10 netikėtų aliuminio folijos panaudojimo būdų buityje

 (1)
Aliuminio folijos ritinėlį paprastai galima rasti kiekvienos šeimininkės virtuvinės spintelės stalčiuje. Tačiau ar žinojote, kad foliją galimą panaudoti ne tik kepant maistą orkaitėje ir suvyniojant maisto likučius? Pristatome kelis netikėtus būdus, kaip dar galima panaudoti šią medžiagą buityje.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Sidabro atnaujinimas. Apnašomis apsinešę, blizgesį praradę sidabriniai stalo įrankiai atrodo labai neestetiškai ir tikrai nepuošia jūsų valgomojo stalo. Sidabro atnaujinimui galite į pagalbą pasitelkti foliją, kuri jonų mainų principu tokio atnaujinimo metu veiks kaip katalizatorius. Eiga: išklokite folija kriauklės arba keptuvės dugną, pripilkite karšto vandens, įberkite du šaukštelius sodos ir du šaukštelius druskos. Tada įdėkite sidabrinius įrankius, pasirūpinkite, kad jie liestų foliją bei vienas kitą. Palaikykite juos taip keletą minučių. Procesui pasibaigus, nuplaukite įrankius šaltu vandeniu ir nusausinkite – sidabras atrodys kaip naujas.

10 netikėtų aliuminio folijos panaudojimo būdų buityje
© Shutterstock

2. Keptuvės bei puodų šveitimas. Purvinų metalinių puodų bei keptuvių (pripildytų vandeniu) nebūtina palikti kriauklėje per naktį. Suglamžykite foliją į kamuoliuką ir naudokitės juo kaip šveitikliu, jeigu norite papildomos pagalbos, išpilkite vandenį iš indo, įberkite druskos arba sodos ir imkitės šveitimo.

3. Švaros palaikymas orkaitėje. Kepant kai kuriuos patiekalus orkaitėje, pavyzdžiui, lazaniją yra tiesiog neįmanoma išvengti prisitaškymo. Kad orkaitę išlaikyti kuo švaresnę, galite patiesti aliuminio folijos lapą po kepimo indu, ant grotelių.

4. Lyginimo palengvinimas. Norėdami sutrumpinti lyginimo laiką, po lyginamu drabužiu ar kitu audiniu patieskite folijos. Lygimo metu folija atspindės karštį atgal, todėl lyginamas drabužis labiau įkais ir greičiau išsilygins.

5. Lygintuvo valymas. Audinių minkštikliai ir kitos panašios priemones ant drabužių palieka likučius, kurie gali prikibti prie lygintuvo dugno. Jei pastebėjote, kad lyginant drabužius atsirado vilkimosi audiniu jausmas, tai reiškia, kad jo dugnas yra nešvarus. Lygintuvo dugną galite valyti aliuminio folija. Valymas yra labai paprastas: tereikia karštu lygintuvu kelis kartus perbraukti per aliuminio foliją (foliją būtinai apverskite, kad nešvarumai negrįžtu ant lygintuvo paviršiaus).

6. Žirklių galandimas. Namuose esančias žirkles galite pagaląsti šiuo nesudėtingu būdu: sulankstykite aliuminio folijos lapą į kelių sluoksnių juostą ir ją sukarpykite.

10 netikėtų aliuminio folijos panaudojimo būdų buityje
© Shutterstock

7. Rankenų ir jungiklių apsaugojimas nuo dažų. Sienų, lubų dažymas yra greitas interjero atnaujinimo būdas. Jeigu nusprendėte perdažyti kambarį, tačiau neturite apsauginės dažymo juostos, durų rankenas, jungiklius ir kitas panašias vietas galite uždengti folija ir taip jas apsaugoti nuo dažų.

8. Baldų perstumimas. Jeigu namuose reikia perstumti sunkų baldą, kad nesugadintumėte grindų ir palengvintumėte savo darbą, po jo kojelėmis reikia patiesti gabalėlį aliuminio folijos. Foliją reikia dėti neblizgia puse į apačią, nes ši pusė yra slidesnė už blizgiąją.

10 netikėtų aliuminio folijos panaudojimo būdų buityje
© Shutterstock

9. Medelių kamienų apsaugojimas. Aliuminio foliją galima panaudoti ne tik namuose, bet ir kieme. Jaunų medelių žievė yra patraukli įvairiems graužikams. Kamienus galite apsaugoti aliuminio folija. Vėlyvą rudenį ja galima apvynioti medžio kamieną. Svarbu: atėjus pavasariui nepamirškite folijos nuvynioti.

