10 būdų, kaip padidinti mažą butą

 (4)
Ko reikia imtis, kad nedidelis butas taptų erdvesnis? Tai nuolat kylantis klausimas, į kurį šiandien bandysime atsakyti.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dviguba nauda. Išties naudingi baldai, kurie turi kelias paskirtis kaip, pavyzdžiui, pufai, ant kurių ne tik galima prisėsti, bet ir laikyti jų viduje įvairius daiktus. Taip pat suoliukas, ant kurio galima pastatyti televizorių, o po juo padėti pintinę.

Atsikratykite nereikalingais daiktais. Labai svarbu bent jau du kartus per metus peržiūrėti savo namų erdvę ir palikti joje tik tuos daiktus, kuriuos mėgstate, arba tuos, kurie jums iš tiesų naudingi. Parduokite savo nereikalingus daiktus arba tiesiog padovanokite nepasiturintiems – išneškite nereikalingą šlamštą iš namų, kad turėtumėte daugiau erdvės maloniam gyvenimui.

Rekonstruokite spintą. Draugė neseniai persikėlė į mažą studiją ir turi per daug baldų, tad šie netelpa kambaryje? Geriau pagalvojus, tikriausiai ji neturi tiek daug rūbų, tad knygų lentyna (galop ir jos staliukas) gali pasitarnauti kaip spintos dalis ir kambarys neatrodys toks perkrautas.

Daiktus dėliokite vertikaliai. Visos juosmens aukščio lentynėlės, kurias turite savo namuose yra išties puikios, tačiau jei jūs tikrai norite maksimaliai neapkrauti savo namų, tuomet jums reikia aukštų, vertikalių lentynėlių. Jeigu juose palaikysite tvarką ir turėsite tik vieną sieną, tinkamą kabinti tokioms lentynoms, neabejotinai drąsiai tą darykite.

Skaitmeninė laikmena. Visą informaciją, įrašytą kompaktinėse plokštelėse, perkelkite į kietąjį diską. Aplinkoje iškart sumažės nereikalingo šlamšto.

Turėkite patalpą viskam laikyti. Jeigu neturite erdvaus namo, tuomet jūs tikriausiai esate apsuptas įvairiausių daiktų. Vis dėlto, galite nuo to apsisaugoti, pasitelkdami mažoms erdvėms skirtas lentynėlių idėjas, tačiau labiausiai vertėtų įsitikinti, ar turite užtektinai kambarių ir vietos savo bute daiktams laikyti.

Nepamirškite saiko. Tai labai naudinga ne tik jūsų butui, bet ir jūsų kišenei. Jeigu ketinate į namus įnešti naujų daiktų, tuomet kažką iš jų ir išneškite. Tokiu būdu išvengsite apkrovos ir daiktų kaupimo bei turėsite puikią progą apsvarstyti, ar įsigytos prekės jums išties reikalingos, ar vis dėlto galite apsieiti ir be jų.

Apšvietimas. Mažas yra viena, bet mažas ir tamsus yra visai kas kita. Ko gero, niekas neturi tiek įtakos kambariui, kaip apšvietimas. Pasistenkite į namus įsileisti kuo daugiau natūralios šviesos, tačiau būkite atidūs, kad baldai būtų kuo mažiau apšviesti. Taip pat neužtraukite užuolaidų, tegul pro langus sklinda kiek įmanoma daugiau šviesos.

Be to, atspindintys paviršiai, tokie kaip veidrodžiai, didina metamos šviesos kiekį. Kalbant apie dirbtinius šviesos šaltinius, įsitikinkite, jog turite įvairaus pobūdžio lempas, atitinkančias kambario paskirtį (stalinės lempos darbo kambaryje ir pan.). Jei kambarys yra tinkamai apšviestas, tuomet jausitės daug erdviau.

Organizavimas ir sandėliavimas. Nereikia net sakyti, kad mažoje erdvėje sandėliavimas ir geras daiktų organizavimas yra patys svarbiausi dalykai. Baldai, kurie nėra tik baldai, bet ir  daiktų saugojimo vietos. Beje, jūs greičiau išmoksite gyventi be to, ko jums nereikia. Nors daugeliui mūsų tai gali būti sunku, tačiau galų gale tai privers mus labiau vertinti savo mažus, tačiau jaukius namus.

