolaidos akivaizdžiai plaikstosi, o priėjus prie lango juntamas vėjo dvelksmas, kažkas akivaizdžiai yra netvarkoje.

8 patarimai, kaip išsaugoti švarą virtuvėje (2)

Kaip išsaugoti švarą virtuvėje ir sutaupyti tvarkymuisi skirtą laiką? Šiuos klausimus sau užduoda kiekviena šeimininkė, tačiau atsakymus žino ne visos. O viskas pakankamai paprasta, ypač jeigu žinote kelias paslaptis.

Kaip tvarkymąsi paversti malonumu? (5)

Pakelkite rankas kam patinka tvarkytis? Man patinka ir tuoj pasakysiu kodėl.

Laiko patikrintos gudrybės, kaip valyti skalbimo mašiną

Sunku įsivaizduoti šiuolaikinį butą be skalbimo mašinos. Sudedame skalbinius, paspaudžiame mygtukus, o paskui išimame juos švarius ir netgi sausus. Kad ši pagalbininkė ilgai tarnautų, reikia tinkamai ją prižiūrėti.

Kaip priversti puodus blizgėti (2)

Puodų švara – šeimininkės patirties ir įgudimo patikrinimas. Pateikiame pačius veiksmingiausius metodus, kurie padės tobulai išblizginti puodus.

Jei pavargote kovoti: įdomūs faktai apie tarakonus (1)

Kambariuose besikaupianti drėgmė, šiluma ir ant virtuvės stalo paliekami maisto likučiai – puikios sąlygos veistis tarakonams. Į namus šie kenkėjai gali patekti per kanalizacijos ar šiukšlių vamzdžius, ventiliacijos angas, taip pat su pirktais padėvėtais baldais, aparatūra, pakuotėmis, ateiti iš kaimynų, pro nesandarias duris, net elektros lizdus. Pasak kenkėjų kontrolės ekspertų „Dezinfa“ biologo Liutauro Grigaliūno, egzistuoja daugybė įdomių faktų apie šiuos ūsuotuosius kenkėjus.

Kaip išsirinkti virdulį ir paruošti skanią arbatą?

Nebūtina važiuoti į Japoniją ar Kiniją. Nebūtina leisti daug pinigų arbatinėse, kurios specializuojasi arbatos virimo mene. Varle.lt maisto ruošimo technikos specialistų manymu, tam, kad galima būtų mėgautis gardžios arbatos magija namie, pakanka žinoti kelis esminius principus ir protingai pasirinkti virdulį.

Kaip apsaugoti produktus nuo maistinių kandžių

Maistinės kandys gali sugadinti ne tik produktus, bet ir nuotaiką, jau nekalbant apie apetitą. Kaip atsikratyti maistinių kandžių ir teisingai laikyti produktus, kad apsisaugotumėte nuo šio kenkėjo?