10 netikėtų aliuminio folijos panaudojimo būdų buityje

 (1)
Aliuminio folijos ritinėlį paprastai galima rasti kiekvienos šeimininkės virtuvinės spintelės stalčiuje. Tačiau ar žinojote, kad foliją galimą panaudoti ne tik kepant maistą orkaitėje ir suvyniojant maisto likučius? Pristatome kelis netikėtus būdus, kaip dar galima panaudoti šią medžiagą buityje.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Sidabro atnaujinimas. Apnašomis apsinešę, blizgesį praradę sidabriniai stalo įrankiai atrodo labai neestetiškai ir tikrai nepuošia jūsų valgomojo stalo. Sidabro atnaujinimui galite į pagalbą pasitelkti foliją, kuri jonų mainų principu tokio atnaujinimo metu veiks kaip katalizatorius. Eiga: išklokite folija kriauklės arba keptuvės dugną, pripilkite karšto vandens, įberkite du šaukštelius sodos ir du šaukštelius druskos. Tada įdėkite sidabrinius įrankius, pasirūpinkite, kad jie liestų foliją bei vienas kitą. Palaikykite juos taip keletą minučių. Procesui pasibaigus, nuplaukite įrankius šaltu vandeniu ir nusausinkite – sidabras atrodys kaip naujas.

10 netikėtų aliuminio folijos panaudojimo būdų buityje
© Shutterstock

2. Keptuvės bei puodų šveitimas. Purvinų metalinių puodų bei keptuvių (pripildytų vandeniu) nebūtina palikti kriauklėje per naktį. Suglamžykite foliją į kamuoliuką ir naudokitės juo kaip šveitikliu, jeigu norite papildomos pagalbos, išpilkite vandenį iš indo, įberkite druskos arba sodos ir imkitės šveitimo.

3. Švaros palaikymas orkaitėje. Kepant kai kuriuos patiekalus orkaitėje, pavyzdžiui, lazaniją yra tiesiog neįmanoma išvengti prisitaškymo. Kad orkaitę išlaikyti kuo švaresnę, galite patiesti aliuminio folijos lapą po kepimo indu, ant grotelių.

4. Lyginimo palengvinimas. Norėdami sutrumpinti lyginimo laiką, po lyginamu drabužiu ar kitu audiniu patieskite folijos. Lygimo metu folija atspindės karštį atgal, todėl lyginamas drabužis labiau įkais ir greičiau išsilygins.

5. Lygintuvo valymas. Audinių minkštikliai ir kitos panašios priemones ant drabužių palieka likučius, kurie gali prikibti prie lygintuvo dugno. Jei pastebėjote, kad lyginant drabužius atsirado vilkimosi audiniu jausmas, tai reiškia, kad jo dugnas yra nešvarus. Lygintuvo dugną galite valyti aliuminio folija. Valymas yra labai paprastas: tereikia karštu lygintuvu kelis kartus perbraukti per aliuminio foliją (foliją būtinai apverskite, kad nešvarumai negrįžtu ant lygintuvo paviršiaus).

6. Žirklių galandimas. Namuose esančias žirkles galite pagaląsti šiuo nesudėtingu būdu: sulankstykite aliuminio folijos lapą į kelių sluoksnių juostą ir ją sukarpykite.

10 netikėtų aliuminio folijos panaudojimo būdų buityje
© Shutterstock

7. Rankenų ir jungiklių apsaugojimas nuo dažų. Sienų, lubų dažymas yra greitas interjero atnaujinimo būdas. Jeigu nusprendėte perdažyti kambarį, tačiau neturite apsauginės dažymo juostos, durų rankenas, jungiklius ir kitas panašias vietas galite uždengti folija ir taip jas apsaugoti nuo dažų.

8. Baldų perstumimas. Jeigu namuose reikia perstumti sunkų baldą, kad nesugadintumėte grindų ir palengvintumėte savo darbą, po jo kojelėmis reikia patiesti gabalėlį aliuminio folijos. Foliją reikia dėti neblizgia puse į apačią, nes ši pusė yra slidesnė už blizgiąją.

10 netikėtų aliuminio folijos panaudojimo būdų buityje
© Shutterstock

9. Medelių kamienų apsaugojimas. Aliuminio foliją galima panaudoti ne tik namuose, bet ir kieme. Jaunų medelių žievė yra patraukli įvairiems graužikams. Kamienus galite apsaugoti aliuminio folija. Vėlyvą rudenį ja galima apvynioti medžio kamieną. Svarbu: atėjus pavasariui nepamirškite folijos nuvynioti.