Universalumas ir lankstumas. Mažoje erdvėje daugiafunkciniai ir turintys patogų išdėstymą baldai gali išties pasitarnauti erdvės taupymo tikslais. Ieškokite universalią paskirtį turinčių daiktų, pavyzdžiui, rašomasis-valgomasis stalas arba patogi ir stilinga sofa-lova – visa tai gali palengvinti jūsų gyvenimą mažame bute.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Koks bus namas 2021 metais?

Nors daug kam atrodo, kad 2021 metai yra gan toli, tačiau jie nenumaldomai artėja ir pats metas ruoštis pokyčiams, kuriuos jie atneš. Naujai statomi namai po 2021 m. sausio 1 d. turės atitikti A++ klasę – kitaip tariant sąnaudas sumažinti iki itin mažų arba net nulinių.

9 įpročiai, kurie padės palaikyti nuolatinę tvarką namuose

Tvarkyti namus sunku, užtat susitvarkius palaikyti tvarką – lengva.

Kilimų ir grindų generalinis valymas: keli sumanūs patarimai

Generalinį grindų ir minkštų grindų dangų ar kilimų valymą reikia atlikti bent kartą per metus. Derėtų atminti, kad neužtenka vien išsiurbti kilimų dulkių siurbliu – reikia išvalyti ir po jais.

10 paviršių, kuriuos vis pamirštame nuvalyti

Pakankamai mėgiamas yra generalinis namų valymas, kai valomi stipriai apleisti bei apsinešę, ilgą laiką užmiršti paviršiai. Dažniausiai, tai vyksta dukart metuose.

Langų valymas: būdai, apie kuriuos anksčiau negirdėjote (2)

Specialistai pataria atsispirti pagundai valyti langus ir stiklinius terasų fasadus pačiomis pirmomis saulėtomis pavasario dienomis.

Itin paprasta gudrybė, kaip nesukeliant dulkių debesies sušluoti nešvarumus į semtuvėlį

Kruopščiai iššlavėme visą patalpą, teliko visus nešvarumus sušluoti į semtuvėlį ir išmesti, tačiau tai darant didžioji dalis nešvarumų pakyla į orą, o gal pakilo dar šluojant. Kodėl niekas nesukūrė priemonės ar būdo, kaip sušluotų dulkių nepaleisti vėjais?

Po kojomis – dėmesį prikaustančios grindys

Grindys užima didžiausią erdvę namuose. Norint, kad jos atskleistų visą savo potencialą, svarbu pasirinkti tokias, kurios puikiai derėtų su jūsų namų ir jūsų charakteriu. Gali skirtis grindų spalva, formatas ar netgi paviršius. Nesate tikri, ką rinktis? Džiaugiamės galėdami pagelbėti. Netgi jei norite tik trumpam pasvajoti, paklosime mūsų gražiausias grindis jums po kojomis.

Namai, kaip ir žmonės, gali sirgti. Kaip juos išgydyti? +KONKURSAS

Probiotikai, dar vadinami gerosiomis bakterijomis, tai gyvi mikroorganizmai, kurie natūraliai randami tiek žmogaus organizmo viduje, tiek išorinėje, mus supančioje aplinkoje. Bet kartais jų pritrūksta ne tik mums, bet ir namams, kuriuose gyvename.

Namų tvarkytojos patarimai, kaip valyti langus

Langų valymas – sezoninis namų priežiūros darbas, dažniausiai atliekamas dukart per metus. Gyvenant greta judrios gatvės, tikėtina, langus valyti teks dažniau. Todėl jei langais planuojate rūpintis patys, pirmasis žingsnis švarių langų link yra profesionalios ir puikią darbo kokybę užtikrinančios priemonės.

Grindys miegamajame: kokią dangą pasirinkti?

Kalbant apie miegamojo grindis, pasirinkimas yra iš tiesų didelis. Kita vertus, reikalavimų šio kambario grindų dangai irgi yra nemažai: jos turi būti patogios ir šiltos basoms kojoms, taip pat jos turi būti estetiškai patrauklios ir derėti su kambario interjero stiliumi. Pristatome kelias grindų dangas, kurios yra tinkamas pasirinkimas miegamojo erdvei.