Taikos gėlė – nereiklioji vėzdūnė
www.sodasirdarzas.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2014 m. vasario 12 d. 15:43

Taikos gėlė – nereiklioji vėzdūnė

Vėzdūnė atspari ir nereikli gėlė. Ją reikėtų saikingai laistyti. Vėzdūnei reikalinga šviesa, kad žydėtų, bet gali augti ir šešėlyje.

Vieta

Vėzdūnė mėgsta gerai apšviestą vietą, tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių. Tai labai dailiai iš visų pusių atrodantys kambariniai augalai. Vėzdūnės gali augti net šešėlyje.

Temperatūra

Šie augalai puikiai jaučiasi 15°C-21°C temperatūroje. Laikomi 18°C temperatūroje aktyviai augs didžiąją metų dalį. Vėzdūnės nepakenčia skersvėjų ir labai mėgsta drėgmę, taigi galite įstatyti vazonus į padėklą su šlapiais akmenėliais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kambarinė gėlė tinginiams, kurią gali prižiūrėti kiekvienas
Viskas, ką turite žinoti apie falenopsius
Pagrindinė informacija norintiems auginti storalapį

Laistymas

Šiuos augalus reikia laistyti saikingai. Tačiau substratas neturi išdžiūti. Neperlaistykite, nes gali iškart nuvysti.

Tręšimas

Sparčiai augantį augalą tręškite skystomis trąšomis kas dvi savaites. Senesnius augalus rekomenduojama tręšti kiek silpnesniu trąšų tirpalu, nei gamintojas pataria.

Sezoninė priežiūra

Vasarą, kai vėzdūnė labai sparčiai auga, ją reikia gausiau laistyti Tik augalo šaknys negali stovėti vandenyje. Žiemą sumažinkite maistingųjų medžiagų.

Žemė

Kiekvieną pavasarį persodinkite augalą į standartinę kambariniams augalams auginti skirtą žemę. Kad drenažas būtų geras, ant vazono dugno paberkite molio šukių.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.


www.sodasirdarzas.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 1 komentaras
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Kardelių auginimas, iškasimas ir laikymas
Kardelinių (Iridaceae) šeimos gėlė, kilusi iš Pietų Afrikos. Stie­bai daugiažiedžiai. Lapai linijiški, 30-100 cm aukščio. Žiedai stambūs, įvairių spalvų, sutelkti į vienašalį arba dvišalį žiedyną — varpą. Žydi nuo liepos mėnesio iki vėlyvo rudens.
Dažniausios klaidos, kurias daro auginantys viržius
Rudenį gėlynai, visa sodo aplinka ir balkonai suspindi vaiskiais viržių žiedų karoliukais. Šie dekoratyvūs augalai pastaruoju metu labai populiarūs, todėl, kad yra nereiklūs ir ilgaamžiai, vienoje vietoje gali augti 15-25 metus. Viržiai yra dekoratyvūs ne tik žydėjimo metu, bet ir visą sezoną, nes tai visžaliai augalai.
Augalas – plėšrūnas, kuris suvirškina vabzdžių kūnus
Kiekvienas savaip supranta frazę egzotinis augalas. Vieniems jis asocijuojasi su Lietuvoje neaugančiais medžiais ar krūmais ir gėlėmis, kitiems tai kaktusai ar sukulentai, tretiems – orchidėjos. Man egzotika (neskaičiuojant visų išvardintų variantų) yra vabzdžiaėdžių augalų pasaulis. Apie šiuos augalus ir norėčiau pasidalinti informacija su Jumis.
Vidinis kiemas netoli Vilniaus centro: jaukiai įrengta terasa
Visai netoli Vilniaus centro, buvusios sodų bendrijos teritorijoje įrengtame sklype suformuotas jaukus ir funkcionalus vidinis kiemas, atitinkantis įvairius šeimos laisvalaikio poreikius – šiltuoju sezonu erdvioje terasoje galima ir pietauti, ir ilsėtis, gėrintis priešais suformuotu gėlynu bei tvenkinuku, praleisti ramią valandėlę malonu ant romantiško, vynuogėmis apaugusio suolelio sodo gilumoje, o aktyviai ilsėtis ir vaikams žaisti skirtas kiemo centre žaliuojantis lygios vejos kilimas.
Liepos mėnesį sodus puolančių kenkėjų ir ligų <span style="color: #ff0000;">TOP 10</span>
Praeitą savaitę daugelyje regionų buvo labai karšta, o karštis labai patinka Kolorado vabalams, kurių apetitas auga su kiekviena karšta diena. Vaismedžių soduose savo kenkėjiško darbo ėmėsi slyviniai geltonieji pjūkleliai (Hoplocampa flava L.) ir slyviniai vaisėdžiai (Cydia funebrana), o ant vyšnių lapų atsirado kokomikozės požymių.
Būkite budrūs! 7 pavojingos sodo gėlės
Ar žinote, kokiais sodo augalais galima apsinuodyti? Labai daug populiarių sodo augalų, kurie vertinami dėl savo grožio, gali per kelias minutes tapti nuodingais žudikais. Ypač tokie augalai pavojingi vaikams, kurie gali jų paragauti iš smalsumo. Pavyzdžiui, tokioms „nedraugiškoms“ gėlėms galima priskirti visų mėgiamas pakalnutes ir narcizus. Kai kurios nuodingos sodo gėlės jau nužydėjo, tačiau kitos dar tik ruošiasi savo grožiu užkariauti mūsų širdis ir slapta pakenkti.
Įdomybės: kodėl kvepia gėlių žiedai
Pavasarį, vasaros pradžioje ar vasaros metu, kai išsiskleidžia gėlių žiedai, jie pradeda skleisti vieną už kitą nuostabesnius aromatus. Smagu, praeinant pro šalį, prikišti nosį arčiau prie alyvos šakelės ar rožės žiedo ir pajausti gaivaus aromato spalvas. Neprofesionalo mintimis galima spėti, kad tokiu būdu augalai bando prisivilioti bites, kad būtų apvaisinti gėlių žiedai. O ką sako profesionalai? Kodėl gėlės kvepia?
<span style="color: #ff0000;">Skaitytojas klausia:</span> ką reikia žinoti, jei noriu nupjauti medį privačioje žemėje
Tvarkant savo sklypo aplinką yra labai svarbu nepažeisti kaimyno teisių. Tačiau pjaunant medį yra svarbu ir tai, ar medis yra saugotinas. Šiuo klausimu konsultuoja Lietuvos Aplinkos ministerijos, Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio specialistai.
Kaip atsikratyti grambuolių ir jų lervų
Gegužės mėnesį pradeda skraidyti vabzdžiai vadinami grambuoliais arba karkvabaliais. Jie laikomi kenkėjais, kadangi maitinasi medžių lapais, tačiau kur kas didesnį pavojų jūsų daržui ar sodui daro jų lervos. Jei jūsų dirvožemis molingas, galbūt net nesukate dėl jų galvos, nes grambuolių lervų nesutinkate, tačiau tie, kurie su jomis susiduria, nesidžiaugia – lervos gali gerokai sumažti derlių. Kaip nuo to apsisaugoti, paklausėme mokslininkų.
Krotonmedžio auginimas ir dauginimas
Croton (mums geriau žinomas kaip krotonmedis) – tai dekoratyvinis margalapis augalas, mėsingais lapais. Lapų formos būna įvairios: vieni būna panašūs į ąžuolo lapus, kiti siauri ir ilgi, išties pasitaiko įvairių formos lapų. Šio augalo žiedai būna neišvaizdūs ir tikrai, todėl patartina juos pašalinti.