Taikos gėlė – nereiklioji vėzdūnė
www.sodasirdarzas.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2014 m. vasario 12 d. 15:43

Taikos gėlė – nereiklioji vėzdūnė

Vėzdūnė atspari ir nereikli gėlė. Ją reikėtų saikingai laistyti. Vėzdūnei reikalinga šviesa, kad žydėtų, bet gali augti ir šešėlyje.

Vieta

Vėzdūnė mėgsta gerai apšviestą vietą, tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių. Tai labai dailiai iš visų pusių atrodantys kambariniai augalai. Vėzdūnės gali augti net šešėlyje.

Temperatūra

Šie augalai puikiai jaučiasi 15°C-21°C temperatūroje. Laikomi 18°C temperatūroje aktyviai augs didžiąją metų dalį. Vėzdūnės nepakenčia skersvėjų ir labai mėgsta drėgmę, taigi galite įstatyti vazonus į padėklą su šlapiais akmenėliais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kambarinė gėlė tinginiams, kurią gali prižiūrėti kiekvienas
Viskas, ką turite žinoti apie falenopsius
Pagrindinė informacija norintiems auginti storalapį

Laistymas

Šiuos augalus reikia laistyti saikingai. Tačiau substratas neturi išdžiūti. Neperlaistykite, nes gali iškart nuvysti.

Tręšimas

Sparčiai augantį augalą tręškite skystomis trąšomis kas dvi savaites. Senesnius augalus rekomenduojama tręšti kiek silpnesniu trąšų tirpalu, nei gamintojas pataria.

Sezoninė priežiūra

Vasarą, kai vėzdūnė labai sparčiai auga, ją reikia gausiau laistyti Tik augalo šaknys negali stovėti vandenyje. Žiemą sumažinkite maistingųjų medžiagų.

Žemė

Kiekvieną pavasarį persodinkite augalą į standartinę kambariniams augalams auginti skirtą žemę. Kad drenažas būtų geras, ant vazono dugno paberkite molio šukių.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.


www.sodasirdarzas.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 1 komentaras
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Patarimai, kaip geriausia pasidauginti alaviją
Alavijas - tikras namų daktaras, kurio gydomosios savybės žinomos kiekvienam. Kita jo vertinama savybė - tai visai nereikli kambarinė gėlė, kurią tereikia retkarčiais palieti. Tiesa, sodinimui tinkamiausias laikas - dabar.
Auksinės taisyklės tiems, kurie augina orchidėjas
Nelabai patyrę orchidėjų augintojai dažniausiai renkasi falenopsius, pagarsėjusius nereiklumu. Tačiau yra ir kitų rūšių orchidėjų, kurias auginti paprasta. Kita vertus, namuose gali gerai augti ir lepesnės, jei tik sukuriamos tinkamos sąlygos: tarkim, užtikrinama žemesnė temperatūra ar papildomai drėkinamas oras.
Vejos laistymo gudrybės per karščius
Kai karšta ir sausa, veją reikia laistyti reguliariai, kad žolei būtų užtikrintas būtinas drėgmės kiekis ir ji būtų aprūpinta vandenyje tirpstančiomis maistinėmis medžiagomis. Pateikiame patarimus, kaip teisingai laistyti veją per karščius.
Kokias gėles vasarą reikia išnešti į lauką
Dauguma kambarinių gėlių vasarą gali praleisti balkone, terasoje, ant namo laiptų, pasodintos gėlyne ar daržo paunksnėje. Lauke augalai per vasarą atsigauna, suveši ir tuo pačiu puošia aplinką bei pratęsia kambario erdvę.
Specialistų patarimai, kaip pasirinkti tinkamiausią hortenzijos rūšį savo sodui
Hortenzijos, nuo seno įprastos kaimo sodybose, šiandien sutinkamos ir išpuoselėtuose šiuolaikiniuose soduose. Modernių želdinimo kursų „Geltonas karutis“ lektorės Vaida Vaitkutė-Eidimtienė ir Elė Urbonienė pasakoja, kodėl hortenzijos taip vertinamos, kaip jas pasirinkti ir susodinti.
Augalų augintoja J. Jankauskienė dalinasi, kaip Lietuvoje užsiauginti gelsvažiedį tulpmedį
„Kai nužydi vėlyvosios tulpių veislės, birželį pražysta medžių karalius – gelsvažiedis tulpmedis, – sako Joana Jankauskienė, auginanti šį retą lapuotį savo sodyboje Romainiuose. Originalios formos dekoratyvūs lapai. Žiedai savo forma primena tulpių žiedus, dėl to šie medžiai ir vadinami tulpmedžiais. Gelsvažiedis tulpmedis (Liriodendron tulipifera L.) priklauso magnolijinių (Magnoliaceae) šeimos augalų genčiai“.
Kokiu atstumu galima sodinti medžius ir krūmus?
Kuriant sodybos ar sodo aplinką iškyla daug klausimų. Vienas iš jų – kokiu atstumu sodinti medžius ir krūmus. Į jį atsako Lietuvos Aplinkos ministerijos, Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio specialistai.
Kokias gėles sodinti pavėsyje po medžiais?
Sukurti gražų žalia kilimą sode po medžiais ne taip paprasta: medžiai ne tik užstoja saulės šviesą žoliniams augalams, bet ir sugeria iš žemės daug drėgmės bei maisto medžiagų.  Tačiau gamtoje yra augalų, kurie gali augti ir tokiomis sąlygomis, tuo pačiu papuošdami mūsų sodo aplinką.
Piktžolių darže ir vejoje naikinimo būdai
Nedideli žali daigeliai tarp kopūstų, gausus dilgėlių sąžalynas daržo kampe ar ne vietoje išdygusi morkos lapus primenantis kuokštas – jei specialiai jų nesėjote, vadinasi, jūsų darže ar vejoje bujoja piktžolės. Galite nežinoti vienos ar kitos pavadinimo, tačiau kad ir kaip jos besivadintų, piktžolę darže atpažinti yra nesunku. Vieni daržininkai jas naikina vardan gausesnio derliaus, auginantys veją daugiau rūpinasi estetiniu jos vaizdu, o kai kurie praktiški žmonės netgi randa piktžolių pritaikymo būdų.
Kaip sode užsiauginti papartį?
Daugeliui žmonių papartis pirmiausiai yra susijęs su mistika. Tačiau patyrusiam sodininkui papartis – tai vertingas augalas, skirtas papuošti sodo sklypą. Kaip žinia, papartį, taip pat kaip ir rožes, galima auginti ne tik sode, bet ir savo namuose.
Gėlės, tinkamos auginti balkonuose <span style="color: #ff0000;">pagal pasaulio šalis</span>
Daugelis pastatų bei gyvenamųjų namų turi balkonus. Bene pats populiariausias būdas papuošti balkoną yra gėlės. Tačiau norint pagyvinti balkoną gėlėmis, reikia žinoti kokios gėlės yra tinkamiausios bei kaip jas sodinti. Visa tai ir aptarsime šiame straipsnyje.
Medelių sodinimo gidas: balandis – palankiausias laikas
Balandis – medžių sodinimo metas. Šiam darbui tinkamiausias oras – nelabai šilta ir nesaulėta diena, geriausia – apniukusi, lietinga. Sodinant durpingame dirvožemyje ir esant šalnų tikimybei, sodinimo darbus reikia atidėti vėlesniam laikui, nes bus iškilnoti sodmenys ir darbą reiks kartoti.