10. Daržovių apsaugojimas nuo kenkėjų. Kad vabzdžiai ir šliužai nepultų jūsų daržovių, į mulčią galite įmaišyti smulkiai karpytos aliuminio folijos. Ji ne tik atbaidys kenkėjus, bet ir atspindės šviesą atgal į augalus ir taip padės jiems augti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Nemaloniausios dėmės virtuvėje: kaip jas pašalinti

Virtuvė – tai tokia vieta, kurioje nuolat kažkas išsipila ir susitepa. O dėmės nuo kai kurių produktų valant tik išsiterlioja, bet neišnyksta. Patarsime, kaip jas pašalinti.

Planuojate statybas vasarą? Dėmesį atkreipkite į namo stogą ir fasadą

Vasarą statybos visuomet suaktyvėja. Dažnas ne tik remontuoja ar renovuoja, bet ir statosi naują būstą. Ką pravartu žinoti prieš pradedant darbus ir kodėl kokybiškos medžiagos kelia namo vertę, atsako statybų ekspertas.

Kaip palaikyti švarą namuose, kad generalinės tvarkos namuose reikėtų kuo rečiau?

Per tam tikrą laiką daugelis iš mūsų namuose užgyvena ne vieną dėžę daiktų. Seni rūbai, įvairios vaikystės relikvijos, kelionių talismanai, dovanos bei daugybė kitų, net ir nedidelių daikčiukų, nugula lentynose, tamsiuose kambariuose ir sandėliukuose. Visgi, turint ribotą erdvę, būtina atsirinkti tai, kas yra vertingiausia, reguliariai atliekant generalinę namų tvarką.

5 originalios lubų dizaino idėjos

Lubos dažnai yra vadinamos penkta kambario siena, kuri kuriant interjerą yra šiek tiek užmirštama ir paprasčiausiai padengiama baltos spalvos dažais. Tačiau net ir nedidelis papildomas dėmesys šiai kambario daliai, gali visiškai pakeisti erdvę ir suteikti jai papildomo charakterio. Pristatome kelias originalias lubų dizaino idėjas.

Viena gudrybė, kuri padės interjere išlaikyti simetriją

Dailus TECE vandens nuleidimo mygtukas atlieka ne tik vandens nuleidimo funkciją, bet tampa vonios kambario interjero dalimi, aksesuaru. Jo vieta erdvėje ne mažiau svarbi, kaip ir bet kurios kitos detalės. Kaip planuoti apdailos darbus, kad mygtuką būtų galima montuoti ten, kur reikia, o ne kur netyčia gaunasi?

Prasideda jubiliejinė paroda RESTA: nuo galimybės susipažinti su naujausiais sprendimais iki rekordų siekimo

Jau šiandien Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ prasideda didžiausia Baltijos šalyse tarptautinė statybų paroda RESTA. Šiemet ji surengta jau 25-tą kartą. Jubiliejinėje parodoje kiekvienas lankytojas tikrai atras sau naudingos ir praktiškos informacijos.

5 pagrindinės priežastys, kodėl namuose vyrauja netvarka

Paklauskite savęs (ir sąžiningai sau atsakykite): ar jūsų namuose šiuo metu vyrauja netvarka? Galbūt jūs nesuprantate kodėl, nes atrodo, kad reguliariai tvarkotės ir nuolat stengiatės palaikyti tvarką? Egzistuoja bendros priežastys, kodėl sunku įveikti netvarką namuose, tad pateikiame penkias pagrindines.

Koks bus namas 2021 metais?

Nors daug kam atrodo, kad 2021 metai yra gan toli, tačiau jie nenumaldomai artėja ir pats metas ruoštis pokyčiams, kuriuos jie atneš. Naujai statomi namai po 2021 m. sausio 1 d. turės atitikti A++ klasę – kitaip tariant sąnaudas sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.

9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose

Tvarkyti namus sunku, užtat susitvarkius palaikyti tvarką – lengva.

Profesionalų patarimai, kaip pavasarį susitvarkyti namus

Pagaliau ir į mūsų platumas atėjus pavasariui, kyla natūralus noras iš pagrindų susitvarkyti namus. Per žiemą namuose ne tik nugulė sluoksnis dulkių ir užaugo krūvos nereikalingų daiktų, bet ir atsirado papildomų nešvarumų, pavyzdžiui, ant grindų.