10 paviršių, kuriuos vis pamirštame nuvalyti

Pakankamai mėgiamas yra generalinis namų valymas, kai valomi stipriai apleisti bei apsinešę, ilgą laiką užmiršti paviršiai. Dažniausiai, tai vyksta dukart metuose.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Žinoma, namų švara ir tvarka kiekvienam pagal skonį. Tačiau aš pati esu nuolatinės namų tvarkos mėgėja. Kodėl? Nes kur kas maloniau daugiau ar mažiau tvarkinguose namuose gyventi nuolatos, nei mėgautis akiai malonia švara tik dukart per metus. Jokiais būdais nesakau, kad yra tik viena ir visiems tinkanti namų švaros ir tvarkos tiesa. Vienintelė tiesa yra nebent ta, kad nėra vieno visiems tinkamo būdo gyventi tvarkingai.

Namuose visuomet yra paviršių, kuriems nuvalyti arba pritrūkstame laiko, arba jie tiesiog lieka nepastebėti. Tačiau būtent jie ir yra ypatingai linkę apsinešti. Taigi, paviršiai, kuriuos pamirštame, nors tikrai nederėtų.

1. Elektros jungikliai. Juos liečiame visi, tikrai ne po vieną kartą per dieną ir ne visada ką tik švariai nuplautomis rankomis. Todėl ant jų kaupiasi ne tik dulkės, bet ir galybė kitų nešvarumų, liekančių nuo nešvarių rankų. Tvarkydami namus apie juos dažniausiai pamirštame. Nuvalykite nešvarumus nuo visų elektros jungiklių drėgna šluoste.

2. Durys, durų staktos. Jų funkcija namuose, labai reikalinga ir svarbi. Tačiau jų reguliarus valymas namuose nėra labai populiarus. Ypač durų rankenas valyti reikia ne tiek dėl estetinio vaizdo, bet tą daryti yra būtina dėl higienos. Ten tūno šimtai bakterijų.

3. Grindjuostės. Tai dar vienas namų apdailos elementas, kuris nuolatos pamirštamas. Ant jų puikiai gula dulkės, riebalai ir kiti nešvarumai. Ypatingai jei grinduostės yra tamsios spalvos, atrodo, jog jos yra švarios. Tačiau ant baltų puikiai matosi, koks dulkių sluoksnis kabo. Nubraukite jas dulkių šluotele. Jei dulkių sluoksnis yra susimaišęs su riebalais ar prilipus kitiems nešvarumams, pasitelkite šlapią šluostę ir valymo priemonę riebalams šalinti.

4. Langų rėmai. Lietuvoje populiariausi – plastikiniai langai. Jų rėmai, laikui bėgant, ima tamsėti, apsineša riebalais, išsitepa pirštų dėmėmis. Tokius nešvarumus geriausiai valo neskiestas indų ploviklis, kurį vėliau reikia gerai nuplauti vandeniu. Taip pat puikiai gelbsti valymo priemonė, kurioje yra acetono. Pasidomėkite, rasite ir kitų. Juk atėjus pavasariui norisi ne tik švarių langų stiklų, bet ir atsinaujinusių rėmų.

5. Radiatoriai. Kaip ir grindjuostės, jie kaupia dulkes ir nešvarumus. Reguliariai juos valykite. Radiatoriaus funkcija yra aprūpinti mūsų namus šiluma, todėl dažniausiai namuose jis yra gerai matomas ir pastebima jo švara.

6. Šviestuvų gaubtai. Dar viena dulkių kaupykla. Stiklinius, plastikinius gaubtus valykite šluoste. Medžiaginius – nusiurbkite.

10 paviršių, kuriuos vis pamirštame nuvalyti
© Shutterstock

7. Valgomojo/virtuvės stalo kojos bei kėdės. Priklausomai nuo jų tipo ir struktūros, dažniausiai būna nučiupinėtos kėdžių atkaltės, o jų bei stalų kojos, visiškai pamirštos. Ant jų apačios dažnai būna ne tik prilipęs dulkių sluoksnis, tačiau ir maisto likučiai, nubėgę vaikų išpilti skysčiai.

8. Sienelė prie kaitlentės ir plautuvės. Ši erdvė visuomet papuošta riebalais ir aptaškyta vandeniu. Jei atrodo, jog tai atskira ir nematoma virtuvės dalis, tikrai ne. Tai puikiai matoma ir apie švarą jūsų virtuvėje daug pasakanti vieta.

9. Spintelė, kurioje laikoma šiukšlių dėžė. Tikra likučių karalienė. Atsidarykite ją ir pažiūrėkite, kas ten gyvena! Jei šiukšliadėžę, spintelę, jos dureles reguliariai valote, Jūs – tikri šaunuoliai! Taip ir toliau.

10. Paviršiai vonios kambaryje. Jei čia stovi skalbimo mašina, nuvalykite visą korpusą bei durelių stiklą. Neapleiskite paviršių, ant kurių nuolat patenka vanduo. Kitaip tuoj įsigalės kalkės. Apgadins ne tik estetinį čiaupų vaizdą, bet ir apsineš plytelės, tarpai tarp jų, apsigyvens pelėsis.

Daugiau Tomos tekstų skaitykite www.susitvarkyk.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.

Spėkite, koks tai kenkėjas: ne viesulas, bet nam​ą​ nugriauti gali?

Kenkėjų kontrolės ekspertai tikina, kad šilti orai itin palankūs medienos kenkėjams. Įpusėjus vasarai buvo gauta kelios dešimtys nusiskundimų: ūsuočių, skaptukų ir kitų kenkėjų lervos negailestingai graužia tiek senos, tiek naujos statybos namus, balkius, sienas. Į namus šie kenkėjai papuola su namams statyti skirtais rąstais, malkomis, netgi mediniais baldais ar medinais meno gaminiais.