Skaitytojos patirtis: darni akmenų ir augalų kompozicija sode

 (2)
Skaitytoja Vera savo sodą Plungės rajone pavertė tikra akmenų ir augalų karalyste, kuri džiugina savo išvaizda ištisus metus. Moteris pasidalino mintimis, kaip jai tai pavyko.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Veros sodas yra gyvas ir nuolat kintantis. Moteris sako, kad net per paskutines savaites jau yra padariusi nemažai pakeitimų. „Daug ką persodinau. Nereikalingus augaliukus padovanojau per skelbimą ir prisipirkau naujų. Atsiranda vis įvairesnių pasirinkimų, tad negaliu susilaikyti nepapildžius jais savo sodybos“, – džiūgauja naujais radiniais Vera.

Gėlyną moteris pradėjo sodinti prieš 30 metų. Iš pradžių jis tebuvo tik vienoje namo pusėje, o kitoje pusėje, kaip ir visus kaime, buvo auginamos daržovės. Palaipsniui ji kasmet ėmė mažinti daržą, o gėlyną plėsti.

<span style="color: #ff0000;">Skaitytojos patirtis:</span> darni akmenų ir augalų kompozicija sode
© Asmeninis albumas

Laikui bėgant moteris pajuto, kad vis sunkiau gėlyną apravėti bei apgenėti, todėl jai kilo mintis sau pasilengvinti darbą ir pasitelkti žvirgždą (tiek kaip apsaugą nuo piktžolių, tiek kaip skoningą, aplinką puošiančią detalę).

„Suvarpyti tiek pievelės, kiek užsimojau, pasirodė per sunku, todėl nupurškiau su raundapu žolyte, tada patiesiau plėvelę ir apipyliau žvirgždu“, – apie akmenų sodo įrengimą pasakoja Vera. Moteris sako, kad visam sodui prireikė maždaug 15 tonų žvirgždo.

<span style="color: #ff0000;">Skaitytojos patirtis:</span> darni akmenų ir augalų kompozicija sode
© Asmeninis albumas

Tam, kad būtų sukurtas gražesnis bendras vaizdas, tarp augalų ir žvirgždo moteris komponavo ir didelius akmenis. Jų taip pat čia suvežta buvo ne su viena priekaba. Visur buvo naudoti tik lauko akmenys.

Vera prisimena, kad kol aplinka nebuvo dekoruota akmenimis, tai ir augalai sode buvo kitokie. Augo daug jurginų, pinavijų, bijūnų, floksų, irisų, vilkdalgių, kinrožių. O akmenų sode visa tai nebetiko, tad teko juos pakeisti kitokiais augalais. Jam buvo parinktos astilbės, žemaūgiai ir aukštesni šilokai, žemaūgiai floksai, perkūnropės, iš irisu taip pat liko tik žemaūgiai. Užaugusias ir sutankėjusias tujas teko genėti, kad jos atrodytu kompaktiškesnės. Moteris pasakoja, kad prieš 30 metų buvo ne itin didelis spygliuočių pasirinkimas, tad ji sodino kalnines pušeles ir pati jas genėjo, formavo pagal savo skonį.

Veros sode taip pat galima rasti tokius augalus, kaip azalijas, rododendrus, sidabrakrūmius, šeivamedį, puslenį, pukenį, maumedį, šluotelines hortenzijas, raudonlapius riešutas, medėjančius bijūnus, rojaus obelaitę, karpytlapį beržą, raudonlapę slyvą išgenėtą burbuliukais, įvairias eglutes, šermukšnį, įvairių spalvų melsves, žemaūgius gvazdikus ir nemažai kitų.

Moteris sako, kad labai myli augalus ir darbas su jais yra vienas malonumas. „Bėda tik ta, kad vienais metais padarau, atrodo gerai, o kitąmet pasirodo, kad vėl reikia kažką keisti, persodinti. Būna, kad ne laiku persodintas augalėlis žūva, žinoma, gaila, bet vėl sodinu kitą. Taip kasmet ir keičiasi vaizdas“, – mintimis apie sodą dalinasi Vera.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodas

Būdai, kurie padės apsaugoti uogų derlių nuo paukščių

Paukščiai nuosavame sode paprastai yra gan laukiami svečiai, kurie gali padėti išnaikinti dalį daržo kenkėjų. Tačiau atėjus uogų derėjimo metui, jie ima skanauti ne tik vabzdžiais, bet ir vyšniomis, avietėmis, braškėmis, serbentais ir pan. Tad kokių priemonių imtis, kad uogų liktų ir žmogui?

