6 klaidos planuojant mažos vonios remontą

Remontas bute dažnai primena „Tetris“ žaidimą: minimaliame plote reikia sutalpinti maksimalų reikalingų daiktų kiekį. Kalbant apie vonią, reikia sugebėti ją įrengti kompaktiškai, bet tuo pačiu užtikrinti visus patogumus. Pateikiame pagrindines klaidas, kurios gali apsunkinti gyvenimą ir trukdyti džiaugtis užbaigtu remontu.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Nekokybiškos medžiagos

Remontuojant vonią galima atsisakyti nepagrįstai brangios furnitūros, rinktis vietinius gamintojus arba ne patį naujausią, bet nesenstantį dizainą. Visa tai padeda sumažinti remonto išlaidas. Vienintelis dalykas, kuris visada turėtų išlikti prioritetiniu – medžiagų kokybė.

6 klaidos planuojant mažos vonios remontą
© Shutterstock

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti apdailos būdams. Pavyzdžiui, vonios sandarinimo juostos ne visada yra idealus sprendimas: jei meistras jas priklijuos netvarkingai, po poros metų ant jų gali atsirasti dėmių.

6 klaidos planuojant mažos vonios remontą
© Shutterstock

2. Visi paviršiai išklijuoti plytelėmis

Jei bute tualetas nesujungtas su vonia, tualetas dažniausiai atrodo kaip šulinys – aukštas ir siauras. Tokiu atveju nereikėtų plytelėmis apklijuoti ir grindų, ir sienų, nes vaizdas bus nekoks. Geriau sieną išklijuoti plytelėmis iki pusės, po viršutinę dalį nudažyti. Jei toks variantas atrodo nepraktiškas, galima derinti dviejų atspalvių plyteles – tamsaus ir šviesaus.

6 klaidos planuojant mažos vonios remontą
© Shutterstock


3. Noras viską maksimaliai sutalpinti

Jei vonios kambaryje norisi sutalpinti visko kuo daugiau, geriausia būtų sujungti vonią su tualetu. Jei kategoriškai šito nenorite, bent jau iškelkite skalbyklę į virtuvę, kad vonioje atsilaisvintų daugiau vietos. Spintelę, kriauklę ir unitazą rinkitės nedidelių išmatavimų, kompaktiškus. Nepamirškite, kad tarp spintelės ir kriauklės turi būti bent pusės metro atstumas.

6 klaidos planuojant mažos vonios remontą
© Shutterstock


4. Nenumatytos spintelės higienos priemonėms ir buitinei chemijai

Daug kas laiko buteliukus ir tūbeles ant vonios krašto ar kampuose. Iš tiesų daug geriau įsirengti spintą arba bent jau nedideles pakabinamas lentynas su durelėmis. Taip stilingiau, be to, tamsoje laikomos priemonės ilgiau negenda.

5. Silpnas vonios apšvietimas

Kuo daugiau vonios kambaryje šviesos, tuo geriau. Idealiausia, jei yra galimybė įrengti pakabinamas lubas su integruotu apšvietimu – lempučių turi būti ne mažiau nei trys. Pasirūpinkite ir papildomu šviestuvu prie veidrodžio – taip bus patogiau ir praustis, ir šukuotis, ir dažytis (ko gero tai aktualiausia moterims).

6 klaidos planuojant mažos vonios remontą
© Shutterstock

6. Ne pagal fengšui

Žinoma, šis punktas greičiau juokaujamojo pobūdžio. Kiekvienas yra laisvas pasirinkti, ar atsižvelgti į patarimą, ar ne. Taigi, jei namuose turite katę, ir jos tualetas stovi vonioje, gyvūnas visada turi turėti galimybę į jį patekti. Tai ir yra didžiausia problema: fengšui principai teigia, kad atviros sanitarinio mazgo durys neišvengiamai skatina materialinius nuostolius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Fengšui paslaptys: kaip pritraukti į namus turtus

Fengšui – senovės kinų filosofinė praktika, kuri gilinasi į žmogaus harmoningo gyvenimo erdvėje paslaptis. Taigi, šios praktikos mokytojai mano, kad klestėjimo sektorių, atsakingą už finansinę gerovę, galima atrasti kiekvienoje patalpoje – ir mažame bute, ir didžiuliame name.

