Taikos gėlė – nereiklioji vėzdūnė
www.sodasirdarzas.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2014 m. vasario 12 d. 15:43

Taikos gėlė – nereiklioji vėzdūnė

Vėzdūnė atspari ir nereikli gėlė. Ją reikėtų saikingai laistyti. Vėzdūnei reikalinga šviesa, kad žydėtų, bet gali augti ir šešėlyje.

Vieta

Vėzdūnė mėgsta gerai apšviestą vietą, tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių. Tai labai dailiai iš visų pusių atrodantys kambariniai augalai. Vėzdūnės gali augti net šešėlyje.

Temperatūra

Šie augalai puikiai jaučiasi 15°C-21°C temperatūroje. Laikomi 18°C temperatūroje aktyviai augs didžiąją metų dalį. Vėzdūnės nepakenčia skersvėjų ir labai mėgsta drėgmę, taigi galite įstatyti vazonus į padėklą su šlapiais akmenėliais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kambarinė gėlė tinginiams, kurią gali prižiūrėti kiekvienas
Viskas, ką turite žinoti apie falenopsius
Pagrindinė informacija norintiems auginti storalapį

Laistymas

Šiuos augalus reikia laistyti saikingai. Tačiau substratas neturi išdžiūti. Neperlaistykite, nes gali iškart nuvysti.

Tręšimas

Sparčiai augantį augalą tręškite skystomis trąšomis kas dvi savaites. Senesnius augalus rekomenduojama tręšti kiek silpnesniu trąšų tirpalu, nei gamintojas pataria.

Sezoninė priežiūra

Vasarą, kai vėzdūnė labai sparčiai auga, ją reikia gausiau laistyti Tik augalo šaknys negali stovėti vandenyje. Žiemą sumažinkite maistingųjų medžiagų.

Žemė

Kiekvieną pavasarį persodinkite augalą į standartinę kambariniams augalams auginti skirtą žemę. Kad drenažas būtų geras, ant vazono dugno paberkite molio šukių.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.


