10 būdų, kaip padidinti mažą butą

 (4)
Ko reikia imtis, kad nedidelis butas taptų erdvesnis? Tai nuolat kylantis klausimas, į kurį šiandien bandysime atsakyti.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dviguba nauda. Išties naudingi baldai, kurie turi kelias paskirtis kaip, pavyzdžiui, pufai, ant kurių ne tik galima prisėsti, bet ir laikyti jų viduje įvairius daiktus. Taip pat suoliukas, ant kurio galima pastatyti televizorių, o po juo padėti pintinę.

Atsikratykite nereikalingais daiktais. Labai svarbu bent jau du kartus per metus peržiūrėti savo namų erdvę ir palikti joje tik tuos daiktus, kuriuos mėgstate, arba tuos, kurie jums iš tiesų naudingi. Parduokite savo nereikalingus daiktus arba tiesiog padovanokite nepasiturintiems – išneškite nereikalingą šlamštą iš namų, kad turėtumėte daugiau erdvės maloniam gyvenimui.

Rekonstruokite spintą. Draugė neseniai persikėlė į mažą studiją ir turi per daug baldų, tad šie netelpa kambaryje? Geriau pagalvojus, tikriausiai ji neturi tiek daug rūbų, tad knygų lentyna (galop ir jos staliukas) gali pasitarnauti kaip spintos dalis ir kambarys neatrodys toks perkrautas.

Daiktus dėliokite vertikaliai. Visos juosmens aukščio lentynėlės, kurias turite savo namuose yra išties puikios, tačiau jei jūs tikrai norite maksimaliai neapkrauti savo namų, tuomet jums reikia aukštų, vertikalių lentynėlių. Jeigu juose palaikysite tvarką ir turėsite tik vieną sieną, tinkamą kabinti tokioms lentynoms, neabejotinai drąsiai tą darykite.

Skaitmeninė laikmena. Visą informaciją, įrašytą kompaktinėse plokštelėse, perkelkite į kietąjį diską. Aplinkoje iškart sumažės nereikalingo šlamšto.

Turėkite patalpą viskam laikyti. Jeigu neturite erdvaus namo, tuomet jūs tikriausiai esate apsuptas įvairiausių daiktų. Vis dėlto, galite nuo to apsisaugoti, pasitelkdami mažoms erdvėms skirtas lentynėlių idėjas, tačiau labiausiai vertėtų įsitikinti, ar turite užtektinai kambarių ir vietos savo bute daiktams laikyti.

Nepamirškite saiko. Tai labai naudinga ne tik jūsų butui, bet ir jūsų kišenei. Jeigu ketinate į namus įnešti naujų daiktų, tuomet kažką iš jų ir išneškite. Tokiu būdu išvengsite apkrovos ir daiktų kaupimo bei turėsite puikią progą apsvarstyti, ar įsigytos prekės jums išties reikalingos, ar vis dėlto galite apsieiti ir be jų.

Apšvietimas. Mažas yra viena, bet mažas ir tamsus yra visai kas kita. Ko gero, niekas neturi tiek įtakos kambariui, kaip apšvietimas. Pasistenkite į namus įsileisti kuo daugiau natūralios šviesos, tačiau būkite atidūs, kad baldai būtų kuo mažiau apšviesti. Taip pat neužtraukite užuolaidų, tegul pro langus sklinda kiek įmanoma daugiau šviesos.

Be to, atspindintys paviršiai, tokie kaip veidrodžiai, didina metamos šviesos kiekį. Kalbant apie dirbtinius šviesos šaltinius, įsitikinkite, jog turite įvairaus pobūdžio lempas, atitinkančias kambario paskirtį (stalinės lempos darbo kambaryje ir pan.). Jei kambarys yra tinkamai apšviestas, tuomet jausitės daug erdviau.

Organizavimas ir sandėliavimas. Nereikia net sakyti, kad mažoje erdvėje sandėliavimas ir geras daiktų organizavimas yra patys svarbiausi dalykai. Baldai, kurie nėra tik baldai, bet ir  daiktų saugojimo vietos. Beje, jūs greičiau išmoksite gyventi be to, ko jums nereikia. Nors daugeliui mūsų tai gali būti sunku, tačiau galų gale tai privers mus labiau vertinti savo mažus, tačiau jaukius namus.

Universalumas ir lankstumas. Mažoje erdvėje daugiafunkciniai ir turintys patogų išdėstymą baldai gali išties pasitarnauti erdvės taupymo tikslais. Ieškokite universalią paskirtį turinčių daiktų, pavyzdžiui, rašomasis-valgomasis stalas arba patogi ir stilinga sofa-lova – visa tai gali palengvinti jūsų gyvenimą mažame bute.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

„Naminiai receptai“, kurie padės išvalyti plytelių tarpus

Plytelės – atspari grindų bei sienų danga, kurią galima rasti beveik kiekvieno iš mūsų namuose. Nors ši danga turi begalę pliusų, šiame straipsnyje pakalbėsime apie vieną nemalonų jos minusą – purvo kaupimąsi plytelių tarpuose. Pristatome kelis efektyvius būdus, kaip juos išvalyti, nenaudojant cheminių preparatų.

