Užmiršti vėlyvo pavasario žiedai, kurie gali nuspalvinti bet kurį sodą

Pavasariniai žiedai yra tikra atgaiva akims po atrodytų niekada nesibaigiančios žiemos. Jie taip pat yra ženklas, kad atėjo metas pradėti tvarkytis sode ir užsiimti sodinimo darbais. Šiame straipsnyje pristatysime kelis šiek tiek primirštus žiedus, kurie gėlyne padės gražiai pereiti iš pavasario į vasaros sezoną.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Mėlynasis palemonas (lot. Polemonium caeruleum)

Mėlynasis palemonas – daugiametis žolinis augalas, kuris priklauso palemoninių augalų šeimai. Jo aukštis svyruoja nuo 30 iki 120 cm. Išskirtiniai bruožai – kopėčias primenantys lapai bei aukštai iškelti žiedai. Būtent žiedai ir jų nepaprastas grožis daro šiuos augalus itin patrauklius. Dažniausiai yra auginami mėlynos bei violetinės spalvos palemonai. Rečiau sutinkami, bet lygiai tokie pat žavūs, balti ir rožiniai šių augalų žiedai.

Užmiršti vėlyvo pavasario žiedai, kurie gali nuspalvinti bet kurį sodą
© Shutterstock

Dekoratyvinis česnakas (lot. Allium)

Dekoratyviniai česnakai yra itin patrauklūs dėl savo ilgo žydėjimo laikotarpio (jie pradeda žydėti pavasarį, o baigia – rudenį). Taip pat jie yra vertinami dėl atsparumo kenkėjams bei blogoms oro sąlygoms (jie neblogai pakenčia neilgas sausras bei liūtis, taip pat jie yra atsparūs ir šalčiams).
Tai yra amarilinių šeimos augalas, kuris išsiskiria fejerverką primenančiu žiedynu. Dekoratyvinių česnakų žiedyną sudaro labai smulkūs žiedeliai. Toks žiedyno burbulas kartais gali siekti net 20 cm. Dekoratyvinio česnako žiedai būna violetinės, rožinės bei baltos spalvos.

Užmiršti vėlyvo pavasario žiedai, kurie gali nuspalvinti bet kurį sodą
© Shutterstock

Dailusis auskarėlis (lot. Dicentra spectabilis)

Dailusis auskarėlis yra daugiametė, išskirtinės išvaizdos gėlė. Dėl savo žiedų formos, šis augalas kartais dar yra vadinama kraujuojančia širdimi. Ant vieno žiedkočio paprastai pražysta po 3-15 širdelės formos žiedų. Žiedai gali būti balti arba rožiniai. Svarbu paminėti, kad šis augalas yra nuodingas.

Užmiršti vėlyvo pavasario žiedai, kurie gali nuspalvinti bet kurį sodą
© Shutterstock

Stambialapė brunera (lot. Brunnera macrophylla)

Stambialapė brunera – daugiametė gėlė, kurią dėl smulkių, melsvos spalvos žiedų, kartais galima sumaišyti su neužmirštuole. Nors ši gėlė nežydi labai ilgai, ji puikiai atrodo ir nužydėjusi (dėl savo stambių, gyslotų, širdies formos lapų). Šis augalas gali tikti tiems sodams, kuriuose trūksta gerai apšviestų plotų, nes jis geriausiai auga pusiau pavėsyje.

Užmiršti vėlyvo pavasario žiedai, kurie gali nuspalvinti bet kurį sodą
© Shutterstock

Paprastasis sinavadas (lot. Aquilegia vulgaris)

Paprastasis sinavadas – daugiametis žolinis augalas, išsiskiriantis savo lauko gėles primenančiais žiedais. Jis yra labai patrauklus savo atsparumu prastoms oro sąlygoms.

Užmiršti vėlyvo pavasario žiedai, kurie gali nuspalvinti bet kurį sodą
© Shutterstock

Kadangi šios gėlės turi daug nektaro, jos yra ypatingai mėgstamos augalų apdulkintojų. Beje, paprastasis sinavadas yra naudojamas vaistams gaminti.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Sausose vietose galintys augti medžiai ir krūmai

Neseniai rašėme apie gėles, kurios mėgsta arba pakenčia sausas vietas ir sulaukėme skaitytojų klausimų, kokie medžiai ir krūmai yra atsparūs sausrai? O jų yra ne taip jau ir mažai, juk gamtoje augalai moka prisitaikyti prie įvairiausių sąlygų. Beveik visi jie gali augti sausose vietose, kurios paprastai būna ir nelabai derlingos.

