Gėlė, kuri žaliuoja bet kuriuo metų laiku

 (22)
Jericho rožė laikoma amžinos meilės simboliu, nes manoma, kad yra nemirtinga. Ne mažiau smagu ir tai, kad žaliuojantis augalas sugeria nemalonius kvapus, grynina orą.
© A. Narmonto nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Laimė į namus...

Jericho rožę iš Pažadėtosios žemės į Europą parvežė kryžiuočiai. Jie pastebėjo augalo savybę prisikelti naujam gyvenimui, tad pavadino jį „atgimimo gėle“. Augalą atlydėjo ir legenda, pasakojanti, kad Mergelė Marija savo kelionės į Egiptą metu palaimino šią gėlę amžinam gyvenimui ir suteikė jai ypatingų galių. Todėl ir dabar tikima, kad nemirtingoji Jericho rožė į namus atneša laimę ir ramybę. Šią gėlę tėvai perduoda vaikams, kad kad nenutrūktų amžinas kartų ryšys. Nuo seno kai kuriuose kraštuose yra paprotys leisti augalui išsiskleisti per Kalėdas ir Velykas, kad vaikai galėtų pasigrožėti atgimimo stebuklu.

Gėlė, kuri žaliuoja bet kuriuo metų laiku
© A. Narmonto nuotr.

Kad atgimtų naujam gyvenimui

Botanikai Jericho rože (Rose of Jericho) vadina keletą dykumos augalų rūšių. Mes Egipto, Olandijos ar Lietuvos parduotuvėse galime įsigyti vienintelę rūšį – Anastatica Hierochuntica, beje, neaptinkamą Jericho apylinkėse, o augančią Arabijos smėlynuose. Į parduotuves šios nepaprastos dykumų gėlės patenka sudžiuvusios, tačiau mūsų valioje prikelti ją naujam gyvenimui. Augalas be gyvybės ženklų gali išbūti metų metus, o gavęs drėgmės vėl išsiskleidžia visu grožiu.

Gėlė, kuri žaliuoja bet kuriuo metų laiku
© A. Narmonto nuotr.

X Augalą pamerkite į plokščią indą su vandeniu, jis gali būti ir šaltas, ir karštas – gėlė atspari gyvenimo negandoms. Jo neturi būti labai daug – užteks per pirštą, bet gali būti ir daugiau, svarbiausia, kad augalas visas į jį nepanirtų.
X Jau po poros valandų Jericho rožės šakelės išsiskleidžia, o paskui laikui bėgant pradeda žaliuoti.
X Vandenį kasdien keiskite.
X Gėlę galite laikyti saulėkaitoje.
X Augalo nereikia nei sodinti į žemę, nei tręšti.
X Pasidžiaugę unikaliu augalu kokią savaitėlę, ištraukite jį iš vandens (kitaip ji gali pradėti pelyti). Per porą dienų augalas vėl sudžius ir susiskleis, virsdamas mažu kamuoliuku. Tuomet vėl galės ramiausiai tūnoti sausame stalčiuje iki kito karto, kai pasiilgsite egzotiško jo žaliavimo.
X Sausai laikomas šis augalas nepradės pūti. Jei bandytumėte neleisti Jericho rožei ilsėtis, ji žus.
X Šį atgimimo procesą galima kartoti daugybę kartų. Gal net amžinai?..

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodas

Vynmedžiai: 4 pirmieji darbai sulaukus pavasario

Šiuo metu ant daugumos vynmedžių šakų po truputi brinksta pumpurai iš kurių greitai pradės stiebtis ūgliai, taigi toks laikotarpis vynuogių augintojams yra be galo svarbus. Tinkama vynmedžių priežiūra pavasarį garantuoja gerą derlių rudenį. Pateikiame svarbių darbų sąrašą, kuriuos nudirbti reikia artimiausiu metu.