10 gėlių, kurios žydi ištisą vasarą (1)

Kiekvienas sodininkas trokšta, kad jo gėlynas ryškiomis spalvomis būtų padabintas ištisą vasarą. To galima pasiekti sodinant gėles, kurios žydi viena po kitos, tačiau tam reikia itin gerų planavimo įgūdžių. Daug paprasčiau yra parinkti tokius augalus, kurie žydi ilgai ir sodą savo žiedais puošia iki pat rudens.

Kokie darbai laukia darže bei sode birželio mėnesį?

Pirmasis vasaros mėnuo – intensyvus augalų augimo metas. Birželį nudirbti sodo bei daržo darbai tiesiogiai turi įtakos būsimo derliaus gausai bei kokybei. Tad kokie būtiniausi darbai laukia šį mėnesį?

Skaitytojos patirtis: darni akmenų ir augalų kompozicija sode (2)

Skaitytoja Vera savo sodą Plungės rajone pavertė tikra akmenų ir augalų karalyste, kuri džiugina savo išvaizda ištisus metus. Moteris pasidalino mintimis, kaip jai tai pavyko.

Braškių augintojo patarimai, kaip kuo ilgiau džiaugtis braškių derliumi

Mėgstate braškes, bet vis neatrandate vertingos veislės ar jomis džiaugiatės itin trumpai? Braškių augintojo patarimai padės išspręsti šias problemas.

Mėlynos spalvos raminantis poveikis: kokius melsvus augalus auginti savo sode

Mėlyna spalva dvelkia nuostabia ramybe ir nuteikia svajingai. Ji asocijuojasi su dangumi, jūra, pavasariniais žibuoklių žiedais. Kadangi ši spalva gamtoje yra sutinkama gan retai, tokie augalai nuosavame gėlyne atrodo išties kerinčiai. Kviečiame susipažinti su keletu mėlynai žydinčių augalų.

Rododendrų žydėjimo metas: kaip juos prižiūrėti?

Rododendras – nacionalinė Nepalo gėlė, kuri itin didelio populiarumo sulaukė Anglijoje ir būtent iš jos pradėjo plisti po visą pasaulį. Šis žavingas, egzotiškais lapais bei įvairiaspalviais žiedais pasižymintis krūmokšnis turi net apie 1000 rūšių. Kadangi greitai prasidės šių gėlių žydėjimo metas, šiame tekste aptarsime jų auginimo ypatumus.

Specialiai iš Japonijos: pasisemkime įkvėpimo iš šios šalies sodų

Lietuvoje yra sukurta nemažai japoniškų sodų arba tokių, kuriuose vyrauja japoniški akcentai. Kodėl mūsų šalyje domimasi šios tolimos šalies tradicijomis ir sodininkyste, kai regis, turime tradicinius rūtų darželius?

Vynmedžiai: 4 pirmieji darbai sulaukus pavasario

Šiuo metu ant daugumos vynmedžių šakų po truputi brinksta pumpurai iš kurių greitai pradės stiebtis ūgliai, taigi toks laikotarpis vynuogių augintojams yra be galo svarbus. Tinkama vynmedžių priežiūra pavasarį garantuoja gerą derlių rudenį. Pateikiame svarbių darbų sąrašą, kuriuos nudirbti reikia artimiausiu metu.

Žemuogių auginimas: atmintinė pradedantiesiems

Koks nepaprastas jausmas apima vasarą, kai pamiškėje randame pirmąsias prinokusias žemuoges. Šie vaiskrūmiai pasižymi ne tik puikiu uogų skoniu, bet ir savo dekoratyvia išvaizda. Kultūrines žemuogių rūšis visai nesudėtingai galima užsiauginti ir nuosavame darže. Pristatome kelis patarimus, kaip tai padaryti.