Vos prieš kelis dešimtmečius siauralapių žolinių augalų aptikti būdavo galima nebent pas vokiečių ir anglų kolekcionierius. Tačiau paskutiniaisiais dešimtmečiais jie taip išpopuliarėjo, kad nei vienas modernus gėlynas neįsivaizduojamas be jų.
Svarstote, kur gi toji gausaus derliaus ir gražaus sodo paslaptis? Pirmiausia, būtent nuo tinkamai paruoštų sėklų priklauso derlius. Gerai paruoštos sėklos greičiau dygsta, jų sudygsta daugiau ir vienodžiau, daigai būna gerokai stipresni bei turi daugiau galimybių išlikti.
Pastaraisiais metais daugėja verslinių ekologinių sodų, kuriuose opiausia problema – apsauga nuo ligų ir kenkėjų. Tai aktualu ir sodininkų mėgėjų sodams. Parinkus pagrindinėms grybinėms ligoms atsparias vaismedžių veisles, galima sumažinti jų apsaugai reikalingas priemones. LAMMC SDI sodininkystės skyriaus vedėjas Česlovas Paulauskas ir Algirdo Amšiejaus ūkį atstovaujantis Rokas Amšiejus pataria kokias obelų veisles rinktis sodininkams-mėgėjams.
Pastaruoju metu daug dėmesio skiriama augalams, kurie vertingi savo chemine sudėtimi bei gydomosiomis savybėmis. Lietuvos sodininkystėje itin reikšmingos 2 aktinidijų rūšys: margalapė ir smailialapė, pasižyminčios skaniais ir ypač vitamino C turinčiais vaisiais. Aktinijos tuo pačiu ir dekoratyvūs augalai. Nuskynus anksčiau derančių margalapių aktinidijų uogas, rugsėjo pabaigoje – spalio mėnesį mėgaujamės smailialapių aktinidijų nokstančiais saldžiarūgščiais vaisiais.
Kiekvienas sodininkas turėtų žinoti, kaip tinkamai prižiūrėti sodą. Priklausomai nuo metų laiko, sode atliekami skirtingi darbai. Kad sodo priežiūra nebūtų tuščiai sugaištas laikas ir išeikvota energija, viską reikia daryti savu laiku. Nėra tikslių nurodymų, kuriais aklai vadovaudamiesi tinkamai prižiūrėtumėte sodą, nes kasmet oras būna kitoks. Visgi egzistuoja preliminarus kalendorius, kada ir ką dirbti sode.
Vandens lelijų žiedai tiesiog tobuli, jų grožis tarsi nerealus. Tačiau kiekvienas galime be vargo jas auginti savo kiemo tvenkinyje. Tai taip pat nesunku, kaip auginti paprastas daugiametes gėles. Senovės graikai šias gražias vandens gėles vadino nimfomis, vardais tų, kurios numirė iš meilės atstumtos Heraklio. Žodis lelija tapo grožio sinonimu.
Jau prasidėjo pavasaris, įpusėjo kovas. Dabar pats tinkamiausias laikas šildomuose šiltnamiuose pasisėti prieskoninių augalų, kad vasarą galėtumėme mėgautis jų žaluma gaminant įvairius patiekalus, gaivintis aromatinėmis arbatomis, pasiruošti jų atsargų žiemai.
Saulutė jau persirito į pavasario pusę. Tad metas auginti greitai augančias daržoves, kurios ras savo vietą ant kiekvieno palangės. UAB agrofirmos „Sėklos“ produkto vadovė Gražina Anusevičienė pataria, kaip greitai susikurti daržą virtuvėje. Kiekvienas galime atrasti vietos ant savo palangės.