Žemuogių auginimas: atmintinė pradedantiesiems

Koks nepaprastas jausmas apima vasarą, kai pamiškėje randame pirmąsias prinokusias žemuoges. Šie vaiskrūmiai pasižymi ne tik puikiu uogų skoniu, bet ir savo dekoratyvia išvaizda. Kultūrines žemuogių rūšis visai nesudėtingai galima užsiauginti ir nuosavame darže. Pristatome kelis patarimus, kaip tai padaryti.

Alpinariumo įsirengimas – nuo ko pradėti?

Alpinariumas – akmenų ir augalų kompozicija, kuri kuria Alpių peizažo įspūdį. Toks akmenų sodas yra ypatinga sklypo puošmena, kuri žaviai atrodo visais metų laikais. Tam, kad alpinariumas nuosavame sklype atrodytų kuo natūraliau, visų pirma, jam reikia tinkamai parinkti vietą.

Pavasariniai darbai rožyne – nudengimas bei genėjimas

Tikimės, kad Jūsų gėlyne besipuikuojančios rožės peržiemojo sėkmingai ir šiais metais galėsite džiaugtis jų elegantiškais žiedais. Pavasariniai darbai rožyne yra labai svarbus rožių paruošiamasis etapas, kuris užtikrina tinkamą tolimesnį jų augimą. Šiame tekste aptarsime rožių nudengimo ir pavasarinio genėjimo ypatumus.

Nedidelio sodo planavimas: ką galima nuveikti žiemą?

Žiemą gamtoje vyrauja sąstingis, kuris naujo sklypo savininkams leidžia atsikvėpti prieš imantis pavasarinių darbų. Tačiau tie, kurie nori naudingai išnaudoti likusias žiemos dienas, gali jau dabar imti popieriaus lapą bei pieštuką į rankas ir pradėti planavimo darbus. Pasiteiravome kraštovaizdžio ekspertų, kaip tinkamai suplanuoti nedidelį sodą.

Gruodžio darbai sode

Gruodis – mėnuo, kai beveik visi darbai sode ir darže baigti. Tačiau, net ir šalčiui sukausčius žemę, pravartu retkarčiais užsukti į sodą. Ne tik apžiūrėti, ar medelių nežaloja kiškiai, pelės, pelėnai, bet ir pataisyti aprišalų bei suminti sniego ar nukasti takelių.

Keletas esminių patarimų, kaip paruošti vynuogių krūmus žiemai (7)

Dar galite spėti parūpinti vynuogių krūmais. Tereikia žinoti keletą gudrybių.

Lapkričio darbai sode ir darže

Lapkritis – paskutinis rudens mėnuo, kai visi darbai sode ir darže atrodo baigti. Vis dėlto reikėtų nepamiršti kai kurių patarimų ir ramiai pasiruošti žiemai.

Vynuogininkai Gaigalai atskleidžia vynuogių auginimo Lietuvoje paslaptis

„Vynmedžius Lietuvoje auginti ir kurti vynuogių sodus gali kiekvienas norintis“, - teigia Lietuvos vynuogininkų asociacijos narė Aida Gaigalaitė – Valatkevičienė, kuri dalinasi prisiminimais apie savo šeimos vynuogininkystės kelią.

Metas šviežių vaisių derlių paversti džiovintomis gėrybėmis

Ruduo – pokyčių metas ne tik gamtoje, bet ir kiekvienos šeimininkės virtuvėje. Neseniai tikra atgaiva buvę švieži vaisiai rudens sezoną įgaus visai kitą atspalvį ir dar ryškesnį skonį. Pasak Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto Biochemijos ir technologijos laboratorijos vedėjo, KTU prof. Prano Viškelio, dabar pats metas ne tik džiovinti savąjį derlių – obuolius ir kriaušes, bet ir pasirūpinti įvairiais džiovintais vaisiais, kurie iki kitos vasaros bus nepamainomi pagalbininkai tiek virtuvėje ruošiant įvairius patiekalus, tiek norint praturtinti visos šeimos mitybą vitaminais ir mineralais.