Verta žinoti: sausrą mėgstančios gėlės

Pasibaigė netradicinis šių metų birželis ir prasidėjo vidurvasaris. O netradicinis jis buvo dėl orų, nes gegužė ir pirmas vasaros mėnuo buvo tikrai karšti ir vasariški. Dauguma mano bičiulių orų atžvilgiu yra pasiskirstę į dvi priešingas stovyklas: vieni džiaugėsi saulėta ir karšta vasaros pradžia, o kiti nekantriai laukė ateinant lietaus. Sausra ir saule dažniausiai mėgaujasi miestiečiai, o kas gi yra lietaus mėgėjai?

Ar piktžolės gali būti naudingos?

Paprastai mes visada stengiamės atsikratyti piktžolių – juk jos trukdo! Bet jei neskubėsime, gausime dvigubą naudą – ne tik išrausime nereikalingus augalus, bet ir panaudosime juos kitiems tikslams.

Skaitytojos patirtis: sodybos virsmas tikru rojaus kampeliu (1)

Skaitytoja Jelena dalinasi savo šeimos sodybos istorija, kaip ji virto tikru pasididžiavimą keliančiu rojaus kampeliu.

Kukmedžių sodinimas: 7 žingsnių sodinimo instrukcija

Pateikiame 7 žingsnių sodinimo instrukciją - nuo sodinuko pasirinkimo, duobės kasimo iki mulčiavimo.

Kokius augalus pasirinkti savo kiemui ir gėlynui, kad jis nekeltų alergijos?

Neseniai rašėme apie augalus, kurie žydėdami gali sukelti alergiją, o šį kartą prisiminkime tuos, kurie, atvirkščiai – yra vieni iš mažiausiai alergiškų ir rekomenduotini jautriems žmonėms, norintiems auginti ir džiaugtis gėlėmis, bet turintiems polinkį sirgti alergine sloga, dar vadinama alerginiu rinitu. Vienus žydinčius augalus apdulkina vėjas, o kitus – vabzdžiai, vieni žydi ryte arba dieną, o kiti prasiskleidžia tik vakare, dar vieni žiedai turi sunkias žiedadulkes, o kiti žydi pilnaviduriais žiedais – šios ir dar kitos augalų žiedų savybės turi įtakos, alergiški jie ar ne. Tad kokius augalus pasirinkti savo kiemui ir gėlynui, kad jie džiugintų, o ne atneštų rūpesčius?

Sužinokite, kokia yra jūsų gimimo mėnesio gėlė

Nemaža dalis iš mūsų žino, koks yra kiekvieno Zodiako ženklo akmuo. Tačiau ne kiekvienas turi galimybę, atėjus artimo žmogaus gimtadieniui, jį apdovanoti kalnų krištolu, smaragdais ar deimantais. Tad ar norite sužinoti, kokia yra jūsų bei jūsų mylimųjų gimimo mėnesio gėlė?

Dendrologė pataria: kokie augalai dažniausiai sukelia alergiją ir kaip to išvengti

Prasidėjęs birželio mėnuo daugeliui žmonių atnešė laukiamus vasaros smagumus – saulėtus orus, galimybę maudytis lauke arba tiesiog būti gamtoje. Bet ne visi gali tuo džiaugtis, nes yra nemažai tokių žmonių, kuriems atbundanti gamta ir įvairūs augalai atneša sveikatos problemas, viena iš jų yra alergija, dar vadinama šienlige arba alerginiu rinitu.

10 vienmečių gėlių, kurias geriausiai tinka auginti saulėtose vietose

Jeigu jūsų sklype yra saulėta vieta, kurioje puikiai atrodytų gėlynas, pirmiausia turite gerai apgalvoti, kokias gėles joje tinka auginti. Pasirinkti augalai turėtų klestėti šiltoje, saulėtoje vietoje ir kartu būti nesudėtingai prižiūrimi. Parinkome keletą vienmečių gėlių, kurios puikiai jaučiasi saulėkaitoje.

Metų spalva gali atsirasti ne tik jūsų namuose, bet ir gėlyne

Patikėsite ar ne, bet sodri violetinė, šįmet paskelbta metų spalva, yra viena populiariausių gėlių žiedų spalvų. Tiesa, gamtoje ji gali būti ir švelnių, ir ryškių atspalvių, bet visada simbolizuoja karališką prabangą ir suteikia interjerui elegantiško žavesio – net kai skaisčiai violetiniais žiedais apsipila metų metus ant palangės auganti tokia įprasta kambarinė gėlė sanpaulija.