Taikos gėlė – nereiklioji vėzdūnė
www.sodasirdarzas.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2014 m. vasario 12 d. 15:43

Taikos gėlė – nereiklioji vėzdūnė

Vėzdūnė atspari ir nereikli gėlė. Ją reikėtų saikingai laistyti. Vėzdūnei reikalinga šviesa, kad žydėtų, bet gali augti ir šešėlyje.

Vieta

Vėzdūnė mėgsta gerai apšviestą vietą, tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių. Tai labai dailiai iš visų pusių atrodantys kambariniai augalai. Vėzdūnės gali augti net šešėlyje.

Temperatūra

Šie augalai puikiai jaučiasi 15°C-21°C temperatūroje. Laikomi 18°C temperatūroje aktyviai augs didžiąją metų dalį. Vėzdūnės nepakenčia skersvėjų ir labai mėgsta drėgmę, taigi galite įstatyti vazonus į padėklą su šlapiais akmenėliais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kambarinė gėlė tinginiams, kurią gali prižiūrėti kiekvienas
Viskas, ką turite žinoti apie falenopsius
Pagrindinė informacija norintiems auginti storalapį

Laistymas

Šiuos augalus reikia laistyti saikingai. Tačiau substratas neturi išdžiūti. Neperlaistykite, nes gali iškart nuvysti.

Tręšimas

Sparčiai augantį augalą tręškite skystomis trąšomis kas dvi savaites. Senesnius augalus rekomenduojama tręšti kiek silpnesniu trąšų tirpalu, nei gamintojas pataria.

Sezoninė priežiūra

Vasarą, kai vėzdūnė labai sparčiai auga, ją reikia gausiau laistyti Tik augalo šaknys negali stovėti vandenyje. Žiemą sumažinkite maistingųjų medžiagų.

Žemė

Kiekvieną pavasarį persodinkite augalą į standartinę kambariniams augalams auginti skirtą žemę. Kad drenažas būtų geras, ant vazono dugno paberkite molio šukių.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.


