Taikos gėlė – nereiklioji vėzdūnė
www.sodasirdarzas.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2014 m. vasario 12 d. 15:43

Taikos gėlė – nereiklioji vėzdūnė

Vėzdūnė atspari ir nereikli gėlė. Ją reikėtų saikingai laistyti. Vėzdūnei reikalinga šviesa, kad žydėtų, bet gali augti ir šešėlyje.

Vieta

Vėzdūnė mėgsta gerai apšviestą vietą, tačiau venkite tiesioginių saulės spindulių. Tai labai dailiai iš visų pusių atrodantys kambariniai augalai. Vėzdūnės gali augti net šešėlyje.

Temperatūra

Šie augalai puikiai jaučiasi 15°C-21°C temperatūroje. Laikomi 18°C temperatūroje aktyviai augs didžiąją metų dalį. Vėzdūnės nepakenčia skersvėjų ir labai mėgsta drėgmę, taigi galite įstatyti vazonus į padėklą su šlapiais akmenėliais.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Kambarinė gėlė tinginiams, kurią gali prižiūrėti kiekvienas
Viskas, ką turite žinoti apie falenopsius
Pagrindinė informacija norintiems auginti storalapį

Laistymas

Šiuos augalus reikia laistyti saikingai. Tačiau substratas neturi išdžiūti. Neperlaistykite, nes gali iškart nuvysti.

Tręšimas

Sparčiai augantį augalą tręškite skystomis trąšomis kas dvi savaites. Senesnius augalus rekomenduojama tręšti kiek silpnesniu trąšų tirpalu, nei gamintojas pataria.

Sezoninė priežiūra

Vasarą, kai vėzdūnė labai sparčiai auga, ją reikia gausiau laistyti Tik augalo šaknys negali stovėti vandenyje. Žiemą sumažinkite maistingųjų medžiagų.

Žemė

Kiekvieną pavasarį persodinkite augalą į standartinę kambariniams augalams auginti skirtą žemę. Kad drenažas būtų geras, ant vazono dugno paberkite molio šukių.

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 6 mėnesių žurnalo „Mano Namai“ prenumeratą.


