Taikos gėlė – nereiklioji vėzdūnė
www.sodasirdarzas.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2014 m. vasario 12 d. 15:43

Taikos gėlė – nereiklioji vėzdūnė

Vėzdūnė atspari ir nereikli gėlė. Ją reikėtų saikingai laistyti. Vėzdūnei reikalinga šviesa, kad žydėtų, bet gali augti ir šešėlyje.

Vieta

Vėzdūnė mėgsta gerai apšviestą vietą, tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių. Tai labai dailiai iš visų pusių atrodantys kambariniai augalai. Vėzdūnės gali augti net šešėlyje.

Temperatūra

Šie augalai puikiai jaučiasi 15°C-21°C temperatūroje. Laikomi 18°C temperatūroje aktyviai augs didžiąją metų dalį. Vėzdūnės nepakenčia skersvėjų ir labai mėgsta drėgmę, taigi galite įstatyti vazonus į padėklą su šlapiais akmenėliais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kambarinė gėlė tinginiams, kurią gali prižiūrėti kiekvienas
Viskas, ką turite žinoti apie falenopsius
Pagrindinė informacija norintiems auginti storalapį

Laistymas

Šiuos augalus reikia laistyti saikingai. Tačiau substratas neturi išdžiūti. Neperlaistykite, nes gali iškart nuvysti.

Tręšimas

Sparčiai augantį augalą tręškite skystomis trąšomis kas dvi savaites. Senesnius augalus rekomenduojama tręšti kiek silpnesniu trąšų tirpalu, nei gamintojas pataria.

Sezoninė priežiūra

Vasarą, kai vėzdūnė labai sparčiai auga, ją reikia gausiau laistyti Tik augalo šaknys negali stovėti vandenyje. Žiemą sumažinkite maistingųjų medžiagų.

Žemė

Kiekvieną pavasarį persodinkite augalą į standartinę kambariniams augalams auginti skirtą žemę. Kad drenažas būtų geras, ant vazono dugno paberkite molio šukių.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.


www.sodasirdarzas.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 1 komentaras
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Artėjant Kalėdoms, gyvąja namų puošmena daugeliui šeimų tampa eglutė, tačiau kambarines gėles auginantys žmonės ne ką mažiau džiaugiasi kalėdinio kaktuso žydėjimu – jo net nereikia puošti. Rausvi, violetiniai, balti ar raudoni žiedai prideda kalėdinei puošybai spalvų ir gyvumo. Kaip auginti šį augalą, paklausėme Vilniaus Universiteto Botanikos sodo specialistės Akvilės Pečiulytės.
Į kapų tvarkymo darbus įeina ir kapų apželdinimo darbai. Kapų apželdinimui jums reikės: pasiruošti augalų sodinimo, dangos užpylimo planelį. Išsirinkti būsimą dangą, išsirinkti patikusius, pagal augimvietę ir priežiūrą tinkančius augalus.
Dailinant savo būstą ir jo aplinką labai svarbu tai, kaip sutariate su kaimynais, nes sprendžiant kai kuriuos klausimus jų sutikimas yra būtinas. Visgi daug klausimų sukelia abejonių, vieną iš jų analizuosime šiame straipsnyje.
Storalapiai (Crassula), priklausantys Crassulaceae šeimai, yra viena iš 3 didžiausių sukulentų grupių. Jų yra virš 300 rūšių. Storalapiai žavi ne žiedų grožiu, kurie, nors ir kvapnūs, būna smulkūs, susitelkę į tankius žiedynus ir dekoratyvūs tik žydėjimo metu, bet savo stiebų ir lapų spalvomis bei formomis. Tai sausringų vietų augalai, kaupiantys vandens atsargas lapuose. Storalapiai auga pietų Afrikoje (net trys ketvirtadaliai), Madagaskare, Tasmanijoje, Australijoje ir Naujoje Zelandijoje. Jie auga dykumoje ar ant sausų akmenuotų šlaitų.
Nupjauti daugiamečių gėlių stiebus ir lapus rudenį ar juos palikti – klausimas ne iš paprastųjų. Jei nelengvas klausimas, tai ir paprasto atsakymo nėra. Yra argumentų už tai, kad augalai žiemotų kuo natūraliau. Yra ir tokių, kurie siūlo viską, kas nudžiuvo, pašalinti, kad aplinka būtų gražesnė, gėlynas dekoratyvesnis.
Egzotinius kambarinius augalus augina ne vienas, tačiau apie tai gauti vertingos informacijos, patarimų tikrai nėra paprasta. Dėl to Kaune organizuojama paroda „Žali horizontai“ vertinga proga susipažinti ir gauti informacijos iš šios srities profesionalų.
Nelabai patyrę orchidėjų augintojai dažniausiai renkasi falenopsius, pagarsėjusius nereiklumu. Tačiau yra ir kitų rūšių orchidėjų, kurias auginti paprasta. Kita vertus, namuose gali gerai augti ir lepesnės, jei tik sukuriamos tinkamos sąlygos: tarkim, užtikrinama žemesnė temperatūra ar papildomai drėkinamas oras.
Kai karšta ir sausa, veją reikia laistyti reguliariai, kad žolei būtų užtikrintas būtinas drėgmės kiekis ir ji būtų aprūpinta vandenyje tirpstančiomis maistinėmis medžiagomis. Pateikiame patarimus, kaip teisingai laistyti veją per karščius.
Dauguma kambarinių gėlių vasarą gali praleisti balkone, terasoje, ant namo laiptų, pasodintos gėlyne ar daržo paunksnėje. Lauke augalai per vasarą atsigauna, suveši ir tuo pačiu puošia aplinką bei pratęsia kambario erdvę.
Hortenzijos, nuo seno įprastos kaimo sodybose, šiandien sutinkamos ir išpuoselėtuose šiuolaikiniuose soduose. Modernių želdinimo kursų „Geltonas karutis“ lektorės Vaida Vaitkutė-Eidimtienė ir Elė Urbonienė pasakoja, kodėl hortenzijos taip vertinamos, kaip jas pasirinkti ir susodinti.
Daugumą prieskoninių augalų galima nesunkiai išauginti iš sėklų. Jeigu kokių nors augalų auginate kasmet, prisirinkite jų sėklų ir kitais metais jas pasėkite. Nemažai daugiamečių prieskoninių augalų lengvai dauginasi šakniastiebiais, svogūnais, kero dalimis.