10. Daržovių apsaugojimas nuo kenkėjų. Kad vabzdžiai ir šliužai nepultų jūsų daržovių, į mulčią galite įmaišyti smulkiai karpytos aliuminio folijos. Ji ne tik atbaidys kenkėjus, bet ir atspindės šviesą atgal į augalus ir taip padės jiems augti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Kiek galima skalbyklėje laikyti drėgnus skalbinius ir ką daryti, jei jie suplėko

Skalbyklė yra viena didžiausių mūsų pagalbininkių namų ruošoje, tačiau mes prie šio prietaiso taip pripratę, kad, pasitaiko, tingime ją įjungti arba pamirštame laiku iš jos išimti drėgnus skalbinius.

Kaip prižiūrėti grikių pagalvę?

Grikių pagalvė yra vienas geriausių pasirinkimų sveikam miegui, tačiau ją naudojant kyla klausimas apie priežiūrą – ar tokią pagalvę galima skalbti? Jei negalima, tada kaip pašalinti dulkes ir nešvarumus?

Kaip panaikinti degėsių kvapą orkaitėje

Sultingo kepsnio gaminimas gali tapti tikru iššūkiu, nes atidarius orkaitę neretai juntamas ne maloniai nosį kutenantis kvapas, o pridegusių riebalų smarvė, kuri neišsivadėja net orkaitei atvėsus. Tam, kad kitą kartą naudojant orkaitę sausainiai neprisigertų degėsių kvapo, būtina imtis visų įmanomų priemonių, kad tas kvapas išnyktų.

Patarimai, kaip renkantis žemės sklypą išvengti esminių klaidų

Tai vienas svarbiausių sprendimų, kuriam ruošiantis būtina žinoti keletą esminių aspektų.

3 dalykai namuose, kuriuos susitvarkę įveiksite žiemos melancholiją

Žiemos šventės baigėsi, tačiau nepasiduokite žiemai be kovos. Štai keli būdai, kaip įveikti sezoninę depresiją, tvarkantis savo namuose.

Kokią medžiagą geriau pasirinkti sofai – audinį ar odą?

Daugumoje svetainių sofa yra centrinis, dėmesį sukoncentruojantis objektas. Šio baldo pirkimas yra tikrai nelengva užduotis, nes reikia apgalvotu daugybę niuansų: kainą, dizainą, spalvą, medžiagiškumą ir t.t. Šiame tekste pabandysime atsakyti į klausimą: kokią sofą geriau pasirinkti – su odiniu ar medžiaginiu apmušalu?

Šokiruojantis skirtumas: kiek laiko užimdavo namų tvarkymas praėjusio amžiaus viduryje ir dabar (1)

Visi žinome, kad namų šeimininkių gyvenimas praėjusio amžiaus viduryje buvo daug sunkesnis. Nebuvo nei skalbyklių, nei virtuvinių kombainų. Net šaldytuvai ir dulkių siurbliai buvo prabanga, kurią sau leisti galėjo ne kiekviena šeima.

Ką reikia žinoti apie kepimo sodą, kaip natūralų valiklį?

Kepimo soda – universali medžiaga, kurią buityje galima pritaikyti tikrai ne vien kepimui. Tai yra efektyvus „žalias“ valiklis, kuriuo galima pakeisti įvairiausias chemines valymo priemones. Tad ką turėtumėte žinoti apie kepimo sodą ir kaip ją galite panaudoti valymo darbams?

Drėgmė – tylusis žudikas namuose: pasekmės ir kaip su tuo kovoti

Ar žinote, kokio drėgnumo ore praleidžiate darbo dieną? O kokio drėgnumo oru kvėpuojate naktį? Jei atsakyti tenka neigiamai – gali būti, jog patys to net nežinodami rimtai kenkiate savo organizmui. Kokias pasekmes mūsų sveikatai turi per drėgnas ar per sausas patalpų oras bei kaip šią problemą spręsti dar prieš įsikeliant į naujus namus, atskleidžia sveikatos ir statybų ekspertai.

Buitinės technikos priežiūra: kaip išvengti gedimų?

Dauguma buitinės technikos turėtojų vis dar nėra linkę ja rūpintis ir profilaktiškai prižiūrėti. Dažniausiai vartotojai nemato tame prasmės, neturi laiko arba tiesiog tingi. Specialistai tvirtina, kad profilaktinė priežiūra prietaisams – būtina. Ji ne tik prailgina buitinės technikos veikimo laiką, bet ir užtikrina kokybę.