7 netikėti krakmolo panaudojimo būdai buityje

Krakmolas šiandien yra kiek primirštas maisto priedas, kurio pakuotė paprastai laikoma sunkiai prieinamoje virtuvinės spintelės vietoje. Jo prireikia tik tuo atveju, jei yra verdami cepelinai, virtiniai ar kisielius. Tačiau šie baltos spalvos milteliai namų buityje gali pasitarnauti kur kas dažniau. Pristatome 7 netikėtus krakmolo panaudojimo būdus.

Kaip nušveisti pridegusias orkaitės groteles (2)

Kad ir kiek dažnai ar retai naudotume orkaitę, anksčiau ar vėliau ateina laikas, kai grotelės apsineša pridegusių riebalų ir kitų maisto likučių sluoksniu. Jei grotelių nenušveisime, o naudosime toliau, kaskart įkaitus orkaitei jos skleis nemalonų svilėsių kvapą.

Kaip pašalinti plaukų gniutulus iš vonios nuotekų angos (1)

Vonios valymas neretai yra tikras iššūkis. Iššveisti vonią jau savaime nėra pats lengviausias darbas, o viską apsunkina nuotekų angoje susikaupę plaukai, kuriuos ištraukti nėra paprasta, bet ir palikti negalima, nes užsikimš vamzdžiai.

Negirdėti patarimai, kaip tinkamai prižiūrėti šaldytuvą

Nors ne kiekvienas iš mūsų kasdien naudojasi virtuvėje esančiais buitiniais prietaisais, tačiau šaldytuvo dureles varstome netgi kelis kartus per dieną. Tačiau ar jo priežiūrai skiriame pakankamai dėmesio ir laiko? Dėl netinkamos higienos šaldytuve gali atsirasti ne tik nemalonus kvapas, bet ir įsiveisti pelėsis. Norėdami to išvengti ir ilgiau mėgautis mėgstamais produktais bei tvarka šaldytuve, privalote pakeisti kelis kasdienius savo įpročius.

8 sumanymai, kuo lesinti žiemoti likusius paukščius

Krintant temperatūrai nepamirškime mažųjų giesmininkų – žiemoti likusių paukščių. Nors didžiausias sparnuočių siaubas yra žemę, o kartu ir jų maisto atsargas, užklojanti sniego danga, spaudžiantis šaltukas jiems taip pat pavojingas. Dabar pats laikas kabinti lesyklėles ir globoti paukštelius. Svarbiausia, kad maisto tiekimas nenutrūktų, – tai reiškia, kad, pradėję lesinti paukščius, lesyklos atsargas turite nuolat papildyti.

Smulkios kaip cukraus pudra: kaip išvalyti statybines dulkes

Namuose po remonto, net jei jis nebuvo kapitalinis, o tik išgręžtos kelios kiaurymės sienoje, gali nusėsti smulkių dulkių sluoksnis, kurių paprastai šluota neiššluosi. Paaiškinsime, kokių priemonių reikėtų imtis, kad ant grindų, sienų ir kampuose nesimatytų smulkių dalelių.

13 puikių triukų, kurie padės palaikyti tvarką namuose ir sutaupys laiko

Namų tvarkymas ir valymasis yra tie darbai, kuriems paprastai reikia daug nusiteikimo. Kartais mums prireikia visos dienos ir daugybės jėgų, kad mūsų namai atrodytų taip, kaip trokštame.

Kiaušinių lukštų nauda dirvožemiui: ar verta juos kaupti pavasariui? (1)

Kiaušinių lukštai iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti tiesiog kaip paprastos, biologiškai skaidžios atliekos, tačiau prieš išmetant tokias „šiukšles“ į šiukšlių dėžę, vertėtų žinoti, kad net 95 procentus kiaušinio lukšto sudaro mineralai. Juose itin gausu kalcio, taip pat yra tokių medžiagų, kaip: magnis, kalis, geležis bei fosforas. Tad ši maistinė atlieka yra itin vertinga natūrali trąša, galinti pagerinti dirvožemio kokybę.

Darau pats: nuo šiol namuose džiaugsitės gaiviu oru

Gaivus oras sukuria malonią bei komfortišką namų atmosferą. Naujuose, sandariuose namuose dažnai yra susiduriama su sunkaus oro problema, kurią galima išspręsti įsigyjant rekuperatorių. Dalinamės Iknamai tinklaraščio autoriaus mintimis apie tokią sistemą.