www.sodasirdarzas.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 1 komentaras
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Kaip prižiūrėti liepą žydinčias gėles?
„Tūkstančiai gėlių, tūkstančiai rūšių“, – paklausta, kokios yra populiariausios gėlės, pražystančios liepą retoriškai atsiduso Vilniaus universiteto Botanikos sodo mokslo programų koordinavimo skyriaus specialistė dr. Gitana Štukėnienė.
Ką svarbu žinoti, kad orchidėjos nenuleiptų per vasaros karščius
Orchidėja – viena mėgstamiausių lietuvių kambarinių gėlių. Šios gėlės nėra lepios, tačiau tam, kad jos nuolat džiugintų savo žiedais, reikia žinoti keletą auginimo subtilybių. Apie tai, į ką reikia reikia atkreipti dėmesį vasarą, pasakoja Kristina Popovienė.
Kambarinė gėlė, kurią auginti sugebės kiekvienas
Sansevjera – daugiau kaip 70 įvairiausių rūšių turintis augalas. Ši tropinė gražuolė jau yra praminta įvairiausiais juokingais vardais: uošvės liežuvis, velnio liežuvis, gyvatės augalas, lydekos uodega – dėl savo smailių, į aukštį kylančių lapų. Sansevjerą prižiūrėti yra gan paprasta. Šios gėlės yra atsparios sausam orui ir dulkėms. Nemėgsta vėsaus ir drėgno oro ir yra nereiklios dirvožemiui. Be to, gerai auga sausoje ir šviesioje vietoje.
Apsisaugojimo nuo amarų būdai
Kadangi amarai dauginasi labai greitai, iš lervos suaugusiu vabzdžiu tampa per trumpą laiką ir apetitu nesiskundžia, reikėtų kiek plačiau susipažinti ar prisiminti apie šiuos sodo kenkėjus. Amarai, jeigu nesiimti tinkamų apsisaugojimo priemonių, gali atnešti didelės žalos sodo ir daržo augmenijai.
Kolekcininkų patarimai, kaip auginti ir prižiūrėti bijūnus
Dabar pats bijūnų žydėjimas, džiuginantis įvairių spalvų, formų palete bei nuostabiais kvapais. Lionė ir Paulius Ciplijauskai, žinomi Lietuvoje gėlių selekcininkai, bijūnus augina jau 20 metų, turi sukaupę įspūdingą jų kolekciją, apie 90 veislių. Bijūnynas užima jau apie 15 arų plotą ir siūlo ManoNamai.lt skaitytojams išskirtinę galimybę susipažinti su bijūnų veislėmis ir jų auginimo paslaptimis.
Augalų augintoja J. Jankauskienė dalinasi, kaip Lietuvoje užsiauginti gelsvažiedį tulpmedį
„Kai nužydi vėlyvosios tulpių veislės, birželį pražysta medžių karalius – gelsvažiedis tulpmedis, – sako Joana Jankauskienė, auginanti šį retą lapuotį savo sodyboje Romainiuose. Originalios formos dekoratyvūs lapai. Žiedai savo forma primena tulpių žiedus, dėl to šie medžiai ir vadinami tulpmedžiais. Gelsvažiedis tulpmedis (Liriodendron tulipifera L.) priklauso magnolijinių (Magnoliaceae) šeimos augalų genčiai“.
Kokiu atstumu galima sodinti medžius ir krūmus?
Kuriant sodybos ar sodo aplinką iškyla daug klausimų. Vienas iš jų – kokiu atstumu sodinti medžius ir krūmus. Į jį atsako Lietuvos Aplinkos ministerijos, Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio specialistai.
Kokias gėles sodinti pavėsyje po medžiais?
Sukurti gražų žalia kilimą sode po medžiais ne taip paprasta: medžiai ne tik užstoja saulės šviesą žoliniams augalams, bet ir sugeria iš žemės daug drėgmės bei maisto medžiagų.  Tačiau gamtoje yra augalų, kurie gali augti ir tokiomis sąlygomis, tuo pačiu papuošdami mūsų sodo aplinką.
Piktžolių darže ir vejoje naikinimo būdai
Nedideli žali daigeliai tarp kopūstų, gausus dilgėlių sąžalynas daržo kampe ar ne vietoje išdygusi morkos lapus primenantis kuokštas – jei specialiai jų nesėjote, vadinasi, jūsų darže ar vejoje bujoja piktžolės. Galite nežinoti vienos ar kitos pavadinimo, tačiau kad ir kaip jos besivadintų, piktžolę darže atpažinti yra nesunku. Vieni daržininkai jas naikina vardan gausesnio derliaus, auginantys veją daugiau rūpinasi estetiniu jos vaizdu, o kai kurie praktiški žmonės netgi randa piktžolių pritaikymo būdų.
Kaip sode užsiauginti papartį?
Daugeliui žmonių papartis pirmiausiai yra susijęs su mistika. Tačiau patyrusiam sodininkui papartis – tai vertingas augalas, skirtas papuošti sodo sklypą. Kaip žinia, papartį, taip pat kaip ir rožes, galima auginti ne tik sode, bet ir savo namuose.
Gėlės, tinkamos auginti balkonuose <span style="color: #ff0000;">pagal pasaulio šalis</span>
Daugelis pastatų bei gyvenamųjų namų turi balkonus. Bene pats populiariausias būdas papuošti balkoną yra gėlės. Tačiau norint pagyvinti balkoną gėlėmis, reikia žinoti kokios gėlės yra tinkamiausios bei kaip jas sodinti. Visa tai ir aptarsime šiame straipsnyje.
Medelių sodinimo gidas: balandis – palankiausias laikas
Balandis – medžių sodinimo metas. Šiam darbui tinkamiausias oras – nelabai šilta ir nesaulėta diena, geriausia – apniukusi, lietinga. Sodinant durpingame dirvožemyje ir esant šalnų tikimybei, sodinimo darbus reikia atidėti vėlesniam laikui, nes bus iškilnoti sodmenys ir darbą reiks kartoti.
Jukos (netikros palmės) auginimas namuose
Ant sumedėjusio rudo stiebo kuokštai kietų, kardo pavidalo lapų. Augalo aukštis priklauso nuo stiebo aukščio. Namų sąly­gomis juka nežydi. Lengvai augi­nama, bet kartais augalas su silpnomis šaknimis arba pažeistas grybligės gali sunykti jau pirmai­siais augimo metais.
Augalai, kurie neša laimę, pinigus ir saugo namus
Ar Jūsų sklype auga sėkmę ir pinigus priviliojančių augalų? Visais laikais sodyboje augalai atliko ne tik dekoratyvinę funkciją, ar buvo maisto šaltinis – jie taip pat turėjo simbolinę prasmę. Modernių želdinimo kursų „Geltonas karutis“ lektorės Vaida Vaitkutė Eidimtienė ir Jūratė Žarnauskienė pasakoja, kokius sėkmę nešančius augalus galime pasisodinti savo sklype.