www.sodasirdarzas.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 1 komentaras
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Kaip genėti medžius ir krūmus rudenį
Atėjus rudeniui ir pradėjus gelsti lapams dažnai susimąstome, ar galime dabar genėti sumedėjusius augalus. O kodėl gi ne? Ankstyvą pavasarį dažnai pražiopsome tą laiką, kai galima saugiai genėti, nes pradėjus tekėti sulai, to nereikėtų daryti. Taip pat pavasarį, kol dar neišsiskleidę lapai, nebūna aišku, ar šaka nudžiūvusi ar ne, ir ar ją reikia pjauti. Be to, būna pakankamai ir kitokių įvairių darbų: augalų sodinimas ir persodinimas, vejos atnaujinimas, tvarkymasis, sėja. Po to augalai žydi, tad gaila juos genėti.
Tai, ko dar nežinojote apie kambarinių gėlių priežiūrą rudenį
Kambaryje augantys augalai kilę iš šiltųjų atogrąžų ar paatogražių klimato juostų, kur gamtinės sąlygos (kritulių kiekis, temperatūros svyravimai) skiriasi nuo mūsų klimato juostos. Vėlų rudenį ir žiemą pas mus saulė šviečia vos septynias valandas, šviesos intensyvumas būna kelis kartus mažesnis todėl dauguma augalų: fikusai, krotonai, sukulentai nustoja augti, o kiti numeta dalį lapų.
12 idėjų, kaip komponuoti augalus, kad jie puoštų interjerą
Gėlių parduotuvėse daugybė naujų efektingų augalų, originalių aksesuarų, įvairių priežiūros priemonių. Renkantis gali susisukti galva, tačiau palengva nelengvai išsirinkę, jūs atsinešate augalą namo. Kur jį dėti, kad jis papuoštų interjerą ir praskaidrintų jūsų nuotaiką?
Ar reikia tręšti lauko augalus rudenį?
Nors už lango dar gan šilti ir saulėti orai, bet pamažu jaučiasi rudens alsavimas. Naktimis vėsu ir greitai prasidės šalnos, vis dažniau lyja, gelsta ir krenta kai kurių medžių lapai, o kieme beveik nereikia pjauti žolės. Su lauko augalais dabar mažai rūpesčių, nes jie ramiai mėgaujasi paskutine šiluma ir kaupia jėgas šaltajam periodui. Tad, rodos, toks keistas klausimas – ar reikia augalus tręšti rudenį ? Taip, daugelį reikia. Tai tarsi jų pamaitinimas, kad geriau ištvertų žiemą. Panašiai, kaip meškos ar ežiai prieš žieminį įmygį stengiasi sočiai pasimaitinti, taip ir augalams prieš žiemos poilsį reikia pasistiprinti.
Originalus sprendimas: augalai, kabantys aukštyn kojom
Dizaineris Patrikas Morisas, sukūrė vazonus, kurie gali būti kabinami ant lubų aukštyn kojom. Tačiau tai nėra tiesiog instaliacija, šiuose vazonuose iš tikrųjų galima auginti augalus.
Orchidėjų priežiūros kalendorius
Kaip ir mūsų įprasti vietiniai augalai, dauguma namuose auginamų orchidėjų turi išgyventi metų laikų kaitą. Natūraliose augimvietėse gegužraibiniai augalai susiduria su gana skirtingomis supančios aplinkos sąlygomis.
Gėlės, kurios padės nugalėti sodo kenkėjus
Tikriausiai esate girdėję apie augalus, kurie padeda sodininkams kovoti su sodo ir daržo kenkėjais bei ligomis. Tarp šių jūsų sodą saugančių augalų yra ir labai mielų gėlių.
Kambarinė gėlė, iš kurios galite pasigaminti vaistų
Bene seniausi Vytauto Didžiojo Universiteto botanikos sodo gyventojai – alavijai. Šis augalas stebina savo gydomosiomis savybėmis jau nuo seniausių laikų. Senovės egiptiečių civilizacijos tyrinėtojai yra aptikę išlikusius alavijų piešinius and šventyklų, tai tik įrodo, jog šis augalas buvo ir yra be galo vertingas. Mitais apipintos egiptiečių karalienės Nefertitė ir Kleopatra, anot legendų, naudodavo alavijo aliejų savo kasdienėms grožio procedūroms. Alavijų rūšių būna begalės, kaip ir jo turimų vaistinių savybių – apie jas kalbiname Kauno botanikos sodos gėlininkystės mokslo sektoriaus vedėją Juditą Varkulevičienę.
Kaip išauginti citrinmedį iš sėklos
Išauginti citrinmedį iš sėklos stebėtinai paprasta – tereikia tik šiltos, saulėtos palangės. Gauti sėklų turbūt sunkiausia užduotis visame procese. Sėklų galima įsigyti internetu iš specialių tiekėjų arba, jei tereikia kelių, surinkite ir išsaugokite parduotuvėje pirktų citrinų sėklas.
Specialistų rekomendacijos, kokie augalai gali papuošti jūsų kūdrą
Kai užduodate sau klausimą, kokie augalai augs jūsų naujame tvenkinyje, turbūt kiekvienam prieš akis iškyla žydinčių vandens lelijų vaizdas. Kai kurie dar prisimena nendres, švendrus ir ajerus, tačiau jeigu gamtoje praleidžiate mažiau laiko, greičiausiai sąrašas tuo ir užsibaigia. Visa kita telieka įvairūs, lyg ir reikalingi, tačiau bevardžiai augalai ir dumbliai. Vis dėlto, taip anaiptol nėra – vandens telkinių augalų įvairovė yra labai didelė ir net jeigu iki šiol žinojote tik kelias vandens augalų rūšis, visuomet verta pasidomėti ir atrasti. Apie vandens augalus, kuriuos galima sodinti jūsų vandens telkinyje, pasakoja ManoNamai.lt kalbintos pašnekovės.
Gudrybės, kurias reikia žinoti kompostuojant
Prasidėjus sodų ir daržų sezonui, tenka ne tik pasirūpinti dirvos trąša, bet ir pagalvoti, kur dėti žaliąsias atliekas. Dažniausiai besišvarinant sugrėbtos šakelės, šiaudai, išravėta žolė, apkirptos gyvatvorės ir nugenėtos šakos išmetamos į atliekų konteinerius. Tačiau galima vienu šūviu nušauti du zuikius ir šias atliekas panaudoti praktiškai. Juk kas vienam yra nenaudingos atliekos, kitam gali pasitarnauti kaip puiki organinė medžiaga – kompostas.
<span style="color: #ff0000;">VIDEO:</span> kaip kalbėjimas su gėlėmis gali paveikti jų augimą
Vizualiųjų menų kūrėja sumanė atlikti eksperimentą - mėnesį girti, peikti ir ignoruoti tris gėles. Kaip manote, kas po mėnesio atsitiko su šiomis gėlėmis? Ar buvote teisūs, sužinosite peržiūrėję vaizdo klipą.
Viskas, ką turite žinoti apie raganes
Vėdryninių (Ranunculaceae) šeimos krūmai arba pus­krūmiai. Savaime auga vidutinio klimato juostoje, dau­giausia šiauriniame pusrutulyje. Šie augalai sutinkami miškuose, upių pakraščiuose, stepėse, kalnuose, šlaituo­se. Jų stiebas stačias arba laipioja apsisukančiais apie at­ramas lapkočiais.
<span style="color: #ff4040;">Skaitytojas klausia:</span> ką reikia žinoti, jei šalia mano sklypo kaimynas stato malkinę
Šalia skaitytojo Martyno sklypo kaimynas stato malkinę. Kadangi tai gali turėti įtakos sodo derliui, jis teiraujausi, kur galima būtų kreiptis šiuo klausimu. Į jį atsako Aplinkos ministerijos Statybos ir būsto departamento Projektavimo, statybos produktų ir proceso normavimo skyriaus vyriausioji specialistė Virginija Šiaudinytė: