10 būdų, kaip padidinti mažą butą

 (4)
Ko reikia imtis, kad nedidelis butas taptų erdvesnis? Tai nuolat kylantis klausimas, į kurį šiandien bandysime atsakyti.
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dviguba nauda. Išties naudingi baldai, kurie turi kelias paskirtis kaip, pavyzdžiui, pufai, ant kurių ne tik galima prisėsti, bet ir laikyti jų viduje įvairius daiktus. Taip pat suoliukas, ant kurio galima pastatyti televizorių, o po juo padėti pintinę.

Atsikratykite nereikalingais daiktais. Labai svarbu bent jau du kartus per metus peržiūrėti savo namų erdvę ir palikti joje tik tuos daiktus, kuriuos mėgstate, arba tuos, kurie jums iš tiesų naudingi. Parduokite savo nereikalingus daiktus arba tiesiog padovanokite nepasiturintiems – išneškite nereikalingą šlamštą iš namų, kad turėtumėte daugiau erdvės maloniam gyvenimui.

Rekonstruokite spintą. Draugė neseniai persikėlė į mažą studiją ir turi per daug baldų, tad šie netelpa kambaryje? Geriau pagalvojus, tikriausiai ji neturi tiek daug rūbų, tad knygų lentyna (galop ir jos staliukas) gali pasitarnauti kaip spintos dalis ir kambarys neatrodys toks perkrautas.

Daiktus dėliokite vertikaliai. Visos juosmens aukščio lentynėlės, kurias turite savo namuose yra išties puikios, tačiau jei jūs tikrai norite maksimaliai neapkrauti savo namų, tuomet jums reikia aukštų, vertikalių lentynėlių. Jeigu juose palaikysite tvarką ir turėsite tik vieną sieną, tinkamą kabinti tokioms lentynoms, neabejotinai drąsiai tą darykite.

Skaitmeninė laikmena. Visą informaciją, įrašytą kompaktinėse plokštelėse, perkelkite į kietąjį diską. Aplinkoje iškart sumažės nereikalingo šlamšto.

Turėkite patalpą viskam laikyti. Jeigu neturite erdvaus namo, tuomet jūs tikriausiai esate apsuptas įvairiausių daiktų. Vis dėlto, galite nuo to apsisaugoti, pasitelkdami mažoms erdvėms skirtas lentynėlių idėjas, tačiau labiausiai vertėtų įsitikinti, ar turite užtektinai kambarių ir vietos savo bute daiktams laikyti.

Nepamirškite saiko. Tai labai naudinga ne tik jūsų butui, bet ir jūsų kišenei. Jeigu ketinate į namus įnešti naujų daiktų, tuomet kažką iš jų ir išneškite. Tokiu būdu išvengsite apkrovos ir daiktų kaupimo bei turėsite puikią progą apsvarstyti, ar įsigytos prekės jums išties reikalingos, ar vis dėlto galite apsieiti ir be jų.

Apšvietimas. Mažas yra viena, bet mažas ir tamsus yra visai kas kita. Ko gero, niekas neturi tiek įtakos kambariui, kaip apšvietimas. Pasistenkite į namus įsileisti kuo daugiau natūralios šviesos, tačiau būkite atidūs, kad baldai būtų kuo mažiau apšviesti. Taip pat neužtraukite užuolaidų, tegul pro langus sklinda kiek įmanoma daugiau šviesos.

Be to, atspindintys paviršiai, tokie kaip veidrodžiai, didina metamos šviesos kiekį. Kalbant apie dirbtinius šviesos šaltinius, įsitikinkite, jog turite įvairaus pobūdžio lempas, atitinkančias kambario paskirtį (stalinės lempos darbo kambaryje ir pan.). Jei kambarys yra tinkamai apšviestas, tuomet jausitės daug erdviau.

Organizavimas ir sandėliavimas. Nereikia net sakyti, kad mažoje erdvėje sandėliavimas ir geras daiktų organizavimas yra patys svarbiausi dalykai. Baldai, kurie nėra tik baldai, bet ir  daiktų saugojimo vietos. Beje, jūs greičiau išmoksite gyventi be to, ko jums nereikia. Nors daugeliui mūsų tai gali būti sunku, tačiau galų gale tai privers mus labiau vertinti savo mažus, tačiau jaukius namus.

Universalumas ir lankstumas. Mažoje erdvėje daugiafunkciniai ir turintys patogų išdėstymą baldai gali išties pasitarnauti erdvės taupymo tikslais. Ieškokite universalią paskirtį turinčių daiktų, pavyzdžiui, rašomasis-valgomasis stalas arba patogi ir stilinga sofa-lova – visa tai gali palengvinti jūsų gyvenimą mažame bute.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.

Spėkite, koks tai kenkėjas: ne viesulas, bet nam​ą​ nugriauti gali?

Kenkėjų kontrolės ekspertai tikina, kad šilti orai itin palankūs medienos kenkėjams. Įpusėjus vasarai buvo gauta kelios dešimtys nusiskundimų: ūsuočių, skaptukų ir kitų kenkėjų lervos negailestingai graužia tiek senos, tiek naujos statybos namus, balkius, sienas. Į namus šie kenkėjai papuola su namams statyti skirtais rąstais, malkomis, netgi mediniais baldais ar medinais meno gaminiais.