11 gudrybių, kurios padės įveikti netvarką namuose

Tvarkinguose namuose jauku, tokiuose namuose mes turime daugiau laisvo laiko, galime gerai pailsėti ir atsipalaiduoti. Daug kam atrodo, kad įveikti netvarką namuose labai sunku. Iš tiesų, jei laikysitės tam tikrų taisyklių, susitvarkyti namus ir palaikyti juose tvarką nereikės didelių pastangų. Pateiksime gudrybių, kurios pakeis jūsų požiūrį į tvarkymąsi.

6 klaidos planuojant mažos vonios remontą

Remontas bute dažnai primena „Tetris“ žaidimą: minimaliame plote reikia sutalpinti maksimalų reikalingų daiktų kiekį. Kalbant apie vonią, reikia sugebėti ją įrengti kompaktiškai, bet tuo pačiu užtikrinti visus patogumus. Pateikiame pagrindines klaidas, kurios gali apsunkinti gyvenimą ir trukdyti džiaugtis užbaigtu remontu.

Kaip skalbti rankšluosčius, kad jie ilgiau tarnautų

Sunku patikėti, bet iš tiesų egzistuoja tam tikros taisyklės, kaip teisingai skalbti rankšluosčius. Tam, kad rankšluosčiai būtų švarūs, užtenka juos įmesti į skalbyklę, tačiau jei norite, kad jie tarnautų kuo ilgiau, vadovaukitės toliau pateiktais patarimais, ir jie net po kelių skalbimų atrodys kaip nauji.

Ekspertės pataria, kaip išsirinkti ir derinti užuolaidas šį sezoną

Tinkamai parinktos užuolaidos akimirksniu gali pakeisti nuotaiką patalpoje, tačiau bent kartą bandę savarankiškai išsirinkti užuolaidas supras – tai ne taip jau lengva, nežinant pagrindinių taisyklių.

Būsto vėdinimas: kodėl tai svarbu ir vasarą, ir žiemą

„Patalpų vėdinimo esmė yra paprasta – oro pritekėjimas į vidų ir jo ištekėjimas į išorę. Jeigu viena iš dalių neveikia – patalpa nevėdinama. O oro cirkuliaciją galima atlikti ir su rekuperacine sistema, ir kitomis technologijomis ar būdais“, – sako Robertas Grigalis, nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Eika“ Projektų valdymo departamento direktorius.

Nemaloniausios dėmės virtuvėje: kaip jas pašalinti

Virtuvė – tai tokia vieta, kurioje nuolat kažkas išsipila ir susitepa. O dėmės nuo kai kurių produktų valant tik išsiterlioja, bet neišnyksta. Patarsime, kaip jas pašalinti.

Planuojate statybas vasarą? Dėmesį atkreipkite į namo stogą ir fasadą

Vasarą statybos visuomet suaktyvėja. Dažnas ne tik remontuoja ar renovuoja, bet ir statosi naują būstą. Ką pravartu žinoti prieš pradedant darbus ir kodėl kokybiškos medžiagos kelia namo vertę, atsako statybų ekspertas.

Kaip palaikyti švarą namuose, kad generalinės tvarkos namuose reikėtų kuo rečiau?

Per tam tikrą laiką daugelis iš mūsų namuose užgyvena ne vieną dėžę daiktų. Seni rūbai, įvairios vaikystės relikvijos, kelionių talismanai, dovanos bei daugybė kitų, net ir nedidelių daikčiukų, nugula lentynose, tamsiuose kambariuose ir sandėliukuose. Visgi, turint ribotą erdvę, būtina atsirinkti tai, kas yra vertingiausia, reguliariai atliekant generalinę namų tvarką.

5 originalios lubų dizaino idėjos

Lubos dažnai yra vadinamos penkta kambario siena, kuri kuriant interjerą yra šiek tiek užmirštama ir paprasčiausiai padengiama baltos spalvos dažais. Tačiau net ir nedidelis papildomas dėmesys šiai kambario daliai, gali visiškai pakeisti erdvę ir suteikti jai papildomo charakterio. Pristatome kelias originalias lubų dizaino idėjas.