www.sodasirdarzas.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 1 komentaras
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Daugelis tikriausiai prisimena, kad vaikystėje beveik kiekvienuose namuose ant palangės žaliuodavo alijošius – lengvai prižiūrimas ir mažai dėmesio reikalaujantis augalas. O mūsų laikais kukliojo alijošiaus vietą namuose užėmė svetimšaliai gražuoliai augalai, kurių vešli žaluma ir ryškiaspalviai žiedai džiugina akį ir puošia interjerą. Tačiau nevertėtų pamiršti ir alijošiaus, nes jis gali būti naudingas ne tik interjere.
Esame įpratę įsivaizduoti orchidėją su aukštais stiebais bei dideliais žiedais ir labai dažnai nustembama, kad orchidėja gali tilpti į delną. Todėl šį kartą pristatome Jums nei labai didelę, nei labai mažą Oncidium Twinkle, kuri pakeri nedidelių, bet kvepiančių žiedukų gausa!
Ruduo – puikus metas sodinti spygliuočius. Rugsėjį ar kiek vėliau, kol dar šildo „bobų vasaros“ saulė, galime pasisodinti spygliuočių medžių ar krūmų, tokių kaip pušys, eglės, tujos ir kiti. Modernių želdinimo kursų „Geltonas karutis“ lektorė Ingė Auželienė pasakoja visą sodinimo eigą.
Spalio pradžia yra pats metas įnešti į kambarį gėles, augusias balkone, terasoje. Augalus ir vazonus nuplaukite šiltu muiluotu vandeniu. Nuskabykite nuvytusius, pūvančius lapus ir žiedus, pastatykite arčiau lango, kur daugiau šviesos. Kai spalis - saulėtas ir šiltas, kai kurie kambariniai augalai pradeda sparčiau augti. Tai nėra labai gerai, nes jauni stiebai ir lapeliai dar pernelyg gležni ir nespėja sutvirtėti iki žiemos šalčių. Jauni lapai išgarina labai daug drėgmės, todėl vandens ima trūkti senesniems lapams, jie pradeda gelsti ir kristi. Taigi spalio pradžioje reikia po truputėlį vis mažiau augalus laistyti ir tręšti. Šaltuoju metu ypač atsargiai liekite fikusus (Ficus), alavijus (Aloe), kaktusus (Cactaceae). Vandenį linkę kaupti augalai nuo drėgmės pertekliaus ims pūti ir galiausiai žus.
Rudens sezonui įsibėgėjant norisi atnaujinti ne tik drabužių spintą. Gėlynas taip pat laukia permainų. Neįmanoma atsispirti pagundai įkurdinti čia vieną kitą naują augalą. Paprasčiausias būdas jų įsigyti – pasidalinti gėlių kerais su draugais, pažįstamais, kaimynais: vienus duodame, kitus gauname. Ateis kita vasara – ir mielos, bet dar neaugintos gėlės papuoš sodą.
Nesumeluosiu sakydama, kad tenka matyti (gyvai ar nuotraukose) daug įvairių aplinkos projektų. Vieni stebina originaliais kraštovaizdžio dizaino sprendimais, kiti tiesiog stulbina retų ir išpuoselėtų gėlynų gausa, o treti... Treti tokie, kaip šis. Labai mielas ir jaukus, todėl net nesinori svarstyti, kaip ir kodėl šeimininkams pavyko pasiekti tokį įspūdį. Tiesiog gera ir ramu pasigrožėti.
Ar pastebėjote, kad apniukusią dieną ar atslinkus sutemoms spalvingos gėlės netenka ryškaus grožio? Ir tik balti žiedai švieste šviečia net ir vėlyvą vakarą, kai kitos spalvos susilieja.
Gėlėms ir gėlynams želdynuose skiriama išskirtinė vieta – dažniausiai kaip akcentų vieta. Gražu, kai gėlynai natūraliai įsilieja į aplinką, sudarydami vientisumo įspūdį. Daugelio augintojų mėgiami daugiaeiliai daugiamečių gėlių gėlynai, jų laisvos kontūrų grupės, alpinariumai, žydinčios atraminės sienelės. Daugumos gėlių grožį nulemia žiedai, tačiau daugelis jų vertinami ir dėl lapų, vaisių, stiebų spalvingumo ar formos.
Karštomis dienomis – mažiau laistymo. Tai vienas iš mulčiavimo privalumų. Kaip mulčiuoti ir kokį mulčią naudoti, pasakoja modernių želdinimo kursų „Geltonas karutis“ lektorės Ingė Auželienė ir Sandra Kanapeckaitė.
Po ankstyvųjų karščių atėjęs vėsus ir drėgnas birželis atnešė susirūpinimo visiems augintojams. Koks galimas tokių užsitęsusių orų poveikis sodams, daržams ir gėlynams, papasakojo modernių želdinimo kursų „Geltonas karutis“ lektorės Ingė Auželienė ir Sandra Kanapeckaitė.
Augalas ant jūsų palangės gali ne tik skleisti malonų kvapą ir suteikti gerų emocijų, bet ir tapti neigiamos energijos šaltiniu. Kaip išsirinkti tinkamus kambarinius augalus, kurie pakrautų pozityvia energija ir dovanotų gerą nuotaiką?
Net jei sklypas formos, reljefo ar vietos požiūriu sudėtingas, visada yra galimybė sukurti harmoningą aplinką. Tuo įsitikinusi kraštovaizdžio dizainerė Asta Grabauskienė, savo namą ir sodą įsirengusi įspūdingoje Vilniaus vietoje ant kalvos esančiame, tačiau nepatrauklios trikampės formos sklype. Kad trūkumai virstų privalumais, teko pasitelkti ir kūrybinę vaizduotę, ir žinias.